Trybunał Konstytucyjny na posterunku. Po nocnej zmianie 1992 zawiesił lustrację!

twitter.com

AZ

Kontakt z autorem

Zwolennicy obecnego prezesa Trybunału Konstytucyjnego utrzymują, że Trybunał stoi "na straży praworządności", czyli statusu posiadania III RP i jej elit. Mało kto dziś pamięta, że podobnie "na straży" sędziowie Trybunału stali blisko ćwierć wieku temu, czyli w 1992 roku.

Jak ujawnił na Twitterze jeden z użytkowników, 19 czerwca 1992 r., dwa tygodnie po odwołaniu rządu Jana Olszewskiego, TK pod przewodnictwem Andrzeja Zolla zawiesił w całości uchwałę upoważniającą ministra spraw wewnętrznych do ujawnienia nazwisk agentów służb specjalnych PRL z archiwów komunistycznej bezpieki.

Na podstawie wspomnianej uchwały minister spraw wewnętrznych w rządzie Jana Olszewskiego, Antoni Macierewicz ujawnił posłom zawartość archiwów MSW. W tym nazwiska agentów komunistycznej bezpieki. Stało się to pretekstem obalenia - przez obóz Lecha Wałęsy, Unię Demokratyczną i postkomunistów - rządu Jana Olszewskiego. Dwa tygodnie później Trybunał uchylił sejmową uchwałę o ujawnieniu archiwów MSW. Wyrok odczytał ówczesny prezes TK, prof. Andrzej Zoll.
Źródło: twitter.com,niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Poroszenko apeluje do ONZ o przysłanie do…

Poroszenko apeluje do ONZ o przysłanie do…

Szukali ciała Iwony Wieczorek, znaleźli…

Szukali ciała Iwony Wieczorek, znaleźli…

Prokuratura ponownie zajmie się…

Prokuratura ponownie zajmie się…

Nie żyje legendarny amerykański bokser.…

Nie żyje legendarny amerykański bokser.…

Są plany rozbudowy terminala w…

Są plany rozbudowy terminala w…

Poroszenko apeluje do ONZ o przysłanie do Donbasu sił pokojowych

/ screen Twitter/@poroshenko

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zaapelował dziś do Rady Bezpieczeństwa ONZ o jak najszybsze przysłanie do jego kraju sił pokojowych, które - w jego ocenie - mogłyby powstrzymać rozwój konfliktu z prorosyjskimi separatystami w Donbasie. - Chcemy się oprzeć na pokojowym ramieniu ONZ - mówił Poroszenko.

- Sytuacja w Donbasie nie ulega żadnej poprawie. Nie zważając na wiele inicjatyw przerwania ognia, zwykli ludzie, którzy tam żyją, nadal cierpią – oświadczył Petro Poroszenko.

- Ukraińskie błękitne hełmy uczestniczyły w operacjach ONZ na całym świecie. W wielu sytuacjach były głównym graczem, który pozwolił doprowadzić do pokoju: i na Bałkanach i w Afryce. Dziś to my chcemy oprzeć się na pokojowym ramieniu ONZ - dodał.

Od kwietnia 2014 r. niemal nieprzerwania we wschodniej części kraju, w tzw. Donieckim Zagłębiu Węglowym toczy się konflikt między wojskami ukraińskimi a separatystami, aktywnie wspieranymi przez Rosję. Od początku trwania walk śmierć w Donbasie poniosła znaczna liczba ludności cywilnej. Według danych ONZ, do połowy maja 2017 r. na terenie objętym konflikt zginęło ok. 2000 cywilów, a nawet 9000 zostało rannych.

W Nowym Jorku trwa 72. sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Zwoływane co rok sesje ZO stanowią jeden z sześciu najważniejszych organów Organizacji Narodów Zjednoczonych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prezydent Duda w ONZ: Wolność jest synonimem pokoju

Mocne wystąpienie prezydenta Trumpa w ONZ

Trump na forum ONZ z podziwem o Polakach

Źródło: PAP, niezalezna.pl, Twitter

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Autosan z kolejnym kontraktem dla polskiej armii

/ PGZ

Sanocka spółka należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej pozyskała kolejne zamówienie w zakresie produkcji koncesjonowanej: tym razem na 12 sztuk kabin (typ 890) przeznaczonych dla Wojska Polskiego.

Obecnie Autosan Sp. z o.o. finalizuje dostawę 11 sztuk kabin tego typu dla Wojskowych Zakładów Łączności w Zegrzu. Kabiny spełniają wymogi tłumienności elektromagnetycznej i przeznaczone są do zabudowy Ruchomych Węzłów Łączności Cyfrowej.

W aktualnej ofercie Autosanu znajduje się szeroki asortyment autobusów przeznaczonych do komunikacji miejskiej, podmiejskiej i międzymiastowej, a także autobusy specjalne. Spółka wykonuje także odbudowy autobusów oraz posiada szeroki wachlarz różnorodnych usług przemysłowych. Profil działalności obejmuje również produkcję dla wojska, a także komponenty do pojazdów szynowych.

Komunikat PGZ

Źródło: PGZ

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl