Polscy żołnierze najszybsi

flickr.com

Klaudia Dadura

Dziennikarka „Gazety Polskiej” oraz „Gazety Polskiej Codziennie”.

Kontakt z autorem

Polscy wojskowi zdobyli wszystkie miejsca na podium w klasyfikacji indywidualnej podczas tegorocznych biegów przełajowych w  Mistrzostwach Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO w Europie.
 
Żołnierze Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO w Europie rywalizowali w 10-kilometrowym biegu dla mężczyzn i 6-kilometrowym dla kobiet w Malborku. Według informacji portalu polska-zbrojna.pl, Polacy zajęli wszystkie miejsca na podium w klasyfikacji indywidualnej oraz zwyciężyli w zawodach drużynowych. Pierwsze miejsce wśród mężczyzn zajął st. szer. Henryk Szost, a kobiet szer. Iwona Bernardelli.

Polska była gospodarzem Mistrzostw Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO w Europie w Biegach Przełajowych również dwa lata temu.
Źródło: MON,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

W USA ograniczą dostęp do broni?

/ Jabbacake; pixabay.com / Creative Commons CC0

Prezydent Donald Trump zapowiedział, że jest gotowy rozważyć zaostrzenie kontroli sprzedaży broni palnej. Z oficjalnego komunikatu Białego Domu w tej sprawie wynika, że wśród analizowanych kroków wymienia się wprowadzenie badań psychologicznych dla potencjalnych nabywców broni.

Raj Shah, główny zastępca rzeczniczki Białego Domu Sary Sanders poinformował, że prezydent Trump rozmawiał w tej sprawie z republikańskim senatorem Johnem Cornynem, współautorem ponadpartyjnej propozycji obostrzeń w sprzedaży broni.

Senator John Cornyn wspólnie z demokratycznym senatorem Chrisem Murphym - wieloletnim zwolennikiem zaostrzenia przepisów dotyczących sprzedaży broni palnej - jest autorem ponadpartyjnego projektu ustawy zgłoszonej w listopadzie ub. roku, przewidującego zmianę systemu zgłaszania przez władze stanowe oraz federalne wykroczeń i przestępstw, tak aby uniemożliwić nabycie broni palnej osobom, które w przeszłości dopuściły się wykroczeń bądź są chore psychicznie.

Jak ustaliły amerykańskie media, Donald Trump podczas ostatniego weekendu przeprowadził wśród członków swojego elitarnego klubu golfowego w Mar-a-Lago na Florydzie nieformalny sondaż, jaki jest ich stosunek do zaostrzenia restrykcji przy zakupie broni.

Apele o zaostrzenie przepisów w dziedzinie sprzedaży i posiadania broni palnej zwiększyły się po masakrze w szkole średniej w Parkland na Florydzie, w której w ubiegłą środę zginęło 17 osób. Sprawcą tego masowego mordu był 19-letni Nicolas Cruz.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl