Nieoczekiwany zwrot w aferze reprywatyzacyjnej. Rodzinę Pahla reprezentował... brat Marzeny K.!

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

ES

Kontakt z autorem

W ostatnim czasie w sprawie afery reprywatyzacyjnej nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Dziennikarze "Super Expressu" dowiedzieli się, że interesy rodziny wiceprezydenta stolicy Witolda Pahla reprezentował mec. Nowaczyk - prywatnie brat zatrzymanej przez CBA Marzeny K. Doprowadził on do reprywatyzacji aż 50 adresów w stolicy.

"Super Express" informuje, że rodzina Witolda Pahla pozbyła się ze swojego nazwiska litery "h", dlatego mec. Nowaczyk był reprezentantem rodziny "Palów". Gazeta podkreśla, że ma dokument, który świadczy, że mec. Nowaczyk był pełnomocnikiem kuzynów wiceprezydenta stolicy w postępowaniu zwrotowym przed prezydentem stolicy.

Więc nie była to wiedza tajemna, wręcz przeciwnie – urzędnicy ratusza wiedzieli o tym doskonale, a pisma są podpisywane "z upoważnienia prezydent", więc przez osoby darzone przez Hannę Gronkiewicz-Waltz zaufaniem


-czytamy w dzienniku.

Ratusz z kolei twierdzi, że z dokumentacji wynika, iż sprawami zajmują się "pełnomocnicy", a nie właśnie mec. Nowaczyk

Swoje interesy, kancelarię prawną i biuro handlowe, prowadzone w Gorzowie Wielkopolskim, nazwał „Dobrolin". Tak się nazywała fabryka w Warszawie, prowadzona przez ... rodzinę Pahlów/Palów, która produkowała popularną w międzywojniu wśród warszawiaków pastę do butów. Fabryka została po wojnie znacjonalizowana, teraz to osiedle. Rodzina ma roszczenia do innych nieruchomości


– informuje "Super Express".

Przypomnijmy, że  Centralne Biuro antykorupcyjne zatrzymało Marzenę K. – byłą urzędniczkę Ministerstwa Sprawiedliwości, która z tytułu odszkodowań reprywatyzacyjnych w Warszawie dostała już ponad 38 mln zł. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura we Wrocławiu. Marzena K., usłyszała w prokuraturze cztery zarzuty, m.in. zatajenie informacji w oświadczeniach majątkowych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Marzena K. z zarzutami. Grozi jej 5 lat więzienia
Źródło: se.pl,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Zmiany w Kodeksie wyborczym? Senackie komisje…

Zmiany w Kodeksie wyborczym? Senackie komisje…

Prezydent podpisze ustawy o SN i KRS?

Prezydent podpisze ustawy o SN i KRS?

Tajemnicza śmierć w Grecji. Nie żyje…

Tajemnicza śmierć w Grecji. Nie żyje…

Nowa instrukcja o relikwiach

Nowa instrukcja o relikwiach

Przemycali alkohol i tytoń bez akcyzy.…

Przemycali alkohol i tytoń bez akcyzy.…

Szykuje się światowy bestseller? Tina Turner pisze drugą część autobiografii

/ fattkatt; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Legenda amerykańskiego i światowego rocka, wokalistka Tina Turner pracuje nad drugim tomem autobiografii, który ma się ukazać w październiku 2018 r. Nowy tom wspomnień gwiazdy muzyki będzie zatytułowany "Tina Turner: My Love Story".

Gwiazda rocka Tina Turner pracuje nad kontynuacją jej pamiętnika z 1986 r. "I, Tina" - poinformowało AP wydawnictwo Atria Books.

Nowa książka będzie zatytułowana "Tina Turner: My Love Story" i ukaże się w październiku 2018 r., z okazji obchodów 60. rocznicy debiutu artystki na scenie muzycznej.

72-letnia Turner przekazała w oświadczeniu, że pisze o wszystkim - od "odnalezienia miłości" po temat przetrwania "choroby zagrażającej jej życiu", o którym nigdy wcześniej nie wspominała.

Tina Turner, która - jak pisze AP - "przeżyła przerażające małżeństwo z muzykiem Ike Turnerem", w 2013 r. poślubiła Erwina Bacha.

Tina Turner, właściwie Anna Mae Bullock (ur. 26 listopada 1939 r. w Nutbush, w stanie Tennessee) jest amerykańską wokalistką soulową i rockową. Obecnie posiada obywatelstwo Szwajcarii. Jest znana z takich hitów jak m.in. "Proud Mary", "Better Be Good to Me","What's Love Got to Do With" oraz motywu przewodniego filmu o Jamesie Bondzie - piosenki "GoldenEye".

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl