niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Janusz Gajos z Orłem 2016 za Osiągnięcia Życia

Dodano: 02.03.2016 [17:56]
Janusz Gajos z Orłem 2016 za Osiągnięcia Życia - niezalezna.pl
foto: Filip Blazejowski/Gazeta Polska
Podczas dzisiejszego spotkania Nominowanych do Polskich Nagród Filmowych 2016 zostało ogłoszone nazwisko pierwszego laureata Orłów 2016, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej. Tegorocznym Laureatem Nagrody za Osiągnięcia Życia został aktor filmowy i teatralny, Janusz Gajos

Popularność przyniosła Gajosowi rola Janka Kosa z serialu „Czterej pancerni i pies” (1966-1970). Od tamtego czasu regularnie występował na wielkim ekranie, w telewizji i na deskach teatrów, m.in. w „Człowieku z żelaza” Andrzeja Wajdy (1981), „Przesłuchaniu” Ryszarda Bugajskiego (1982), serialu „Alternatywy 4” (1983-1986) oraz „Ucieczce z kina Wolność” Wojciecha Marczewskiego (1990). Aktor w tegorocznej edycji Orłów jest także nominowany w kategorii Najlepsza Główna Rola Męska za film „Body/Ciało”. W przeszłości już dwukrotnie odbierał Orła w tej kategorii – za filmy „Jasminum” w 2007 i „Układ zamknięty” w 2014 roku. Janusz Gajos to także laureat Orła w kategorii Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska za film „To ja złodziej” w 2001 roku.

Nagroda za Osiągnięcia Życia przyznawana jest od pierwszej edycji Orłów, czyli od 1999 roku. Dotychczasowymi zwycięzcami w tej kategorii byli: Wojciech Jerzy Has (1999), Andrzej Wajda (2000), Stanisław Różewicz (2001), Tadeusz Konwicki (2002), Roman Polański (2003), Kazimierz Kutz (2004), Jerzy Kawalerowicz (2005), Jerzy Hoffman (2006), Witold Sobociński (2007), Janusz Morgenstern (2008), Jerzy Wójcik (2009), Jerzy Stefan Stawiński (2010), Tadeusz Chmielewski (2011), Janusz Majewski (2012), Danuta Szaflarska (2013), Kazimierz Karabasz (2014) i Franciszek Pieczka (2015).
 
Autor: , Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Też jestem za, choć Pana udział w towarzystwie szubrawców biorących udział w haniebnym spektaklu kolaborantów popierających kanalię Tw "LITWINA" był, mam nadzieję, tylko żałosnym epizodem w Pana życiu bo ja domniemam, że to była znów tylko, tym razem fałszywa ale tylko gra.
Proszę dać jakiś jaskrawy sygnał, że pański udział w tym składzie był powodem jakiegoś nikczemnego nacisku bo muszę przyznać, że jakoś Pana osobowość jakoś mi nie pasuje do popierania zdrajcy a ta wiedza już wówczas była znana powszechnie i nie trzeba było słuchać "WOLNEJ EUROPY" tylko wystarczyło "wyjąć watę z uszu".
Nich Pan zaakcentuje w jakiś spektakularny sposób swój patriotyzm bo ja ciągle mam nadzieję, że ta cecha charakteru dominuje w pańskiej osobowości i jeśli tak to serdecznie pozdrawiam ale jeśli moja ocena jest mylna to wycofuje pozdrowienia bo osobnikami mającymi kolaboracyjne ciągoty mające podłoże materialne zwyczajnie po ludzku gardzę.

POparł bula i po bo jego korzenie są głęboko w komunie i wszystko, SZKODA TYLKO ŻE TEN ZNAKOMITY TALENT ZAPRZEPAŚCIŁ GOMUŁCE I GIERKOWI.

Do dorobku p.Gajosa koniecznie należy dodać 2-krotny występ w Telewizji Polskiej w 1982 roku!!! Wtedy środowisko aktorskie bojkotowało TVP ale nie p.Gajos.

Gajos, ty wiesz. chlopie, ze POszedles zla droga. POwinienes to wiedziec, chyba, ze ci Bul i jego mafia oczy przeslonili. I przez to straciles wiele, bardzo wiele.

Nie lubię Gajosa od kiedy srebrniki wzięły górę nad honorem.

Nagrodę to powinien dostać za rolę w Alternatywach 4.

Zdawałoby się, że taki inteligentny a wplątał się w politykę i poparł tego gamonia.

Lepszy gamoń niż pinokio

W serialu: "Czterej pancerni i pies", grał rolę Janka w serialu: "Lewatywa Komoruski na prezydęta"grał role psa łańcuchowego Salonu.

Ten człowiek umarł dla mnie, kiedy opluwał zamordowanych w zamachu smoleńskim i kiedy popierał Lewatywę Komoruskiego na na prezydęta (wiem, jak się pisze słowo: Prezydent ).
Nie mogę patrzeć na tego zapijaczonego komedianta i błazna.

Rzygac mi sie chce jak na nich patrze,konfidentow,SB.Jest ich w Polsce bolszewikow artystow masa.

może występować jako nadworny błazen w Budzie Ruskiej

100/100.Blazen zawsze zostanie blaznem,a jak sie do tego doda MORALNA MIERNOTE to tylko pozostaje Ruska Buda.

Kiedyś bardzo ceniłem Janusza Gajosa , zagrał piękne role ,
/ po za czterej pancerni i przymanowski / psy to najwierniejsze zwierzę / wystarczy jeden GŁOS " głosuję na Bronka " i w moich oczach stracił wszystko , teraz będzie bardzo trudno wrócić na PIEDESTAŁ popularności .

Mam nadzieję, że ci co to wręczali tę nagrodę robili już to ostatni raz w tvp, następnym razem będą to czynić w swojej prywatnej. Ten mierny Gajos zagrał siebie w Układzie. To taka menda jak ten prokurator. Jakoś już nie mogą patrzeć na tego miłośnika Bula.

Świetnie pasował do roli prokuratora i o to chodziło w filmie.

Wzrost polskich politków

Nadwiślańscy przywódcy do najwyższych nie należą...

Jarosław Kaczyński - 167 cm
Lech Wałęsa - 169 cm
Aleksander Kwaśniewski - 170 cm
Bronisław Komorowski - 174 cm
Donald Tusk - 174 cm
Zbigniew Ziobro - 174 cm
Wojciech Olejniczak - 175 cm
Kazimierz Marcinkiewicz - 175 cm
Bogdan Zdrojewski - 177 cm
Radosław Sikorski - 181 cm
Jarosław Gowin - 185 cm
Ludwik Dorn - 188 cm

nie wzrost stanowi o wielkosci-ten najwyzszy okazal sie o malym mozgu-tylko wech PSI mial

I odwrotnie Najnizszy - WIELKI CZLOWIEK!
Poza tym w tym "zestawie" przypominasz nazwiska w wiekszosci juz ZAPOMNIANE:) kojarzace sie z choroba "nabolka"

Tak, przepraszam. Ale choc nie wszyscy szkodzą via TVN i GW, to zestawienie wymowne, komu "karlowatosci" nie przypisywala, nie przypisuje w Polsce,
ruska i niemiecka agentura

Wielki aktor, mały człowiek, moralne zero.

No to może jeszcze wystąpi na wiecu KOD poparcia Bolka i będzie miał komplet.

Nic bym do Gajosa nie miała. Nie jestem fanka Czterech pancernych, nie oceniam G. jako aktora kinowego, bo kinematografii PRL-u nie trawie. Widzialam aktora J.G. w roli Krola Lira w teatrze i od tej pory może jeszcze raz - z niechecia - na deskach. Z niesmakiem opuscilam także ten drugi spektakl, w kotrym w manierze Stanisławskiego, pordukowalo się toto Cudo, aktorzyna rodowodem z Będzina. Pozostala mi do ocenysfera, która nie dotyczy pana J.G. jako aktora: udział w komitecie poparcia B. Komorowskiego. Nie da się już teraz zalukrowac tego faktu zadnym orlem. Może jedynie takim z czekolady w towarzystwie rozowych balonikow i japońskiej flagi w postaci kotylionu na piersi. Żaden zresztą orzel tu nie pomoze. KOD chyba jabardziej na pana G.J. czeka.

Praktycznie z małymi wyjątkami,SAMI SWOI.Bez dwóch zdań,jako profesjonaliści byli i są NAPRAWDĘ ORŁAMI.Ale jako ludzie nie wspominam o ich życiu prywatnym bo to niech sobie każdy oceni,ale to że przez tyle lat ,od 1989 STALI Z OTWARTĄ PRZYŁBICĄ PO STRONIE KŁAMSTWA to w moich oczach są zwykłymi moralnymi karłami.I najgorsze w tym że jak nieraz słyszę ich wypowiedzi odnośnie dzisiejszej sytuacji w Polsce to mi się rzygać chce jak patrzę na te mordy zakłamane albo widzę ich nazwiska.Kropka w kropkę te ich wypowiedzi jak BOLKA WAŁĘSY

Lubiłam Gajosa dopóki nie okazał się szmatą popierając komoruskiego vel szczynukowicza.
Ciekawe, jaki jest jego oficer prowadzący i czy brał też udział w wiecu poparcia dla kapusia i kryminalisty bolka.

Jeździł na ruskim czołgu razem z Gustlikiem,
za " peło " oddaliby życie.
:~(

POstsowieci utworzyli nagrody i przyznają je swoim sługusom. Tak działa ten system.

Aktor niezły ale bardzo znany i to jego największa zaleta,moi idole zaś jak Łomnicki,Cybulski,Czechowicz,Wichniarz,Gogolewski,Fijewski,Pawlikowski,Pawlik i jeszcze wielu,wielu innych to inna,lepsza bajka.

Przyjrzyjcie się nazwiskom laureatów z lat poprzednich .Są one wielce wymowne.Nic dodać ,nic ująć!!!!! Reszta jest milczeniem.

Jest się wielkim aktorem, jak ma się propozycje, a propozycje i fundusze dostaje, jak sprzyja i POpiera osoby wpływowe.
I taki z p.Gajosa "wielki" aktor.

a mowilem ze my jeszcze warkniemy

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl