Poseł Gosiewska: „Upominanie się o Nadię Sawczenko to żywotny, polski interes!”

Leszek Imielski; FB Euromajdan Warszawa

MP

Kontakt z autorem

Wczoraj z inicjatywy m.in. poseł PiS Małgorzaty Gosiewskiej, Sejm przyjął uchwałę w sprawie ukraińskiej bojowniczki, osadzonej w rosyjskim więzieniu, Nadii Sawczenko, która od 3 marca prowadzi strajk głodowy. Posłowie wezwali także do bezwarunkowego i natychmiastowego uwolnienia wszystkich nielegalnie zatrzymanych na terytorium Ukrainy i wywiezionych do Rosji obywateli Ukrainy.

- Zawsze przypominam to narodowcom, którzy atakują mnie za zaangażowanie w sprawę zaatakowanej przez Rosję Ukrainy - mówi naszemu portalowi poseł Małgorzata Gosiewska. - Bezpieczeństwo Ukrainy to nasz żywotny interes. Ukraińcy są naszymi sąsiadami i powinno nam zależeć, żeby nimi pozostali, żeby na tym terenie nie było wojny, żebyśmy mogli tam spokojnie inwestować i żebyśmy nie sąsiadowali z agresorem - przypomina.

- Agresja na Ukrainę to część kremlowskiej imperialnej układanki, której nie możemy się poddać - podkreśla.


Gosiewska przypomina, że wojna na Ukrainie ma także wymiar walki o wartości. - Ukraińcy walczą teraz o wolność, o demokrację i z tej, podstawowej przyczyny, powinniśmy być razem z nimi - dodaje.

Ukraińska bojowniczka przebywa obecnie w areszcie śledczym w Nowoczerkasku w obwodzie rostowskim. Jest oskarżona o świadome naprowadzenie ukraińskiego ognia na rosyjskich dziennikarzy i nielegalne przekroczenie granicy rosyjskiej. Oskarżenie zażądało kary 23 lat łagru. Obrońcy, na podstawie danych z telefonu oraz sygnatury czasu na nagraniu wideo wykonanym tuż po wzięciu pilotki do niewoli, dowodzą, że do ostrzału doszło w czasie, kiedy Sawczenko była już w niewoli.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Izrael wydali ok. 40 tys. migrantów z Afryki

Izrael wydali ok. 40 tys. migrantów z Afryki

Minister kultury powołał Radę PISF

Minister kultury powołał Radę PISF

Włochy: dżihadyści wśród imigrantów

Włochy: dżihadyści wśród imigrantów

Polscy skoczkowie zadowoleni z inauguracji

Polscy skoczkowie zadowoleni z inauguracji

Rzecznik KEP o Światowym Dniu Ubogich

Rzecznik KEP o Światowym Dniu Ubogich

Tusk padł ofiarą własnej intrygi? "Walenie głową w mur. Będzie bolało" - zakpił z niego polityk PiS

Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

Grzegorz Broński

Dziennikarz „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i portalu niezależna.pl.

Kontakt z autorem

Donald Tusk podczas ostatniej wizyty w Polsce zrozumiał, że trzeźwo myślący Polacy postawili mur dzielący go od krajowej polityki; jego ostatni tweet to walenie głową w ten mur; będzie bolało - napisał w niedzielę na Twitterze marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
"Przebywając w Brukseli pozwala sobie na coraz bardziej bezczelne ataki na polski rząd - tym razem Donald Tusk umieścił wpis na twitterze, w którym w wyjątkowo ohydny sposób próbuje jątrzyć" - informowaliśmy już dzisiaj.

CZYTAJ WIĘCEJ: Za te słowa Tusk powinien odpowiedzieć - bezczelny atak na polski rząd

Natychmiast pojawiły się komentarze polskich polityków.

"Piłsudski: "głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody to należy spróbować i tej" @donaldtusk podczas ostatniej wizyty w PL zrozumiał, że trzeźwo myślący Polacy postawili mur dzielący go od krajowej polityki! Jego ostatni tt to walenie głową w ten mur. Będzie bolało!" - zaznaczył marszałek Senatu we wpisie na Twitterze.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl