niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 czerwca 2017

Mobilny Listonosz pomoże przy 500+

Dodano: 29.02.2016 [20:22]
Mobilny Listonosz pomoże przy 500+ - niezalezna.pl
foto: burts; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en
Poczta Polska wyposażyła ponad 20 tys. listonoszy w całym kraju w urządzenia mobilne, która będą wykorzystywane na potrzeby obsługi korespondencji sądów - poinformowali przedstawiciele Poczty Polskiej. Dzięki tym urządzeniom w przyszłości będzie możliwe obsłużenie spisu powszechnego i przyjmowanie wniosków od osób, które chcą skorzystać z programu Rodzina 500+ - poinformowała agencja ISBnews.

- Od listopada zeszłego roku zaczęliśmy pilotaż. Podczas jego realizacji przyjęliśmy 2 mln przesyłek, czyli około 50 tys. dziennie. W niedalekiej przyszłości aplikacja mobilna stanie się platformą skupiającą wiele innowacyjnych usług Poczty Polskiej - powiedział dyrektor odpowiedzialny za projekt „Mobilny Listonosz” w Poczcie Polskiej, Łukasz Kulesza, podczas spotkania z dziennikarzami.

Od marca Poczta Polska rozpoczyna realizację trzyletniego kontraktu na obsługę korespondencji sądowej. Firma szacuje, że w ciągu tego okresu dostarczy m.in. ponad 170 mln listów poleconych nadanych przez sądy. - Myślę, że w pierwszym okresie będziemy przyjmować około 30 tys. przesyłek dziennie - dodał Kulesza.

Zdaniem dyrektora odpowiadającego za programy kluczowe w Poczcie Polskiej, Tomasza Jeruzalskiego, w przyszłości mobilna aplikacja pozwoli na prowadzenie różnego typu e-usługi m.in. dla administracji państwowej.

- Ponad 20 tys. listonoszy w Polsce będzie miało możliwość zrealizowania na przykład kolejnego spisu powszechnego czy przyjmowania wniosków na program Rodzina 500+. Możemy również wykorzystać ich możliwość w sytuacjach kryzysowych powiadamiając listonoszy o zagrożeniach np. powodzią na danym terenie

- dodał Jeruzalski.

Kulesza zapowiedział także, że od lipca w placówkach Poczty Polskiej wszyscy klienci będą mogli zapłacić za produkty i usługi kartami płatniczymi i opłacić bezgotówkowo również przesyłkę pobraniową bezpośrednio u listonosza. W połowie lutego br. Poczta informowała, że będzie akceptować płatności kartami VISA i MasterCard, w tym również realizowane w technologii bezstykowej. Przetarg na obsługę transakcji bezgotówkowych wygrało konsorcjum PKO BP i eService.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Witam
Jestem listonoszem w mieście ok 50 tys mieszkańców.Do niedawna zarabiałem 1700 brutto.Teraz podnieśli do 1900 brutto.Oprócz roznoszenia listów musimy je dzielic na rejony,wpisac je do komputera,poukładać pobrac pieniądze z kasy,przeliczyć a to wszystko w takim pośpiechu,że czasem dziwię się że nic nie pogubiłem.Później jakj uż jestem spakowany to bardzo czesto szefostwo robi nam zebrania czyli pranie mózgów.Dla nich listy są najmniej ważne oprócz roznosznia listów mamy naciągać ludzi na kredyt,ubezpieczenie czy założenie konta w Banku pocztowym.Oprócz tego mamy sprzedawać jakieś dziadostwo ypu znicze,długopisy,książki itp.Bo na te usługi cisną przełożeni i wmawiają nam że za kilka lat listów już nie będzie.A tak naprawdę listów przybywa nie ubywa mimo konkurencji.Jak juz zabiorą nam czas to łaskawie możemy iśc roznosić listy.Listów poleconych mamy od 50 do 150 w zależności od dnia.Do tego emerytury,chorobowe,zwroty podatków i listy zwykłe.Zeby się zmieścić w 8 godzinach pracy zapieprzam jak głupi bez żadnej przerwy a mimo to często pracuje od 8-10godzin.Nie płacą nadgodzin.Jak biorę jedendzień wolnego to nikt za mnienie idzie listy leża i czekają.Jak przyjdę po tym jednodniowym urlopie to mszę wynieść materiał z 2 dni,oczywiście nie jestem w stanie więc część listów zostawiam.kierownictwo przymyka oko bo wie ze nieda siewsystkiego wyniesc.stąd też biorą sie opóźnienia.Ciągle brakuje ludzi urlopy sa zalegle ja mam 48 dni z zeszłorocznym.ciągle inwestuje w rowerod początku roku wydalem jużponad 200zł na same częsći.Zła jakość usług bierze się właśnie stąd że jest za mało ludzi a ci którzy są przęciążeni.Ale musimy zapier.alaćna premie prezesów więc oszczędzzjąna każdym etacie.Tymktórzy narzekają zapraszam ze mną w rejon.Gwaantyje że wysiądziecie z tego pociągu po jednym dniu.Pozdrowiam

Najpierw niech to dziadostwo działa jak należy, a później niech wprowadzają e-usługi. Nie dość że kupili tablety z Windowsem zamiast Androidem to jeszcze żeby w ogóle uruchomić i zacząć na tym pracę, to trzeba kilkukrotnie się logować do różnych aplikacji. Pod warunkiem że to w ogóle działa. Jednego dnia żeby włączyć aplikację, to straciłem 2,5 godziny, drugiego półtorej. Nie licząc braku możliwości rozliczenia listów bo tablet non stop zrywa połączenie. Mamy zrobić wszystko razem z rozbiórkami za które nikt nam nie zapłaci i jeszcze musimy męczyć się z tym badziewiem.

Co tak chwalicie Pocztę. Żądzą nią GANGSTERZY. Zarząd dostaje ogromne pensje - pracowników traktują jak bydło.

dokładnie

Znowu dostałem przeterminowany list-180 kilometrów przebył w 12dni.Niech piekło pochłonie Pocztę Polską i je internetowych obrońców.

Odezwał się prezes PGP/ Inpostu

Wreszcie stara dobra Poczta Polska uwolni nas od zgrozy InPostu ! Ileż to trzeba było czasu i wymiany ekipy rządzącej aby zrozumieć , że rzetelna Poczta Polska jest strategicznie tak samo ważna jak wojsko dla funkcjonowania Państwa.

tak samo jak kiedyś TELEKOMUNIKACJA POLSKA

Niestety ale mam wrażenie że ktoś tą pocztę celowo wykańcza. Prowadząc sprzedaż w sieci dużo wysyłam, to co w firmach kurierskich jest banalnie proste i zwyczajne, na poczcie niestety urasta do szczytu możliwości.
Przykład pierwszy z brzegu: na poczcie muszę dodatkowo zapłacić żeby moją paczką nie rzucano- przecież to zwykłe wymuszenie. Można to mnożyć przez kolejki, brak chętnych do rozpatrzenia reklamacji, brak profesjonalizmu itd, itd.
Wysłanie paczki firmą kurierską to ok. kilku minut razem z wydrukowaniem listu przewozowego, pocztą to połowa przedpołudnia. Mało tu miejsca, a o poczcie można książkę napisać.

Poczta Polska niech najpierw nauczy się terminowego dostarczania zwykłych pism bo szwankują one na całej linii, przynajmniej w moim regionie( rachunki listonosz dostarcza TYLKO kilka dni po terminie) a potem pogadamy o jakichś mobilnych cudach, już przez litość nie wspomnę o wzroście cen za zwykłe pocztowe usługi.

A może Szanowni Państwo Dyrektorzy zaczną od należytego wynagradzania listonoszy. Ciągłe dokładanie obowiązków eksploatuje pracowników. Już teraz wchodząc do placówki poczty można czuć się jak w Biedronce. Słodycze, karteczki, książki itp.Rejony wyśrubowane ponad miarę, zwolnienia a korespondencji przybywa a to wszystko za 1900 zł brutto (od 1 lutego). Wstydźcie się!

Fajnie, ale-jest ALE.- "urządzenia mobilne, która będą wykorzystywane na potrzeby obsługi korespondencji sądów - poinformowali przedstawiciele Poczty Polskiej"-NIE GNIEWAJCIE SIE!-w Polsce nie ma sadow. Nie ma Policji. Nie ma Prokuratury. Sa tylko oficjalne systemowe instrumenty na uslugach lokalnych BAND! KTO TO WYMYSLIL?-Nie znam nazwisk. Chyba nie chcecie abym oplacil najemnikow w celu dezyratyzacji?

Fajnie, tylko płaćcie za nadgodziny.

Nie zapłacą. Przetarg był POniżej kosztów.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl