niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

"Wyborcza" uderza w Niezłomnych. "Żołnierze Przeklęci", "zwykli bandyci"

Dodano: 02.03.2016 [12:32]
"Wyborcza" uderza w Niezłomnych. "Żołnierze Przeklęci", "zwykli bandyci" - niezalezna.pl
foto: Lowdown; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en
"Nie pamiętam, by ktoś wspominał ich dobrze", "Stopniowo zacierała się różnica między tymi, którzy walczyli o niepodległą Polskę, a zwykłymi bandytami" - tak publicysta Witold Gadomski opisuje Żołnierzy Niezłomnych.

Gadomski - dawny poseł Polskiego Programu Liberalnego (m.in. Bielecki, Tusk, Lewandowski), a dziś publicysta "Gazety Wyborczej" - postanowił wskrzesić ducha komunistycznej propagandy. W "GW" opublikował artykuł zatytułowany "Żołnierze przeklęci, czyli napad na szkołę w 1949 r. Osobiste wspomnienie Witolda Gadomskiego na Dzień Żołnierzy Wyklętych".

Dziennikarz opisuje "wrześniowy wieczór 1949 roku. W szkole we wsi Dąbrowy, 7 km od Myszyńca", gdzie "odbywała się lekcja dla dorosłych analfabetów". Prowadził ją "przedwojenny podoficer zawodowy, żołnierz kampanii wrześniowej".

Do szkoły wpadli "leśni". Mieli pytać nauczyciela, dlaczego uprawia komunistyczną propagandę, a następnie chcieli wyprowadzić do lasu. Doszło do przepychanki, padł strzał, a żołnierze uciekli. Potem - relacjonuje Gadomski - złapano ich i skazano na 15 lat więzienia.

Gadomski pisze:

Jeżeli żyją, a w 1949 roku mieli niewiele ponad 20 lat, są dziś odznaczani i chodzą w chwale "żołnierzy wyklętych". Napad na szkołę był typową akcją "leśnych". [...] Szczegóły historii napadu na szkołę w Dąbrowach znam, gdyż tym nauczycielem był mój ojciec. Urodziłem się cztery lata później, gdy wsie północnego Mazowsza wciąż jeszcze terroryzowały oddziały Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Oddział Stanisława Grajka "Mazura" został zlikwidowany dopiero w listopadzie 1953 roku. Ci, którzy go poznali, mówili, że był psychopatą, budził paniczny strach mieszkańców wsi.

A zatem Narodowe Zjednoczenie Wojskowe, składające się w większości z bohaterskich młodych ludzi - to zdaniem Gadomskiego - wręcz terroryści. Dziennikarz "GW" nie wspomina oczywiście ani słowem o tym, że bezpieka w walce z niezwykle skutecznym NZW próbowała obrzydzić antykomunistycznych powstańców społeczeństwu, wysyłając w teren brutalnych ubeków poprzebieranych za "bandy". Wreszcie Gadomski podsumowuje:

Nie pamiętam, by ktoś wspominał ich dobrze. Wielu z nich znalazło się w sytuacji tragicznej, uciekając do lasu w obawie przed aresztowaniem, a być może śmiercią. Stopniowo zacierała się różnica między tymi, którzy walczyli o niepodległą Polskę, a zwykłymi bandytami. Propaganda IV RP próbuje z "leśnych" zrobić niezłomnych bohaterów, przykład dla obecnej młodzieży. Ma to niewiele wspólnego z rzeczywistością.


Tekst dziennikarza "GW" to typowa próba zrobienia z Niezłomnych pospolitych bandytów - oczywiście na bazie jednego przypadku, w dodatku rodzinnego. Opis najścia na szkołę, w której przedwojenny oficer uczy dorosłych analfabetów, ma oczywiście wywołać niechęć wobec Wyklętych. Gadomski nie wspomina jednak o faktach ani ogólnych liczbach. Tymczasem Żołnierze Niezłomni przeprowadzili tysiące akcji bojowych, m.in.:

- prawie tysiąc ważniejszych starć, bitew, walk i potyczek z „siłami bezpieczeństwa”
- ponad 1200 rozbić/ataków na posterunki MO i 34 ataki na placówki UBP
- dziesiątki akcji na pociągi, w tym wywożące dobytek do ZSRR
- 38 ataków na więzienia
- 5 ataków na obozy, w których przetrzymywani byli więźniowie aparatu represji
- kilkaset akcji „rozbrojeniowych” (na posterunki aparatu bezpieczeństwa)
- kilkaset akcji mających na celu uwolnienie przetrzymywanych żołnierzy powstania na posterunkach sił bezpieczeństwa
- kilkaset akcji „przeciwbandyckich”
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

to że Gadomski z G.W. manipulujue faktami świadczą choćby raporty UB i KBW, bo w rejonie Krysiaki - Dąbrowy - Myszyniec operuje wtedy patrol PAS NZW Wacława Bugnackiego "Tygrysa" z K.P. "Łuków", a nie patrol PAS NZW Stanisława Grajka "Mazura".

W wyniku donosu konfidenta UB o kryptonimie T.W. 'Ludwik', 20 sierpnia 1950, UB Ostrołęka zostaje powiadomione iż we wsi Krysiaki przebywa patrol NZW.
Grupa Operacyjna "Ostrołęka" w sile 550 bojców z 1 i z 2 Brygad KBW, i nie ustalona liczba funkcjonariuszy UB, wspierani przez 2 samochody pancerne (które grzęzną w polach przed wsią), dokonuje okrążenia patrolu Wacława Bugnackiego "Tygrysa".
Partyzanci podjęli próbe przebicia się, a w sytuacji bez wyjścia prawdopodobnie popełnili samobójstwo.
Polegli "Tygrys", Stanisław Gleba "Kuba" i Czesław Trzciński.
Podpisy pod raportem składali zastępca dowódcy 1 Brygady KBW Mjr. Krzemiński, i zastępca szef sztabu tej brygady Kpt. Mizera.
Operację nadzorował osobiście wice-szef wojewódzkiego UB Warszawa P.Płk Bronisław Trochimowicz, oficer sowieckiego kontrwywiadu wojskowego Smiersz, wieczny wice-szef czyli w rzeczywistości sowiecki nadzór..
-----------------------
Żródło CAW.1580/75/1465, k. 13-16, mps.
-----------------------
Siły rzucone do walki przez komunistów, mówią iż ci brali na poważnie Leśne Wojsko, i działali tak by nie pozostawić Leśnym szans - a tu nagle taki Gadomskij opisuje jak jego tatełe gieroj pokonał patrol Pogotowia Akcji Specjalnej NZW co go przyszedł kropnąć - jeżeli nawet jest w tym 1% prawdy, to dzieciaki przyszły komuniście mordę obić, a nie patrol PAS NZW.
KIT I BZDURA została wydrukowana w G.W

Proszę o nie nazywanie naszych Bohaterów tylko "Wyklęci". To są i byli "ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI". Wyklęci zostali przez komunistycznych zbrodniarzy. Jest to socjotechniczny chichot zła, na ktòry daliśmy się nabrać. Niejeden młody człowiek słowem "wyklęty" się nie zainteresuje, bo ten wyraz zawiera znaczenie negatywne. Natomiast słowo "NIEZŁOMNY" ma bardzo pozytywny wydźwięk. Dlatego, wydaje mi się, że w nazwie; "NIEZŁOMI ŻOŁNIERZE WYKLĘCI", jak proponuję ICH zawsze nazywać, jest element heroizmu a zarazem pytanie, dlaczego i kto ICH pohańbił, a to pytanie może zainteresować niejednego młodego człowieka.
NIEZŁOMNY nigdy nie będzie przeklęty.

Mam pytanie: CZY NA TĄ POdłą,antyPOLSKĄ, od dziesięcioleci judzącą SWOŁOCZ, POdłe LEWACTWO i Koszernych POtomków Ubeków- naprawdę nie ma żadnego lekarstwa?

Jest lekarstwo. Nosi nazwę - Ziobro. Dlatego lewaki boją się go jak dupa środka na przeczyszczenie.

Żeś Gadomski poleciał jednym przykładem, to ja też polecę jednym przykładem.
Po Powstaniu moi rodzice zatrzymali się u rodziny na wsi. Pewnej nocy przyszło kilku "leśnych" podając się za AK. Mieli pecha bo oprócz mojego ojca było jeszcze kilku innych uzbrojonych z prawdziwego AK. Pod ścianą szopy przyznali się, że nie są z żadnego AK, tylko chodzą i rabują okoliczne wsie. Napewno zrobili po wojnie kariery w UB.

"Nie" dla czerwonej propagandy!

A my uderzymy w Wyborczą ilością dotacji udzieloną Budżetu Państwa w latach 2007-2015 i Bankrutujących Gmin do teraz na sianie czerwonej propagandy sukcesu rządu PO-PSL by żyło się, lepiej i obawiam się jednego że pieniądze z 500+ pójdą na antyreklamy do Wyborczej bo czerwone satelity zdolne są do wszystkiego

Lepiej aby gminy zamawiały inne Czasopisma w tym Gazetę Polską...

A w Sadzie Rejonowym w Świdnicy sedzia czytal dzisiaj przed wokanda GW i ukaral oskarzonego ktory cytowal uchwaly SN kara 2 tyz PLN za obraze sadu,Sitwa prokuratorsko-sedziowska tam istnieje.Nie chca badan wariografami falszywych oskarzycieli!!Strasza badaniami psychiatrycznymi i zamykaniem bo ja "TU JESTEM SAD"
Kiedy wreszcie zrobiony zostanie porzadek na prowincji!~!!????

TK jest jeszcze w rękach komunistów rodem PZPR gdzie większość to nikosie z PO/PSL
Większość gminy w tym starostwa są w rekach złodziei z ZSL/PO (sądy rejonowe), nie wiem czemu nie ma jeszcze terminu nowych wyborów samorządowych
Jeszcze prokuratorem jest Seremet co krył korupcję i układ mafijny

Szkoda że w 2014 nie było przypilnowanych wyrobów samorządowych pod groźbą zatoru to wtedy mielibyśmy Polskę wolną a tak to jeszcze lokalnie rządzą nami komuniści.sitwy co lokalnie piją tylko wódę i nie mogą się nachapać pieniędzmi i nic nie robią i tylko kręcą rodzinne biznesy

To jest wina obecnej sytuacji w Polsce a nie nowy rząd ZP...

Gadomski, może szepniesz słówko o majorze BAUMANIE ?

Oczywiście wśród walczących po zakończeniu II wojny byli w znakomitej większości ludzie szlachetni, ale byli też mordercy.
Trzeba być ostrożnym w ślepym wychwalaniu i wrzuceniu wszystkich w kategorie pt żołnierze wyklęci.
Polecam lekturę nawet w wikipedii na temat np NSZ.

Żydowsko - ubeckie pismaki nie odwrócą koła historii.

Cześć i Chwała Bohaterom Rzeczpospolitej " Żołnierzom Niezłomnym " !

No widzę że niektórzy chcą powrotu III rzeszy.
Żołnierze niezłomni bohaterzy którzy całe wsie palili i kobiety w ciąży zabijali, Niezłmni w szerzeniu nienawiści pomiędzy obywatelami różnych narodowości, niezłomni w zabijaniu, gwałceniu i złodziejstwie, niezłomni w swojej nienawiści do innej narodowości.

Faktycznie można mówić że niezłomni

Trzecie pokolenie AK walczy z trzecim pokoleniem UB....

Za taka wypowiedz w wyborczej powinien byc sad i zawiasy. Koles wyraznie jest antypolakiem !

Nie wolno Polakowi czytać a nawet patrzeć na tego szmatławca. Przecięż to przez piszących tam nie mieliśmy prawdziwie wolnej Polski przez ostatnie 27 lat. Precz z komuną i pseudointeligencją

o pismaku z 'Wyborczej'moge powiedziec ze jest bandyta.

Może jakaś prawicowa gazeta lub portal zdobędzie się na odwagę i napisze o najnowszej historii Polski .
O żydach , ich stosunku do państwa polskiego , do Polaków ....
I na koniec o żydowskich zbrodniarzach ( będących obywatelami ZSRR lub Polski) którzy mordowali Polaków ...

Może jakaś książka tłumaczona na kilka języków ?????

Byłby to dobry sposób aby zamknąć im te parszywe mordy .

Jeśli ktoś zastanawia się, skąd się wziął podział w Polsce, to ten artykuł dotyka sedna sprawy. Komunizm był tak podstępnym systemem, że głęboko zatruł wiele umysłów. Do dziś nie potępiono czerwonej zarazy na równi z faszyzmem być może dlatego,że głównym narzędziem tej ideologi jest imitowanie wartości i odwracanie znaczeń. Jeśli udowodni się, że żołnierze wyklęci byli zdemoralizowani, łatwiej np. przepchnąć Bolka jako bohatera twierdząc, że każdy ma jakieś wady.

Antypolska, kłamliwa, zdradziecka, chora od nienawiści,
Gazeta Wyborcza.

Wyborcza i jej przedstawiciele , łącznie z naczelnym Adamem Michnikiem , to pokłosie UB-wców którzy mordowali Żołnierzy Niezłomnych , razem z Stefanem Michnikiem , bandytą lat 50 -tych .

Przeklęta i bandycka Gazeta Wyborcza.
Precz z komuną !

Niezłomni lub ich dzieci powinni pozwać do sadu GW i Gadomskiego
o czym facet ten moze pisac , jak nie był świadkiem tego wydarzenia?
A ojciec ?.. nie znamy kim był ? a może stał po przeciwnej stronie ?

Rownoczesnie GW lagodzi ocene banderowcow...
Dziwne. A wlasciwie wcale nie dziwne!

Zdaje się że w G.W-nie pomylili im się żołnierze wyklęci z bratem naczelnego tego szmatławca.

Nienawiść i wrogość do wszystkiego co polskie i wartościowe Michnik ma w genach,wiec jego teksty już nikogo nie dziwią.Dziwi natomiast skuteczność z jaką kretynizuje niemałe rzesze swoich wyznawców, (post) komunistycznych spadkobierców moskiewskich siepaczy,którzy przybyli na sowieckich tankach utrwalać władzę ludu pracującego miast i WSI.
Adam Michnik wg niektórych największy myśliciel naszych czasów (Olbrychski) to świetlany przykład na zagrożenie ze strony wiernych uczniów Stalina,wiernych do dziś naukom i ideologii sowieckiego ludobójcy...
Szkalowanie Polski i Polaków od Władywostoku po Alaskę to życiowe zadanie zdrajcy i zaprzańca,jego już dziś legendarny tekst "opluwanie Polski" - pokazuje plugawą chęć zohydzenia Polakom wszystkiego co mogłoby utrwalać ich przywiązanie do tradycji i patriotyzmu...
Wg tego degenerata faszyści to polska młodzież maszerująca ulicami stolicy w dniu Święta Narodowego,dumna z tego, ze są Polakami i pielęgnuje piękne karty polskiej historii.Dlatego środowisko sowieckich emisariuszy z Michnikiem na czele kiedyś wezwało do walki bandyckie bojówki z Berlina,dziś przybywają komuniści spod znaku sierpa i młota...co będzie jutro...?
Michnik to lider lewacko-liberalnego SALONU dążący wszelkimi sposobami do zniszczenia Polski i polskości w myśl zbrodniczej ideologii Putina,który otwarcie na Westerplatte 1 września 2009 roku podważył postanowienia traktatu wersalskiego i jego akapit przywracający państwo polskie na mapy Europy.To wg putinowskiej ideologii było główna przyczyna wybuchu II wojny światowej.

To ,ze Michnik swoją rolą POst-komunistycznego ideologa może w tak znacząco wpływać na polska opinię publiczną świadczy o katastrofalnym stanie państwa,w którym do niedawna władzą wykonawczą były sowieckie agentury instalowane w Polsce od stuleci .

Dziś mamy szansę z Bożą pomocą na uzdrowienie naszej dotkniętej zdradą,zaprzaństwem i zbrodnią Ojczyzny...
Drugiej takiej szansy nasze pokolenie już nie dostanie,dlatego jeśli zajdzie tego potrzeba wyjdźmy na ulice,by wspierać Obóz Patriotyczny skupiony wokół Prawa i Sprawiedliwości i Prezydenta Andrzeja Dydy,by nie oddać Państwa w łapy Michników,Kijowskich,Wałęsów i ich agenturalnych mocodawców...

Od jak dawna chorujesz na fobie?

Popieram I jednocze sie w mysleniu...

1 marca jest jest świętem narodowym.
Ktokolwiek by negował tę prawdę historyczną, a tym bardziej nazywał Żołnierzy Niezłomnych bandytami powinien odpowiadać przed sądem, podobnie jak za tzw. "polskie obozy".
Mam nadzieję, że zajmie się tym prokuratura.

a kim jest brat p. Michnika - bandyta w todze ktory uciekł zPolski do Szwecji . Morderca

Trzeba ich bolszewików wywalić z Polski jak zrobił to Wiktor Orban.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl