Tragiczne wieści z kopalni Rudna. Jest kolejna ofiara. Na miejscu cały czas trwa akcja ratunkowa

kghm.com

  

We wtorek wieczorem w kopalni miedzi Rudna w Polkowicach doszło do silnego wstrząsu. W jego strefie pracowało trzydziestu górników. Liczba ofiar wzrosła już do pięciu. Trzech górników nadal jeszcze nie odnaleziono. Cały czas prowadzona jest akcja ratunkowa. Na miejscu pracuje dziewięć zastępów ratowniczych. Na miejsce tragedii dotarła premier Beata Szydło, która zapewniła w rozmowie z mediami, że akcja ratunkowa prowadzona jest profesjonalnie.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Tragedia w kopalni Rudna. Zginęli górnicy, kilku jest poszukiwanych

Na wieść o tragedii w kopalni ZG Rudna posłowie uczcili w Sejmie minutą ciszy tragicznie zmarłych górników. W rejonie zagrożenia znajdowało się 30 osób. W związku z tragedią KGHM ogłosił czterodniową żałobę. 

 - Warunki na dole niestety są złe. Miejsce, w którym doszło do zawału, właściwie całe zasypane jest ogromnymi skałami. Żadna ciężka ani lekka maszyna tam nie wjedzie, dlatego akcja poszukiwawcza prowadzona jest ręcznie - mówi dyrektor kopalni, Paweł Markowski.  

Wyrazy współczucia rodzinom górników złożył prezydent Andrzej Duda.

- Mam nadzieję, że ci co są jeszcze po ziemią w kopalni zostaną uratowani. Wierzę, że tragizm tej sytuacji się nie pogłębi. Składam wyrazy współczucia rodzinom górników, którzy nie przeżyli tego wstrząsu. Zapewniam o opiece ze strony Państwa nad najbliższymi tych, którzy tragicznie odeszli - dodaje A. Duda.


 
Premier Beata Szydło zapewniła, że akcja ratunkowa prowadzona jest profesjonalnie.

- Najważniejszą rzeczą jest dotarcie do górników, którzy pozostają jeszcze w kopalni.  Łączymy się w bólu z rodzinami, które straciły swoich bliskich – mówiła premier Szydło.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,kghm.com,miedziowe.pl,prezydent.pl,premier.gov.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

NOWE fakty w sprawie Cherifa Chekatta. Pojawiły się informacje o powiązaniach sprawcy strzelaniny

Strasbourg, jarmark bożonarodzeniowy / twitter.com/KTHopkins screen

  

Powiązana z Państwem Islamskim agencja Amak opublikowała dzisiaj na swym portalu oświadczenie, z którego wynika, że zlikwidowany przez francuską policję terrorysta Cherif Chekatt był jednym z bojowników Państwa Islamskiego - podała SITE Intelligence Group.

SITE Group to amerykańska struktura wywiadowcza zajmująca się monitorowaniem aktywności islamistów w sieci.

Zgodnie z cytowanym przez nią komunikatem agencji Amak, Cherif Chekatt - sprawca strzelaniny na jarmarku bożonarodzeniowym w Strasburgu - "przeprowadził tę operację w odpowiedzi na apel przywódców Państwa Islamskiego, by uderzać w cele zlokalizowane na terytorium państw zaangażowanych po stronie międzynarodowej koalicji w walce z IS w Iraku oraz w Syrii".

29-letni Chekatt otworzył ogień w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w centrum miasta we wtorek. Podczas ataku życie straciły trzy osoby, a kilkanaście innych zostało rannych, w tym polski obywatel; troje rannych jest w stanie krytycznym.

Sprawca był uzbrojony w broń palną i nóż; mimo że został postrzelony, zdołał uciec z miejsca zbrodni. [polecam:http://niezalezna.pl/249854-zamachowiec-ze-strasburga-byl-poszukiwany-za-udzial-w-napadzie-podczas-ktorego-doszlo-do-zabojstwa]

Był notowany w tzw. kartotece "S", co oznacza, że mógł stanowić "zagrożenie terrorystyczne", śledczy skłaniają się więc ku koncepcji, że atak miał podłoże terrorystyczne. 

Dziś podczas policyjnej obławy w południowych dzielnicach Strasburga 29-letni Chekatt został zastrzelony po tym, gdy otworzył ogień do funkcjonariuszy. [polecam:http://niezalezna.pl/250215-sprawca-ataku-w-strasburgu-zastrzelony-akcja-policji-w-jednej-z-dzielnic-miasta-nowe-informacje]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl