niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

O NATO w Kijowie. Obronić Europę przed Rosją

Dodano: 29.02.2016 [20:43]
O NATO w Kijowie. Obronić Europę przed Rosją - niezalezna.pl
foto: Defence Images / https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/
W piątek w Kijowie zakończyła się dwudniowa konferencja NATO i Instytutu Kościuszki (IK), poświęcona bezpieczeństwu na granicy polsko-ukraińskiej, stanowiącej zewnętrzną granicę Sojuszu i Unii Europejskiej. Eksperci zgodnie podkreślili, że stabilność Ukrainy to istotny element strategii bezpieczeństwa NATO.

Jak zapowiadała „Codzienna”, warsztaty, które odbyły się w Kijowie, były częścią prowadzonego przez Instytut Kościuszki projektu pt. „Nowe wyzwania dla bezpieczeństwa granic”. Konferencja zgromadziła ok. 50 ekspertów instytucji publicznych, organizacji międzynarodowych oraz pozarządowych. Rezultatem dwudniowej dyskusji będzie opublikowanie w najbliższym czasie przez krakowski instytut raportu, zawierającego rekomendacje dla ukraińskich służb (Państwowej Służby Granicznej i Państwowej Służby Podatkowej Ukrainy) w zakresie odporności na korupcję oraz przejrzystości funkcjonowania. – W interesie Polski leży zwiększenie kompetencji i praworządności instytucji ukraińskich. W obliczu nowych wyzwań zapewnienia bezpieczeństwa granic i rosyjskiej agresji konieczne jest również zacieśnienie więzów pomiędzy służbami z państw Europy Środkowo-Wschodniejpowiedział „Codziennej” Ziemowit Jóźwik, ekspert i koordynator projektu realizowanego przez Instytut Kościuszki (IK).

W czasie spotkania w Kijowie eksperci zgodnie podkreślali, że stabilna sytuacja na Ukrainie to istotny element bezpieczeństwa państw NATO. – Naruszenie stabilności Ukrainy wpływa negatywnie na cały zachodni świat – powiedział w Kijowie Michael Gaul, starszy doradca ds. strategii w Departamencie Nowych Wyzwań Bezpieczeństwa NATO.

Z danych przytoczonych podczas konferencji wynika, że NATO przekazuje znaczne fundusze na wsparcie finansowe ukraińskich starań w zakresie wzmocnienia zdolności defensywnych. Ukraina jest m.in. najaktywniejszym partnerem specjalnego programu NATO, prowadzonego w ramach działalności naukowo-badawczej (Science for Peace and Security, SPS). Program ten wspiera 36 ukraińskich projektów badawczych w dziedzinie bezpieczeństwa o łącznej wartości 12 mln euro.

Warto podkreślić, że podczas konferencji eksperci zgromadzeni w Kijowie dyskutowali również na temat panującej korupcji w ukraińskich instytucjach państwowych. – Mamy obecnie dwóch wrogów, z którymi trzeba walczyć: zewnętrznego, czyli Rosję, i wewnętrznego, czyli korupcję – przyznał podczas swojego wystąpienia Wiktor Czumak, członek Komitetu ds. Zapobiegania i Walki z Korupcją w ukraińskiej Radzie Najwyższej.
 
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

A co z uzbrojeniem Polski tego "faszystowskiego wrzoda na terenie europy" czy ma być totalnie nieuzbrojony bo wrzód.
Dlaczego nato nie wypieprzy ruskich z Królewca, przecież to jest okupacja terenów i nic. Już nie ówiąc o Krymie i wschodniej donieckiej ukrainie.
dlaczego orban chce znieść sankcje wobec rosji, gra jak wsiowy głupek.

czy ów Instytut Kościuszki to taka mutacja Instytutu Bolesława lub Fundacji Batorego na Ukrainę?

Nastawiajcie sobie w Polsce amerykańkich rakiet a będziecie jako pierwsi na celownikach Rosji . USA planuje wojnę bo to przecież najbardziej zadłużony kraj Świata . Ameryka zawsze robi tak samo , jak widzi że Banki powoli kapitulują to od razu robi jakieś wojny . Teraz chyba każdy już wie co mają w planie , Nowy Porządek Świata chcą zaprowadzić i totalne zniewolenie ludzi na Ziemi . Oszuści to są , ich Elita Psychopatycznych Miliarderów jest tylko zainteresowana władzą na całym Świecie , nie interesuje ich to ile ludzi zginie . Chcą wprowadzić Antychrysta na tron zamiast Jezusa , są to psychopaci którzy już mają w życiu wszystko , teraz pragną władzy nad całym Światem .

Przy słowie Antychryst przestałem czytać, proszki ci się skończyły

Na obronę Europu przed muzułmanami to już za późno, pozostało tylko bronic jej przed Rosja.

Co nas interesuja Ukraincy

Gdybyś czytał historię to wiedziałbyś, że jesli Ukrainiec współpracuje z Rosjaninem, to biada Polsce. W tej chwili mamy najlepszy od setek lat układ pomiędzy Ukrainą i Rosją. Nienawidzą się, co jest dla Polski zbawienne, daje szansę na odzyskanie suwerenności. Tak samo wazną kwestią są stosunki niemiecko-rosyjskie. Można powiedziec ze Putin, jako agresor, przypieczętował ostateczne uformowanie się narodu ukraińskiego, który powstawał bardzo długo i krętymi, zupełnie odmiennymi drogami niż naród rosyjski.
Podsumowując - panswto, które nie interesuje sie sąsiadami to glupie panstwo.

Bez niepodległej Ukrainy nie ma niepodległej Polski.Ty nic nie widzisz oprócz swojego małego palca .

tez sie dziwie. Zeby jeszcze ukraincy chcieli ale oni maja gleboko Polakow. Po co sie narzucacie?

sa tacy ktorym zalezy aby Polacy i Ukraincy skoczyli sobie do gardel

taktyczna bron jadrowa

Znowu szybka akcja NATO, odkryli oczywista oczywistosc i teraz beda dzialac zeby ........bylo jeszcze gorzej!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl