niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Z willi Jaruzelskiego wywieźli więcej teczek niż od Kiszczaka

Dodano: 29.02.2016 [20:53]
Z willi Jaruzelskiego wywieźli więcej teczek niż od Kiszczaka - niezalezna.pl
foto: TVP Info/print screen
Prokuratorzy z Instytutu Pamięci Narodowej w asyście policji przez kilka godzin przeszukiwali dziś dom Wojciecha Jaruzelskiego. Około godziny 19 z willi wynieśli pudła z dokumentami. Akta zostały zapakowane do samochodów i wywiezione. Śledczy nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami.

Przeszukanie w willi przy ulicy Ikara na warszawskim Mokotowie odbyło się z inicjatywy jednego z prokuratorów z Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Czytaj też: Co znaleziono w willi Jaruzelskiego? IPN potwierdza przeszukanie

Jak podało radio RMF FM, willa przy na Mokotowie to niejedyne miejsce, w którym Jaruzelski mógłby przechowywać swoje archiwum. W grę wchodzą jeszcze co najmniej dwa inne miejsca: dom na Mazurach i dom córki byłego prezydenta. Dokumenty mógł dostać któryś z historyków piszący biografię generała.

Teraz nie było żadnego spotkania prezesa IPN z wdową po Wojciechu Jaruzelskim

- powiedziała dziennikarzom rzecznik IPN-u Agnieszka Sopińska-Jaremczak.

Historyk IPN dr Grzegorz Majchrzak powiedział dziennikarzom TVP Info, że w willi Jaruzelskiego mogą znajdować się materiały dotyczące działaczy opozycji. Na taki sygnał miał natrafić podczas swojej pracy badawczej. Zdaniem historyka mogą to być materiały SB, ale także służb wojskowych, lub też dokumenty Ministerstwa Obrony Narodowej.

22 lutego Instytut udostępnił pierwszą część dokumentów znalezionych tydzień wcześniej w domu Czesława Kiszczaka. Ujawniono wtedy dwie teczki – teczkę personalną i teczkę pracy tajnego współpracownika o pseudonimie Bolek liczące ponad 750 stron.

Czytaj też: Jest oryginalne zobowiązanie do współpracy Wałęsy. I niewysłany list Kiszczaka...
Autor: Źródło: , ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

17 pakietów? Ho ho ho ,jakby to powiedział pan Bredzisław herbu BUL.Jednak Wojtek był bardziej zapobiegliwy od Ceśka w kolekcjonowaniu haków na swoich i przeciwników.

hm... wygląda na to,że generałowie i inne ludzie honoru dostali sporo czasu, aby poukrywać kwity, mam tylko nadzieję,że Antek i Zbyszek mimo wszystko trzymają rękę na pulsie, ja pytam także : co z aneksem WSI ???może czekają na jakiś strategiczny moment?

Rzeczywiscie to bardzo ciekawe ze te teczki tak sobie lezaly,nie wykluczone ze komus? o cos chodzi ?lecz na razie nie wiadomo o co?trzeba poczekac co dalej sie wykluje!!!Pozdrawiam patriotow!

Obawiam się, że to może być jakaś prowokacja dawnych SB, bo teczki tak jakoś dziwnie leżały, leżały i nikt się nimi nie interesował, nikt o nich wcześniej nie wiedział, nikt nie ukrył i czekały na "odkrycie" przez IPN. Nikt nie chciał je "przejąć w spadku"

Ciekawe, czy te dokumenty Wolskigo pojechały do IPN czy do ambasady sovieckiej. Patrząc na Keressa i Bolka to wszystko jest możliwe, jeszcze.

p -mogles dodac w tym wierszu,ze za ten jego
dorobek nie waski,poszly jego zwloki
na WARSZAWSKIE POWAZKI!!
A narodek za niego
Paciorki szeptal
Za to,ze nam Ojczyzne,
Pokrwawil i zdeptal!!

Miałam okazję poznać Panią Jaruzelską jako mała dziewczynka dla mnie była bardzo miła, a nawet pełna uznania za wykonywaną wtedy pracę. Wtedy zupełnie nie zdawałam sobie sprawy, że jest to ważna osoba - żona słynnego Jaruzelskiego. Po wielu latach kiedy zobaczyłam ja na pogrzebie męża miałam wrażenie, że go nienawidzi...pewnie ją zdradzał jak każdy facet niezależnie do stanowiska czy kultury.

I miała rację takiego też bym w dupę kopnęła.

nie ma sie czym chwalic - to raczej hanba obcowac z zydokmuchami

Ciemna babo, w życiu swojej żony nie zdradziłem, jak pewnie zdecydowana większość NORMALNYCH mężczyzn. Problem w tym, że większość kobiet odrzuca normalnych facetów a wiąże się z forsiastymi mięśniakami, bo kierują się żądzą i popędem a nie sercem, a potem dziwią się że tacy je zdradzają. Macie to co wybieracie, puste lale.

mops | 29.02.2016 [23:17]

Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Są jeszcze inne możliwości: żony wymienia się co jakiś czas.

Próbowałem wyrazić swoje zdanie na Onecie. Wypunktowałem błędy logiczne i historyczne prezentowane pod artykułem. Mija 5 godzina, a komentarza ani śladu. To taka wolność słowa według owych mediów. Zwróciłem uwagę na kolejność i datowanie komentarzy. Tam nie ma jakiejkolwiek chronologii. Komentarze mieszają się z różnych godzin. Tutaj przynajmniej idą po kolei. Putin jednak zrobił porządek. Myślę, że po szybkiej analizie fachowców wpływu obcego kapitału na kształtowanie, urabianie opinii, którego przykład ma ostatnio u nas w Polsce. Maksymalny udział zagranicznych domen medialnych na 20%. Skończy się lepienie narodu na potrzeby kłamliwej i chciwej finansjery podpartej opłacanymi politykami. Pewnie kolejnym krokiem będzie bicie w bębny zasadności przeszukań w nieruchomościach Jaruzelskiego i innych. Niestety nie wszyscy radzą sobie z komputerem i internetem zjadając łyżką niewiedzy wszystko, co zobaczą na TVN i innych równorzędnych TV. One właśnie zostały wypromowane przez ostatnie lata na opiniotwórczą i jedynie prawdziwą tubę. Szkoda mi tych ludzi. Szkoda mi, że część z nich wciąż uważa, iż z UE dostają same profity, ale nie widzą jak bardzo są upodleni swoimi wypłatami za pracę i dojeni na kredytach, bądź nawet kupując w sklepach produkty, których jakość jest dużo gorsza od takich samych sprzedawanych np. w Niemczech, Francji, Holandii, Anglii. Czas z tym skończyć.

Szkoda ze po czasie i tak glosno oficjalnie dali czas cioty z IPN....reszte zniknie????

bolek wydał już kolejne oświadczenie, gdzie stwierdza, że jaruzelski wszystkie dokumenty podrobił w szczególności te, które mogłyby postawić w złym świetle Wałęsę, Wachowskiego i całą pseudoelitę

no to teraz marsz szKODników w obronie generała

...a w pierwszym szeregu obok Rubikonia ramię w ramię będzie szedł Paapaapaa paanieeee Od od od odpieeeeprz ssssię Pa Pa Pa paaaan Od Od Ge Ge Geeeenerałłaaa! :) naprawdę uroczy obraz :)

parę lat za późno, te przeszukania IPN powinien zrobić 5 lat temu, najpierw spektakl medialny z domu Kiszczaka a po miesiącu wejście do domu Jaruzelskiego, komedia

Do bulinadzieja- A ja uważam ,że lepsza najbrutalniejsza prawda niż najbardziej misterne kłamstwo ? I myślę ,że gdyby wcześniej to wszystko się odbyło na przykład po 4 latch tej umowy " wasz prezydent , a nasz premier" , to NARÓD by zrozumiał i od razu byłaby ZGODA NARODOWA! Ja zrozumiałabym ,że trzeba było jakoś kombinować w tamtych czasach , żeby wyprowadzić ZSRR w pole , a nie jestem wyjątkiem , jestem szarym przeciętnym obywatelem. Po sobie twierdzę , że 90 % społeczeństwa by zrozumiało? A teraz nagromadziło się tyle krzywd, tyle żalu, nieszczęść , że ja już nie wiem jak z tego wyleźć, a przecież MUSIMY WRÓCIĆ DO RÓWNOWAGI? Mam pewien pomysł; może gdyby takiej mediacji ze społeczeństwem podjęli się ludzie POWSZECHNEGO ZAUFANIA z wszystkich stron i usiedli w tej telewizji zamiast tych różnych gadających głów i w zgodzie przytoczyli argumenty , zaapelowali o JEDNOŚĆ , ZGODĘ i PRACĘ DLA POLSKI , TO MOŻE COŚ BY SIĘ UDAŁO ? Przecież my nie nienawidzimy , MY MAMY ŻAL I JEST NAM SMUTNO !

Zapytaj o to Schetynę.

Szanowna Panie bulinadzieja,
Ależ Pan naiwny, tu chodzi o coś więcej, obecnie jest wielka bitwa o przyszłość Polski, delikatnie wspomnę rok 1992, czerwiec - nocny zamach!

Towarzysz gienierał TW.Wolski

Był w Warszawie,pewien chwały
gienieralik bardzo mały
miał czapeczkę, miał szabelkę
i pistolet parabelkę.
OJCZYZNA mu dała wykształcenie
no i złożył przyrzeczenie
lecz On stał się taki świecki
że pokochał rząd radziecki.
Służył On im bardzo wiernie
i spisywał bardzo dzielnie
wykonywał ich ukazywały i był
zawsze na rozkazy.
Raz gdy przyszedł rozkaz sroży
,,Solidarność,,tam się tworzy
to gienierał zebrał ordę
wydał rozkaz brać za mordę.
Lecz dla Niego nie pierwszyzna
gdy buntuje się Ojczyzna!!!
PRŻYPOMINAM!!!!!
SZCZECIN..KATOWICE..GDAŃSK..GDYNIĘ !!!!
A On ciągle był nie winien...
A On ciągle był nie winien...
A On ciągle był nie winien!!!!!

Kiedy będą teczki upublicznione, to powinno zostać zrobione co najmniej 10 lat temu, jak PIS się za zabierał za lustrację w 2007 to Donald dokonał drugiej Nocnej Zmiany u sterów rządów

Szanowna Panie Joasia,
Z kim miał zrobić?, z Leperem?, z Giertychem?, z Sikorskim?, był przegrany od początku, wiedział o tym doskonale Pan premier Jarosław Kaczyński, dlatego też oddał władzę, aby odzyskać jej pełnię w dniu dzisiejszym, kiedy ma w ręku sejm, senat, prezydenta, nie ma w sejmie SLD, petru już jest "dupkiem", a Kukiz marionetką i teraz dopiero można złapać za "dupska" tzw. "twórców magdalenki" - to tyle.

Nie dziw się Jakob, Joasia to bolkopodony typ, tyle, że na mniejszą skalę...

13.XII spotkania de novo ale z inną motywacją?...

trzeba jednak przyznać , że dokumentację prowadzili wzorowo...daty, godziny, nazwiska, analizy zachowania, relacje od różnych OZI, TW etc...
mikrofilmy, zdjęcia...
wszystko skatalogowane...poukładane.

a teraz bajzel wszędzie. Dulstwo i Dyzmizm.

dlaczego za czasów samych swoich [PO/PSL] nie zniszczyli tego archiwum?
w XXI wieku nadal miały/mają MOC?

P.S.
folwark zwierzęcy, 1984 to niestety, nie fikcja literacka...

P.S.
podobno każda rewolucja zjada swoje dzieci....czy tak będzie z PiS i dobrą zmianą?
czy damy radę zbudować "SKANDYNAWIĘ"?
czy Polak zacznie ufać Polakowi?
czy skończy się wyzysk w pracy? i wszechobecne kombinatorstwo?
czy uczciwy i pracowity będzie doceniony? a cwaniak i oszust tępiony? (np. pierwszy z głowy: Pan Adam Gessler - służy wyłącznie jako przykład, nie interesuje się jego sprawami - bezrobotny, zadłużony a miliarder - dla mnie niepojęte? Ilu takich mega Gesslerów?
PIP, US, Sanepid, ZUS zostaną 'odtajnione' i 'zlustrowane'?
czy z rzetelnej pracy będzie dało się ZYĆ, a nie wegetować?
czy będzie ważne co UMIESZ, a nie wyłącznie od KOGO jesteś?

Załatwić wszystkich esbeków WSI nazwiska są znane Wałęsa był śmieciem i pozostanie wszystkich łobuzów kolaborantów ujawnić .Takie nazwisko jak Antczak łódzki SB jest ich więcej.

Moim zdaniem, to co robi IPN, to wspaniała robota, przed podporządkowaniem prokuratorów pod ministra sprawiedliwości. Pozostaje tylko kilka dni, akta Jaruzelskiego, pozwolą na detronizację poprzedniego mafijnego rządu PO+PSL. Wałęsa przy tym to tylko "pikuś", być może wyjdą osoby z afery Bagsika i Gąsiorowskiego?. Wreszcie może będą dowody na nielegalny handel bronią dla mafii rosyjskiej i terrorystów arabskich? A może coś więcej na temat spółki ProCivili, za którą tak ciężko zapłacił swoim zdrowiem Pan redaktor Wojciech Sumliński?

O tak,wspaniala robota tchorza i slizgacza niejakiego
Kaminskiego Lukasza. Jacob42 wlacz myslenie, chyba ze jestes..

Szanowny Panie boborock3945,
czy Wałęsa nie został wykorzystany, przez Kiszczaka i Jaruzelskiego?, liczy się cel. Wiem dobrze, ze Kamiński Łukasz, został wybrany za rządów PO+PSL, ale niech Pan pamięta, że temu wyborowi nie był przeciwny Pan Jarosław Kaczyński i PIS. Być może Kamiński liczy na ponowny wybór? - kadencja kończy mu się w czerwcu tego roku. Musi Pan wiedzieć, że zaczyna się sprawa TK, należy przykryć innymi zdarzeniami ponowny wybuch tej sprawy. Znakomicie wpisała się sprawa teczek Kiszczaka, a teraz Wałęsy. Za 2 miesiące prawie 500 tysięcy uchodźców imigracji islamskiej, znajdzie się w Europie, w Calais już są rozruchy. Dlatego też w mediach w ogóle nie należy mówić o TK, w grudniu Rzeplińskiemu kończy się kadencja, a więc Panie boborock3945, proszę włączyć myślenie - to tyle.

Nie wiem , czy to dobrze działać z takim tempem. Aresztowania, teczki, żeby to tylko nie zaszkodziło. Zawsze mówię najpierw 100% pewności , potem można działać. Coś wydaje mi sie , że trochę na oślep to jest robione.

Masz rację, akcje należny przeprowadzać tak, aby prokuratorzy nie spocili się. Najlepiej przez kolejne 25 lat.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl