Waszczykowski z wizytą w Watykanie

Adrian Grycuk; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

Spotkaniem z przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Świeckich kardynałem Stanisławem Ryłko minister rozpoczął dwudniową wizytę w Stolicy Apostolskiej. Głównym tematem rozmów był stan przygotowań do lipcowych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i związana z nimi wizyta papieża Franciszka w Polsce.

Podczas spotkania szef polskiej dyplomacji podkreślił, iż kluczową kwestią przygotowań do Światowych Dni Młodzieży pozostaje bezpieczeństwo. – Nie możemy organizacji tego wydarzenia wyjąć z kontekstu aktualnej sytuacji w Europie – zaznaczył minister Waszczykowski.

W siedzibie Ambasady RP przy Stolicy Apostolskiej minister Waszczykowski spotkał się z Polakami pracującymi w Sekretariacie Stanu i innych instytucjach Stolicy Apostolskiej. Spotkanie było okazją do omówienia m.in. współpracy i działalności Polonii i Polaków mieszkających i pracujących za granicą na rzecz promocji Polski.

Pierwszego dnia wizyty polska delegacja złożyła bukiety biało-czerwonych kwiatów przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra.

W czasie wizyty w Watykanie minister Waszczykowski spotka się również z sekretarzem ds. relacji z państwami abp. Paulem Gallagherem oraz sekretarzem stanu kard. Pietro Parolinem.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Papież Franciszek zakończył wizytę w Peru

/ P. Tracz/ KPRM

Papież Franciszek zakończył w niedzielę wizytę w Peru i wyruszył w drogę powrotną do Rzymu. Papieski samolot odleciał z lotniska w stolicy kraju, Limie.

Podczas tygodniowej pielgrzymki, 22. od początku pontyfikatu, Franciszek odwiedził również Chile.

Była to jego szósta wizyta w Ameryce Łacińskiej. Jednym z niewielu państw, których papież nie odwiedził dotąd w tej części świata jest jego ojczysta Argentyna.

Franciszek przybędzie do Rzymu dziś wczesnym popołudniem.

Papieża pożegnał na lotnisku prezydent Peru Pedro Pablo Kuczynski.

Oficjalnie nie jest jeszcze znany kraj, do którego papież Franciszek uda się z kolejną wizytą. Watykan informował niedawno, że możliwa jest podróż Franciszka do Irlandii na Światowe Spotkanie Rodzin w sierpniu i do republik bałtyckich; prawdopodobnie we wrześniu.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl