Co tam się wyrabia... Nasza kamera na marszach KOD - koniecznie ZOBACZ!

screen VOD Gazeta Polska

Specjalnie dla naszych Czytelników redakcja VOD Gazeta Polska przygotowała materiał „best of the best” z trzech demonstracji KOD. W nim m.in. wojskowy PRL o „solidarnościowym elemencie”, bluzgi i ataki na reporterów "GP". Było też wychwalanie Jaruzelskiego, agresywna reakcja na pytanie o alimenty Kijowskiego: „od pana Mateusza to proszę się odp..lić” – powiedziała wtedy starsza pani. Zapraszamy do obejrzenia!

Tak wygląda właśnie „obrona demokracji”? Ludzie na marszu KOD "rzucający mięsem" w stronę reporterów, atakujący dziennikarzy. A z autokaru wychodzą partyjni działacze z przygotowanymi flagami Polski, UE, Komitetu Obrony Demokracji i Platformy Obywatelskiej. Doborowe towarzystwo.
 
Starszy pan przypina opornik i opowiada o „elemencie solidarnościowym".

Wpinam sobie mały oporniczek, bo jak przypomnę sobie rok 81, kiedy wieczorem zrobiono alarm. Ja byłem wtedy w wojsku i wywieziono nas do centrum Poznania. Mieliśmy ochraniać urzędy pocztowo-telekomunikacyjne przed elementem
- Przed "Solidarnością"? - dopytuje reporter vod.gazetapolska.pl.
- Tak

Naszemu reporterowi udało się zauważyć coś na kształt listy obecności. Starsza pani naprędce zaczęła chować plik kartek i stwierdziła najpierw, że reporter nie jest uprawniony do czytania tego, bo „to są dane osobowe”, by po chwili mówić, że tu nie potrzeba listy, bo każdy przychodzi „z dobrej woli, nie żeby im płacili”.
 
Nie zabrakło ataków fizycznych na reporterów "Gazety Polskiej". Kilku z manifestantów uderzyło w kamerę i przeganiało dziennikarzy.
"Niech pan się wyprowadzi. Kur*y!" – krzyknęła jedna ze starszych osób.
 
Była też starsza pani, która broniła niepłacenia alimentów przez Mateusza Kijowskiego, bo po chwili rzucić: „od pana Mateusza to proszę się odp..lić

Na marszu KOD pojawił się też Tomasz Lis.

Witam was wszyscy komuniści, złodzieje, ludzie gorszego sortu. Ludzie, którzy nie mają głów. Witam was, wszyscy zaprzedani. Mogą nam wyłączać programy, mogą nam wyłączać mikrofony, ale nie zamkną nam ust 

– krzyczał Lis w czasie manifestacji KOD, a na koniec podsunął swoje hasło do skandowania: „Cała Polska z was się śmieje, demokracji wy złodzieje”. 
 
Zapraszamy do obejrzenia materiału:

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Różne zeznania w sprawie Amber Gold. Konfrontacja między funkcjonariuszem i byłym wiceszefem ABW

/ screen TVP Info

Dziś po godz. 12 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. afery Amber Gold. Podczas posiedzenia dojdzie do konfrontacji pomiędzy byłym zastępcą dyrektora gdańskiej ABW Jarosławem Dąbrowskim, a dwoma funkcjonariuszami tamtejszej delegatury, którzy zajmowali się sprawą Amber Gold.

Podczas ubiegłotygodniowego przesłuchania szefowa komisji Małgorzata Wassermann (PiS) pytała Dąbrowskiego o zeznania przed komisją funkcjonariuszy Agencji, którzy wskazywali, że to właśnie on, razem z dyrektorem gdańskiej ABW Adamem Gruszką ustalili, że Agencja nie będzie "aktywnie, operacyjnie" zajmować się sprawą Amber Gold.

Dąbrowski zeznał, że nie pamięta tych okoliczności, ale "zapewne była jakaś dyskusja, przedstawiane były argumenty i została wypracowana decyzja". Wassermann dopytywała, czy któryś z podległych Dąbrowskiemu oficerów był wzywany do Warszawy, aby wyjaśnić, dlaczego przez dziewięć miesięcy gdańska ABW nie zajmowała się sprawą Amber Gold.

Ja nie byłem o tym informowany

 - powiedział świadek.

Po tym fragmencie zeznań Wassermann wystąpiła z wnioskiem o przeprowadzenie konfrontacji pomiędzy Dąbrowskim oraz naczelnikiem i funkcjonariuszem operacyjnym ABW, który prowadził sprawę Amber Gold. Uzasadniła taką decyzję tym, że występują rozbieżności w zeznaniach świadków.

 

Źródło: PAP, TVP Info, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl