Znany poseł PO ośmieszony. Wystarczyło jedno pytanie o katastrofę smoleńską. WIDEO

screen TVP Info

  

Nie milkną echa piątkowego posiedzenia komisji obrony narodowej. Podczas programu „Bez Retuszu” w TVP1 Marciń Święcicki z Platformy Obywatelskiej został ośmieszony przez posła PiS Dominika Tarczyńskiego. W programie rozmawiano o nowych faktach dotyczących Katastrofy Smoleńskiej. Przypomniane jednak zostało głosowanie w sprawie odzyskania wraku rządowego tupolewa oraz postawa Platformy Obywatelskiej.

Dominik Tarczyński mówił o błędnych decyzjach podjętych przez rząd PO-PSL zaraz po katastrofie. Odniósł się do przekazania śledztwa smoleńskiego w ręce Rosjan. Jak mówił poseł PiS, wybranie konwencji chicagowskiej pociągnęło za sobą kolejne złe decyzje. Przypomniał o problemie eksterytorialności terenu katastrofy.

Radosław Sikorski wycofał decyzję o wystąpieniu do Rosji ws. uznania miejsca katastrofy TU-154M za teren eksterytorialny - powiedział Jarosław Kaczyński dla Polskiej Agencji Prasowej – pisaliśmy na niezalezna.pl.

Tarczyński wspomniał kłamstwa Ewy Kopacz, która mówiła o przekopywaniu ziemi w smoleńsku. Wspomniano o sekcjach zwłok, które miały być zrobione, jak się później okazało, nie były i o wielu innych kwestiach.

Panie pośle, kłamaliście rano, kłamaliście w południe i kłamaliście wieczorem. Historia wam tego nie zapomni. Polacy wam tego nie zapomną. My zadbamy aby prawda w końcu wyszła na jaw

– powiedział Tarczyński.
 
Prowadzący poruszył temat eksterytorialności. Dlaczego ten wątek nie był zbadany? – pytał.
 
Święcicki jął się wić i mieszać. Jak wiele razy można usłyszeć „nie wiem”, „nie pamiętam” -  poseł PO stanowczo nadużywał tych sformułowań?

Nie wiem dokładnie czemu ten wniosek został wycofany

– powiedział polityk PO i zaczął standardową w takich wypadkach procedurę – atak na PiS. Starał się przekonać, że nie da się dojść do prawdy nie mając ekspertów. Dezawuował naukowców badających katastrofę smoleńską skupionych wokół podkomisji smoleńskiej.
 
W pewnym momencie przypomniane zostało pewne głosowanie.

Ja mam też pytanie bardzo konkretne, a nie jakąś subiektywną ocenę.Panie pośle jak Platforma głosowała w Radzie Europy, kiedy złożyliśmy wniosek o zwrot wraku?

– zapytał Polityka PO Tarczyński.

W studiu zapanowała cisza. Gdybyśmy słuchali audycji radiowej byłaby to rzecz nie do pomyślenia. Jednak nie. To tylko polityk PO siedział w studio jak „zamurowany” i nie wiedział co odpowiedzieć. W końcu pojawiło się magiczne „nie wiem, nie pamiętam”. Jakże to przewidywalne.

Nie pamiętam tego głosowania…

–  zaczął się tłumaczyć Święcicki.
 

Ja Panu przypomnę. Głosowaliście przeciw. Przypomnę też Panu, że głosowaliście za rezolucją w styczniu przeciwko Polsce walcząc o demokrację. I powiem Panu jeszcze jedną rzecz. Wystarczyła jedna moja rozmowa z Peterem Omzichtem, autorem raportu Rady Europy na temat MH17, aby zgodził się być autorem raportu na temat Tu-154M
– powiedział poseł PiS.

 

– powiedział Dominik Tarczyński.
 
W programie wzięła udział również Ewa Kochanowska, wdowa po Januszu Kochanowskim, Rzeczniku Praw Obywatelskich, który zginął w katastrofie smoleńskiej.
 

Pani minister Ewa Kopacz mówiła o pracy „ramię w ramię” i miała na myśli lekarzy w Moskwie. Ale ramię w ramię to raczej pracowali Tusk z Putinem

– powiedziała Ewa Kochanowska.

Zobacz wideo:Cały program do obejrzenia tutaj.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

​Nie potrafiła tego ukryć. Spojrzenie HGW na Andrzeja Dudę mówi wszystko – WIDEO

twitter.com

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

  

Podczas wczorajszych uroczystości związanych z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent stolicy dała niezły „popis”. W swoim wystąpieniu nie mogła powstrzymać się od skandalicznych odniesień do bieżącej sytuacji politycznej. Jednak mocniejsze wrażenie niż jej żenujące słowa robi spojrzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, którym „obdarzyła” Andrzeja Dudę. 

Prezydent stolicy podczas uroczystości w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powiedziała, że w Polsce każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież, musi przejść próbę. Jak mówiła, jest nią obrona wartości jakimi są: wolność, demokracja i prawa człowieka, bo żadna z tych wartości nie jest gwarantowana raz na zawsze.

To jest wypowiedź skandaliczna, która nie powinna mieć miejsca przy okazji tej uroczystości, bo rzeczywistość mamy zupełnie inną niż za czasów Powstania Warszawskiego 

skomentowała słowa HGW rzecznik Prawa i Sprawiedliwości

Raczej wolałabym, żeby aktywność pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz była skoncentrowana przede wszystkim na stawieniu się przed komisją reprywatyzacyjną i wyjaśnieniu złodziejskiej reprywatyzacji, która miała miejsce w Warszawie, bo to jest sprawa uczciwości, rzetelności i też demokracji 

– dodała Beata Mazurek. 

Tego samego dnia kamery TVP zarejestrowały dość wymowny moment. Chodzi o krótkie ujęcie zarejestrowane w czasie uroczystości, w czasie którego Gronkiewicz-Waltz podaję rękę prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Spojrzenie HGW mówi wszystko o stosunku prezydent Warszawy do głowy państwa…
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl