Przepierka mózgu

Co za gratka uchwycić w trakcie proces prania mózgu! Ot, jedno zdanko, fałszywka, myśl, co pracuje w umysłach publiczności, by przeorać myślenie, by antylogika nie budziła protestu zdrowego rozsądku. I znowu okazja do przepierki. Doświadczona w tym red. Wielowieyska w radiu kodowskim macerowała dwie godziny temat CBA, któremu nie wolno kontrolować samorządów, urzędów marszałkowskich itp., bo „najpierw powinny przyjść kontrole, izby obrachunkowe” itd. Słowem wszyscy, którzy po drodze mogli wziąć w łapę albo przymknąć oko na nadużycia. No i, jej zdaniem, „CBA nie miało najmniejszych powodów do kontroli”. Może CBA powinno rozesłać listy do podejrzanych, podać, co wie, i dać czas na zatarcie śladów? Mózgi pierze się nie od dziś. 20 lat temu lustracja była „polowaniem na czarownice”, a postulat ukarania winnych zbrodni komunizmu komentowano: „nie można przecież kogoś z góry potępiać ani oskarżać, jeżeli nie ma prawomocnego wyroku sądowego! ”. Śp. senator Romaszewski denerwował się tym, bo podważało to nie tylko sprawiedliwość, ale i logiczne myślenie – bo jak postawić pod sąd bez oskarżania? Pralka znów pierze.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Patronce Polski w podzięce

Dzisiaj w Domu Polskiej Misji Katolickiej w La Ferté sous Jouarre pod Paryżem rozpoczyna się IV Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” Europy Zachodniej. To ważne spotkanie Polonii z Europy, ale również Polaków rozsianych po całym świecie, bo już zapowiedzieli swój udział klubowicze ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Litwy, Ukrainy, Białorusi i oczywiście z Polski.

Ten zjazd będzie wyjątkowy, w roku jubileuszowym 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wybór Paryża nie jest bez znaczenia ze względów historycznych związanych właśnie z tą datą. To tutaj, na emigracji, przechowano idee niepodległości, to w podparyskim Wersalu odbyła się konferencja, która ustaliła granice wolnej Polski. Główne uroczystości odbędą się w polskim kościele pw. Najświętszej Maryi Panny w Paryżu, siedzibie Polskiej Misji Katolickiej, założonej w czasach wielkiej emigracji. Uroczysta msza św. będzie połączona z przekazaniem wotum dziękczynnego w postaci złotej korony dla obrazu Matki Bożej, patronki Polski. To dar od członków klubów „Gazety Polskiej”. O historii, teraźniejszości i przyszłości Polski uczestnicy zjazdu będą rozmawiali z wybitnymi historykami, politykami, dziennikarzami.
 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl