niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

"Financial Times" ostrzega: muzułmańscy imigranci wkrótce przejdą przez Polskę

Dodano: 10.03.2016 [13:33]
"Financial Times" ostrzega: muzułmańscy imigranci wkrótce przejdą przez Polskę - niezalezna.pl
foto: Gémes Sándor/SzomSzed; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en
Władze państw Unii Europejskiej przygotowują się na wiosenne spotężnienie fali imigrantów przybywających do Europy. Jednym z czterech najbardziej prawdopodobnych szlaków ma być trasa przez Ukrainę i Polskę. Dziesiątki tysięcy muzułmanów musiałyby wtedy przemaszerować przez całą szerokość naszego kraju.

Dotąd imigranci korzystali głównie ze szlaku zachodniobałkańskiego. Z Turcji i Grecji przechodzili do Macedonii, potem do Serbii, wreszcie przez Słowenie lub Węgry do Austrii, a następnie do Niemiec. W 2015 r. większość z milionowej rzeszy migrantów, którzy znaleźli się na niemieckim terytorium, szła właśnie tą trasą.

Ale we wrześniu 2015 r. Węgrzy postawili ogrodzenie wzdłuż granicy z Serbią, a zagrożone tą decyzją kraje wchodzące w skład dawnej Jugosławii, jak Chorwacja i Macedonia, zaczęły uszczelniać swoje granice.

Według agencji rządowych, cytowanych przez "Financial Times", uchodźcy będą musieli teraz wybrać jeden z czterech innych szlaków.

Pierwszy omija Macedonię i Serbię, które mają już dość imigrantów, i wiedzie do Austrii przez Albanię i Czarnogórę. Problemem jest górzyste ukształtowanie powierzchni, niesprzyjające długim marszom i orientacji w terenie. Ale w rozwiązaniu tego kłopotu mogą pomóc przemytnicy ludzi, handlarze narkotykami i dżihadyści, dobrze czujący się w Albanii.

Drugi możliwy scenariusz także zakłada dotarcie imigrantów do Albanii. Stamtąd nie ruszaliby jednak pieszo do Czarnogóry, lecz próbowali przedostać się przez Adriatyk do Włoch. A konkretnie do Apulii. Trasa jest sprawdzona: w 1991 r., po upadku komunizmu w Albanii, tysiące Albańczyków przedostawało się w ten sposób do Włoch.

Trzeci scenariusz to próba przedostawania się uchodźców do Włoch drogą morską - ale z Libii. Wtedy punktem zapalnym stałaby się Sycylia. Imigranci korzystali z tego rozwiązania już wcześniej. Teraz jest to jednak najmniej prawdopodobna wersja wydarzeń - przede wszystkim ze względu na wojnę domową w Libii i działające tam Państwo Islamskie.

Wreszcie czwarty scenariusz, który Polaków powinien niepokoić najbardziej. Po zamknięciu szlaku bałkańskiego imigranci mogliby przedostawać się z Turcji na Ukrainę - poprzez Morze Czarne. Stamtąd zaś szliby do granicy z Polską, która byłaby ostatnim punktem na drodze do upragnionych Niemiec. "Financial Times" zamieszcza nawet mapkę tego szlaku:Pismo powołuje się na rozmowy z przedstawicielami polskiego MSZ, którzy mieli potwierdzić prawdopodobieństwo takiego scenariusza. "Financial Times" wspomina także, że trzecia partia w polskim parlamencie (chodzi o Kukiz'15) wezwała do budowy ogrodzenia na granicy polsko-ukraińskiej.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Czy my polacy juz nie mamy wojska i ostrej amunicji ?
Bez wzgledu na humnitarystyczny program niemiec strzelac bez
wachania bo inaczej nie zatrzymamy potopu TYLKO KARABINEM I OSTRA
AMUNICJA

Ten szlak to idiotyzm. On jest nielogiczny. Imigranci najwyżej przejdą przez Ukrainę, Węgry, Austrię i do niemiec. Polska nie jest po drodze.

.....a czy Polska nie ma straży granicznej czy wojska ,aby powstrzymać demony islamizacji Europy ?????

Jest wysoce prawdopodobne, że potrzebująca broni i dewiz Ukraina rzeczywiście wejdzie w porozumienie z Turcją i/lub innymi krajami Bliskiego Wschodu. Logicznie rzecz biorąc, leży to w interesie kraju prowadzącego długotrwałą wojnę o przetrwanie. W takich sprawach nie ma żadnych sentymentów, a liczą się tylko twarde interesy stron. Czy ktokolwiek przypuszcza, że ideowi spadkobiercy UPA będą mieli jakieś skrupuły? A co robią nasze kolejne rządy? Do tej pory w sprawie umocnienia granic nie zrobiły nic i nadal niczego nie robią. Gdy będzie za późno (być może już tak jest), będzie lament, skowyty i apele do "sumień narodów"? Trzeba organizować formacje zdolne do obrony naszego państwa i zbroić się. Tu celnik-łapówkarz nic nie zwojuje - weźmie ogon pod siebie i czmychnie jak najdalej. Siła jest jedyną skuteczną odpowiedzią na agresję. Zgodnie z rzymską zasadą: chcesz pokoju - szykuj się do wojny!

A jaki problem dać strażnikom granicznym broń. Przecież jak ktoś przekracza nielegalnie granice to może zostać zabity.
Gwarantuje, że jak paru "uchodźców" dostałoby kule w łeb to reszta w szybkim tempie zawróciłaby z powrotem do siebie do kraju.
Nie mogę zrozumieć dlaczego tak się rządy cackają z tymi nielegalnymi uchodźcami.

Niech sobie przejdą ,przecież i tak u nas nie zostaną a Niemcy niech się martwią,szkoda nerwów i pieniędzy na walkę z gównem.

durna opinia, przejda jak huragan i zostawia syf, a kobiety sterroryzuja po drodze. Juz bylo tak w historii ,ze przechodzila dzicz do Berlina

Część zostanie, jako forpoczta przygotowująca grunt pod muzułmańską "ewangelizacje" i tych co już są od jakiegoś czasu. Zawsze lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Zasieki na granicy z Ukraina powinny powstać, bo Ukraina wchodzi w konszachty z Turcja.

Powinnismy sie zorganizowac i pomoc przy budowie ogrodzenia\zasiekow na granicy naszego kraju.
Jestem do dyspozycji.

Już was k...a nie ma, won stąd tu jest Polska, s...jcie!!!

Zabijacie nas, nie szanujecie naszej religii, to już mi stąd. A jak nie to w łeb.

Och, przepraszamy, już nie będziemy, zawracamy. Po takim wpisie od razu zmieniamy wszystko i nie chcemy się narazić na gniew Szanownego Pana. Uwaga, oby tylko Panu nie pękła jakaś żyłka przy wylewaniu swoich frustracji w Internecie.
PS Jak komentować to żeby to innym coś dawało, a nie pitolenie żeby sobie samemu ulżyć.

No to czekamy na was w krainie, gdzie każdy muslim zginie.

A co robi PIS chyba nic.Czeka na zmilowanie boskie.

Ekstra kupuje Busa , pakuje ich ze 40 na pake po 100Euro od łebka wywioze nad warte i powiem że po drugiej stronie GERMANIA ! GO GO ! Zasiłki czekają :)

Od kiedy to na Warcie jest polsko - niemiecka granica ? Mnie np. dziś jeden turek chciał pobić w niemczech , duża morda bo za nim osłona 7 innych turasów siedziało ... na dodatek mam już prawie 57 lat ... jaki dumny był turas że nie wstałem do walki , tureckie ścierwa tylko zaczepią jak są pewni że za sobą mają 7 innych turasów . Fuj , co za squrwiały naród te turasy , jakby to było w Polsce to bym zayebał tego turasa .

Najprostszy sposob,i najtanszy na zatrzymanie islamskiej szaranczy na naszych granicach.
Spedzic,i wypasac swinie wzdluz granic naszych-na wschodzie z Ukraina,i na zachodzie -z Niemcami:)

Niech k..a spróbują.

Sprawa jest bardzo prosta - trzeba będzie postawić ogrodzenie na granicy z Ukrainą.

Jeżeli Węgrzy potrafili postawić takie ogrodzenie błyskawicznie to dla Polski też

nie będzie to technicznym problemem. Oczywiście trzeba to uzgodnić z Ukraińcami

i ewentalnie jako rekompesatę starać się w UE o wprowadzenie dla nich ruchu bezwizowego

do Polski. A Ukraińcy nie kierują tych islamistów do putinowskiej Rassji i na Białoruś.

Ludziska nie widzę problemu,spryskać całą granice na szerokości 10 metrów świńską krwiom i żaden muślin nie przelezie.
Pozdrawiam

PIS bedzie zamykal granice tak szybko jak szybko otwiera aneks do raportu WSI

krótkie rozwinięcie notki prasowej z narodowcy.net nt. mini-Waszczykowskiego... a w zasadzie kilka FAKTÓW dot. polityki "naszych sojuszników" - dowodów naszych strat, ich zysków ;)))
Waszczykowski nie lęka się imigrantów, od których OTWARCIE odgradza się rzekomo ober-cywilizowany rząd w telewiwie: http://www.theguardian.com/wor...

https://www.washingtonpost.com...

Waszczykowski lęka się ataku Rosji - oficjalnego strategicznego sojusznika USraela: http://www.newslon.com/us-and-...

http://chimosito.com/2016/02/1...

a co na to "najważniejszy sojusznik" każdego polskiego rządu??? dlaczego przebiegle współpracuje z największym UTRACONYM przez Polaków rynkiem zbytu na kontynencie?!? https://sk.ru/news/b/articles/...

http://eurasiatx.com/russia-an...

ergo - Rosjanie zamiast polskich płodów rolnych i EUropejskich przetworów zyskają teraz aszkeNAZIstowskich konsultantów dla organizacji tysięcy giga-hektarowych kibuców z mega-przetwórniami :(((

przedmiotowa notka z narodowcy.net:

http://narodowcy.net/index.php... "Israel's ambassador to Moscow, Zvi Heifetz (centre), says exporting technology is more important than exporting fruit. " - czyli tłumacząc łopatologicznie: telewiwa sprzeda i wdroży Rosjanom metody uniezależnienia się od Polskich Rolników oraz EUropejskich przetwórni (piszę o EUropejskich przetwórniach, bo ich większość począwszy od zamrażalni a skończywszy na fabrykach konserw już nie należy do Polaków :((( Wycyckali nas.... :-( Trzeba było nie fikać... a wcześniej nie wybierać jełopów. Miałem wrażenie, że w porównaniu z polszewią, PiS to jakiś postęp, ale wątpliwości mam coraz większe...

Podziekowac tym wczesniejszym Bogom Kwasniewskim Milerom Tuskom
i reszta szaranczy z PO.To oni wysprzedali caly nasz majatek
jeszcze troche to wszystko bedziemy sprowadzac z innych krajow
Przypominam sobie jak dzis Polski rzad (1985-86)zakupil w Grecji nie cytrusy dla polskich dzieci lecz ziemniaki dla kogo ?Wszystko jest
prawie wysprzedane Winiary,Horteks,zak.wedliniarskie na naszych
receptach bija kasy.Za te sprzedane zaklady jeszcze troche to bedziemy w polsce mieli Saudusow albo juz mamy a oni wykupuja wszystko wiec UWAGA!!!!

Nie życzę sobie tej szarańczy w moim umęczonym kraju!
Obłąkana baba zafundowała Europie apokalipsę.
Powinno się ubezwłasnowolnić tą poczwarę i zamknąć w odosobnieniu. Normalny człowiek nie skazałby ludzi na taką hekatombę.
Żądam od władz zapewnienia bezpieczeństwa!
Żądam uszczelnienia granicy i natychmiastowej budowy muru, ogrodzenia, czy czegokolwiek.
Żądam natychmiastowego działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa państwu polskiemu.

zgadzam się

Popieram Cię Gryzelda! Dość już zamieszania w naszej Polsce! Żadnych imigrantów , chcemy, aby nasze dzieci i wnuki były bezpieczne, a polskie kobiety nie musiały mieć ochrony jak wychodzą z domu! Merkel nie może nam urządzać życia! Co to za unia jest, jeżeli jeden kraj decyduje o tym, co pozostałe kraje mają robić? To okupacja niemiecka? Już raz Polacy to przerabiali! Bogu dziękuję,że platforma poszła precz , bo mielibyśmy na głowie kilkadziesiąt tysięcy dzikusów!

Wszystko fajnie ale kukiz15 to nie partia!!!

Bylibyśmy głupcami, gdybyśmy ten strumień przepuścili przez granicę. Głupcem do kwadratu i do tego głupcem niebezpiecznym będzie ten, kto będzie próbował uzasadniać wpuszczanie uchodźców przez granicę ukraińsko-polską jakąś polsko-ukraińską przyjaźnią. Nie trzeba chyba długo myśleć, żeby przewidzieć, że Merkel zamknie granicę polsko-niemiecką dokładnie wtedy, gdy będziemy mieli szczyt fali uchodźców na naszym terenie. Do tego nie można dopuścić. Żaden polski dyplomata nic tu nie zmieni. My, Polacy dopiero zaczęliśmy w miarę normalnie ustawiać życie naszych rodzin, i nie stać nas na stawianie tu burdelu na kółkach. Wszyscy musimy sprzeciwić się przedostaniu się naporu uchodźców na wschodnią i południową granicę, bo gdy wejdą to my zostaniemy ich ostatnim przystankiem, czyli jak zwykle pawiem narodów i papugą. Potrzebna jest wielka roztropność i odwaga rządzących. Potrzebne jest zaufanie do rządu i wsparcie dla nich. Inaczej - już jesteśmy na wojnie, to jest nasza tragedia.

ten rzydowski szmatławiec ładną mapkę im wysmarował

Przeciez oni juz przełazą przez polske bo widzialem pare razy to coś w wielkopolsce

Niemcy z premedytacja zapraszajacy "uchodzcoa",celowo niszcza biednejsze panstwa przez ktore przelewa sie tajfun szaranczy islamskiej.
Czy to wkoncu czas na oporna POLSKE,aby nas choc w ten sposob oslabic,zniszczyc,zarazic islamem?
APEL DO RZADU POLSKIEGO:
CZAS na ochrone granic naszej Ojczyzny ( tak wschodnich jak i zachodnich), jak i WYJSCIE POLSKI Z UE!
Zanim perfidne Niemiaszki nie wkreca nas w szambo doszczetnie.
Nie do takiej Europy Zjednoczonej sie zapisywalismy.
Nikt nie myslal,ze biedniejsze panstwa zostana celowo zmanipulowanymi, szantazowanymi koloniami SZWABOW!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl