Pacta sunt servanda

Decyzją szczytu NATO w Warszawie Polska ma stać się istotnym elementem zabezpieczenia wschodniej flanki Sojuszu. U nas ma stacjonować m.in. amerykański batalion.

Kongres USA przeznaczył już na ten cel pieniądze, a jak mówi na łamach „Gazety Polskiej” szef MSZ-etu Witold Waszczykowski, żołnierze zza oceanu przygotowują się do relokacji do Polski na początku 2017 r. Obawy budzi fakt, że przerzut wojsk USA odbędzie się w okresie przejściowym, gdy urząd będzie obejmował dzisiejszy prezydent elekt Donald Trump. Wszelkie rozchwiania polityki zagranicznej w tym czasie mogłyby być dla nas bardzo niekorzystne. A są wokół nas siły, które będą się starały wywrzeć wpływ na Waszyngton, aby wycofał się ze wzmocnienia Polski bądź ograniczył swoje wsparcie. Nie ma dla nas obecnie ważniejszej sprawy niż to, by do tego nie dopuścić.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

Idź i głosuj!

Wielokrotnie na łamach „GPC” pisałem, jak ważne są zbliżające się wybory samorządowe. Ich wynik bezpośrednio wpłynie na jakość życia lokalnych społeczności oraz zdecyduje o rozwoju gmin, powiatów i miast. To tu trafiają największe środki z budżetu państwa i to w tych lokalnych ojczyznach o sposobie ich wydawania decydują samorządowcy, prezydenci, wójtowie i burmistrzowie.

Można te pieniądze wydać na rozwój, inwestycje, tworzenie nowych miejsc pracy. Albo zaspokoić potrzeby lokalnych kacyków, którzy rządzą czasami od paru dekad. Można np. wydać 320 tys. zł na milion gazet zamówionych tuż przed wyborami przez Urząd Marszałkowski w Krakowie i promować panów z koalicji PO-PSL startujących do sejmiku województwa. A można te pieniądze spożytkować na bieżące potrzeby Krakowa, jak budowa nowych żłobków, przedszkoli czy np. na walkę ze smogiem. Wszystko można, jednak nic się nie zmieni, jeżeli przy władzy zostaną ci, którzy patrzą tylko na załatwienie swoich szemranych interesów. Polacy muszą zrozumieć, że budowę IV RP należy rozpocząć od podstaw, od zmiany w samorządach. Bo tam, na dole, buduje się zaufanie do prawa, do władzy, a na końcu do państwa.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl