W Wilnie o współpracy Polski i Litwy. Spotkanie dziennikarzy

Rimvydas Valatka

kp

Kontakt z autorem

O konieczności budowania mostów między Polską a Litwą dyskutowali w Wilnie dziennikarze z obu krajów. W spotkaniu uczestniczą dziennikarze "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz oraz Katarzyna Gójska-Hejke. Jutro Litwa obchodzi 26-lecie odzyskania Niepodległości.

W spotkaniu uczestniczą: Czesław Okińczyc, działacz polskiej mniejszości narodowej na Litwie, były prezydent Litwy Valdas Adamkus, redaktor naczelny Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelna miesięcznika "Nowe Państwo" Katarzyna Gójska-Hejke, szef radiowej Jedynki Rafał Porzeziński oraz przedstawiciele prasy litewskiej.

- Wszyscy podkreślili konieczność budowania mostów między naszymi krajami. Jednocześnie zaprosiłem Litwinów do Polski na podobne spotkanie - powiedział redaktor Sakiewicz.

Valdas Adamkus otrzymał od naczelnego "GP" książkę "Testament I Rzeczpospolitej". Były prezydent Litwy powiedział, że widzi na okładce człowieka, który najwięcej zrobił dla odbudowania dobrych stosunków w naszym regionie - Lecha Kaczyńskiego.

Spotkanie odbywa się w hotelu Narutis, gdzie w przeszłości przez dziesięć lat przebywał Józef Ignacy Kraszewski, wieloletni redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

Obejrzyj nagranie


 
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...
Najnowsze
II edycja projektu Samoobrona Kobiet rusza…

II edycja projektu Samoobrona Kobiet rusza…

Akcja CBA. Wpadli na handlu fakturami VAT

Akcja CBA. Wpadli na handlu fakturami VAT

Wypadek w kopalni Rudna. 15 osób…

Wypadek w kopalni Rudna. 15 osób…

"Seksmisja" coraz bliżej? W…

"Seksmisja" coraz bliżej? W…

Polska idzie w ślad za największymi. Jak…

Polska idzie w ślad za największymi. Jak…

II edycja projektu Samoobrona Kobiet rusza już w grudniu. Wciąż można zapisać się na zajęcia

/ Wojskowy Instytut Wydawniczy

Odpowiadając na liczne i pozytywne opinie z pierwszej edycji szkoleń z Samoobrony Kobiet Ministerstwo Obrony Narodowej ponownie zaprasza Panie na bezpłatne zajęcia z walki wręcz. 

Zajęcia prowadzone będą w 46 obiektach sportowych jednostek i uczelni wojskowych w 39 miastach Polski. W programie zajęć przewidywana jest nauka m.in. przyjęcia postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwalnianie się z uchwytu z tyłu, z przodu, za ręce, za włosy, itp., obrona przed kopnięciem, duszeniem i uderzeniem czy obrona przed atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

W trakcie drugiej edycji projektu zaplanowano dziesięć spotkań, łącznie 20 godzin lekcyjnych. Pierwsze zajęcia odbędą się 2 grudnia br. Dodatkowa rekrutacja uzupełniająca przewidziana jest do 30 listopada 2017 r.  

MON serdecznie zaprasza wszystkie chętne Panie! Więcej informacji już wkrótce, na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej w zakładce „Projekty”.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl