niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Szczerbiec od „GP” dla Orbána

Dodano: 15.03.2016 [17:22]
Szczerbiec od „GP” dla Orbána - niezalezna.pl
foto: arch. \ Gazeta Polska
Naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz i szef Klubów „GP” Ryszard Kapuściński spotkali się dziś w Budapeszcie z premierem Węgier Viktorem Orbánem. Szef węgierskiego rządu otrzymał od środowiska „GP” replikę Szczerbca – miecza koronacyjnego królów Polski.
 
Na dzisiejszym spotkaniu obecny był minister do spraw społecznych Węgier Soltész Miklós.
 
Podczas spotkania rozmawiano m.in. o idei Międzymorza, sytuacji Ukrainie oraz kryzysie imigracyjnym w UE. Premier Orbán powiedział, że jest bardzo wdzięczny za liczne przybycie Polaków do Budapesztu w dniu węgierskiego święta narodowego. Pytał - jak może pomoc Polsce i stwierdził, że Polska jest najważniejszym partnerem Węgier.

Partnerem Głównym IV Wielkiego Wyjazdu na Węgry jest PKP S.A.
 
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wznieśmy toast za Przyjaciół
najlepszym winem

Tokajem

kupionym od Węgrów

Zawsze, gdy czytam o wyjazdach klubów "Gazety Polskiej" na Węgry mam łzy wzruszenia w oczach. Bo wiem, że węgierska sympatia do Polaków jest autentyczna. Sam jej doświadczyłem, gdy podróżowałem na rowerze z Wiednia do Egeru. Ach, co to były za wspaniałe dni!
Czekam na reportaż w "naszej" telewizji z tego wyjazdu, w którym kulminacyjnym momentem będzie wręczenie Panu Premierowi Orbanowi repliki Szczerbca, wspaniałego symbolu królewskiej potęgi Rzeczypospolitej!
Właśnie czytałem dzisiaj w "Dziejach Polski" Profesora Nowaka o koronacji Władysława Łokietka tym mieczem. Dla umocnienia sojuszu polsko-węgierskiego po koronacji nasz król, który zjednoczył rozbite ziemie piastowskie wydał swą córkę, Elżbietę za potężnego wówczas króla Węgier Karola Roberta. Jeden z ich synów, Ludwik został później królem Węgier i Polski... Wiele nas łączy, oj wiele!
Dziś dożyliśmy znów czasów, gdy naturalny nasz sojusz pięknie się rozwija.
Niech żyją Węgrzy, niech żyją Węgry!

Link do filmu o 99-letnim żołnierzu węgierskim, który w Powstaniu Warszawskim - wraz ze swoimi kolegami - uratował życie 2000 warszawiaków:

http://gdansk.tvp.pl/24045255/...

Pan Orban usmiechnety wsrod swoich.

Na kochanych wegrow zawsze mozna liczyc! Zebysmy mieli takich przyjaciol wiecej, to nie szargano by nami po EU!

Wypowiedź Pana Premiera Orbana odzwierciedla unikalną w Europie przyjaźń obu narodów. Pomysł ze "Szczerbcem" genialny. Maluteńka przy tej okazji lekcja "fair play" dla Naszej Pani Premier...traktujmy na arenie międzynarodowej Węgrów tak jak oni nas traktują w naszych relacjach dwustronnych.

Strzał w dziesiątkę, Solidarność Dudy to jeden wielki znak zapytania, przypomina mi się, jak jeszcze nie tak dawno gorąco popierał Wałęsę, dosłownie dał by się za niego POchlastać, więc zadaję pytanie, kim jesteś Piotrze Dudo !?

Próbujecie tymi wpisami, oj próbujecie ... Te wasze wpisy są policzkiem dla Polaków w tym względzie że wynika z nich że macie Polaków za totalnych idiotów. Skoro myślicie że nie zorientują się kto i po co umieszcza takie wpisy jak ten. Wasz zleceniodawca widać źle wam opisał "target". Musicie się bardziej postarać i "zakamuflować". Natomiast cieszcie się z demokracji w Polsce, która pozwala Wam takie rzeczy pisać. Nawet naiwnie wierzyć, że coś one zmienią ...

Panie "wyborco"...ja też wybierałem w Polsce ten Rząd i tego Prezydenta i po to specjalnie przyjechałem w ubiegłym roku do Polski z zagranicy gdzie mieszkam od 35 lat bo sprawy Ojczyzny leżą mi na sercu. Chyba pośpiesznie mnie Pan osądził ze szkodą dla wspólnej sprawy. Mam odwagę mówić na tym forum otwarcie co mi się podoba a co nie w działaniach obecnej ekipy z którą związałem na dłużej jak sądzę swoje nadzieje i sympatię. Zaklaskiwanie i mówienie że wszystko jest lepiej niż w porządku przynosi finalnie więcej szkód niż pożytku. O co mnie chodziło w moim wpisie..... o chowanie głowy w piasek zamiast udzielenia wsparcia Panu Orbanowi w kwestii jego słusznego sprzeciwu na forum UE co do przymusowego podziału imigrantów. Czyżby Pan nie dostrzegał w tym małego dysonansu w naszych odwiecznie dobrych relacjach z Węgrami?

Kluby GP walczą o wolną i niezależną Polskę, a przecież jest w Polsce NSZZ Solidarność, Pan Piotr Duda i inni, czy Solidarnosć ma się kojarzyć ze zdrajcą TW Bolkiem?. Dlaczego nie popieracie nowych polskich przemian?, dlaczego Solidarność milczy?

Solidarnosc dlatego milczy ,poniewaz jest takze gleboko przesiaknieta zydo-komunistyczna agentura,ktora dalej robi krecia robote,tak naprawde prawdziwi ideowcy splidarnosci zostali odsunieci juz na poczatku!!!Pozdrawiam patriotow!

Dokładnie tak jak napisane wyżej. Również pozdrawiam Bracie !

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl