niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

„Zakończyłem zrzut, zbliżam się na wschód”. Co robił Ił-76 nad lotniskiem w Smoleńsku?

Dodano: 19.03.2016 [11:06]
„Zakończyłem zrzut, zbliżam się na wschód”. Co robił Ił-76 nad lotniskiem w Smoleńsku? - niezalezna.pl
foto: Serge Serebro, Vitebsk Popular News/commons.wikimedia.org
Co takiego wydarzyło się między lądowaniem polskiego Jaka-40 a katastrofą tupolewa 10 kwietnia 2010 roku? Jak doszło do dramatycznego pogorszenia się pogody? Jedna rzecz nie daje spokoju Antoniemu Krauze, reżyserowi filmu „Smoleńsk”, który wejdzie do kin 15 kwietnia. Chodzi o rosyjski samolot, który próbował bezskutecznie podejść do lądowania tuż przed katastrofą.

Antoni Krauze mówił o swoich spostrzeżeniach wczoraj, podczas konferencji „Prawda o Smoleńsku dzisiaj. Manipulacja faktami i katastrofie smoleńskiej w mass mediach”, zorganizowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej, Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Klub Ronina.

Reżyser wyjaśniał, że 10 kwietnia rosyjski Ił-76 dwa razy próbował lądować i były to „przedziwne próby”. Schodził do bardzo niskiej wysokości i nagle podnosił się. Ostatecznie odleciał, choć właśnie po tych „dziwnych próbach” nad lotniskiem w Smoleńsku pojawiła się mgła.

Kluczem do rozwikłania zagadki może być tajemnicza rozmowa w języku rosyjskim.

Załoga polskiego jaka nawiązała kontakt radiowy z załogą tupolewa. Sytuacji nie nie była jeszcze wtedy beznadziejna. Widoczność - 400 metrów

- opowiadał Krauze.

O godz. 9.27, gdy zaczęły się perturbacje, pierwszy pilot tupolewa, Arkadiusz Protasiuk poprosił drugiego pilota Roberta Grzywnę, by zapytał załogę Jaka-40 o grubość chmur. Pilot tupolewa usłyszał nagle dziwną rozmowę w języku rosyjskim. „Zakończyłem zrzut, zbliżam się na wschód”. W tle padł później komentarz: „Pozwolili”.

Jestem przekonany, że ta dziwna rozmowa świadczy o tym, iż Ił-76 spowodował przedziwną mgłę

- powiedział Antoni Krauze, cytowany przez portal fakt.pl.

W 2012 roku śmiercią tragiczną zginął chorąży Remigiusz Muś, technik Jaka-40. Był on bardzo ważnym świadkiem w śledztwie dotyczącym tragedii smoleńskiej, a fakty przez niego podawane przeczyły oficjalnym ustaleniom.

Czytaj: Nie żyje chorąży Remigiusz Muś, technik Jaka-40

Antoni Krauze zwrócił wczoraj uwagę na to, że półtorej godziny po katastrofie tupolewa nie było ani śladu po mgle.

Film „Smoleńsk” wejdzie do kin 15 kwietnia.

Tragedia smoleńska stała się najważniejszym wydarzeniem w III RP, najtragiczniejszą chwilą w polskiej historii od czasu II wojny światowej. Stała się wydarzeniem, które wpływa na los dzisiejszej Polski i życie Polaków w sposób niebywale silny. Które nas podzieliło bardzo głęboko. Dlatego próba zmierzenia się z tym tematem jest nie tylko wielkim wyzwaniem, ale i obywatelskim obowiązkiem twórcy

- zapowiadał Antoni Krauze.

Smoleńsk - zwiastun filmu:

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Panie Antoni , uwaga odnośnie dziwnych manewrów Ił-76 na podejściu do lotniska . Proszę dotrzeć do naocznych świadków tych manewrów /np. załogi Jaka / i zapytać . Czy faktycznie widzieli samolot ? Jeśli tak to czy pamiętają w jakiej konfiguracji był Ił wykonując te manewry ? Czy miał wypuszczone podwozie i klapy ? Jeśli nie to z bardzo dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć ze nie zamierzał lądować , a wykonywał jakieś zrzuty .

Polski idiotyha-ha-ha

Warto obejrzec film o locie air india 182.

Jesli to byl wypadek to dlaczego przemowienie komoruskiego bylo opublikowane na portalu telewizji o 02:00 w nocy z piatku na sobote? Potem to usuneli.
Czyli komoruski wiedzial o tym co najmniej 12 godzin przed,gdyz tekst zostal napisany, zostala zrobiona korekta i zostal zamieszczony w sieci a to troche trwa.
Z tego jednego faktu wynika, ze to byl ZAMACH

Przepraszam ale mgła była prawdziwa i zaczeła się naturalnie na duzym obszarze zachaczając Smoleńsk po czym się wchłonęła jak to z mgłami bywa na wiosnę po nagrzaniu powietrza. Sa zapisy zdjęć na archiwum NOAA. Nie mąćcie prosze ludziom w głowach ze sztuczna mgłą.

Podczas stanu wojennego w PRL-u obowiazywal "paragraf" -stosowany do osob zatrzymanych po spozyciu "promili" , szczegolnie w czasie wykonywania obowiazkow pracy np kierujacy
pojazdami mechanicznymi- iz to osoba zatrzymana MUSIALA
udowodnic swoja "trzezwosc" a nie odwrotnie......
Dlaczego wszyscy chca udowodnic zamach,przeciez dla sw spokoju mozna publicznie pokazac wszystkie dokumenty, filmy, nagrania
oddac wrak samolotu , poprosic o pomac inne panstwa i pokazac ze JESTESMY CZYSCI ....proste prawda.

Wesolych Swiat !!

do tych,dla których przyczyny katastrofy są jasne.....skąd te wszystkie samobójstwa,zawały,wypadki osób związanych z tą sprawą?

Otóż to!! Wędrowny smobójca pojawił się ytlko okresowo i to tylko w stosunku do osób które w jakikolwiek sposób były zaaangażowane w sprawę smoleńska. Dziwny przypadek? No właśnie! Nie ma zbrodni doskonałej. Chociaż jej rozwikłanie może się nieco przeciągać.

Na to pytanie z całą pewnością mógłby udzielić odpowiedzi Tw "LITWIN", który przy wykazywał i potwierdził to wywiadem w RMF-FM, niezwykły "DAR JASNOWIDZENIA", bo jak nikt wiedział o szczegółach, które miały nastąpić 10.04.2010 r.

Inny agent Tw "OSCAR", mimo, też niewątpliwej wiedzy (jasnowidzeniu) na temat mającego nastąpić zdarzenia był albo bardziej "powściągliwy" bo zapowiedział znienawidzonym PiS-owcom, że "zginą jak dinozaury".

Bez wątpienia ten JŁ na lotniskiem miał do wykonania część planu zbrodni i nie znalazł się tam z całą pewnością przypadkiem.

- (np.do Klewek) i szubrawiec powiedzial by wtedy naprawdę wszystko od momentu swoich urodzin.

Leming-paranoik-wyznawca-fanatyk "nie-teorii nie-spiskowej" Anodiny-Laska-Milera-Artymowicza, abo "po prostu" funkcjonariusz(gnój), podpisany nickiem bieda | 23.03.2016 [13:11] pisze-poucza, jak by zjadł wszystkie rozumy, a RÓWNOCZEŚNIE UDAJE, że "nie istnieje" to wszystko, co jest w nastepujących linkach:
https://www.google.pl/#q=niszc...
google.pl/#q=niszczenie+dowodow+smolensk&safe=&source=lnms&tbm=isch&sa
youtube.com/results?search_query=niszczenie+dowodow+smolensk

Czarna skrzynka przestała działać na wysokości ponad drzewami. Nie ma wątpliwości, że to był zamach. Pozostaje do wyjaśnienia kto go zlecił, wykonał i kazał okłamywać opinię.

@prosta sprawa..Jaki Ty głupi jestes... Podaj mi choć jeden dowód, jedno zdjecie ze ten samolot wystartował z Okecia i pojawił sie w ogóle nad Smoleńskiem...Zanim napiszesz kolejna bzdure poczytaj co ustalił prof. Ciszewski czym wprawił w histerie znawce od zamachu i wybuchów Antoniego.

Płacą ci w dopalaczach?? Widać.

jaki zamach - paranoja jednego gnojka który przekonał miliony bo by chcieli mieć wielkiego wodza którym nie był
co by to dało rosjanom - pewnie nic jesteśmy jakimś małym państewkiem na granicy wszech rusi. uwolnijmy rosjan od odpowiedzialności skoro samolot rozpadł się w powietrzu nie ma winy kontrolerów są bez znaczenia. co z polską czarną skrzynką, pewnie ją także rosjanie potem polacy sfałszowali (zapis jest zakończony haszem przy zmianie jednego bita zmienia się połowa znaków hasza) rosja prowadzi działania przeciw zjednoczonej europie a oskarżenie jej o zamach na prezydenta to dodatkowy kłopot dla rosji która ma całę mnóstwo innych problemów. wrak tu154 bardzo wygodna karta dzięki której może rozgrywać w jednym z państw swoje gierki i prowadzić do konfliktów wewnętrznych (pewnie większość teorii spiskowych pochodzi od szpiegów rosyjskich) itd i td
przeczytajcie wszystko co jest dostępne na temat katastrofy oraz przyczyny katastrof kilku innych samolotów pomyślcie i dopiero przyjmijcie jakąś wersję
samo czytanie tych informacji zajęło prawie tydzień
pozdrawiam myślących

Myślę, że nie jesteś Polakiem,ale jakimś wypierdkiem Stalina, amożę Bieruta, ale to wszystko jedno

Nie panikuj tak zabawnie, miernoto :-) W panice robisz błędy za które nie zostaniesz pochwalony. Prawda i tak wyjdzie na jaw, bo prędzej, czy później ktoś zdecyduje sie ta kartą zagrać a tobie zostanie smród w gaciach i wspomnienia po honorariach.
Ale jedną rzecz dobrze napisałeś, tyle że to jest właśnie twój błąd: zamach Rosjanom nic nie mógł dać. Konkretnie - rządowi rosyjskiemu. Ale już na niższych szczeblach mogła zaistnieć jakaś współpraca pomiędzy polskimi i rosyjskimi bezpieczniakami, toż to jedna wielka rodzina. Oni mieli co zyskać, oj, mieli!
A rząd rosyjski nigdy się do tego nie przyzna jak nie będzie musiał, bo oznacza to, ze nie do końca panuje nad tym, co wyczyniają jego własne słuzby.

„Zakończyłem zrzut, zbliżam się na wschód”

Szkoda, że nie podano pełnej wersji rosyjskiej. Biorąc pod uwagę, że powyższe tłumaczenie wygląda na robione tłumaczem google, pierwotna wersja brzmiała zapewne:

Я завершил спуск. Ухожу на восток.

"Cпуск" to "zniżanie". Marginalnie używa się tego słowa w znaczeniu "zrzut". Zastanówcie się, jakie znaczenie miał na myśli pilot, rezygnujący z próby lądowania. Albo nie zastanawiajcie się i wierzcie dalej w sztuczną mgłę.

Masz rację poligloto, ale sprawdź KIEDY to powiedział. I nie ćpaj tyle.

Nie opowiadaj bajek. Pilot użył słowa "wybroska". I skąd masz pewność, że mgła na pewno nie była sztuczna? A więc kto ci kazał kłamać?

O, to jeszcze lepiej. Słowa выброска używa się w kontekście wypuszczania podwozia. A że rozmowa miała miejsce na minuty przed near-crash landing Ila 76 (brakowalo 2-3 metry do wmeldowania sie w ziemię), to i masz gotową odpowiedź, co takiego rosyjski pilot "wyrzucił".

Swoją drogą, zamiast tłumaczenia z gugla, niezależna mogłaby od razu podać oryginalną wersję.

Jak to nie podano??? Ty podałeś. Nie widziałeś nie słyszałeś ale wiesz :-) :-) :-)

Gdyby służby działały prawidłowo,to samolot Kasa i Prezydencki nie dostałyby zezwolenia na start w tym składzie osobowym.Więc o czym piszemy?Nigdzie na świecie samoloty w takim składzie nie latają.

pod Mirosławcem jak i pod Smoleńskiem dochodzi do tragedii podczas lądowania. Moim zdaniem był to w przypadku Mirosławca test zachowania sie ludzi z Komisji Kontroli oraz oraz zastosowanej techniki zniszczenia, doprowadzenia do katastrofy. Mgła była potrzebna aby dobić tych którzy przeżyli. Sekcji zwłok nie robiono w obawie przed znalezieniem w nich kul i części po wybuchu bomby. A później przystąpił do pracy SERYJNY SAMOBÓJCA. III RP pogrzebała najwięcej generałów !

A co masz do składu osobowego? Nigdzie na świecie nie wypisują takich niedorzecznych głupot, trollu.

Latają. Putin też miał awarię samolotu Tupolew. Najadł się strachu.

O tych zapisach rozmów słyszałem zaraz po katastrofie.Dlatego te taśmy również zostały zniszczone rzekomo podczas odsłuchu.Chorąży Muś był bardzo niewygodnym świadkiem dlatego zawitał do niego seryjny...

Jeśli chodzi o Rosję to nie jest tak strasznie .Przetrzymują kluczowe dowody czekając jak sytuacja się rozwinie.W przypadku gdy międzynarodowa komisja bezspornie udowodni że był zamach ,obciąży polaków całkowitą winą a winowajców podadzą nam na tzw.talerzu, bo już są bezużyteczni.

Nie śledziłem ostatnio spraw smoleńskich, czy dobrze rozumiem, że reżyser filmowy ujawnia zapisy, które jak dotąd nie pojawiły się w przestrzeni publicznej?
Czy to jest ostrzeżenie wypuszczone przez Polskę na Kreml?
Czy jest to wrzutka testująca reakcje sojuszników?
Gramy ostro, ale czy nas na to stać i ile ruchów do przodu mamy zaplanowane.
Rosja umie grać w te gry bardzo dobrze. Czy będziemy w stanie dotrzymać im kroku?

Tchórz!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl