Tragiczne wieści z kopalni Rudna. Jest kolejna ofiara. Na miejscu cały czas trwa akcja ratunkowa

kghm.com

We wtorek wieczorem w kopalni miedzi Rudna w Polkowicach doszło do silnego wstrząsu. W jego strefie pracowało trzydziestu górników. Liczba ofiar wzrosła już do pięciu. Trzech górników nadal jeszcze nie odnaleziono. Cały czas prowadzona jest akcja ratunkowa. Na miejscu pracuje dziewięć zastępów ratowniczych. Na miejsce tragedii dotarła premier Beata Szydło, która zapewniła w rozmowie z mediami, że akcja ratunkowa prowadzona jest profesjonalnie.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Tragedia w kopalni Rudna. Zginęli górnicy, kilku jest poszukiwanych

Na wieść o tragedii w kopalni ZG Rudna posłowie uczcili w Sejmie minutą ciszy tragicznie zmarłych górników. W rejonie zagrożenia znajdowało się 30 osób. W związku z tragedią KGHM ogłosił czterodniową żałobę. 

 - Warunki na dole niestety są złe. Miejsce, w którym doszło do zawału, właściwie całe zasypane jest ogromnymi skałami. Żadna ciężka ani lekka maszyna tam nie wjedzie, dlatego akcja poszukiwawcza prowadzona jest ręcznie - mówi dyrektor kopalni, Paweł Markowski.  

Wyrazy współczucia rodzinom górników złożył prezydent Andrzej Duda.

- Mam nadzieję, że ci co są jeszcze po ziemią w kopalni zostaną uratowani. Wierzę, że tragizm tej sytuacji się nie pogłębi. Składam wyrazy współczucia rodzinom górników, którzy nie przeżyli tego wstrząsu. Zapewniam o opiece ze strony Państwa nad najbliższymi tych, którzy tragicznie odeszli - dodaje A. Duda.


 
Premier Beata Szydło zapewniła, że akcja ratunkowa prowadzona jest profesjonalnie.

- Najważniejszą rzeczą jest dotarcie do górników, którzy pozostają jeszcze w kopalni.  Łączymy się w bólu z rodzinami, które straciły swoich bliskich – mówiła premier Szydło.

Źródło: niezalezna.pl,kghm.com,miedziowe.pl,prezydent.pl,premier.gov.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Około 1 tys. samochodów dla straży granicznej

/ strazgraniczna.pl

– W ramach program modernizacji służb mundurowych oraz w ramach innych środków zamierzamy zakupić ok. 1 tys. samochodów i innego sprzętu dla straży granicznej – zapowiedział wiceszef MSWiA, Jarosław Zieliński.

Wiceminister resortu spraw wewnętrznych i administracji uczestniczył w przekazaniu straży granicznej siedmiu nieoznakowanych volkswagenów caravelle. Pojazdy o wartości ok. 1,3 mln zł przekazano w Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej. Jak poinformowała w rozmowie z PAP rzecznik Komendy Głównej Straży Granicznej ppor. Agnieszka Golias samochody mają być wykorzystywane do różnych zadań, m.in. przez grupy szybkiego reagowania.

MSWiA podało na Twitterze, że podczas uroczystości wiceminister Jarosław Zieliński zapowiedział, że zarówno w ramach Programu Modernizacji Służb Mundurowych jak i w ramach innych środków MSWiA zamierza zakupić jeszcze około 1 tys. samochodów i innego sprzętu potrzebnego do codziennej pracy straży granicznej.

Rzecznik SG ppor. Agnieszka Golias oceniła, że 1 tys. nowych pojazdów pozwoli na wymianę częściowo wysłużonych, starszych aut. Jak dodała obecnie flota straży granicznej liczy ok 2,8 tys. pojazdów.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl