​Wojna adwokatów

Afera reprywatyzacyjna już stała się orężem w walce o wpływy w samorządzie adwokackim. W odzyskiwanie atrakcyjnych gruntów w centrum Warszawy (lub wielomilionowych odszkodowań) zaangażowani byli najbardziej wpływowi i znani przedstawiciele palestry. Na przykład w sprawie reprywatyzacji słynnej działki określanej jako Chmielna 70 pojawia się nazwisko znanego adwokata, reprezentującego w tej sprawie jednego z miliarderów. Przy interesach reprywatyzacyjnych innego znanego biznesmena z listy 100 najbogatszych Polaków pojawia się z kolei inna gwiazda warszawskiej palestry. Owemu adwokatowi bardzo dziś zależy, aby jego nazwisko nie wypłynęło w kontekście afery reprywatyzacyjnej, jednak to on reprezentował spółkę wspomnianego biznesmena przed sądem rejestrowym. Oczywiście uzyskując korzystne dla swojego klienta orzeczenia.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Jak nie pupa to gęba

Powoływanie się w prawicowym tygodniku na Gombrowicza można uznać za herezję i przejaw brawury. Nic nie poradzę, Gombrowicza czytałem w LO i do dziś mam sentyment. Jako dojrzały człowiek nie podniecam się już nadzwyczajną formą, która teraz trąca efekciarstwem, i jeszcze mniej mnie przekonuje treść, typowa dla współczesnych ideologów „liberalnej demokracji”. Niemniej Gombrowiczowską pupę i gębę oraz legendarne: „jak nie zachwyca, jak zachwyca” szanuję.

Przypomniałem sobie „Ferdydurke”, gdy w medialnych plotkach USA zagroziły Polsce „sankcjami”.

Ponoć najwyżsi przedstawiciele państwa polskiego z powodu przyjęcia ustawy o IPN otrzymali zakaz wstępu do Białego Domu. Druga plotka głosiła, że prezydent Andrzej Duda nie odebrał telefonu od sekretarza Tillersona, uznając, że nie ma w tym przypadku zachowanej symetrii, jeśli chodzi o rangę rozmówców. Poczułbym się wyjątkowo dumnym Polakiem, gdyby ta druga plotka okazała się prawdą.

Boję się jednak, że z prawdą ma to niewiele wspólnego. Polsce non stop przyprawia się gębę i próbuje tłuc lub klepać po pupie. Podniecanie się tymi „fakty medialnymi” tworzy obraz nędzy i rozpaczy, niestety ten stan dotyczy nas samych – Polaków. Dajemy się upupić, choć nie powinniśmy z nikim rozmawiać o gębie „antysemityzmu” i tym bardziej gębie „nazizmu”. Nikt nie ma prawa tak z Polską rozmawiać – ani sekretarz, ani prezydent USA. Istnieją granice, których nie wolno przekraczać, bo w przeciwnym razie znów usiądziemy na kamieni kupie i mało ważne, że kondominium nad Wisłą zamieni sierp i wronę na gwiazdy. Sojusze strategiczne muszą się opierać na zasadach przyjętych przez cywilizowane państwa – minimum wzajemnego szacunku! Inaczej sojusz zamienia się w „murzyńskość”. 

Udostępnij

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl