niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Republika, ale i nieco rebelii i rewanżu

Dodano: 27.02.2016 [22:15]
Republika, ale i nieco rebelii i rewanżu - niezalezna.pl
foto: Martin shysr/freeimages.com
Ocena rządu jest o tyle niełatwa, że trudno oddzielić ją od oceny działań całego obozu politycznego. A tu mamy do czynienia z tzw. 3R, czyli: republiką, rebelią i rewanżem. Republika to troska o dobro wspólne, podejmowanie problemów, które latami leżały odłogiem. Tu przykładem jest program Rodzina 500 + i po raz pierwszy podjęta debata na temat demografii. Rebelia to takie rozumienie spraw, że wszystko, co było złe, jest winą dotychczasowego układu instytucjonalnego i personalnego, zatem rozbijmy go, a będzie dobrze – przykładem Trybunał Konstytucyjny. Choć PiS miało sporo racji, straciło przewagę moralną, a sprawa TK zawisła w próżni. Z kolei likwidacja służby cywilnej zahacza o rewanż – na zasadzie, że skoro inni obsadzali stanowiska wbrew regułom, zlikwidujmy taką możliwość i instytucję. Choć rząd nadaje ton i jest kilka kroków przed opozycją – choćby kolejne odsłony programu Morawieckiego, to kilka obietnic się zawiesiło: likwidacja gimnazjów, kwestia sześciolatków, bo nie wzięto pod uwagę kompetencji samorządów, nie mówiąc o obniżeniu wieku emerytalnego. Oby kolejne sto dni to była tylko republika.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

kiego grzyba łżesz jak lis--sprawa 6-cio latkow załatwiona,a wiadomo ,ze samorzady polszewicko-komusze beda sie sprzeciwiac..PiS STRACILO PRZEWAGE MORALNA--chyba cie POgieło dokumentnie; TK to typowy bastion zaprzanstwa,a konkursy na stanowiska w słuzbie cywilnej to była normalna degrengolada. Stoje na stanowisku,iz stanowiska polityczne obsadzaja wygrani, tak jest na calym swiecie.Wiec zbastuj medrku wszeteczny.

Czyli w/g szanownego autora wszystko miało zostać po staremu.Złodzieje mieli rozkradać dalej państwo polskie. Zagraniczny kapitał miał nadal doić Polaków. Polacy mieli pracować za głodowe zarobki, dzieci miały iść wcześniej do szkoły żeby później mogły jeszcze dłużej o rok pracować do 67 roku, a Trybunał Konstytucyjny miał stać na straży tego złodziejskiego układu. Chory czy idiotów szuka ?

gen. Zbigniew Nowek były szef ABW i wice szef BOR o zabezpieczeniu w Smoleńsku

http://www.pomniksmolensk.pl/n...

Panie Flis!

Pana poglądy byłyby kompromitujące dla średnio rozgarniętego człowieka, a dla dziennikarza (?) są _żenujące_! Dawno już takich bzdur w niezalezna.pl nie czytałem.

Co niedoinformowany (a może manuipulant) Flis nazywa rewanżem, jest szansą usunięcia z urzędów lewackich (SLD-PO-SLD) sabotażystów (i otwarciem na młode kadry).

Co Flis nazywa rebelią, jest realizacją obietnic wyborczych, zdecydowanym działaniem politycznym--tak szybkim na jakie pozwalają PiS watahy większych i mniejszych (jak Pan Flis) kundli-obszczymurków meNdialnych.

Panie Flis co Panu przeszkadza, że PiS aż tyle wyczyścił w 100 dni? A może boi się Pan, że i do Pańskich draństw dojdą?

Wstyd, Panie Flis!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl