Świnie na marszu KOD. I jeszcze te hasło: „Chodźcie z nami, prosiakami”. WIDEO

screen VOD Gazeta Polska

  

Na sobotnim marszu KOD w Warszawie pojawiły się dwie świnie. Przebrani mężczyźni skandowali: „Chodźcie z nami, prosiakami”. Oprócz świńskiego kwiku, jaki wydobywał się z megafonu, pojawił się również transparent. Przerobiono logo KOD. Ale jak sympatycznie – „Komitet Obrony Koryta”.

Smutne twarze ludzi idących w marszu KOD jeszcze bardziej wykrzywiał grymas złości. Na widok dwóch chłopaków, którzy ustawili się wzdłuż trasy na moście Poniatowskiego. Ci byli radośni, uśmiechnięci i… przebrani za świnie. W ręku trzymali transparent „Komitet Obrony Koryta”. Krzyczeli „wolność wolność, demokracja”. A po chwili zaczęli skandować: „chodźcie z nami, prosiakami”. Byli wyraźnie zadowoleni z zamieszania, jakie robili.

„Chodźcie z nami, bronimy koryta” – krzyczał dalej jeden z nich.
 
„Ale świnie” – ludzie z tłumu, którzy przechodzili obok nich, nie kryli irytacji. „Ile Ci zapłacili, gnoju?” – denerwował się starszy mężczyzna idący w marszu KOD.

Ludzie popierający KOD pokazywali w kierunku przebranych chłopaków rozpoznawalny, międzynarodowy znak „pokoju” - środkowy palec.
 
Tematem przewodnim marszu KOD-u była obrona Lecha Wałęsy, którego agenturalne dokumenty znaleziono niedawno w domu Czesława Kiszczaka. Organizatorzy na początku zapowiedzieli ze sceny prowadzenie zbiórki pieniędzy na rzecz KOD. 

Zobacz wideo:

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

​Nie potrafiła tego ukryć. Spojrzenie HGW na Andrzeja Dudę mówi wszystko – WIDEO

twitter.com

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

  

Podczas wczorajszych uroczystości związanych z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent stolicy dała niezły „popis”. W swoim wystąpieniu nie mogła powstrzymać się od skandalicznych odniesień do bieżącej sytuacji politycznej. Jednak mocniejsze wrażenie niż jej żenujące słowa robi spojrzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, którym „obdarzyła” Andrzeja Dudę. 

Prezydent stolicy podczas uroczystości w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powiedziała, że w Polsce każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież, musi przejść próbę. Jak mówiła, jest nią obrona wartości jakimi są: wolność, demokracja i prawa człowieka, bo żadna z tych wartości nie jest gwarantowana raz na zawsze.

To jest wypowiedź skandaliczna, która nie powinna mieć miejsca przy okazji tej uroczystości, bo rzeczywistość mamy zupełnie inną niż za czasów Powstania Warszawskiego 

skomentowała słowa HGW rzecznik Prawa i Sprawiedliwości

Raczej wolałabym, żeby aktywność pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz była skoncentrowana przede wszystkim na stawieniu się przed komisją reprywatyzacyjną i wyjaśnieniu złodziejskiej reprywatyzacji, która miała miejsce w Warszawie, bo to jest sprawa uczciwości, rzetelności i też demokracji 

– dodała Beata Mazurek. 

Tego samego dnia kamery TVP zarejestrowały dość wymowny moment. Chodzi o krótkie ujęcie zarejestrowane w czasie uroczystości, w czasie którego Gronkiewicz-Waltz podaję rękę prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Spojrzenie HGW mówi wszystko o stosunku prezydent Warszawy do głowy państwa…
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl