Lasek będzie doradcą pseudokomisji PO. Nowaczyk krótko: To propagandzista

sejm.gov.pl

gb

Kontakt z autorem

Politycy Platformy Obywatelskiej ogłosili dzisiaj start komisji, która ma zajmować się katastrofą smoleńską. W ich towarzystwie pojawił się Maciej Lasek. Czyli już wiadomo w jaki kierunku pójdą prace ekipy kierowanej przez posła PO Marcina Kierwińskiego. - Lasek już występował w roli propagandzisty - stwierdził prof. Kazimierz Nowaczyk, ekspert od lat biorący udział w rzetelnym wyjaśnianiu przyczyn tragedii z 10 kwietnia 2010 r.

Swoją akcję działacze PO zapowiadali już od wielu dni.

"Jeden zespół Laska "badający" okoliczności katastrofy smoleńskiej, a de facto zajmujący się propagandą zgodną z linią wówczas rządzącej Platformy Obywatelskiej, to za mało? Politycy PO najwyraźniej tak sądzą, bo postanowili powołać podobny" - pisaliśmy tydzień temu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Platforma to ma pomysły. Będzie powtórka z zespołu Laska. Zajmą się... Smoleńskiem

Dzisiaj to stało się faktem. Na konferencji pojawili się Grzegorz Schetyna, Tomasz Siemoniak i Marcin Kierwiński, który ma kierować pracami tej komisji. Wśród nich stanął... Maciej Lasek.

Schetyna nie ukrywał po co powstaje zespół:

"To będzie zespół, który ma pracować na rzetelnością oceny i opinii, nad tym, żeby w sposób bardzo systematyczny i konsekwentny wytykać i pokazywać nieprawdziwą, fałszywą narrację prowadzoną przez wszystkie polityki PiS i jego urzędników" - stwierdził szef PO.


Z szansy na milczenie nie chce najwyraźniej skorzystać Lasek.

- Dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją niebywałą i bez precedensu na całym świecie. Próbuje się wyeliminować z przestrzeni publicznej raport komisji państwowej, a jego autorów poddaje się różnym szykanom. Przyczyny wypadku próbuje się zastąpić tezami, niemających absolutnie żadnej podstawy w materiale dowodowym. Na to nie będzie zgody. I cały świat ekspercki nie chce się na to zgodzić - twierdzi były przewodniczący PKBWL.

O tę sytuację został zapytany Kazimierz Nowaczyk.

- Maciej Lasek już występował w roli propagandzisty, kiedy Ewa Kopacz powołała zespół badający prawdziwość raportu Millera - stwierdził. (...) Komisja Millera pracowała na nieprawidłowo odczytanych danych - podkreślił.

Prof. Nowaczyk dodał, że jako zespół parlamentarny "wielokrotnie prosiliśmy przedstawicieli komisji Millera o wspólną dyskusję, ale odmówiono nam".

Źródło: TVP Info,niezalezna.pl,300polityka.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Ordery dla policjantek od bestii z Rimini

Ordery dla policjantek od bestii z Rimini

„Polska pokazała, że potrafi rozmawiać…

„Polska pokazała, że potrafi rozmawiać…

Niezwykła wystawa w Krakowie.…

Niezwykła wystawa w Krakowie.…

Rządzi prawie 40 lat. Tysiące…

Rządzi prawie 40 lat. Tysiące…

Franciszek Pieczka:"Z domu rodzinnego…

Franciszek Pieczka:"Z domu rodzinnego…

Ordery dla policjantek od bestii z Rimini

/ arch.

Prezydent Włoch Sergio Mattarella przyznał ordery dwóm policjantkom, które aresztowały sprawców brutalnej napaści na polskich turystów w sierpniu tego roku w Rimini. Listę odznaczonych ogłosił dziś Pałac Prezydencki.

Łącznie prezydent Włoch przyznał 30 najwyższych odznaczeń za akty heroizmu, walkę z przestępczością i działalność społeczną.

Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Republiki Włoskiej otrzyma funkcjonariuszka policji Francesca Romana Capaldo, która kierowała grupą operacyjną poszukującą sprawców napaści oraz gwałtu w Rimini i doprowadziła do ich aresztowania. Order dla Capaldo przyznano za "wzorcową działalność" w ramach walki z przemocą, zwłaszcza wobec kobiet, i zapobieganiu przemocy - napisano w uzasadnieniu.

Taki sam order otrzyma policjantka ze specjalnej jednostki operacyjnej w Rimini Roberta Rizzo za "codzienne zaangażowanie w obronę kobiet i nieletnich ofiar wykorzystywania i przemocy". Współpracowała z Capaldo, prowadząc działania, które doprowadziły do aresztowania sprawców ataku na Polaków i innych turystów latem tego roku nad Adriatykiem.

Tydzień po brutalnym napadzie na dwoje młodych polskich turystów i gwałcie w nocy z 25 na 26 sierpnia policja aresztowała dwóch nieletnich braci Marokańczyków, którzy sami zgłosili się na posterunek, a także 16-letniego Nigeryjczyka i 20-letniego szefa bandy Guerlina Butungu z Konga. 10 listopada sąd pierwszej instancji w Rimini skazał Butungu na 16 lat więzienia. Pozostali sprawcy staną przed sądem dla nieletnich.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl