OUBZ ćwiczy

flickr.com

  

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się ćwiczenia w przestrzeni powietrznej Białorusi, Kazachstanu i Rosji z udziałem siedmiu państw z Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym Clear Sky 2016 – informuje rosyjski portal RBTH.

W coroczne ćwiczenia OUBZ Rosja, Kazachstan, Kirgistan, Armenia, Białoruś, Tadżykistan i Uzbekistan oddelegowały około setkę maszyn i 9 tysięcy żołnierzy. W Clear Sky 2016 zaangażowane są między innymi myśliwce przechwytujące MiG-31 Su-27, MiG-27, MiG-29, bombowce Su-24 i Su-34, strategiczne bombowce Tu-160 i Tu-95MS, śmigłowce Mi-8, a także Mi-27, samoloty transportowe Ił-76 oraz systemy przeciwlotnicze. Celem Clear Sky 2016 jest zwiększenie współpracy pomiędzy siłami zbrojnymi sojuszniczych armii i sprawdzenie możliwości bojowych państw należących do OUBZ oraz tego jak funkcjonuje wspólna obrona przeciwlotnicza.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Uwaga na silne wiatry

/ pixabay.com/MichaelGaida/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

IMGW wydał dziś alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla dziewięciu województw. Najbardziej zagrożona będzie południowa część Polski.

IMGW wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla siedmiu województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego. Ponadto w południowej części woj. podlaskiego obowiązuje alert pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu oraz silnym wiatrem. W północnej części woj. zachodniopomorskiego obowiązuje alert pierwszego stopnia przed silnym wiatrem.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Jak zabezpieczyć się przed wichurą, przypomina na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Nie można zatrzymywać się pod drzewami. Należy usunąć z parapetów i balkonów wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr i stanowić zagrożenie. Należy zamknąć okna i drzwi, nie wychodzić na zewnątrz, jeśli nie jest to niezbędne, i naładować telefon komórkowy. Trzeba też wyłączyć gaz i elektryczność, aby ograniczyć niebezpieczeństwa powstania pożaru, oraz zrobić zdjęcia zniszczeń w swoim domu, gdyż mogą stanowić dowód w procedurze odszkodowawczej.

W razie zagrożenia należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl