niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

Jürgen Roth przed podkomisją smoleńską

Dodano: 31.10.2016 [16:26]
Jürgen Roth przed podkomisją smoleńską - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Myślę, że prokuratura na podstawie informacji, które przekazała „Gazeta Polska Codziennie” powinna zająć się z urzędu badaniem treści notatki. Jednocześnie byłoby dobrze, gdyby w tej sprawie podkomisja dr. Berczyńskiego przesłuchała Jürgena Rotha - mówi mecenas Stefan Hambura, pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej w rozmowie z Piotrem Jackowskim.

W sobotę „Gazeta Polska Codziennie” opublikowała skany raportu agenta niemieckich służb wywiadowczych odnoszącego się do przyczyn katastrofy Tu-154M pod Smoleńskiem. Czy publikacja skanów w stosunku do publikacji samej treści raportu przez Jürgena Rotha może wnieść coś nowego? 

- Tak, oczywiście. Dla mnie niezwykle ciekawe są zdjęcia wplecione w tekst. Szczególnie dwa. Jednym z nich jest strona z paszportu gen. Jurija Desinowa. A drugim zdjęcie niezidentyfikowanego wojskowego. To ciekawe, bo jeżeli mamy paszport Desinowa, to wydaje się, że polskie służby mają konkretną podstawę do weryfikacji, czy na przykład taka osoba znajdowała się kiedykolwiek w Polsce, czy przekraczała granice Polski. I czy na przykład rzeczywiście przypomina postać ze zdjęcia w paszporcie. Ponadto są pytania o podróże samolotem, bo w raporcie są pokazane związki Desinowa z Niemcami, mam tu na myśli wątek zakonu św. Łazarza – zaproszenie zakonu św. Łazarza dla Desinowa do Niemiec – i drugi wątek to działalność Desinowa związana z Afganistanem, gdzie proponował ochronę dla Bundeswehry za chyba 200 tys. euro. To wszystko pokazuje, że Desinow miał konkretne kontakty z Niemcami pod przykrywką zakonu św. Łazarza.

Zna pan Jürgena Rotha. To bardzo aktywny dziennikarz, który niemal co roku publikuje nową książkę. Na ile w Pana opinii jest to dziennikarz wiarygodny?

- Jürgen Roth uchodzi w Niemczech za jednego z najbardziej solidnych dziennikarzy śledczych. Oczywiście, i w jego wypadku nie obyło się bez procesów, ale w działalności dziennikarza śledczego, rzec można, to ryzyko zawodowe. Bywa tak, że dziennikarz dociera do źródła osobowego, które potwierdza daną informację, a później, gdy dochodzi do procesu, wycofuje się z wcześniejszych twierdzeń. Rozróżnić zatem trzeba sprawę wiarygodności dziennikarskiej i wiarygodności procesowej. Nie wszystko, co wcześniej udało się udokumentować, daje się skutecznie obronić procesowo. Fakt, że dziennikarz miewa procesy, które nie zawsze kończą się dla niego korzystnie, nie oznacza braku wiarygodności. Książki Rotha są w sprzedaży. Gdyby je często wycofywano z rynku, wtedy moglibyśmy się nad tym zastanawiać, ale np. jego pierwsza książka dotycząca Smoleńska „Tajne akta S” jest dla mnie swoistym papierkiem lakmusowym, bo gdyby notatka BND rzeczywiście nie istniała, na pewno w Niemczech jego książka zniknęłaby z rynku.

Czytaj też: Sensacyjny raport BND nt. Smoleńska. "Gazeta Polska Codziennie" ujawnia dokumenty​

W jaki sposób?

- BND wniósłby w postępowaniu zabezpieczającym wniosek, by tę książkę wycofać z rynku, bo takiej notatki nie ma. Słyszy się opinię, że urząd nie chciał rozgłosu i dlatego nie wszczął stosownego postępowania. W moim przekonaniu gorzej mogłoby być dla BND, gdyby się okazało, że wytoczono sprawę, a w jej trakcie np. okazało się w sądzie, że Roth posiada taką notatkę, wtedy przegrana BND byłaby dotkliwa i sromotna. 

Jednym słowem, fakt istnienia notatki jest bezsporny. Jedyna wątpliwość może dotyczyć jej treści.

- Oczywiście. I nad badaniem jej zawartości powinny się pochylić stosowne urzędy.

Jakie są szanse, że informacje będące w posiadaniu Jürgena Rotha zostaną wzięte pod uwagę przez prokuraturę i czy sam Roth powinien stanąć przed podkomisją sejmową kierowaną przez dr. Berczyńskiego?

- Myślę, że prokuratura na podstawie tych informacji, które przekazała „Gazeta Polska Codziennie”, badaniem treści notatki powinna się zająć z urzędu. Jednocześnie byłoby dobrze, gdyby w tej sprawie podkomisja dr. Berczyńskiego przesłuchała Jürgena Rotha.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Kto poważny chciał by się zajmować bajkami Jürgena Rotha.

Panie Hambura? naiwności ludzka, przecież i pan nie wierzy w te bajki, zawsze jest tylko cena wierzenia. Ma pan 100% racji, ale tylko do powielania, znając metodykę niemieckiej propagandy, to właściwie tylko oto chodzi, aby cień podejrzenia na niemcach się nie pojawił. Tak więc te dokumenty na pewno istnieją i są autentyczne, jak okulary i kulawe poruszanie się Goebbelsa. A jak zajdzie potrzeba, to jakaś wdowa czy ciotka, doniesie kilka teczek które są gotowe w szafie, na taką okoliczność, a właściwie na każdą. Z taktyki poważnych dochodzeniowców - ten kto pierwszy wyskakuje przed orkiestrę, zaczyna być dyrygentem z zupełnie innym repertuarem - mając to na względzie, twierdzę, że to niemcy umoczyli się po same pachy w Smoleńsku.
Nie dziwi pana dlaczego żadne inne państwo w EU, nie zabrało głosu w tej sprawie np: Wywiad Brytyjski, mógłby pościć farbę, oczywiście za odpowiednio uprawnioną zgodą spec, a w germanii "bogami" są agenci do ujawniania??? czy może jednak, spreparowane dane, wyszły za wiedzą makreli?!
Takie niemieckie podtrute plewy, niech jedzą sami niemcy, po podpisaniu CETA.

Czy jest sprzeczność w zdaniu ze Roth jest dobry w swoim fachu, ale realizuje interes Niemiec kosztem Polski? Zastanawia mnie na jakiej podstawie Polacy uważają ze Jurgen jest uniwersalny i ogolne dobro w postaci prawdy jest dla niego ważniejsze niż interes Niemiec?

Panie Hamburger, kup Pan w końcu normalne oprawki bo Pan straszysz dzieci.

Zmien lubrykat

Odczep się lemingu od mecenasa Hambury ! Bo to uczwy gość. Oprawki okularowe nie czynią człowieka.
Poza tym można je zmienić. Natomiast te twoje POlszewickie wilcze mordy - u folksdojcza Ryżego Ch..ja,

u trepa Szmatyny, idiotki Kłamacz, czy garbatonosych towarzyszy jak Halickij, przygłup Głupińskij
czy świniakowaty Kurvińskij, zarobaczony Niesioł-Osioł - nie da się zmienić ani u optyka ani u
chirurga-plastyka :)

http://wiadomosci.dziennik.pl/...

"Zmieścisz się śmiało". Generał Błasik prowadził tupolewa na lotnisko w Smoleńsku.

Nie do kończa qmam o co chodzi min. Macierewiczowi w dalszym budowaniu napięcia między rodzinami ofiar, między Polakami.

Dziś PiS ma wszelkie możliwe środki aby RZETELNIE badać katastrofę ...

Nie "potrzeba podkładać ognia"

Ale z drugiej strony słowa Giertycha przerażają ...

"...Zmieścisz się śmiało". Generał Błasik prowadził tupolewa na lotnisko w Smoleńsku..."

Ma Pan jakieś KONKRETNE TEZY? wie Pan w jakich okolicznościach padły te słowa? na podstawie jakich danych?
Jakich odczytów? Jakich potwierdzeń ?

Bo ja pamiętam, ŻE SAMOLOT PRZEZ CAŁY CZAS był " NA KURSIE NA ŚCIEŻCE" - w związku z tym "powinien zmieścić się smiało" ...

Ja mogę się mylić ...

Pan może (Giertych) może się mylić ...

Ale jeśli KTOKOLWIEK Z NAS - CELOWO WPROWADZA opinię publiczną w błąd - powinien zostać ukarany ...

Proszę Państwa, słynny wirtualny adwokat Hambura, ze skrzynką pocztową na murze, a bez kancelarii adwokackiej, przed laty wyrzekł się Polski i polskości, i został obywatelem Niemiec. Od lat kilku udaje zangażowanego w sprawy polskiej tragedii w Smoleńsku, a jedyną prawdziwą tegoż przyczyną to pogoń za pieniądzem, i infantylne próby dopchania się jako poseł do parlamentu Unii Europejskiej. Próbował przez PiS - nie wyszło, wylądował u Gowina - przepadł w wyborach. Prezentuje niektóre osoby w sprawie zamachu smoleńskiego, ale niczego nie osiągnął. Powtarza jak papuga wiadomości zasłyszane od dziennkarzy lub podniesione prawnie przez innych adwokatów wnioski dowodowe. Teraz lansuje swojego kumpla Rotha, już dawno w Niemczech skompromitowanego mitomana i aferzysty, nie wiedzieć dlaczego nazywając tegoż dziennikarzem. Hambura to wtyczka - ma za zadanie zdeprecjonowanie komisji smoleńskiej powołanej przez pana ministra Macierewicza, poprzez rozgłaszanie mitu o jakiejś notatce BND. Miejmy nadzieję, że nikt w Polsce nie nabierze się na numery Hambury, a prokuratora niemiecka z urzędu zajmie się jego aktywnością w Polsce.
Pozdrowienia dla Remusa.

Niemiecki portal Interia blokuje TE informacje !!! Wcale im się nie dziwię !!! Mowa przecież TU o jakiejś tam współpracy Niemców z zamachem !!! Ale czy w ten sposób niemiecki portal Interia działający na terytorium POLSKI nie łamie POLSKIEJ Konstytucji !!!??? Oczywiści że łamie !!! Łamie Konstytucyjną Wolność wypowiedzi i przekazywania i formacji i treści !!! Jak długo jeszcze niemiecki portal działający w POLSCE będzie bezkarnie łamał POLSKIE Prawo !!!???

To nie jest takie jednoznaczne z punktu widzenia polskiego prawa czy lamie wolnosci konstytucyjne czy nie gdyz portal ma niemieckiego wlascieila a wiec nie jest polski, INTERNET nie ma granic Majac zasieg ogolnoswiatowy a jest tylko polskojezyczny gdzie pisac moze Kazdy kto zna ten jezyk.INTERIA nie podlega polskiej Konstytucji a wiec i prawom z niej pochodnym.Tu ciekawa byla by ocena prawna KTO ma jurysdykcje do karania bo raczej nie POlska. Inna rzecz, ze raczej to nie Interia cos tam blokuje bo jej by zalezalo aby forum bylo popularne a to mozna osiagac jesli bedzie maxymalnie WOLNE dla rozmaitych opinii, pogladow nawet glupich a byc moze to sprawka juz dzialajacej INTERNETPOLIZEI i juz organizowanych przez rozne panstwa CYBER ARMEE do permenentnej INWIGILACJI Internetu i Internautow pod legenda walki z terroryzmem daje sie wycinac Posty nieprawomyslne takie co to nie spelniaja kryterium bycia,,, i na Bazie i po linii,, tak jak za KOMUNY bylo albowiem Przywodcy panstw najbardziej boja sie wzrostu stanu swiadomosci Ludow gdyz wowczas nie da sie tak latwo manipulowac a wiec i RZADZIC. Jak wiemy najlatwiej rzadzi sie albo GLUPIMI albo Pijanymi i to dlatego Komunisci i Nazisci popierali ALKOHOLIZM wsrod Polakow .

Dziękuję Ci że poświęciłeś mi tyle swojego czasu !!! Dobre wyjaśnienie .Jeszcze raz dziękuję ale nie mogę pogodzić się z tym że na portalu Interia pzechodzi każdy tekst wskazujący Prezydenta RP a informacje na przykład z Nizalezna.pl są blokowane !!! Trudno też przyjąć że portal działający w
POLSCE nie podlega POLSKIEMU Prawu !!! Dla mnie to skandal . Czas najwyższy na repolonizację !!!

No i dlaczego adres Niezależna.pl jest dla Interii adresem NIEDOZWOLONYM !!!??? Mógłby ktos mi to wytłumaczyć ???

Ale nie Podkomisja tylko Prokuratura
Bo to moze byc wymierzone w Podkomiscje a Hambura moze bycz elementem gry sluzb.

Oczywiście, że powinien i zadać mu proste pytanie dlaczego dopiero teraz to ujawnia, czy ma coś jeszcze do powiedzenia. Wszystko się sprawdza, ale to przecież każdy wie i robi gdy mu zależy na sprawie do wyjaśnienia.

Szkopska wrzutka i tyle.

Na forum pojawiła się agenturalne trollstwo o nickach -imionach Romulus,Remus,Maksymylian,Kmicic itp.Uwaga na nich!!!! Coś jest na rzeczy z tym Rothem i dokumentami szwabskiego wywiadu bo aktywność agenturalna jest wyjątkowa.Dyskredytują i ośmieszają wszystkich jak tylko mogą!!!!!!

Hambura, jako zwykły, przypadkowy adwokat z Berlina, który NIGDY nie zajmował się sprawami na szczeblach państwowych zbyt szybko zakradł się w szeregi elity, która ma za zadanie wyjaśnienie największej tragedii RP po II-Wojnie Światowej! To nie są standardy, ze dopuszcza się do tak ważnych spraw przypadkowych ludzi, z Berlina, mówiących po niemiecku z polskim akcentem, a po polsku z naciąganym, sztucznym, rolowanym "R".

Markiz de Sade, wyluzuj człeku. Mniej tabletek, wyjdź na świeże powietrze, znajdź sobie prace i wyłącz TVN, a zamiast tego włącz szare komórki. Hambura został wylansowany przez panią senator Mielewczyk zajmującą się powiernictwami PL-DE. Hambura jest zwykłym adwokatem z Berlina. Nigdy nie zajmował się politykom na najwyższych szczeblach, a już w ogóle w Polsce. Został zaangażowany jako obrońca Rodzin przez p. Mielewczyk. Tyle w temacie. Ekspertów mamy w osobach Zespołu Pana Macierewicza. Bledem jest i to należy zawsze podkreślać, ze zaangażowano Hambure z Berlina w śledztwo Smoleńskie! - Hambura pierwszy raz zaistniał na polu w Niemczech, gdy zaczęto go wynajmować jako zwykłego, przypadkowego adwokata w Hamburgu w związku z zakazami rozmowy po polsku prze Niemców. Następnie sprawa doszła do Senatu RP i tam Hambura został przywieziony przez reprezentanta Polaków z Hamburga. Tam tez Hambura został zapoznany z panią Mielewczyk, która zajmuje się sprawami mniejszości PL-DE. Następnie został on zarekomendowany Rodzinom. Potem Hambura ZACZĄŁ STARTOWAĆ W POLITYCE, BO BYŁO MU MALO, WIEC WYSTARTOWAŁ Z LIST GOWINA OSŁABIAJĄC PIS w ostatnich wyborach. Facet nie wie nic z tematu którym się zajmuje. To wstyd, dlatego sprawy tak się wleką dot. Zamachu nad Smoleńskiem. I nie bredź pan o "trolach", bo jesteś pan w błędzie. Wyluzuj i się wycisz, bo warcholstwa w Polsce mamy już dość. Dziennikarze także powinni wiedzieć o karierze Hambury.

17 mln Holandia potrafiła zrobić 298 sekcji z MH17 z Rosji-Ukrainy przywiezione a za PO Tuska 38 mln Polska nawet 96 sekcji nie potrafiła zrobić!

Na pewno do Hambury można mieć więcej zaufania , niż np do jakiegoś Giertycha, Pocieja, Piesiewicza itp kauzyperdów

stanie przed nimi i zaczna sie licytowac kto wymyslil lepsza teorie spiskowa i za kim wyznawcy maja maszerowac

Idż do Bula , wypnij się przed nim i niech ci zrobi lewatywę, a potem trepanację czaszki wibratorem

Oj widzę TU kilku fanów Anodiny,Laska ale przede wszystkim Millera i jego cyrku,kabaretu ze śmierci Prezydenta Polski,Gnerałów,Pilotów w wykonaniu k r e a t u r,pozujących na ekspertów katastrof lotniczych czyli:::1. znawca spadochronów, 2. analityk drogowy,brukarz, 3. psycholog od odchudzania. Nie sądziłam,że w moim Narodzie 'kwitną' jeszcze takie tepaki. Niedobrze się robi,jak się czyta wasze wpisy. Nie szkalujcie swoich rodziców,że wychowali was na takich tepaków.

MOTYW , MOTYW jeszcze raz MOTYW !!!!---- co łączyło Tuska i Putina----- wspólnie mieli problem z Kaczyńskimi , co łączyło Rosjan i Niemców---- nie byli zainteresowani SILNĄ mającą własne zdanie Polską ,wspólny projekt NORTH STREAM, w czym był problem z Kaczyńskimi?---- byli NIESTEROWALNI z zewnątrz !!, zapatrzeni tylko w polskie interesy!--- mieli własną politykę Energetyczną nastawioną na niezależność---- Rozwijanie POLSKICH ŁUPKÓW , ewentualnie import AMERYKAŃSKIEGO GAZU,rezygnacja z Rosyjskiego GAZU bądź zmuszenie Rosjan do znacznie niższych cen ---- co się stało po SMOLEŃSKU ? za sprawą Tuska ----- łupki leżą, import gazu Amerykańskiego leży za to mamy kontrakt Pawlaka nie do ruszenia--- na szczęście nie do 2037 a tylko do 2022r i to cudem.---- czyli to wszystko czemu sprzeciwiała się polityka Kaczyńskich a forsował TUSK.

Odbierzcie mikrofon adwokacinie z Berlina. Dla mnie to drobny adwokat z Berlina, który już zaangażował się do polityki w Polsce szukając nowego źródła dochodów, startując w wyborach z listy Gowina dzieląc polska prawice. Nic nie wnosi oprócz filozofowania. OUT Hambura! Out!

Widać , że stan twojej poczytalności jest fatalny.A twoje kołtuństwo pokrewne Anieli Dulskiej .

Pan Hambura wyglądem przypomina już ekstrawaganta. Wystarczy popatrzeć na jego do góry d...pą odwrócone okulary. Czyż nie jest to jakiś znak?

ciemnogrodu i wschodnio-srodkowaej prowincji,Maksymilianie nie ujawniaj swojej zacofanej tepoty,Panu Mecenasowi to nawet butow nie mogl bys czyscic,nie ta pasta nie ta barwa.Zyczylabym sobie aby przynajmniej 50% posiadalo tyle wiedzy i madrosci,ktora posiada Pan Adwokat Hambura.Zas kto obawia sie logicznosci Pana Mecenasa to widac slychac i czuc,myslcie samodzielnie,kto ma roztroj i katar zoladka,odrozniajcie frustratow,ktorzy sie ujawniaja.Brawo Panie Mecenasie,swietna idea,"po nitce do klebka"liczy sie przede wszystkim merytorycznosc,bez zbednych emocji.
p.s-okulary sa fantastyczne,nietuzinkowe,tez chcialabym takie miec,bardzo oryginalne-superek.

Faaantaaastyczne ooooookulaaaary i faaaantaaaastycznaaaaa odpowiedź. I oby tak dalej. Widać na czym się znasz.

Jesteś Minimilian , nędzny trollu

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl