Tragiczne wieści z kopalni Rudna. Jest kolejna ofiara. Na miejscu cały czas trwa akcja ratunkowa

kghm.com

  

We wtorek wieczorem w kopalni miedzi Rudna w Polkowicach doszło do silnego wstrząsu. W jego strefie pracowało trzydziestu górników. Liczba ofiar wzrosła już do pięciu. Trzech górników nadal jeszcze nie odnaleziono. Cały czas prowadzona jest akcja ratunkowa. Na miejscu pracuje dziewięć zastępów ratowniczych. Na miejsce tragedii dotarła premier Beata Szydło, która zapewniła w rozmowie z mediami, że akcja ratunkowa prowadzona jest profesjonalnie.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Tragedia w kopalni Rudna. Zginęli górnicy, kilku jest poszukiwanych

Na wieść o tragedii w kopalni ZG Rudna posłowie uczcili w Sejmie minutą ciszy tragicznie zmarłych górników. W rejonie zagrożenia znajdowało się 30 osób. W związku z tragedią KGHM ogłosił czterodniową żałobę. 

 - Warunki na dole niestety są złe. Miejsce, w którym doszło do zawału, właściwie całe zasypane jest ogromnymi skałami. Żadna ciężka ani lekka maszyna tam nie wjedzie, dlatego akcja poszukiwawcza prowadzona jest ręcznie - mówi dyrektor kopalni, Paweł Markowski.  

Wyrazy współczucia rodzinom górników złożył prezydent Andrzej Duda.

- Mam nadzieję, że ci co są jeszcze po ziemią w kopalni zostaną uratowani. Wierzę, że tragizm tej sytuacji się nie pogłębi. Składam wyrazy współczucia rodzinom górników, którzy nie przeżyli tego wstrząsu. Zapewniam o opiece ze strony Państwa nad najbliższymi tych, którzy tragicznie odeszli - dodaje A. Duda.


 
Premier Beata Szydło zapewniła, że akcja ratunkowa prowadzona jest profesjonalnie.

- Najważniejszą rzeczą jest dotarcie do górników, którzy pozostają jeszcze w kopalni.  Łączymy się w bólu z rodzinami, które straciły swoich bliskich – mówiła premier Szydło.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,kghm.com,miedziowe.pl,prezydent.pl,premier.gov.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

To przeraża Donalda Tuska. Oj... tych kilka faktów popsuje humor „Królowi Europy”

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

W rozmowie z naszą reporterką poseł Iwona Arent z PiS zwraca uwagę na to, że Donald Tusk doskonale wie, jak wyglądało państwo polskie za rządów jego ekipy z PO-PSL. To właśnie ta wiedza panicznie przeraża byłego premiera. „Dzisiaj my to rozliczamy i dlatego jest strach przed rozliczeniem. Donald Tusk boi się rozliczenia” - podkreśla poseł Iwona Arent.

Według poseł Arent posiedzenia komisji ds. Amber Gold pokazują wyraźnie, że to za czasów rządów Donalda Tuska i ekipy PO-PSL doprowadzono do sytuacji, w której nagminnie dochodziło do wszelkiego rodzaju nadużyć.

- Te komisje śledcze, które dzisiaj funkcjonują, pokazują, że za czasów Donalda Tuska - on był odpowiedzialny jako premier za funkcjonowanie instytucji państwowych i urzędów - one nie funkcjonowały. Doprowadzały do sytuacji, gdzie ludzie mogli prać brudne pieniądze, mogli nie płacić podatków. Wychodzi na to, że w Gdańsku był raj podatkowy. Nie trzeba było jechać na Cypr czy gdzieś indziej szukać, tylko w Gdańsku wystarczyło. Za to odpowiedzialny jest tak naprawdę Donald Tusk – mówi polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Odnosząc się z kolei do lamentu przedstawicieli „nadzwyczajnej kasty” w związku z reformą sądownictwa, poseł Iwona Arent przypomina, jak wyglądała sędziowska niezależność w czasach rządów PO-PSL.

- Sąd i prokuratury były niezależne. Sędziowie byli niezależni, a w piłkę nożną - jak Lechia Gdańsk grała - to regularnie spotykał się pan premier ówczesny Donald Tusk z sędziami, z prokuratorami razem w VIP-owskim sektorze sobie siedzieli. Tak wyglądały wtedy te niezależne właśnie sądy. Przypomnijmy Sędzia Milewski - „Sędzia na telefon”, który wykonywał polecenia - wydawało mu się, że to była osoba od premiera Donalda Tuska... Tak wyglądało państwo polskie za czasów rządów Tuska. Dlatego dzisiaj... to co powiedział Donald Tusk, to nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać, bo to pokazuje degrengoladę ówczesnej władzy, a dzisiaj my to rozliczamy i dlatego jest strach przed rozliczeniem. Donald Tusk boi się rozliczenia – uważa poseł Iwona Arent.


ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ:

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl