niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
23 czerwca 2017

Salon broni „Idy”

Dodano: 29.02.2016 [14:16]
Salon broni „Idy” - niezalezna.pl
foto: mat. pras.
Andrzej Wajda, Małgorzata Szumowska, Wojciech Smarzowski podpisali się pod listem do prezesa TVP Jacka Kurskiego. Oburzyło ich, że przed emisją filmu „Ida” (TVP2 w ubiegły czwartek) wyemitowano planszę z informacją, iż to Niemcy, a nie Polacy, mordowali Żydów.

Treść komunikatu, jaki pokazała TVP:
   
Polska była pod okupacją niemiecką w latach 1939-1945. Niemieccy okupanci prowadzili politykę eksterminacji Żydów. Wielu Polaków ukrywało Żydów, pomimo że w okupowanej przez Niemców Polsce za ukrywanie Żydów Niemcy karali śmiercią nie tylko tego, który ukrywał, ale też całą jego rodzinę. Karani tak byli także ci, którzy wiedzieli, że ktoś ukrywa Żydów, a nie donieśli Niemcom. W ten sposób zginęły tysiące Polaków oddających życie za sąsiadów i współobywateli Rzeczypospolitej - prześladowanych Żydów. Legalne władze Polskiego Państwa Podziemnego, uznawane przez Aliantów, z całą surowością karały śmiercią przypadki prześladowania Żydów przez tych z Polaków, których zdemoralizowała okrutna i bezwzględna okupacja niemiecka. Instytut Yad Vashem najwięcej tytułów Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata przyznał Polakom.

Reżyserzy zrzeszeni w Gildzie Reżyserów Polskich – Związku Zawodowym Reżyserów Polskich napisali: „Po raz pierwszy w 25-letniej historii wolnych mediów publicznych w Polsce film został opatrzony ideologiczną interpretacją wprowadzającą widza nie w treść dzieła czy jego artystyczne walory, ale narzucającą mu jedyny słuszny sposób rozumienia”.


Artyści podpisani pod listem nie zastanowili się najwyraźniej, czy prawda historyczna nie jest słusznym sposobem myślenia?
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

"Reżyserzy zrzeszeni w Gildzie Reżyserów Polskich – Związku Zawodowym Reżyserów Polskich"

W gildii, na litość Boską. Gildia. "Gilda" to tytuł takiego filmu.

Patrzcie Państwo, salon. A ja dotąd sądziłem, że Wajda, Szumowska czy Smarzowski to znani reżyserzy z jakimiś tam sukcesami. A tu nagle w opinii pani redaktor - bywalcy salonów.

andrzej fajda niech już przestanie fajdać. W niejednym swoim filmie takim jak kanał czy ziemia obiecana musiał umieścic jakiś nieadekwatny do epoki i sytuacji porno komercyjny "moment".dla uatrakcyjnienia dzieła

Warto rowniez przypomnie amerykanski dramat z 1982, w rezyserii Alan Pakula.” Sophie’s Choice “( Wybor Zofii )
Film o Polce Zafii Zawistowskiej, corce profesora uniweryytetu, ktory jest sympatykiem nazizmu.
Czy film jest warty do obejrzenia?
Trudno mi na to pytanie odpowiedziec

Ludzie, film to film, pokazał kawalątek okruszynkę, akurat tą która nas najbardziej boli, ale jak się zna historię, to film nie wpłynie na jej postrzeganie.

niech protestują przeciw komentarzom do Mein Kampf

Procesy biologiczne są nieubłagane, dlatego panie wybacz mi, że liczę na szybkie zejścia z tego padołu zatwardziałych bolszewików wrogów POlski.

Oglądalem ten film rok temu.
To paszkwil antypolski.
Polecam ten film !!
https://www.youtube.com/watch?...

historyk

Tego śmiecia waidę prześwietlić to bolszewik.

Wajda i bolszewik? Przeczytaj sobie biografie i sprawdź jakie filmy kręcił zanim zaczniesz wypowiadać się w ten sposób.

nie wiem czy bolszewik ale na pewno zdRadziecki POmiot - i mówie to na podstawie jego filmów jak i tego jak sie zachowuje

Przecież w Idzie i Pokłosiu chodzi o to żeby dowalić Polakom.

Ida i POkłosie
nie są filmami dokumentalnymi ani nawet paradokumentalnymi
to kłamstwa wymyślone z nienawiści

dlatego należy stanowczo podziękować aktorom i całym ekipom produkcyjnym tych beznadziejnych filmów i wyje**ć na zbity pysk z życia publicznego w kraju. A za jakikolwiek zakrzywiony choćby minimalnie film, który wyprodukują te szumowiny karać srogo finansowo. Jeśli to nie pomoże likwidować specsłużbami:) GONIĆ LEWACTWO - GONIĆ!!!!!

W życiu liczą się proporcje. Proporcjonalnie to Polacy najmniej zaszkodzili Żydom. Mało tego, sami byli ofiarami pomocy im. Proporcjonalnie najczęściej w Europie. Dlatego cała Gildia nie zachowując proporcji zakłamuje rzeczywistą historię Polski.

Niestety drodzy artyści, niewątpliwe walory artystyczne filmu, narzucają punkt widzenia być może Was satysfakcjonujący, lecz niezupełnie zgodny z historią. Natomiast przynoszącym niewątpliwe szkody obrazu Polaków w świecie.
Dlatego Polacy mają prawo do obrony swojego imienia.

A oni myśleli, że było odwrotnie? To coś nowego. Wajdzie może już coś się tentego z racji kalendarza, ale ta reszta powinna lepiej znać historię.
W zasadzie Polakom taki napis jest niepotrzebny, ale dla obcych jak najbardziej.

Nikt nie jest idealny.
Polacy w czasie wojny też nie byli święci.
Musimy z tym żyć, nie da się zakłamywać rzeczywistości.

A po co tvp w ogóle to tfu "dzieło"emituje? Kto chciał mógł iść do kina. A tak to proszę, nie dość, że nakręcona za polskie pieniądze, emitowana za polskie pieniądze, to i tak źle. Niema lepszych filmów?

Sami jesteście zrzeszeni w "Gildzie". Rany Boskie...

Już pisałem o tym niżej... lecz "ałtor" tego niusa :-) chyba nie wie o co chodzi.

Faktycznie, jakoś mi umknęło. Przepraszam za plagjad :D

Powinna być jeszcze wyemitowana plansza informująca, że to Żydzi, którzy przyszli z armią czerwoną i obsadzili się w Polsce przy władzy wymordowali polskich patriotów, żołnierzy wyklętych. Potem wrzucili ich do dołów na cmentarnych śmietniskach aby nie mieli swoich grobów. Potem ew można było wyświetlić film o zwolińskiej.

mój dziadek żołnierz AK został zdradzony przez szmalcownika rodowitego Polaka do gestapo który mieszkał na tej samej ulicy. AK mająć dowody przeciw niemu oskarżyło go o współpracę z gestapo I wykonało wyrok śmierci w jego własnym domu.

Co to jest "ideologia" dzisiaj?:wg Encyklopedii PWN "Pojęcie ideologii rozpowszechniło się dzięki marksizmowi, w którym ma ono kilka różnych, choć częściowo pokrewnych znaczeń: 1) ogólny system pojęć i postaw, który charakteryzuje społeczeństwo w danej epoce; do tak rozumianej ideologii należałoby wszystko, co nie jest częścią materialnej sfery życia, a więc wszelkie formy myśli: filozofia, religia, nauka, koncepcje moralne i prawne; 2) tzw. fałszywa świadomość, czyli zbiór poglądów, których funkcją jest afirmowanie aktualnego układu ekonomiczno-politycznego; poglądy te są przyjmowane za prawdziwe przez ludzi żyjących w tym układzie, choć w istocie powstały one dzięki niemu, a poza nim tracą swoją iluzję prawdziwości; 3) zbiór poglądów wyrażających interesy jakiejś klasy, mobilizujących ją do walki o władzę i uzasadniających utrzymanie władzy w celu przekształcenia rzeczywistości zgodnie z interesem tej klasy i jej widzeniem świata: np. ideologia burżuazji czy komunizm jako ideologia proletariatu. Znaczenie pierwsze przeszło do języka potocznego, w którym pojęcie ideologii odnosi się do wszelkich idei poza teoriami ściśle naukowymi." Ten trochę długi wstęp jest konieczny z tej racji że tak zwani "reżyserzy", nazwali prawdę historyczną -ideologią-, czyli poddają w wątpliwość to co historycznie i naukowo jest ustalone według wszelkich metod naukowych. Więc pytam, kto tu tworzy jakąś urojoną ideologię? Proszę dziennikarzy "niezależnej" o opublikowanie nazwisk sygnatariuszy tego tekstu, a którym nie podoba się PRAWDA HISTORYCZNA.

Trzeba sie w koncu zabrac za pseudo"Polski Instytut Sztuki Filmowej" i nie dotowac tej gangreny ktora na "Smolensk" nie znalazla nawet 5 zl. A panu Wajdzie juz dziekujemy. Na emeryture KODziarza!

Wajda ideologiczny koniunkturalista, w 1954 roku w czasach Bieruta, nakręcił film propagandowy "Pokolenie", w 1956 r.
"Kanał" w 1959 "Lotna",w każdym z tych filmów nacechowany był
niby patriotyzmem z chochlą dziegciu, a zwłaszcza w "Lotnej"
"jak to polskie oficery rywalizowały o klacz która przynosiła pecha każdemu kto ją dosiada, no i jak to polskie ułany atakowały czołgi nazistów lanco i szablo", to taka prymitywna alegoria nawiązująca do durnego polskiego szweja na koniu który się pancerkampfwagen nie kłaniał.

P.S. filmy A. Wajdy który zasługuje na wyróżnienie jest film "Ziemia Obiecana" i "Człowiek z Marmuru" "Wesele" / "Katyń" ?.

Wajda nie zrobił filmu "Katyń " ani w czasie (chodzi o rok 1981 do 3 i 4) ani pod względem jakościowym ani nie pozwolił innym tego zrobić. Wajda to człowiek na tzw. Po-stronku

HM, jednak będę się stanowczo upierał,przy swoim:

"Dromader ze Stuhrem" - "Dziwne Zwierzę" w Sepii, jak i "prawie" w H.D. to był jednak zwiastun całej serii "tworów filmowych" w tym gatunku "Yewreństwa" dla gojów, z poszczególnych Rejonów/Kontynentów/Nacji/Grup Językowych.

A każdy w tej "Serii" w Sepii i w HD, przedstawia jakąś "osobliwość. ALBO:
a) Mit historyczny,
b) albo i równie dobrze - zmasowany Ucisk chazarski, tworzący tu i ówdzie, po świecie,euro-kontynencie, jakąś socjotechniczną "osobliwość" - nierozpoznawalną, nie do zdemaskowania niewprawionym np. Chłopskim, polskim, słowiańskim okiem.
"I.D.A." - należy do pubktu a) z tego typu gatunku filmów {w Sepii i w HD}, dla "gojów", oferowanych przez rękodzielnikóe mataczy Chazarskich,
"D.Z.I.W.N.E. ZWIERZĘ" - należy do punktu b) z tego typu gatunku filmów {w Sepii, itp.} - pomimo,.że chronologicznie, pierwsze.

:-( Hm, anty-ignorant w wejrzeniu w anty-gojowskie zagrywki Chazarów-majstersztyków, filmowców-montażystów.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl