​11 listopada szykuje się prowokacja. Lewacy chcą bić i blokować narodowców

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Jacek Liziniewicz

Dziennikarz „Gazety Polskiej” oraz „Gazety Polskiej Codziennie”. W \"GP\" kieruje działem dotyczącym tematyki środowiska.

Kontakt z autorem

Ubiegłoroczny Marsz Niepodległości zakończył się pełnym sukcesem. 100 tys. ludzi bez żadnych ekscesów i burd przeszło ulicami stolicy, a obrazki z marszu obiegły całą Europę. To widocznie nie spodobało się lewicowym środowiskom, które w tym roku dążą do konfrontacji na ulicach i chcą zablokować marsz. Przed prowokacjami ostrzega minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak.

Atmosfera wokół tegorocznego Marszu Niepodległości się zagęszcza. Inicjatywa Obywatele RP postanowiła zablokować pochód środowisk narodowych poprzez zgłoszenie własnych kilkunastu pikiet na jego trasie. Aby być przed organizatorami Marszu Niepodległości, postanowili własne pikiety zgłosić dzień wcześniej jako dwudniowe.

"Jesteśmy pierwsi i de iure Marsz Niepodległości organizowany przez ONR nie powinien się odbyć” – napisali na swojej stronie przedstawiciele inicjatywy Obywatele RP.

Teraz chcą negocjacji z organizacjami MN i domagają się zakazu: używania rac, transparentów z hasłami typu „Polska dla Polaków”, transparentów i okrzyków określających czyjąkolwiek narodowość, religię, orientację seksualną, płeć i rasę. Ujęli się też za dobrym imieniem swoich patronów, bo chcą, aby na marszu narodowców nie było „żadnych przyśpiewek o komunistach i kimkolwiek wiszącym zamiast liści i żadnych okrzyków o czerwonej lub jakiejkolwiek hołocie”. To nie pierwsza próba prowokacji mało znanej organizacji. Jej przedstawiciele od kilku miesięcy próbują wywołać zadymę podczas miesięcznic katastrofy smoleńskiej. Jak do tej pory bez żadnych skutków. Zdaniem ministra Mariusza Błaszczaka może dojść do prowokacji. „Ostrzegałem, teraz mamy potwierdzenie zamiaru prowokacji i awantur 11.11.2016” – skomentował inicjatywę na swoim Twitterze.

To nie pierwsza prowokacja wymierzona w Marsz Niepodległości. Towarzyszyły one naszej inicjatywie od samego początku. Dość przypomnieć 2011 r., gdy organizacje anarchistyczne ściągnęły do Warszawy bojówki z Niemiec. To wtedy w siedzibie „Krytyki Politycznej” znajdowano pałki i kastety

mówi nam Damian Kita z biura prasowego MN.

Jak twierdzi, prawdopodobnie Biuro Bezpieczeństwa Warszawy nie zgodzi się na dwudniowe pikiety prowokatorów. Wszystko więc wskazuje na to, że marsz ruszy 11 listopada o godz. 14. z ronda Dmowskiego i tak jak w poprzednim roku zakończy się na błoniach Stadionu Narodowego.

11 listopada w stolicy odbędą się również inne manifestacje: KOD-u, Antify i Partii Razem.
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Żołnierze z Polski i USA szkolą się w Żaganiu

/ mat. 10. BLog. / http://10blog.wp.mil.pl/pl/1_1648.html

Wojskowi z 11. Batalionu Remontowego z Żagania i plutonu remontowego 21. Brygady 1. Dywizji Piechoty z Kansas w USA rozpoczęli wspólne szkolenie z obsługi ciężkiego sprzętu - podaje 10. Opolska Brygada Logistyczna.

Z 11. Batalionu Remontowego w szkoleniu uczestniczą specjaliści z kompanii remontu pojazdów gąsienicowych, kompanii remontu uzbrojenia i plutonu robót specjalnych oraz żołnierze amerykańscy z plutonu remontowego 21 Brygady 1 Dywizji Piechoty z Kansas w USA. Żołnierze obu armii szkolenie rozpoczęli w hali remontowej na trzech punktach nauczania: obsługa sprzętu uzbrojenia, obsługa podwozia czołgu oraz obsługa i napełnienie butli czołgu Leopard 2A5 - czytamy na portalu 10. BLog. 

Celem podejmowanych działań jest doskonalenie i nauczenie żołnierzy amerykańskich procedur, jakie realizują remontowcy przy obsłudze swojego sprzętu, a także podczas udzielania pomocy technicznej przy usprawnianiu sprzętu wojskowego. W dalszym etapie szkolenia położony zostanie nacisk na wykonywanie tych czynności w warunkach polowych, gdyż takie występują najczęściej podczas realizacji zadań na współczesnym polu walki. Kulminacją wzajemnej pracy obu zaprzyjaźnionych grup będzie sprawdzenie swych umiejętności w warunkach polowych, podczas ćwiczenia pod kryptonimem Saber-Strike 18 - podaje opolska brygada. 

Źródło: 10. BLog.

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl