Nieoczekiwany zwrot w aferze reprywatyzacyjnej. Rodzinę Pahla reprezentował... brat Marzeny K.!

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

ES

Kontakt z autorem

W ostatnim czasie w sprawie afery reprywatyzacyjnej nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Dziennikarze "Super Expressu" dowiedzieli się, że interesy rodziny wiceprezydenta stolicy Witolda Pahla reprezentował mec. Nowaczyk - prywatnie brat zatrzymanej przez CBA Marzeny K. Doprowadził on do reprywatyzacji aż 50 adresów w stolicy.

"Super Express" informuje, że rodzina Witolda Pahla pozbyła się ze swojego nazwiska litery "h", dlatego mec. Nowaczyk był reprezentantem rodziny "Palów". Gazeta podkreśla, że ma dokument, który świadczy, że mec. Nowaczyk był pełnomocnikiem kuzynów wiceprezydenta stolicy w postępowaniu zwrotowym przed prezydentem stolicy.

Więc nie była to wiedza tajemna, wręcz przeciwnie – urzędnicy ratusza wiedzieli o tym doskonale, a pisma są podpisywane "z upoważnienia prezydent", więc przez osoby darzone przez Hannę Gronkiewicz-Waltz zaufaniem


-czytamy w dzienniku.

Ratusz z kolei twierdzi, że z dokumentacji wynika, iż sprawami zajmują się "pełnomocnicy", a nie właśnie mec. Nowaczyk

Swoje interesy, kancelarię prawną i biuro handlowe, prowadzone w Gorzowie Wielkopolskim, nazwał „Dobrolin". Tak się nazywała fabryka w Warszawie, prowadzona przez ... rodzinę Pahlów/Palów, która produkowała popularną w międzywojniu wśród warszawiaków pastę do butów. Fabryka została po wojnie znacjonalizowana, teraz to osiedle. Rodzina ma roszczenia do innych nieruchomości


– informuje "Super Express".

Przypomnijmy, że  Centralne Biuro antykorupcyjne zatrzymało Marzenę K. – byłą urzędniczkę Ministerstwa Sprawiedliwości, która z tytułu odszkodowań reprywatyzacyjnych w Warszawie dostała już ponad 38 mln zł. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura we Wrocławiu. Marzena K., usłyszała w prokuraturze cztery zarzuty, m.in. zatajenie informacji w oświadczeniach majątkowych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Marzena K. z zarzutami. Grozi jej 5 lat więzienia
Źródło: se.pl,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Eksplozja niewybuchu na Podkarpaciu. Są…

Eksplozja niewybuchu na Podkarpaciu. Są…

Centroprawica wygrała wybory w Czechach.…

Centroprawica wygrała wybory w Czechach.…

Polak ze złotym medalem mistrzostw Europy!…

Polak ze złotym medalem mistrzostw Europy!…

"Zabić arbuza" najlepszym obrazem…

"Zabić arbuza" najlepszym obrazem…

Pomnik Rotmistrza Pileckiego stanie przed…

Pomnik Rotmistrza Pileckiego stanie przed…

W parkach powstały ławki dla mam karmiących piersią

/ pixabay.com

Ławki dla matek karmiących piersią to nowość w radomskich parkach. Zadaszone i osłonięte od wiatru mają zapewniać komfort i intymność. Władze Radomia chcą, by takich miejsc było więcej, bo jak podkreślają miasto musi dbać o potrzeby wszystkich mieszkańców.

Ławki posiadają miejsce do przewijania niemowląt. Są zadaszone i osłonięte po bokach. Obecnie jest ich na terenie Radomie kilka w pobliżu placów zabaw.

- Chcemy, aby takie miejsca pojawiły się także przy innych placach zabaw w naszym mieście - zapowiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Pomysł chwalą radomianki.

- W Polsce w ostatnich latach kładzie się duży nacisk na politykę prorodzinną. Te ławki są tego przejawem - powiedziała jedna z matek.

- To miejsce, w którym karmiąca mama może się poczuć w miarę komfortowo. Chociaż karmienie piersią w miejscach publicznych nadal należy u nas do rzadkości, bo spotyka się niestety z różnymi reakcjami - zaznaczyła inna kobieta.

Prezydent Radomia podkreśla, że radomski samorząd chce się wpisać w ogólnoeuropejski trend. Pierwsza ławka stanęła w ubiegłym roku w niewielkim mieście w Chorwacji. Uczczono w ten sposób Światowy Tydzień Karmienia Piersią. We wrześniu pierwsze takie ławki stanęły na warszawskich Bielanach.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl