Przepierka mózgu

Co za gratka uchwycić w trakcie proces prania mózgu! Ot, jedno zdanko, fałszywka, myśl, co pracuje w umysłach publiczności, by przeorać myślenie, by antylogika nie budziła protestu zdrowego rozsądku. I znowu okazja do przepierki. Doświadczona w tym red. Wielowieyska w radiu kodowskim macerowała dwie godziny temat CBA, któremu nie wolno kontrolować samorządów, urzędów marszałkowskich itp., bo „najpierw powinny przyjść kontrole, izby obrachunkowe” itd. Słowem wszyscy, którzy po drodze mogli wziąć w łapę albo przymknąć oko na nadużycia. No i, jej zdaniem, „CBA nie miało najmniejszych powodów do kontroli”. Może CBA powinno rozesłać listy do podejrzanych, podać, co wie, i dać czas na zatarcie śladów? Mózgi pierze się nie od dziś. 20 lat temu lustracja była „polowaniem na czarownice”, a postulat ukarania winnych zbrodni komunizmu komentowano: „nie można przecież kogoś z góry potępiać ani oskarżać, jeżeli nie ma prawomocnego wyroku sądowego! ”. Śp. senator Romaszewski denerwował się tym, bo podważało to nie tylko sprawiedliwość, ale i logiczne myślenie – bo jak postawić pod sąd bez oskarżania? Pralka znów pierze.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Polska jest najważniejsza

Tuż po wygranych wyborach na Węgrzech Viktor Orbán rozpoczął ogólnokrajową dyskusję na temat dużych zmian w konstytucji Węgier. Warto przypomnieć, że obecnie obowiązująca w tym kraju ustawa zasadnicza została przyjęta w 2011 r. i była wielokrotnie zmieniana.

Teraz można przeprowadzić zmiany dużo poważniejsze, ponieważ po wyborach rządzący Fidesz ma większość 2/3 miejsc w parlamencie i nie musi się obawiać blokady ze strony opozycji. A ta dotychczas blokowała wszelkie zmiany dotyczące np. kar za organizowanie pomocy dla nielegalnych imigrantów. W tym tygodniu, przy sprzeciwie opozycji, antyimigrancka poprawka została przyjęta przez węgierski parlament. Cały pakiet przewidywanych zmian w konstytucji nazwano „Węgry są najważniejsze”. Warto bliżej im się przyjrzeć, ponieważ i w Polsce trwa dyskusja nad zmianami w konstytucji, choć odnoszę wrażenie, że nie obejmuje ona tych, o które Polakom chodzi. Piszę o tym z nieukrywaną zazdrością, ale też nadzieją, że w nadchodzących wyborach Zjednoczona Prawica osiągnie wynik, który pozwoli zmienić Konstytucję RP, by ci, którzy szkodzą Polsce, nie czuli się już bezkarni. Bo dla nas Polska jest najważniejsza!

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl