niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
19 stycznia 2017

Jarosław Kaczyński zdecydowanie o Trybunale Konstytucyjnym: Sędzia Rzepliński łamie prawo

Dodano: 14.03.2016 [20:59]
Jarosław Kaczyński zdecydowanie o Trybunale Konstytucyjnym: Sędzia Rzepliński łamie prawo - niezalezna.pl
foto: TVP Info
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński łamie prawo, i to w sposób ostentacyjny - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w programie „Dziś Wieczorem” w TVP Info.
 
Prezes PiS był gościem Danuty Holeckiej. W programie odniósł się do opinii Komisji Weneckiej w sprawie Polski oraz do sporu o Trybunał Konstytucyjny. - Sami się zwróciliśmy do Komisji Weneckiej, jej opinię traktujemy poważnie, ale w ramach polskiego prawa i polskiej Konstytucji - mówił Jarosław Kaczyński.

Zdecydowanie skrytykował prezesa Trybunału Konstytucyjnego.

Andrzej Rzepliński łamie prawo. Nie tylko łamie prawo, ale robi to w sposób wręcz ostentacyjny. Zachowuje się tak, jakby to Trybunał Konstytucyjny był w Polsce suwerenem. Otóż tak nie jest. Trybunał jest oczywiście ważny. Ale suwerenem jest naród

- stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński wspomniał też o tym, że Polsce zależy na dobrych kontaktach z sojusznikami.

Podkreślam zasadę suwerenności, ale zależy nam, by państwa sojusznicze miały o nas dobrą opinię, więc będziemy działać, tak jak mówiłem. Jednak w Polsce obowiązuje polska Konstytucja i jej nie wolno łamać. TK również nie może jej łamać

- mówił. Odniósł się też do pomysłów opozycji. Krytycznie ocenił pomysł Pawła Kukiza, by wszystkie strony sporu zamknąć w jednym miejscu i wypuścić dopiero po zawarciu kompromisu:

Pomysł zastosowano (przed laty - red.)  przy wyborze papieża, ale nie wiem czy on dobrze wyszedł. Rozumiem, że to żart.

Jarosław Kaczyński uważa też, że w tym momencie rozmowy z opozycją nie mają większego sensu:

O czym mielibyśmy rozmawiać po realizacji wstępnych propozycji opozycji? Wszystko byłoby już tak, jak opozycja chce… To opozycja rozpoczęła manipulację przy ustawie o TK. Przyznała to Komisja Wenecka. Ona wyraźnie powiedziała, że nie podważa uchwał Sejmu anulujących wybór sędziów, czyli tych 5 sędziów jest w świetle opinii KW sędziami. 

Prezes PiS ocenił też Platformę Obywatelską, która jego zdaniem kilkanaście lat temu pełniła rolę formacji konstruktywnej. Niestety, po przegranych przez Donalda Tuska i PO wyborach w 2005 roku jego zdaniem z partią tą stało się coś bardzo niedobrego.

Ci ludzie powinni odejść z polityki

- podsumował prezes PiS.
 

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie sądzę żeby Rzepliński łamał prawo, bo to on za wsparciem opozycji i Europen States of Social Republics mianował się prawem. Sam siebie łamać by nie chciał, bo jest raczej hedonistą niż ascetą.

A ja uwazam ze

1. TK powinien byc rozwiazany
2. rzeplinski i jego banda pod Trybunal Stanu
3. Wybrac nowy TK
4. kod (sld) przeganiac palami
5. Wprowadzac dalej dobre zmiany
6. walesa,tusk i inni pod Trybunal Stanu za zdrade panstwa
7. Pozbawic bylych komunistow emerytur i spowodowac zeby jeszcze oddawali zrabowane patriotom pieniadze

------------------TYLKO PIS-------------------------

Nie zgadzam się w jednym z prezesem Kaczyńskim. To przede wszystkim Trybuna Konstytucyjny nie może łamać konstytucji.

rzepliński i ta cała reszta nie są bezstronni , a więc rażąco nie spełniaja swojego ustawowego obowiązku i powinni być natychmiast zdelega;lizowani wszyscy bez wyjątku !!!

Mówisz to od siebie czy usłyszałeś od innych?

To prawda, że PO powinna zniknąć ze sceny politycznej, bo zdrajców i donosicieli mamy w Polsce pod dostatkiem oraz tych , którzy działaja na szkodę Polski, a tacy oni s,a , razem z Nowoczesna oraz PSL

To , że z Trybunału Konstytucyjnego zrobiona instytucje zabezpieczającą prawa po PRL-owskich, czerwonych i różowych z Magdalenki nie podlega żadnej dyskusji. TK stał się ich ostatecznym bastionem. Nie ma co liczyć na jakąkolwiek prawną, zdroworozsądkową współpracę. Przez cały czas stawiający się ponad prawo, sędziowie TK będą działać na zasadzie KONSTYTUCJA to my. To co powiemy jest bezwzględnie do respektowania i wykonania. Nieważne czy mieści się w granicach prawa, czy też jest sprzeczne z tym prawem. Na żaden kompromis nie ma co liczyć. Spokojnie trzeba odczekać do wymiany sędziów i z nowym składem sędziów TK postawić obecnych sędziów działających na szkodę państwa polskiego pod surowy osąd za szkodzenie Polsce.

Tak przemawia mąż stanu...

Panie Prezesie Jaroslawie Kaczynski, prosze tak trzymac i czyscic wszystkie struktury panstwa polskiego z komuszekj patologii. Zdrowia zycze!

Brawo panie Prezesie. Bałam się, że pan podziela wizję tych wszystkich (m.in. posła Ujazdowskiego) o jakimś pseudo-kompromisie. Bardzo się cieszę, że utrzymał pan dotychczasowe moje przekonanie, ze jest pan Mężem Stanu. Takim pana znam. A tak po ludzku, cieszę się, że pan, jako jeden z niewielu wie,że posiada coś, czym Bóg obdarzył wszystkich mężczyzn, ale niewielu zdaje się o tym pamiętać. Pozdrawiam i trzymam kciuki. Proszę na siebie uważać, bo licho nie śpi, a już raz, przed wylotem do Smoleńska był pan na liście. Modlę się, żeby dobry Bóg miał pana w swojej opiece, bo jest pan jedyną osobą gwarancji innej Polski.

Przypomnijmy, że z ramienia Polski w Komisji Weneckiej zasiada Hanna Suchocka!!!
...jeden grajdoł, towarzystwo wzajemnej adoracji!

naczelnik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jarek lubie Cie, przynajmniej nie belkoczesz tak jak ta sitwa z PO. Masz u mnie szczere POparcie. PRAWDA ZAWSZE ZWYCIEZY

Media, media media, znowu przegracie, bo polityka informacyjna jest fatalna!Weźcie dobrą agencję PR,reakcja na kłamstwa i manipulacje jest żadna albo spóźniona! Przecież to jest walka na śmierć i życie!Walczcie zwłaszcza o starszych ludzi oni nie korzystają z internetu, żywią się tylko TV!

100/100

Kompromis jest możliwy ,ale nie ma woli jego zawarcia właśnie ze strony Rzeplińskiego i opozycji.TK ma skład piętnastoosobowy i taki powinien orzekać ,bo prezes Rzepliński nie może paraliżować jego działania .Prezydent zaprzysiągł pięciu wybranych sędziów ,ponieważ zostali wybrani zgodnie z obowiązującym prawem ,wszystkie obowiązujące zasady przy wyborze zostały spełnione .
Rzepliński potwierdził ,że Prezydent nie złamał Konstytucji i postąpił zgodnie z literą prawa.Poprzedni sędziowie zostali wybrani "na rympał",przy zastosowaniu wadliwej ustawy ,i nie zostali zaprzysiężeni . Jeżeli zostali wybrani w sposób wadliwy ,to nie mogą wchodzić kolejno do TK w miejsce opuszczających TK sędziów ,tylko opozycja powinna ich ponownie zgłosić do wyboru i w drodze głosowania powinni przejść jeszcze raz cały proces wyboru. I tu jest możliwy kompromis .Większość parlamentarna może wyrazić zgodę na te kandydatury.Większość parlamentarna może też ponownie odnieść się do do ustawy o sposobie wybierania sędziów po uprzednim wspólnym wypracowaniu takiej ustawy z opozycją .Kompromis jest naprawdę bardzo prosty do realizacji .Swego czasu gen ,Jaruzelski po wprowadzeniu stanu wojennego powiedział ,że historia go oceni.Trzeba powiedzieć ,że rzeczywiście go oceniła ,a płacą za tą jego decyzję kolejne pokolenia ,nie mówiąc już o tym jak z tym wszystkim czuje się rodzina generała.
Jeżeli dzięki działaniom prezesa TK dojdzie do siłowych rozwiązań na ulicy ,to myślę że prezes TK będzie miał też swoje miejsce w historii.Jest piętnastu zaprzysiężonych sędziów ,TK może pracować .Nie można zmuszać rządu i Prezydenta do łamania Konstytucji .Jeżeli opozycję uwiera obecna Konstytucja to niech siądą do rozmów o nowej .Polacy naprawdę nie są głupi ,przymusowa edukacja zagraniczna pokazała nam jak działają demokracje w innych państwach i wiedzą ,że u nas to po prostu model do naśladowania dla innych .

W bazie artykuów naukowych infona.pl ten cały wielki porfeosr Rz. nie ma żadanego artykułu. Na stronie UW chwali się cudzymi orzeczeniami czy też zwykłą pracą jako swoim dorobkiem naukowymn (pewnie nie wie co to jest) - ŻENADA. Jaki kraj tacy i profesorowie. WSTYD i HAŃBA, kto i za co dał mu profesurę, doktoranci mają wiekszy dorobek naukowy od tego pseudo profesora. HANBA dla Polski

PIS ma słabą politykę medialną. PR zupełnie leży, a niby dobra zmiana w mediach, to parodia. Jedynie "Wiadomości" trzymają poziom, reszta syf, jaki był. Powtarza się sytuacja z lat 2005-2007.

Dlaczego nie ma w tej sprawie jasnego i stanowczego oświadczenia publicznego, wygłoszonego przez Prezydenta, Premiera, lub Marszałka Sejmu?!
Dlaczego utrzymywany jest stan niejasności w tej sprawie?!
Dlaczego pozwala się na wytwarzanie zamętu w społeczeństwie?!

Może przy okazji „afery” TW Bolka wyjaśnić i TO - Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany. Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał? Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy. Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989 ? Co Pan na TO Panie Prezesie?

Gdyby Jarosław Kaczyński miał coś w teczce czy w życiu złego to by to było we wszystkich telewizjach cały rok i całą dobę BARANIE.

dokładnie, wszystkie Bolki miały "sfałszowane" teczki, "bez ich
wiedzy i zgody", i tylko jeden JK nie miał

hahahaha

W 100% zgadzam się z p. Kaczyńskim. Sędzia Rzepliński złamał prawo całkiem świadomie. Dlaczego? Bo zaangażował się politycznie po stronie PO i postawił wszystko na jedną kartę. W ten sposób ośmieszył Trybunał Konstytucyjny i upokorzył Polskę przed światem.Ponieważ zdradziecka partia PO kolaboruje przeciwko Polsce ze swoimi zagranicznymi i polskimi towarzyszami, to i oni mają Polskę za nic. Tę sytuację należy więc naprawić i wierzę w to, że zrobi to Prawo i Sprawiedliwość. Nie wolno dać się postawić w pozycji klęczącego. Teraz dopiero Polska zaczyna być państwem prawa w której władza z całą determinacją czyści tę polską "stajnię Augiasza". J. Kaczyński to prawdziwy patriota, doskonały polityk i człowiek prawy. A przeciwnicy niech sobie przypomną jak to w słusznie minionych czasach władza systematycznie jeździła po wytyczne do Moskwy. Teraz każą nam - schetynowcy i pozostałe płoteczki- być czołobitnymi wobec Brukseli. A my przecież jesteśmy rozumnymi demokratami i musimy z podniesioną głową być członkiem Unii Europejskiej, bo sami sobie to wywalczyliśmy i uwolniliśmy Europę od tyrana. Nie zapominajmy o tym!

Pani Moniko, w 100% popieram pani wpis. To tak, jakbym sama pisała. Czasami zastanawiam się nad tym, że prawdziwie silną płeć reprezentują kobiety, bo one oprócz siły i odwagi mają możliwość logicznego myślenia.Być może winny jest ten przereklamowany testosteron. Tym bardziej się cieszę, że pan J. Kaczyński nie został go pozbawiony i reprezentuje płeć męską, tak, jak powinna ona wyglądać. Jeśli dodamy do tego umiłowanie prawdy i wyniesiona z domu uczciwość, której brak niejednemu Polakowi (wada ta wypływa, być może z ukształtowania historycznego - Polak w złych warunkach totalnego okupanta musiał sobie radzić), to mamy wizerunek człowieka, który ma wszystkie przymioty, żeby oddziaływać na politykę 30 milionowego kraju.

Szkoda, że tego wywiadu nie puścili w TVP.

Trybunał w osobie Rzeplińskiego i politykami PO zaatakował Polskę i Polaków pod koniec rządów PO-KOmorowski. I teraz POwcy razem z Komorowską wrzeszczą na marszu KOD o łamaniu demokracji przez rząd PiSu i Prezydenta Dudę. Podłośc żerczej i morderczej kliki jest już komiczna, sami siebie poniżają, sami łamali zasady demokracji ale dziś innym to zarzucają. Kilku sq...w postawić przed Sądem i zrobic z nimi porzadek, POwywalac z naszego Sejmu i za zdradę, za zamach wymierzyć surową karę pieniężną.

Niech powie to komisji weneckiej heheh

Za duzo nieudolnosci do poprawki,Szkoda czasu.Podam tylko
jedna,jak powinno byc,gdyby to pisal ktos z elementarna wrazliwoscia na unikanie t.zw."masla maslanego".
"-przekonywal prezes Prawa i Sprawiedliwosci(wyrzucam,jako nieudolnosc:Jaroslaw Kaczynski) i dalej:wspomnial tez o tym,ze Polsce zalezy na dobrych kontaktach z sojusznikami,a
po cytacie,znow "maslo maslane" "-mowil",podczas kiedy przed tym cytatem jest"wspomnial"!? Tylko sie zabic!Jak
dlugo bedziemy musieli znosic meczarnie czytania takich
tekstow? Winnym artykule podano,ze juz ludzie maja dosyc
Lisa po kilku minutach,a tu mam dosyc po trzech zdaniach.
To nie czytaj?Chyba nie taka powinna byc odpowiedz?

Nic nie rozumiem o co ci chodzi ! Moze spróbuj to jas'niej opisac', próbujác logicznie mys'lec'. Majpierw pomys'l o czym chceszpisac', potem napisz i przeczytaj co napisałes', poprawiajác to, to wtedy moze zrozumiemy.

... czego żeś się nawąchał czy nażarł, że bredzisz i bełkoczesz od rzeczy ?!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl