​Jarosław Kaczyński: W sferze sądowniczej muszą nastąpić daleko idące zmiany

twitter.com/pisorgpl

  

– Wniosek jest jeden – sfera sądownicza w Polsce to jest sfera, w której muszą być dokonane bardzo daleko idące, podkreślam bardzo daleko idące, zmiany w sferze instytucjonalnej i personalnej – mówił Jarosław Kaczyński w czasie konferencji prasowej.

Podczas konferencji prasowej, na której zapowiedziano powołanie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, Jarosław Kaczyński odniósł się do jednego z wyroków Trybunału Konstytucyjnego, pośrednio dotyczącego właśnie reprywatyzacji w Warszawie.

Mamy do czynienia w Senacie z przedsięwzięciem, które ma na celu wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2015 roku. Czego ten wyrok dotyczy? Chodzi o artykuł 156 paragraf 1 i 2 kodeksu postępowania administracyjnego, przepisów ze starej ustawy z 1960 roku, które mówiły o tym, że decyzja administracyjna podjęta z rażącym naruszeniem prawa, może być uchylona w każdym czasie, także kilkadziesiąt lat po jej podjęciu. W wyroku stwierdzono, że jest to sprzeczne z konstytucją, w związku z tym uzasadniono czas dziesięciu lat, czyli po dziesięciu latach nawet najbardziej bezprawna decyzja będzie już niepodważalna 

– przypomniał Jarosław Kaczyński. – Jeśli spojrzeć na to wszystko co działo się w Polsce wokół reprywatyzacji, to trudno nie dostrzec tutaj zawiązku – dodał.

To też warto przekazać opinii publicznej w kontekście sporu o Trybunał Konstytucyjny i takiego zupełnie naiwnego przeświadczenia, że Trybunał Konstytucyjny to zespół ludzi, na których Duch Święty zstąpił i w związku z tym będą podejmowali tylko praworządne, korzystne dla społeczeństwa decyzje. Wniosek jest jeden – sfera sądownicza w Polsce to jest sfera, w której muszą być dokonane bardzo daleko idące, podkreślam bardzo daleko idące, zmiany w sferze instytucjonalnej i personalnej

– podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Rosji przeczytali książkę generała Różańskiego. I piszą o „bezbronnej jak dziecko Polsce”

Mirosław Różański / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Nad rzeką Moskwą najwyraźniej wysoko ocenili książkę generała Mirosława Różańskiego, w której wojskowy „prezentuje swój punkt widzenia o rosnącym poziomie militaryzacji obecnych polskich władz w stosunku do Rosji”. „Polski generał ostro krytykuje tych polskich polityków, którzy nadal eskalują sytuację i sprowadzają do zera pozytywne stosunki z Moskwą” – pisze rosyjski wojskowy portal topwar.ru.

„Należy zauważyć, że Mirosław Różański w 2016 r. zrezygnował ze stanowiska Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych RP (de facto jest to główne stanowisko w polskich siłach zbrojnych). Różański zauważa, że on jako zawodowy wojskowy nie może zrozumieć polityki, kiedy elity głoszą konfrontację z krajem, z którym Polska mogłaby mieć co najmniej korzyści gospodarcze”

- relacjonują rosyjskie media.

Media w Moskwie koncentrują się także na obrażaniu przez Różańskiego prezydenta i byłego szefa MON.

„ (...) kiedy on patrzył na ministra obrony i prezydenta, rozumiejąc, że w przypadku wojny ci ludzie będą podejmowali decyzje wojskowe, „robiło mu się niedobrze””

- cytuje generała portal.[polecam:https://niezalezna.pl/237341-szokujace-slowa-gen-rozanskiego-nie-podobaja-mu-sie-bazy-usa]

„Polski generał zauważa, że rusofobia w ostatnich latach stała się integralną cechą polityków w Warszawie. Ze słów Różańskiego, politycy nadal nie rozumieją, że z takimi poglądami wszystko może bardzo źle się skończyć nie tylko dla obecnej władzy, ale również dla samej Polski. Stany Zjednoczone faktycznie przygotowują ją jako teren działań bojowych”

- czytamy w rosyjskiej prasie, która cytuje Różańskiego:

„W Warszawie muszą rozumieć, że jeżeli, nie daj Boże, dojdzie do wojny z Rosją, to Polska nie ma żadnych szans. Polska w tym sensie pozostaje bezbronna jako dziecko”.

[polecam:https://niezalezna.pl/232462-na-festiwalu-owsiaka-pojawil-sie-gen-rozanski-straszyl-pis-em-i-wojna-a-odpytywal-go-agent-sb]

„Polski generał zaznacza, że tego nadal nie mogą zrozumieć polskie elity polityczne, wciąż zaogniając już skomplikowane relacje, ciągle spoglądają w przeszłość i nie dbając o przyszłość”

- podsumowuje rosyjski portal.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl