PR-owy ratunek dla HGW

Dawni i wypróbowani PR-owcy Donalda Tuska od dobrych kilku tygodni intensywnie pracują, aby rozdmuchaną sprawą Bartłomieja Misiewicza skutecznie przykryć aferę reprywatyzacyjną w stolicy. Moje źródła wskazują na to, że swoje rady w tej sprawie Hannie Gronkiewicz-Waltz dawał nawet Igor Ostachowicz, główny spin doktor i „szaman” od wizerunku byłego premiera  (o jego współpracy z HGW pisał "Fakt"). To dzięki niemu i wizerunkowi kreowanemu w mediach Tusk jako szef rządu wychodził obronną ręką z licznych afer i poważnych kryzysów. Nie ma zatem co się dziwić, że prezydent Warszawy sięgnęła do sprawdzonych metod i ludzi, korzystając z tych, którzy latami skutecznie trzymali Platformę Obywatelską na medialnej powierzchni. Dymisje w ratuszu, niejasne decyzje warte miliony złotych, znane nazwiska ze świata biznesu i czołowi przedstawiciele polskiej palestry. Wydawałoby się, że to wystarczy, aby przez długie tygodnie media żyły jedną z największych afer gospodarczych III RP. Tymczasem dzięki trikom PR-owym doszło do skutecznego odwrócenia kota ogonem. Skandal reprywatyzacyjny ucichł, bo przykryła go brutalna kampania wymierzona w Bartłomieja Misiewicza, zawieszonego rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Kłamią i szczują bez granic

W stosowaniu kłamstwa w walce politycznej opozycja nie zna granic – także moralnych. Przekracza je, wykorzystując dramat ludzi poszkodowanych przez nawałnice.

Tymczasem wbrew jej twierdzeniom na terenach doświadczonych przez żywioł działania podjęto natychmiast. Służby niosły pomoc tuż po wydarzeniach i nie jest prawdą, że mieszkańców pozostawiono samym sobie. Niezwłocznie podjęto decyzje o uruchomieniu pieniędzy – ponad 30 mln zł przelano na wsparcie poszkodowanych. Ta pomoc jest rozdzielana wśród mieszkańców. Pracują komisje, które oceniają zniszczenia, by na tej podstawie wypłacać odszkodowania. Mimo to politycy opozycji totalnej głoszą kłamstwa o braku pomocy. Warto więc przypomnieć, że tereny poszkodowane to w większości powiaty zarządzane przez PO. Tam służby samorządowe powinny zadziałać w pierwszej kolejności. Ale podlegają właśnie działaczom PO – kolegom tych, którzy w Warszawie budują na dramacie poszkodowanych propagandę. Nic nie jest dla nich powodem do współczucia i wszczęcia działań – jest materiałem do walki politycznej. U tych partii to nic nowego: cynizm i hipokryzja. W kolejnych wyborach samorządowych warto ich z tego rozliczyć.

Udostępnij

Tagi

Państwu z PO już dziękujemy

Parlamentarzyści oraz europosłowie z Platformy Obywatelskiej robią, co mogą, by ich partia zyskała nowych wyborców. A to pojadą nad morze ze „słonecznym patrolem”, a to będą bronili Niemiec przed reparacjami za straty wojenne w Polsce. Mimo tych wysiłków każda ich akcja kończy się totalną kompromitacją, co widać zwłaszcza w sieci.

Internauci mają używanie, komentując kolejne przedsięwzięcia przedstawicieli byłej partii rządzącej. Jednym z najbardziej przez nich ulubionych posłów PO jest Borys Budka, który przekroczył już wszelkie możliwe granice śmieszności. By się o tym przekonać, wystarczy odwiedzić jego konta na serwisach społecznościowych. Zdjęcia, które zamieszcza (podobnie jak wpisy), mówią same za siebie. Ostatnim jego wyczynem był atak na dziennikarzy publicznej telewizji, która ujawnia kolejne afery dotyczące poprzednich rządów. To rzeczywiście sytuacja zupełnie odmienna od czasów, gdy poseł Budka był ministrem sprawiedliwości w rządzie Ewy Kopacz. Wściekłość i bezmyślność widoczne w jego twitterowych wpisach pokazują, że pan poseł nie może się pogodzić z myślą, iż przedstawiciele mediów publicznych zaczęli zadawać niewygodne pytania.

Udostępnij

Tagi

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl