W grobie Piotra Nurowskiego miało być ciało Mariusza Handzlika. Nie wiadomo, gdzie spoczął szef PKOl

By Lukasz2 - Praca własna, GFDL, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12898175

Wszystko wskazuje na to, iż w grobie Piotra Nurowskiego spoczywało ciało Mariusza Handzlika, podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Nie oznacza to wcale, że w grobie Handzlika spoczywa ciało Piotra Nurowskiego - podał portal wpolityce.pl, powołując się na informacje z prokuratury. 

Przypomnijmy, wczoraj Prokuratura Krajowa poinformowała, iż „istnieje duże prawdopodobieństwo, że w czasie przeprowadzanych w ostatnich dniach ekshumacji ofiar katastrofy w Smoleńsku w grobie jednej z ekshumowanych osób znalazło się ciało innej ofiary tej katastrofy”.Chodziło o grób, w którym miał spocząć przewodniczący Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski. 

Czytaj też: Zapytaliśmy Seremeta o ekshumacje ofiar Smoleńska. Odpowiedź poraża

Nie dokonaliśmy ekshumacji, ponieważ otrzymaliśmy dokumenty od strony rosyjskiej, która na zlecenie polskiej prokuratury przeprowadziła sekcje zwłok. Na tamtym etapie wydawało się, że prokuratorzy rzetelnie prowadzą śledztwo. Nie było potrzeby ponownej sekcji zwłok 

- mówił nam wczoraj były prokurator generalny Andrzej Seremet. 

Pomylonych ciał w grobach ofiar katastrofy smoleńskiej ma być dużo więcej. Prokuratura postanowiła o podjęciu czynności zmierzających do sprawdzenia, kto spoczywa w grobie śp. Mariusza Handzlika - poinformował portal wpolityce.pl.

Często mówi się o tym, że to, co chcą zrobić prokuratorzy to „bezczeszczenie zwłok”. Proszę państwa, z bezczeszczeniem zwłok mieliśmy do czynienia w Rosji. To tam gaszono niedopałki papierosów w ciałach naszych bliskich

– mówił w listopadzie br. Piotr Walentynowicz, wnuk Anny Walentynowicz, która zginęła 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.

Czytaj więcej: Mocne słowa wnuka Anny Walentynowicz o nagonce na prokuratorów w sprawie ekshumacji

Mariusz Handzlik od 2006 pracował w Kancelarii Prezydenta na stanowisku dyrektora Biura Spraw Zagranicznych. 9 października 2008 został powołany na stanowisko podsekretarza stanu ds. międzynarodowych. Zginął w katastrofie polskiego Tu-154M w Smoleńsku. 26 kwietnia 2010 roku został pochowany w Kwaterze Smoleńskiej na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.
Źródło: wpolityce.pl,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sensacyjne wydanie „Politycznej kawy” Tomasza Sakiewicza – niedziela, godz. 12.00, Telewizja Republika

/ fot. Telewizja Republika

Przed nami szczególne wydanie programu „Polityczna kawa”. Gośćmi Tomasza Sakiewicza będą tym razem minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, poseł Tomasz Rzymkowski oraz Ryszard Czarnecki. Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego powie, czy na żądanie kierownictwa europarlamentu przeprosi Różę Thun. Ma paść zaskakująca odpowiedź.

Sensacyjne wydanie „Politycznej kawy”. Minister Jerzy Kwieciński ujawnia ekonomiczne plany rządu, poseł Tomasz Rzymkowski o politycznym zwrocie w Kukiz’15 i wreszcie przełom w sprawie Ryszarda Czarneckiego. Jego odpowiedź dla Róży Thun. Niedziela, godz. 12.00, TV Republika 

– zapowiedział swój program Tomasz Sakiewicz.

„Polityczna Kawa”, godzina 12.00, TV Republika – NIE PRZEGAP!

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl