„Nasz Elementarz” zniknie ze szkół

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Ministerstwo Edukacji Narodowej odchodzi od lansowanego przez rząd PO-PSL „Naszego Elementarza”. Nie oznacza to rezygnacji z projektu darmowego podręcznika szkolnego. Zgodnie z zapowiedzią, zamiast jednego, narzuconego z góry przez resort byłyby trzy do wyboru.

Jak informuje RMF FM zlikwidowany ma zostać „Nasz Elementarz”. Resort edukacji rezygnuje z wydawania i dostarczania do szkół podręcznika. W zamian za to, szkoły będą dysponować specjalną dotacją na zakup podręczników.

Szczegółowe decyzje w tej sprawie mają zostać podjęte w czerwcu, po ustaleniach z samorządami. Wiadomo już, że resort planuje sukcesywne wycofywanie „Naszego Elementarza” ze szkół. Zgodnie z nowym pomysłem ministerstwo zamiast wydawać i kolportować podręcznik, sugerowałoby jedynie, który elementarz mógłby zostać objęty dotacją, a ostateczna decyzja co do wyboru podręcznika leżałaby po stronie szkoły.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,RMF FM


Wczytuję komentarze...

Koń śmiertelnie poturbował 12-latkę

/ Wikimedia Commons/Alina-Arabians

  

Tragiczny wypadek w podlęborskim Runowie. Podczas treningu jeździeckiego koń poturbował 12-letnią dziewczynkę. Mimo kilkudziesięciogodzinnej walki lekarzy o życie dziecka, dziewczynka zmarła.

Wszystkie okoliczności tragicznego wypadku wyjaśnia słupska policja, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. Na razie nie wiadomo czy komukolwiek zostaną postawione zarzuty.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP3 Gdańsk

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl