niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

​Porządki w armii. 40 zatrzymanych, w tym żołnierze, za udział w grupie przestępczej

Dodano: 28.02.2016 [23:15]
​Porządki w armii. 40 zatrzymanych, w tym żołnierze, za udział w grupie przestępczej - niezalezna.pl
foto: zw.wp.mil.pl /zdjęcie ilustracyjne
Żandarmeria Wojskowa zatrzymała czterdzieści osób działających w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. W jej skład wchodzili żołnierze zawodowi, podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz osoby cywilne.

Do zatrzymań doszło w miniona sobotę. Żandarmeria Wojskowa przeprowadziła akcję na terenie całego kraju – między innymi w Gdyni, Wrocławiu, Łodzi i Gliwicach.

Członkowie grupy dopuścili się popełnienia czynów zabronionych, polegających między innymi na przerabianiu dokumentów, wyłudzaniu poświadczeń nieprawdy i posługiwaniu się dokumentami potwierdzającymi nieprawdę. Jak ustalono, zorganizowana grupa przestępcza, działająca od kilkunastu miesięcy, przy pomocy technicznych środków łączności, udzielała m.in. pomocy osobom cywilnym oraz podchorążym Wojskowej Akademii Technicznej i Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, w zdawaniu końcowych egzaminów lekarskich oraz egzaminów językowych. Za udzieloną pomoc żądano od kilkuset do 15 tys. zł.

W wyniku podjętych działań Żandarmeria Wojskowa zabezpieczyła ponad ćwierć miliona złotych pochodzących z przestępstw. Śledztwo w sprawie prowadziła będzie Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

O nieprawidłowościach w wojsku mówił w sobotę szef MON Antoni Macierewicz. Podkreślał m.in., że przeprowadzony w jego resorcie audyt ujawnił korupcję, która przyczyniła się do fatalnej kondycji polskiej armii. Jak wyjaśniał, dzięki audytowi wykryto działalność „olbrzymiej siatki skorumpowanych polityków, urzędników, wysokich funkcjonariuszy państwa (…), którzy doprowadzili wojsko do złego stanu”.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Antek zlikwiduj prywatne firmy ochraniające jednostki wojskowe - tu jest gigantyczna korupcja

Sprawa bytomskich kopalni które miał przejąć najbogatszy człowiek prezes firmy Liberty też musi zostać zbadana przez CBA

Jego firma sprzedaje telefony komórkowe, poza tym spółka zarządza satelitarnym systemem monitorowania pojazdów i serwisem telefonów firmy Sony Ericsson w krajach Europy Środkowej. W ubiegłym roku Liberty Poland podwoiła przychody - do 180 mln zł. Tygodnik "Wprost" umieścił Wiśniewskiego na 82. miejscu listy najbogatszych osób w Polsce.

A jego pracownik piszący komentarze na Interii popierające bolka zakładam podsłuchy i nagrywa obywateli ładując ich w bambuko oferty dzwoni anonim z firmy Liberty przedstawicielem sieci plus a jego działalność widoczna jest niedaleko swojego swojego prezesa

http://bytom.naszemiasto.pl/ar...

Notabene ładnie to tak podsłuchiwać lokatorów i donosić na pracowników. Zachowują się jak Bolki....

A tyla razy słyszałem przemowienia SLIMAKA-BULA-NIEBEZPIECZNEGOZWIĄZKA-KOMORUSKIEGO, który rozwodził się nad tym jak to nasza armia jest silną i uporządkowaną , świetnie zmodernizowaną-ludzie to łykali.
Mam kolegę zawodowego żolnierza który mówił mi że zakupiono holenderskie moździerze ,które nie nadają się do użytku leżą w magazynach a wojsko używa starych radzieckich.
Rządy PO polegały na manipulacji i kłamstwie, dzięki Bogu że to już tylko złe wspomnienie.

Sprawę byłego komendanta Maj też trzeba wyjaśnić bo wydaje mi się ze PO maczała w tym palce i podsłuchała niektóre rzeczy poprzez TW Puchacza z PO

A. W stosunku do grupy reprezentowanej przez Z. SAWICKIEGO i E.WRÓBLEWSKIEGO;
1. Przez tkwiącego w sprawie TW ps. „MAJ” dążyć do:
- sprecyzowania miejsca przechowywania powielacza i produkcji ulotek oraz ustalenia pozostałych osób zaangażowanych w techniczną stronę ich produkcji,

- ustalenie kierowcy „NYSY” zatrudnionego w Bazie Sprzętu „Fadomu”, który ma być zaangażowany w przewożenie powielacza oraz jego zony, która ma wykonywać matryce do produkcji „Manifestacji Gliwickiej”,

- ustalenie faktycznych powiązań i zależności w/wym. z „grupą” CIELIŃSKIEGO, ks. SIEMIŃSKIM, małżeństwem SOWÓW, Z. SIEMASZKĄ,

- ustalenie z-cy kierownika Bazy Sprzętu „Fadomu” i jego faktycznej roli w produkcji ulotek,

- w celu wyeliminowania i likwidacji zapasowego powielacza znajdującego się w „Klubie Strzeleckim” w Gliwicach, przez TW ps. „MAJ” wyrobić przekonanie u REWUCKIEGO, małżeństwa SOWÓW i E. WRÓBLEWSKIEGO o celowości podjęcia druku na tym powielaczu. Takie stanowisko uzasadnić względami bezpieczeństwa i konspiracji działalności. Pozwoli to nam na zdobycie dowodów wrogiej działalności i likwidacji zagrożenia w postaci podjęcia druku nielegalnych wydawnictw.

- ustalenie źródła pochodzenia i potwierdzenie miejsca przechowywania pistoletów do wstrzeliwania kołków i uboju zwierząt przez E. WRÓBLEWSKIEGO,

- przez TW ps. „MAJ”, „PUCHACZ”, „TRZYNASTKA” oraz inne formy i metody pracy operacyjnej ustalić kolporterów i sposób kolportażu ulotek.

Odpowiedzialny: por. I. Łysik

http://jozefdarski.pl/1077-sor...

Brawo rząd zabiera się za porządkowanie kraju po poprzednich rządach PO_PSL !Dość bezprawia ui złodziejstwa ! KOD i ESBECJA NIE MOGĄ CZUĆ SIĘ BEZKARNIE WPROWADZAJĄC ZAMĘT W KRAJU !Koniec epoki III RP i likwidowania PAŃSTWA POLSKIEGO ! (Proszę nie używać caps locka!!! Pod artykułem jest regulamin. Róża)

Czego oczekiwaliście po złodziejskich rządach partii tuska ?
Pod płaszczykiem pseudorozwoju rozwijała zadłużenie i stan swojego konta bankowego !

Dlaczego znowu prokuratura wojskowa?!
Przecież ci ludzie nie dają żadnej rękojmi uczciwości, a przeciwnie, będą znowu mataczyć i kryć przestępstwa.
Czy rządzący nie chcą sprawiedliwości?!
Zlikwidować ten relikt ruskiej okupacji Polski!!!

Tak to jest, że najwięksi przestępcy pochodzą z instytucji, bo czują się bezkarni, bo to oni stanowią prawo - tak im sie wydaje, ale gdyby obywatele posiadali też broń palna to tym bandytom nie byłoby tak do śmiechu.

Brawo panie ministrze Macierewicz , to pokłosie sitwy PO - PSL , WSI .
To " armia " Komorowskiego , Dukaczewskiego , to gnidy Wojska Polskiego .

Co tu dużo pisać! Słowianie wiele wieków temu wiedzieli, że "RYBA PSUJE SIĘ OD GŁOWY". Przepisy prawne są tak zliberalizowane, żeby można było swobodnie tworzyć grupy przestępcze i ssać kasę z obywateli. Przykładów jest wiele, np. afery, przywłaszczenia, kradzieże, itd. Kiedyś w internecie trafiłem na artykuł o OSOBIE, która przywłaszczyła sobie 10 mln zł. Podczas wywiadu oświadczyła, że po tzw. "zawiłościach" procesowych dostała ponad dwa lata więzienia. Za dobre sprawowanie, itp. odsiedziała rok i dwa m-ce. Dziennikarz pyta, a co z pieniędzmi?. W odp. usłyszał, że zostało mu 8 mln zł. Więc pyta dalej, a co z resztą (ok. 2mln zł)? - Odp. PRZECIEŻ ADWOKAT, PROKURATORZY I SĘDZIOWIE KOSZTUJĄ! I tak się to kręci. A my głupole pracujemy za grosze, płaczemy i płacimy podatki. Na takich obozy pracy i mamy autostrady za darmo. Pewna osoba kiedyś mi powiedziała, że nie trzeba surowych kodeksów. Wystarczy, żeby nieuczciwy urzędnik dostał łopatę i miotłę i musiał przez m-c lub dwa sprzątać ulice w mieście, gdzie zajmował się korupcją - I TO WSZYSTKO.

Jak najszybciej należy ujawnić nazwiska tych oszustów !!!!!

Jestem przekonany I taka mam nadzieje,ze to jest dopiero pierwszy krok, w celu odzyskania polskiego wojska dla narodu. Napewno nastepny krok to selekcja kadry w armii, usuniecie zolnierzy o prosowieckim mysleniu, to tacy ludzie blokuja zmiany w wojsku. Rownolegle nalezy zadbac i po cichu usunac agenture od zydowskiej po rosyjska i niemiecaka. Jesli brdzie agentura z innych panst rowniez.

W obecnym prl 2.0 wszystko stoi na glowie. Zeby dostac sie do wojskowych szkol "wyzszych" konieczne sa przekrety, kombinacje, lapowki. Za moich czasow do tzw "akademii" spod sierpa i mlota brali tych, ktorzy do niczego sie nie nadawali, polegli na egzaminach do uczelni cywilnych. Warunkiem bylo pochodzenie robotniczo-chlopskie i wlasciwa postawa ideowa. Przypuszczam, ze glowna motywacja "studentow" i przyszlych oficerow byly nie tylko cieple posadki ale takze wrecz nieograniczone mozliwosci kradziezy, czerpania korzysci z "przetargow", absolutna bezkarnosc. Wladze (platforma) byly tak zaabsorbowane zlodziejstwem i korupcja w gospodarce cywilnej, ze nie interesowala ich przestepczosc w mundurach. Mam nadzieje, ze po aresztowaniu jakis plotek przyjdzie czas na tluste misie w mundurach LWP.

Brawo !!! Panie Macierewicz Brawo Polski Rząd!!! Dedykuję Panu wiersz: "Serce" Serce się raduje,gdy człowiek się dobrze czuje ... Serce się raduje,gdy BÓG !!! ingeruje ... Serce się raduje,gdy Rząd dobrze pracuje ... Serce się raduje,gdy Prezydent Naród !!! reprezentuje ... Serce się raduje,gdy Prawda! Triumfuje!!! ...

RETY !!! Co się dzieje? toż to zamach na wojskową "Cosa Nostrę" nad którą dotychczas miał pieczę Tw "LITWIN". Jak widać zaczynają tą bandę likwidować "od dołów" a to wygląda na celowe znęcanie się nad tuzami WSI i Tw "LITWINEM", którzy już chyba bez prochów lub C2H5OH już nie mogą normalnie zaspać. Zresztą jeśli brać pod uwagę rozmiar przestępstw Tw "LITWINA" to jego współudział w malwersacji ca kilkuset miliardów zł. nie będzie jego głównym zarzutem prokuratorskim bo te najpodlejsze to dotyczą już kilkudziesięciu ofiar, gdzie oprócz bezspornym jego udziale w zabójstwie delegacji prezydenta Kaczyńskiego był on bez cienia wątpliwości dysponentem "seryjnego samobójcy", który otrzymywał od niego zlecenia na likwidację świadków jego nikczemnych zdrad, dziesiątek afer w tym najbardziej medialnej afery marszałkowej, kiedy to będący w jego dyspozycji "wirtuoz zbrodni" likwidował świadków nawet podczas tańca co spotkało pułkownika Tobiasza, który odszedł, ciesząc się "KOŃSKIM ZDROWIEM".

Czy mamy wśród tej szajki nowego gienierała Rolę-Żymirskiego, także złodzieja, który jako mniejszej rangi oficer okradał armię przed 1939 r., skazany wyrokiem Polski za złodziejstwo właśnie - dorobił się rangi i aureoli u komunistów ?
Podejrzewam, że ci dzisiejsi wojskowi aferzyści będą odtąd członkami Konfederacji Obrzezanych Donosicieli .

Wprowadzić prawo do posiadania broni w Polsce, takie jak w Texasie!

Panie Antoni jest Pan wspaniały. Trzymamy za Pana kciuki.To zielone tałatajstwo, bardzo się rozbuchało. A mafia pocztowa trzyma się dobrze.

Obroncy demokracji zydowskiej grzmia, na to nie bedzie pieniedzy , na tamto zabraknie pieniedzy a tak wlasciwie to my chcemy rzadzic . Nasze motto to grabic i krecic lody.
Pieniadze na to i na tamto beda , jak nie bedzie krecenia lodow i grabienia.Lodziarzy i grabarzy hurtem do pierdla.

"Armia" która ma nas bronić ...
Uchowaj nas przed taką skorumpowaną armią którą rozwalił Siemoniak z koparą bo niemożliwe jest aby to stało się w ostatnich miesiącach. Ten wrzód dojrzewał od 8 lat za przyzwoleniem złodziejskiej bandy rządzącej w Polsce 8 lat, nie wiem czy w ogóle da sie to teraz naprawić. Chyba, że przywróci się KS i czapa jak w każdym wojsku na świecie.
Niestety, jak widać i nieraz to sygnalizuję, sami musimy się zbroić i bronić. Takiej gangreny w wojsku nie wytępi się z dnia na dzień, chyba że cała armia do wymiany.

Jeszcze jeden spadek po POdlosci i POgardzie.
Panie Macierewicz, mamy nadzieje, ze to bedzie skutkowac w licznych wyrokach skazujacych, zwlaszcza wsrod POdlosci.

Egzaminy lekarskie.....i w to jest zamieszany WAT????? Przecież WAT nie ma nic wspólnego ani z egzaminami językowymi, ani tym bardziej lekarskim....

Daro ty to myślisz że sprzęt dla kelnerów zrobili kucharze?

Jasne, że nie. Ale wiem, że na WAT systemy egzaminacyjne nie są tworzone... Jedynym wytłumaczeniem jest, że złamali kody.....

płotki płotki płotki,ale zaraz będą sumy-duże sumy

A ja juz kiedys mowilem ze tylko zawodowa sluzba wojskowa to tylko problem. Dlaczego inne kraje bronia sie i nie stawiaja na sluzbe zawodowa dlatego ze sluzba zawodowa automatycznie przestawia sie na urzednikow a nie zolnierzy i tu jest problem .Brak kontroli kandydata na zolnierza zawodowego to nr 1 oraz utrzymanie tylko zawdowej sluzby to sa olbrzymie koszty .nawet takie kraje jak Austria przeprowadzila referendum i doszla do wniosku ze nie stac ich na zawodowa sluzbe a u nas zadecydowali tylko rzadzacy a spoleczenstwo nie ma nic do powiedzenia

i znowu płotki, a czemu nie stawia się zarzutów siemoniakowi?

To wlasnie w obronie takich ludzi jak ci aresztowani wystepuje KOD , ktory chce takiej wlasnie Polski . Skorumpowanej , gdzie liczy sie tylko " elyta " a zwykly . uczciwy czlowiek nie ma nic do powiedzenia .Oni chca zeby "Ubekistan" nadal trwal.

Brawo! p.Antoni, ale nie wylac dziecka z kapiela. mniemam ze te patenty stosowane przez przestepcow w mundurach przydadza sie do wlasciwych celow...

A ubocznym skutkiem sprawy musi tez byc przeczyszczenie "szacownych" gremiow egzaminacyjnych. Resortowa sitwa z nadania pomiotow Staliana egzaminuje wciaz wlasciwie we wszystkim nie tylko w szkolach gotowania na gazie i wydawania karty rowerowej ale i w szkolach dla lotnikow, marynarzy, wydawaniu pozwolen na bron itp, itd.

Antek, dziala :)

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl