niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Poseł Gosiewska: „Upominanie się o Nadię Sawczenko to żywotny, polski interes!”

Dodano: 10.03.2016 [18:45]
Poseł Gosiewska: „Upominanie się o Nadię Sawczenko to żywotny, polski interes!” - niezalezna.pl
foto: Leszek Imielski; FB Euromajdan Warszawa
Wczoraj z inicjatywy m.in. poseł PiS Małgorzaty Gosiewskiej, Sejm przyjął uchwałę w sprawie ukraińskiej bojowniczki, osadzonej w rosyjskim więzieniu, Nadii Sawczenko, która od 3 marca prowadzi strajk głodowy. Posłowie wezwali także do bezwarunkowego i natychmiastowego uwolnienia wszystkich nielegalnie zatrzymanych na terytorium Ukrainy i wywiezionych do Rosji obywateli Ukrainy.

- Zawsze przypominam to narodowcom, którzy atakują mnie za zaangażowanie w sprawę zaatakowanej przez Rosję Ukrainy - mówi naszemu portalowi poseł Małgorzata Gosiewska. - Bezpieczeństwo Ukrainy to nasz żywotny interes. Ukraińcy są naszymi sąsiadami i powinno nam zależeć, żeby nimi pozostali, żeby na tym terenie nie było wojny, żebyśmy mogli tam spokojnie inwestować i żebyśmy nie sąsiadowali z agresorem - przypomina.

- Agresja na Ukrainę to część kremlowskiej imperialnej układanki, której nie możemy się poddać - podkreśla.


Gosiewska przypomina, że wojna na Ukrainie ma także wymiar walki o wartości. - Ukraińcy walczą teraz o wolność, o demokrację i z tej, podstawowej przyczyny, powinniśmy być razem z nimi - dodaje.

Ukraińska bojowniczka przebywa obecnie w areszcie śledczym w Nowoczerkasku w obwodzie rostowskim. Jest oskarżona o świadome naprowadzenie ukraińskiego ognia na rosyjskich dziennikarzy i nielegalne przekroczenie granicy rosyjskiej. Oskarżenie zażądało kary 23 lat łagru. Obrońcy, na podstawie danych z telefonu oraz sygnatury czasu na nagraniu wideo wykonanym tuż po wzięciu pilotki do niewoli, dowodzą, że do ostrzału doszło w czasie, kiedy Sawczenko była już w niewoli.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Polecam poszperać na temat tej pani na stronach w internecie. Można znaleźć bardzo ciekawe materiały.
Wielka "bohaterka" jest zwykłym przestępca wojennym zajmującym sie min. torturami.
Nic dziwnego, jej historyczni bohaterowie byli tez z tego znani.

Putin to jest jednak bandyta. Ta Ukrainka jest już u niego spisana na niebyt.

Niektórzy nie widzą polskiego interesu w tym. A widzą interes Chrystusa, który wstawiał się za uciśnionymi? Wspomnijcie Wielkanoc, goście!

Powiem szczerze, że mnie już od tego trafia - niech oni się najpierw zajmą tym co się dzieje w Polsce.
Targowica i V kolumna bezkarna, peowscy przestępcy na wolności kpią w żywe oczy bo żadne procesy im się nie kroją, antypolskie media judzą pełną parą 24 godziny na dobę, padają jawne i bezczelne wezwania do zamachu stanu, HGW szykuje się do urzędowego wsparcia wiosennych zadym mających na celu destabilizację kraju, TK stawia się ponad wszelkim prawem, a PiS się zamartwia jakąś panią Szewczenko.
Całkiem rozum im odebrało czy co?

Misiak - bolszewiku. Wczesniej sie podpisywales Bryll, pozniej Rejtan, Ataccus.itd. Ty chyba sie utrzymujesz z tych postow ktore sowieciarzu wypisujesz? Ile srebrnikow arobiles ?

Jaki w tym polski interes? Czy Ukraina chociaż cofnie sankcje nałożone na Polskę? A może przestaną uczyć w szkołach dzieci, że mordercy Polaków to bohaterzy? Czy ta Sawczenko nie jest czasem zbrodniarzem wojennym?

chyba średnio polski interes

Pani poseł Gosiewska, czy na Ukrainie, podobnie jak w Rosji wciąż obowiązuje embargo na płody rolne z Polski? Czy wie Pani? Polscy rolnicy wiedzą, może warto zainteresować się też tym, co Polska otrzymuje w zamian?

Pani poseł - to rzecz chwalebna, ale kiedy upomni się Pani o pomordowanych "Wołyniaków"? O dyskryminowanych na Ukrainie Polaków, o Lwy we Lwowie?

Nie ufam tej Sawczenko - nie sprawia wrażenia będącej na głodówce, pokazuje sędziom wyprostowany, środkowy palec, sprawia wrażenie niezrównoważonej psychicznie, zdolnej do wszystkiego.

PS. Nie bronię Rosjan i Putina - wiem o zamachu smoleńskim, w konflikcie na Krymie byłem po stronie Ukrainy, ale nie przesadzajmy też w drugą stronę, wszak Ukraina dalej czci Banderę!

Aram 2, zacznij od odtruwania umysłu od propagandy ostatnich 70 lat. Na początek polecam z Internetu Uszkujnik - Paradoksy historii. Jedno popołudnie ale wiele może zmienić.

Czy słyszałeś kiedyś o Kon-Tiki ?
Zdrowy ludzki organizm jest w stanie bardzo dużo wytrzymać.

Już tam jedna na Ukrainie była co umierała w więzieniu, a jak tylko pojawiła się możliwość powrotu do koryta, to cudownie ozdrowiała :D

Narodowcy to prymitywna, ograniczona swołocz. Nigdy nic dobrego dla Polski nie zrobili. Dają się łatwo manipulować Rosji i są na jej usługach. Najlepszym tego dowodem jest ich skrajna anty ukraińskość, mimo że niepodległość Ukrainy jest warunkiem utrzymania niezawisłości przez Polskę.

Miriam pomyśl chwilę, to nie boli. Jaką masz gwarancję, że ta niepodległa Ukraina nie będzie faszystowsko-banderowska? Po Kijowie chodzą banderowcy i krzyczą "Bandera zrobi porządek", we Lwowie i innych miastach stawiają pomniki Banderze, przyjęli ustawę gloryfikującą UPA. A ten cały ich Majdan sponsorował Soros, co sam nawet przyznał. Naprawdę zdroworozsądkowe podejście narodowców do Ukrainy jest właściwe, bo nie mamy interesu ich wspierać, gdy oni tak nas traktują. To tak jakbyś ty się do kogoś codziennie podlizywała, on by ci pluł w twarz.

czy to dotyczy się także narodowców ukraińskich?

Ukraincy to nie jest nasz inetres.Chyba,że słabi Ukraincy.
WOŁYŃ! Pamiętamy!

to jedźcie ją bronić do Rosji !!

Ciekawe czemu Rosjanie pozwalają jej zakładać na rozprawy świeżutkie koszulki z banderowską symboliką ?????

@stach Tryzub stał się herbem Ukrainy w 1918 r. Wtedy Bandera miał 9 lat i nie zajmował się jeszcze polityką.

belzebub,też z trójzębem po piekle paradował,więc siebie na wzajem czarty warte!

Herbem czego? chyba UPAdliny...
Nasze Kresy, ani Ruś Kijowska nigdy nie miały takiego herbu i nie było nigdy państwa pod znakiem tryzuba.

Jak Ci się wszystko kojarzy z Banderą to Twój problem. Niektórym innym ludziom wszystko kojarzy się z seksem albo z pieniędzmi...
Nadia Sawczenko ma na rozprawach koszulkę z godłem Ukrainy. Trójząb (tryzub) był już w godle Ukraińskiej Republiki Ludowej w latach 1918-1920, gdy Bandera miał 10 lat.

Tu kacapy i mafia po psl,sld próbuje nas więcej Podzielić to ich obrona nie dajmy się,

Nie można zostawiać Ukrainę dla kacapów na pożarcie tylko ich przybliżać w interesach i walce przeciw kacapom winicki i inni chcą służyć kacapom,

kiedy ona naprawde naprowadziła ogień na cywilów i to specjalnie bo to zawododowa wojskowa, bronienie jej to strzelanie sobie w oba kolana naraz

Dajcie spokoj z nazywaniem "ruskimi trolami" tych, ktorzy podaja obiektywne informacje.

A teraz uwaga:

W interesie Polski (jak kazdego panstwa) jest, zeby miala slabych sasiadow.

A kto powiedzial, ze Ukraina przejeta jako kolonia w zachodnia strefe "okupacyjna", bedzie silniejsza niz jako kolonia w rosyjskiej strefie?
Moze wlasnie bedzie bardziej eksploatowana niz przez Rosje, co dla nas bedzie korzystne.

Druga rzecz w kwestii miliarnej - w interesie Polski jest przesuniecie strefy buforowej na wschod, zeby NATOwskie i rosyjskie rakiety atomowe przestaly byc wycelowane w Polske. Dlatego wlasnie NATO (USA i jej podbita w 45r. kolonia - Niemcy) nie chce miec w Polsce stalych baz. Bo to jest obecnie obszar przeznaczony do atomowej zaglady przez obie strony.

Wiec generalnie "pomagajmy" Ukrainie, bo to jest niedzwiedzia przysluga ;)

Nie ufam tej Sawczenko - nie sprawia wrażenia będącej na głodówce, pokazuje sędziom wyprostowany, środkowy palec, sprawia wrażenie niezrównoważonej psychicznie, zdolnej do wszystkiego.

PS. Nie bronię Rosjan i Putina - wiem o zamachu smoleńskim, w konflikcie na Krymie byłem po stronie Ukrainy, ale nie przesadzajmy też w drugą stronę, wszak Ukraina dalej czci Banderę!

A cóż to tylu ruskich trolli nagle się zleciło?

@Mirozbielska Widocznie na Onecie, Interii i Wirtualnej Polsce nie ma nowego tematu o Ukrainie i nie mają gdzie pisać tych swoich ,,mądrości''.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl