Co tam się wyrabia... Nasza kamera na marszach KOD - koniecznie ZOBACZ!

screen VOD Gazeta Polska

  

Specjalnie dla naszych Czytelników redakcja VOD Gazeta Polska przygotowała materiał „best of the best” z trzech demonstracji KOD. W nim m.in. wojskowy PRL o „solidarnościowym elemencie”, bluzgi i ataki na reporterów "GP". Było też wychwalanie Jaruzelskiego, agresywna reakcja na pytanie o alimenty Kijowskiego: „od pana Mateusza to proszę się odp..lić” – powiedziała wtedy starsza pani. Zapraszamy do obejrzenia!

Tak wygląda właśnie „obrona demokracji”? Ludzie na marszu KOD "rzucający mięsem" w stronę reporterów, atakujący dziennikarzy. A z autokaru wychodzą partyjni działacze z przygotowanymi flagami Polski, UE, Komitetu Obrony Demokracji i Platformy Obywatelskiej. Doborowe towarzystwo.
 
Starszy pan przypina opornik i opowiada o „elemencie solidarnościowym".

Wpinam sobie mały oporniczek, bo jak przypomnę sobie rok 81, kiedy wieczorem zrobiono alarm. Ja byłem wtedy w wojsku i wywieziono nas do centrum Poznania. Mieliśmy ochraniać urzędy pocztowo-telekomunikacyjne przed elementem
- Przed "Solidarnością"? - dopytuje reporter vod.gazetapolska.pl.
- Tak

Naszemu reporterowi udało się zauważyć coś na kształt listy obecności. Starsza pani naprędce zaczęła chować plik kartek i stwierdziła najpierw, że reporter nie jest uprawniony do czytania tego, bo „to są dane osobowe”, by po chwili mówić, że tu nie potrzeba listy, bo każdy przychodzi „z dobrej woli, nie żeby im płacili”.
 
Nie zabrakło ataków fizycznych na reporterów "Gazety Polskiej". Kilku z manifestantów uderzyło w kamerę i przeganiało dziennikarzy.
"Niech pan się wyprowadzi. Kur*y!" – krzyknęła jedna ze starszych osób.
 
Była też starsza pani, która broniła niepłacenia alimentów przez Mateusza Kijowskiego, bo po chwili rzucić: „od pana Mateusza to proszę się odp..lić

Na marszu KOD pojawił się też Tomasz Lis.

Witam was wszyscy komuniści, złodzieje, ludzie gorszego sortu. Ludzie, którzy nie mają głów. Witam was, wszyscy zaprzedani. Mogą nam wyłączać programy, mogą nam wyłączać mikrofony, ale nie zamkną nam ust 

– krzyczał Lis w czasie manifestacji KOD, a na koniec podsunął swoje hasło do skandowania: „Cała Polska z was się śmieje, demokracji wy złodzieje”. 
 
Zapraszamy do obejrzenia materiału:

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Już w piątek start sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO!

/ Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

25-28 maja 2018 r. Sejm i Senat będą gospodarzami Wiosennej Sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i w 550. rocznicę Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej, gmach przy Wiejskiej będzie miejscem kluczowych rozmów na temat najpoważniejszych wyzwań dotyczących obronności.

Zgromadzenie Parlamentarne  NATO zrzesza parlamentarzystów z państw członkowskich i partnerskich Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jest kluczowym łącznikiem pomiędzy NATO i parlamentami narodowymi, a tym samym obywatelami obszaru euroatlantyckiego.

Jak wskazało Centrum Informacyjne Sejmu, udział w Sesji potwierdził m.in. Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg, Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Ali, prezydent Andrzej Duda, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Fabrice Leggeri - dyrektor wykonawczy Frontexu - Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej, która ma swoją siedzibę w Polsce. Obecni będą także szefowie resortu spraw zagranicznych i obrony - Jacek Czaputowicz i Mariusz Błaszczak oraz szef polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO poseł Marek Opioła.

W obradach weźmie udział kilkuset parlamentarzystów z państw członkowskich NATO, a także z krajów z Sojuszem stowarzyszonych i posiadających status obserwatora. Głos zabiorą także wybitni eksperci międzynarodowi. Spotkanie w Warszawie poprzedza zaplanowany na lipiec szczyt NATO w Brukseli z udziałem głów państw i szefów rządów państw członkowskich.

W agendzie spotkania jest m.in. omówienie zagrożeń dla Sojuszu z kierunku wschodniego i wydatków państw członkowskich na obronność. Ponieważ na priorytety budżetowe istotny mają parlamentarzyści, ten aspekt dyskusji stwarza szczególną szansę na osiągnięcie porozumienia wokół konieczności zapewnienia stabilnego poziomu finansowania potrzeb obronnych, co przekłada się bezpośrednio na efektywność działań NATO. 

Dla Polski warszawskie obrady będą okazją do wyeksponowania naszych priorytetów w działaniach Sojuszu, wśród których bezspornie na czołowych miejscach jest kolektywna obrona flanki wschodniej oraz wsparcie działań wzmacniających bezpieczeństwo energetyczne regionu.  

Obrady będzie relacjonowało kilkuset akredytowanych dziennikarzy krajowych i zagranicznych.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl