Waszczykowski z wizytą w Watykanie

Adrian Grycuk; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

  

Spotkaniem z przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Świeckich kardynałem Stanisławem Ryłko minister rozpoczął dwudniową wizytę w Stolicy Apostolskiej. Głównym tematem rozmów był stan przygotowań do lipcowych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i związana z nimi wizyta papieża Franciszka w Polsce.

Podczas spotkania szef polskiej dyplomacji podkreślił, iż kluczową kwestią przygotowań do Światowych Dni Młodzieży pozostaje bezpieczeństwo. – Nie możemy organizacji tego wydarzenia wyjąć z kontekstu aktualnej sytuacji w Europie – zaznaczył minister Waszczykowski.

W siedzibie Ambasady RP przy Stolicy Apostolskiej minister Waszczykowski spotkał się z Polakami pracującymi w Sekretariacie Stanu i innych instytucjach Stolicy Apostolskiej. Spotkanie było okazją do omówienia m.in. współpracy i działalności Polonii i Polaków mieszkających i pracujących za granicą na rzecz promocji Polski.

Pierwszego dnia wizyty polska delegacja złożyła bukiety biało-czerwonych kwiatów przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra.

W czasie wizyty w Watykanie minister Waszczykowski spotka się również z sekretarzem ds. relacji z państwami abp. Paulem Gallagherem oraz sekretarzem stanu kard. Pietro Parolinem.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Oto idealny przepis na "leminga" - ZOBACZ film z młodym zwolennikiem totalnej opozycji

/ VSRao

  

Przepis na stworzenie leminga jest w zasadzie bardzo prosty. Wystarczy posadzić go przed telewizorem z włączoną stacją TVN i już po jakimś czasie będziemy mieli pierwsze rezultaty. Aby utrwalić efekty, włóżmy mu jeszcze w ręce odpowiedni polskojęzyczny tygodnik i leming wyjdzie nam jak malowany. Jak wygląda? Zobaczcie sami!

Powtarzanie haseł i sloganów przez osoby niepotrafiące wyciągać samodzielnych wniosków i dokonywać własnych ocen rzeczywistości, w jakiej się poruszają, nie jest niczym nowym. Wręcz przeciwnie - zjawisko nasila się z zaskakującą siłą.

Przekonała się o tym dziennikarka TVP Info, która zadała pytanie przypadkowemu przechodniowi. To, co usłyszała, być może ją zaskoczyło, ale nas, niestety, nie dziwi wcale. 

Zobaczcie sami:

Komentarze mówią same za siebie:

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl