niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Beata Szydło w TV Republika: Musieliśmy naprawić media publiczne, teraz czas na administrację i sądownictwo

Dodano: 27.02.2016 [22:03]
Beata Szydło w TV Republika: Musieliśmy naprawić media publiczne, teraz czas na administrację i sądownictwo - niezalezna.pl
foto: TV Republika
Zmiany uderzyły w wiele grup interesów. Przecież podatek bankowy funkcjonuje w wielu krajach, a jego kontrowersje wzbudziło jego wprowadzenie tylko na Węgrzech i w Polsce - stwierdziła premier Beata Szydło w wywiadzie na antenie Telewizji Republika.

Szefowa polskiego rządu uznała program Rodzina 500 plus za swój największy dotychczasowy sukces. - Duża w tym zasługa ministra finansów - powiedziała. Za błąd uznała z kolei próbę wprowadzenia podatku od hipermarketów. - Nie do końca zabezpieczyliśmy interesy polskich przedsiębiorców - stwierdziła premier.

Powinniśmy poprawić komunikację ze społeczeństwem. Polacy muszą wiedzieć, że w ich kraju nic złego się nie dzieje. Wczoraj niemal cały dzień spędziłam w terenie, na Mazowszu. Nikt nie zapytał o sprawę Trybunału Konstytucyjnego. Ludzie najczęściej dziękowali za Rodzinę 500 plus. Sprawy prezentowane przez niektóre media są oderwane od rzeczywistości, którą naprawdę żyją Polacy

- powiedziała Beata Szydło.

Mówiąc o swoim gabinecie stwierdziła, że udało się stworzyć drużynę, a rząd zintegrował się wokół sztandarowego programu. Beata Szydło dodała, że w tym roku skarb państwa wyda na Rodzinę 500 plus około 17 mld zł, a w przyszłym - około 20 mld.

Musieliśmy naprawić media publiczne, teraz czas na administrację, prokuraturę i sądownictwo. Wymiar sprawiedliwości jest powszechnie krytykowany 

- powiedziała premier.

Wyjaśniła, że zmiany, które wprowadza jej rząd spotkały się z wielkim sprzeciwem, a sprawy polskie zostały wyniesione na forum europejskie.

To bezwzględna gra ekonomiczna – mieliśmy być zapleczem Unii Europejskiej (...). Ale im więcej jest takich ataków, tym bardziej jestem zdeterminowana

- dodała Beata Szydło.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

No,..........chyba jeszcze nie do końca....................

Dlaczego przy każdej okazji nie podkreśla się, że te 500 złotych na dziecko, które dają sumę 17, a potem 20 mld złotych, to nie są pieniądze, które ludzie powkładają do skarpety tylko pieniądze, które w zdecydowanej większości zostaną wydane na bieżące wydatki czyli wrócą do budżetu? Przecież to jest najważniejszy aspekt tego całego rozwiązania - na finansową karuzelę wskoczy kilkanaście miliardów złotych, które zaczną pracować na rynku...

To nieistotne czy zrobimy to samo co inne kraje,czy nawet lepiej,czy zwolnimy dziesięć razy mniej dziennikarzy niżeli PO,czy wprowadzimy zapis dający opozycji większość w TK,czy zwiększymy finansowanie ubogich rodzin,czy znacznie zwiększymy budzet na naukę,czy poprawimy kondycję gospodarki,czy ...........To wszystko dla zlewicowanej Unii jest nieistotne i nie może rekompensować faktu,że PIS to konserwatyści chrześcijańscy.

Oglądając nową, "Kurską" TVP to chociaż nie ma w niej Kraśki to mam wrażenie, że jej prezesem został Jarosław a nie Jacek.....a może to wszystko jedno a rządzą, jak zawsze, Smolar z Sierakowskim i Michnikiem

Czytając wszystkie komentarze dotyczące tzw.,,naprawy mediów,,nie można doszukać się jednej pozytywnej oceny.To świadczy o tym że p.prezes Kurski nie radzi sobie z tym zadaniem....Tam potrzebne jest radykalne podejście do tematu,wszyscy dotychczasowi dziennikarze muszą odejść.Ciekawe jak w ramach tej naprawy? wypadnie dzisiejsze wydanie programu,,Bez Retuszu,, i kogo zobaczymy ponownie,Sierakowskiego czy też Żakowskiego a może Czapińskiego albo Domańskiego.Czy w Polsce nie ma innych ,,autorytetów,,poza tymi których oglądamy od kilkunastu lat?W TV info jad i mącenie w umysłach widzów leje się strumieniami,rano wylewa się go całymi wiadrami po południu po pół wiadra.Red.Czyż,Rudnik,Domańska,Siezieniewski,Pietrasik,Kielczyk,Racewicz to zgrana ,,stara gwardia,,dopóki nie zostanie rozbita to dalej będzie tylko gorzej,a miały być dobre ,widoczne zmiany.GDZIE ONE SĄ??

Ma Pan Rację na to stanowisko Kurski się nie nadaje.
Nadzieja w Prezesie?

Niestety, rowniez dla Ciebie moja podpowiedz bedzie smutna, bo zmiany sa PRZY KORYCIE!!!!a to nie taka zmiana, jaka nam obiecano..NIESTETY! poBUDKA PANIE JACKU KURSKI!!! POBUDKA!!!!

1.Należy znależć natychmiast sposób na zdelegalizowanie przestępczości politycznej!! Juz widzę, jak w Niemczech , albo Francji ktoś nawołuje do obalenia rządu, który wygrał w wyborach- Wojsko i policja zmietli by takiego do rynsztoku!!!!
2.Jeżeli się nie pośpieszymy, Tusk wroci.
3.Pytanie do Kukiza: po której stronie Pawle stoisz?....- bow chwili obecnej jest tylko jedna opcja- bezwzględne poparcie PISu i Szydło dla uporządkowania sytuacji. Potem możesz , Kukiz, "walczyć" o szczególy programowe. Jednak JOW y oddadzą przysługę tylko komuchom. To opcja dla cwaniaków w naszym obecnym ustawodawstwie .Moze za 5 - 10 lat, kiedy resortowe klany się wykastruje, Jowy bedą mialy perpektywę na uczciwość- teraz NIE!

spoko, bez poganiania. Chcecie zmian dobrych i trwałych czy chcecie tylko o tym pogadać?
Pierw trzeba było wyeliminować trybunał ku..wski.
Teraz czas na administrację, prokuraturę i sądownictwo
Czarodziejska różdżka działa tylko w bajkach i to nie zawsze.
A kwik świń odrywanych od koryta to dopiero będzie i będzie ogromny.

Bardzo ważna wiadomość, zwłaszcza, że część polskich obywateli postarała się o jak najgorszy obraz Polski na Zachodzie : "PS Z najnowszych wiadomości: Henry Foy, dziennikarz chyba najbardziej wpływowej gazety świata, „The Financial Times”, opublikował wywiad z Jarosławem Kaczyńskim (26 lutego). O wywiad starał się wiele miesięcy, bowiem JK nie jest chętny do rozmawiania z zagranicznymi dziennikarzami (być może nie wierząc, że Zachód wreszcie zaczął dorośleć i próbuje coś rozumieć; ponadto dziennikarze ci żywią wiele uprzedzeń względem Kaczyńskiego i Polski, wpojonych im przez wydawane u nas „świerszczyki” i ich „autorytety”). Czytając zapis rozmowy widać, że Foy, początkowo nastroszony wobec Kaczyńskiego, zaczyna przecierać oczy, rozumieć, że rozmawia z erudytą i osobą spokojną oraz sympatyczną, która w dodatku nie jest „zwierzęcym” eurosceptykiem, ale klarownie wykłada polskie racje i przedstawia sytuację Polski i jej obecnego miejsca w UE. W wywiadzie znajdują się też anegdotki dotyczące Jarosława Kaczyńskiego – ten „wstrętny, złośliwy kartofel” potrafi śmiać się z siebie! I chociaż czasem Foy nie rezygnuje z uszczypliwości, to zaczyna pojmować, że nie tylko naród polski, ale i Zachód został oszukany.
Artykuł utrzymuje się na pierwszym miejscu najczęściej czytanych tekstów. A "FT" jest w niemal każdym kiosku od San Francisco przez Europę, najdalszą południową Azję aż po wyspy Pacyfiku (U nas z tym gorzej).
Dostęp on-line do artykułu w "FT" jest, niestety, płatny. Ale można też dotrzeć do niego w dobrej bibliotece.
("kingmaker" oznacza osobę bardzo wpływową, o dużej sile politycznej)" (Tu zdjecia FT)
Źródło: http://mirakus.pl/janek-wisnie...

niestety, po angielsku:
Jaroslaw Kaczynski: Poland’s kingmaker
Henry Foy http://www.ft.com/intl/cms/s/0...
i więcej
https://www.google.ca/?gws_rd=...

moim autorytetem zagranicznym jest eurodeputowany ,wykladowca akademicki ,publicysta Pan HANS OLAF HENKEL to jego wywiad powinien byc upubliczniony,gdyz jest bardzo prawdziwy i wiarygodny.Ten wspanialy przyklad jest wyjatkowym dowodem iz nie wszystkich mozna "oszukac"?lol

Trzeba to rozpowszechniać, może tylko to dotrze do wahających się lemingów. Ci z KODu, to głownie wiadomo kto, ich nie mozna brać pod uwagę, bo wiadomo, że walczą o wielkie przywileje i majątki, które "dostali" od IIIRP i PRLu.

Szanowna Pani premier,
Chyba przejęzyczenie, dopiero jest projekt o mediach narodowych, sam Pan Jacek Kurski, nic nie zdziała, muszą być wprowadzone zmiany prawno-administracyjne. Należy zlikwidować wszystkie spółki prawa handlowego i wyrzucić na zbity pysk, wszystkich prezesów zarządów, prezesów rad nadzorczych, oraz innych "przydupasów". Tu nie chodzi o ich wymianę, bo następcy z PIS, też złakomią się na pensje około 100 tysięcy miesięcznie. Tu chodzi o głęboką reformę, o likwidację zbędnych i kosztownych kanałów publicznych w multipleksie. o likwidację promujących opozycję programów w rodzaju niedzielnego - woronicza17. Szanowna Pani premier, po prostu w mediach publicznych nic państwo nie zmieniliście - to tyle!

Zrobić porządek w mediach publicznych to mały pikuś w stusunku do porządku w mediach zagranicznych. To one teraz opluwają obecny rząd - co widać każdego dnia. Nie wiem czy PIS-owi taka sytuacja pasuje, czy musi się liczyć z zachodnim kapitałem ale przypomnę tylko, że ograniczenie udziałów zachodnich mediów w polskim rynku medialnym można wykonać skutecznie tylko za pomocą sejmowej ustawy. PIS rządzi samodzielnie a więc nie powinno być z tym żadnych problemów. Redukcja stanu posiadania do 10-ciu procent udziałów i już się skończy opluwanie rządu, które przynajmniej dla mnie jako wyborcy PIS-u jest nie do przyjęcia.

Dokladnie WIELKIE NIC!!! Juz parokrotnie pytalem, czy prezesem jest kurski z gowna szehtera/braciszek/??? Czy J.Kurski??? No to te 50 pare zwolnionych osob nie spowoduje Panie Jacku Kurski ZMIAN!!! MIALA BYC TELEWIZJA NARODOWA!!a nie jest nawet publiczna!!!Co robia w niej czerwone swinskie ryje nonstop??? Kto ich..tfu! Zaprasza???, mam wrazenie, ze agentura mocna zakotwiczona na Woronicza nadal dziala w najlepsze, a prezes i "jego ludzie" spia!!!!A moze tak sie umowiono??,tak ma byc?? Dlaczego nie ujawnia sie w szczegolach tego SYFU zastanego w ministerstwach???, dlaczego sie to ukrywa Pani Premier??? Te i inne dzialania, przy calej sympatii TRUDNO NAZWAC ZMIANA!!! I jeszcze jedno, dlaczego nie ma radykalnych zmian w mediach, dlaczego nie ma wniosku o zdelegalizowanie lewackich, wrogich Panstwu partii i grup??? No i "perelka": czy Pani tez obojetne jest usytuowanie /na jakich prawach?????/ nieomal w ogrodzie siedziby Pani Rzadu tych 3 budynkow, ktore w lapach sovieckich pozostaja od 50lat, BEZPRAWNIE NA ZIEMI SUWERENNEGO????Panstwa

Pozdrowienia i Szacunek Pani Premier,
Przemiany Pani Premier i Rzadu popieramy.
Czy jednak zmiany dotyczace mediow nalezy uznac za zakonczone? Doprawdy macie w sobie duzo milosci chrzescianskiej,albo przezornosci, zostawiajac TV24 jak tez GW w spokoju. Znaczy sie w Polsce, ktora darzy do Wolnosci i Nipoedleglosci, bedzie miejsce dla WROGOW Polski?
Dlaczego? Pytanie jak najbardziej podstawowe. Czy z obawy o konsekwencje docisniecia czerwonych,czy obawa przed Europa, czy potrzeba utrzymywania rozgardiaszu? Pytania mozna kontynuowac. Czy fakt wprowadzenia pana Kurskiego, odebranie nieuczciwych koncesji na reklamy uwazacie za uzdrowienie mediow? Zaprawde komunisci beda mogli sobie w WOLNEJ i NIEPODLEGLEJ POLSCE ujadac do woli?
Rozumiemu ze Rzad musi postepowac etapami, oby jednak nie nastapila pomylka co do celow etapow.
Z powazaniem
Czytelnik

NASZA BIAŁO-CZERWONA DRUŻYNA!Głosowałem na PiS, właśnie dlatego że wiedziałem,że Pan Prezes Kaczyński,Pani Premier Szydło,Pan Prezydent i cała WSPANIAŁA biało-czerwona drużyna,że oni wszyscy będą razem pracować i współpracować dla nas i dla Polski i NIE ZAWIODŁEM SIĘ!Oddałem głos na kandydatów PiS właśnie dlatego że wiedziałem,że to jest bardzo silna, kompetentna i znakomicie współpracująca drużyna! Chcę, oczekuję i żądam,żeby Prezydent,Premier,Rząd i Prezes Kaczyński i największa partia PiS WSPÓLNIE dokonowyali DOBRYCH ZMIAN!
Nie mogę słuchać ględzenia i pierdół wygadywanych przez różnych merdialnych funkcjonariuszy do spraw propagandy lub PO-litruków i NOWOCZESNYCH BOLKÓW o tym, że Prezes Kaczyński steruje Panią Premier i Polską. Jeszcze by tego brakowało,żeby jeden z najwybitniejszych mężów stanu w Polsce i na świecie miał stać na uboczu! TAK,TAK,Kaczyński to wybitny mąż stanu,jeden z najwybitniejszych NA ŚWIECIE!,bo Pan Prezes Kaczyński jest podziwiany przez polityków całego świata – jest tym,który PODNIÓSŁ z kolan i siebie-po ciężkiej tragedii – i PODNIÓSŁ Z KOLAN POLSKĘ i teraz wyrywa nas ze szponów zbrodniczej III RP!Pokażcie,pokażcie mi drugiego takiego polityka! Pan Prezes Kaczyński jest wybitnym mężem stanu i jestem dumny i szczęśliwy,że mamy takiej klasy polityka w naszym kraju. Od Prezesa Kaczyńskiego nie tylko że oczekuję, ale wręcz ŻĄDAM,żeby bardzo aktywnie pracował dla nas i dla Polski! Tylko ten kto nam źle źyczy,atakuje współpracę na linii – Prezes Kaczyński –Rząd – Prezydent! Im lepsza współpraca tym lepiej dla Polski! I jeszcze o różnicy zdań i dyskusjach w Biało-Czerwobnej Drużynie: mają do tego prawo a nawet obowiązek,bo w czasei dyskusji rodzą się plany i rzowiązania!

Mam nadzieję,że podatek od hipermarketów - w nowej, poprawionej wersji,jednak wróci do Sejmu. Poprzedni był, jak się słyszy, niedopracowany, Bo faktycznie, nie może on uderzać w polskie sieci jak np, Społem czy Lewiatan. Byłoby to wylanie dziecka z kąpielą.

Niestety, portal ONET zamieszcza antyrządowe artykuły. Dołączył tam ostatnio pan Lis Tomasz, więc publikuje się złośliwe opinie.

Czy na tych zdrajców Polski nie ma ustanowionego prawa?
Jeśli nie - to co te 460 darmozjadów tam robi?
Lody tylko kręcą? Oj, Zeby znowu nie doszło do zmiany...
Na jakąś "lepszą" opcję. Już to przerabialiśmy.
Targowiczanie o niczym innym nie marzą.
A historia się kłania.

Jest prawo do nieogladania i nieczytania i do kierowania sie wlasnym rozumem.

Naprawianie w kierunku PRL.Cofamy sie z kazdym dniem ,
az wyladujemy w trzecim swiecie.

"widac iz dzisiaj sobie zdajesz sprawe kogo wy z siebie robicie ,uczestnicy wczorajszych idiotyzmow,jestescie "prowincjonalna zgraja",ktora potwierdza ile" dziadostwa" posiada nasz kraj.Wyladujecie na smietniku poskomunistycznym
.Nie zaslugujecie na nazywanie siebie narodem na polskiej ziemii,(dla kogo i za ile wychodzicie na polskie ulice, jestescie rozbestwiona,wykolejona ,zdemoralizowana, przypominajaca "banda"ktora jest sklonna za kieszonkowe sprzedac swoja najmilsza jedyna Ojczyzne,gdzie wasz honor,wasza duma,kultura i klasa?,co wy za brednie promujecie?Zachowujecie sie jak recydywistyczna zdemoralizowana?" grupa nierobow postkomunistycznych zerujacych z budzetowych pieniedzy"?,zwroccie dowody i zapomnijcie o naszej Ojczyznie-wynocha "nienormalni sklerotycy","bestie w ludzkich cialach".Prawdziwi Polacy sie wstydza za wasze zachowanie czy to do was dociera barany-przypominajace" miernoty,matoly,margines spoleczny"?-
p.s.(wyjedzcie do innych panstw) i sprobujcie zachowywac sie podobnie jak w Polsce,przekonacie sie jak dziala tam "demokracja" dla takiego dranstwa jak wy?

ŻYCZĘ POWODZENIA PANI PREMIER I NIE BĘDZIE ŁATWO,TO BARDZO CIEPLE POSADZKI Z POKOLENIA NA POKOLENIE....PROSZĘ ZLIKWIDOWAĆ URZĘDY PRACY,TO TYLKO BIUROKRACJA,A CZY UDA SIĘ PRZEMIENIĆ URZĘDNICZE SERCA ...NIE...TO TWARDE KAMIENIE...CHODZIŁAM DO SĄDU, PROKURATURY PROSIĆ O POZWOLENI,TO WIELKA HIERARCHIA I WŁADZA,A CO CZŁOWIEK PRZEŻYWA ,TO TYLKO JEDEN BÓG WIE, A Z URZĘDU M. G. WITNICY WSZYSCY OTRZYMALI PRACĘ WINNYCH MIEJSCOWOŚCIACH,TAK TRUDNO BĘDZIE TO ZMIENIĆ OD 1945 ROKU, TO SĄ UKŁADY...DAJ BÓG .ABY SIE UDAŁO ŻYCZĘ PAŃSTWU TEGO. (Proszę nie używać caps locka!!! - Róża.)

Program Cinquecento wjechał na dobre i już od kwietnia rodziny trochę odetchną ,a co niektóre może się powiększą .To wszystko jest jakimś pozytywnym zastrzykiem dla naszej demografii ale brakuje jeszcze promocji rodziny .Potrzebna jest kampania na rzecz pokazania ,że Rodzina to wartość sama w sobie ,że duża rodzina jest atrakcyjna,modna .Nie pokazujecie w mediach dużych rodzin zarówno tych dobrze sytuowanych ,jak i tych którym wiedzie się nieco gorzej ale za to mają siebie i wspierają się na co dzień .Nie promujecie rodziny jako firmy ,bo przecież rodzina jest pierwszą ,najmniejszą firmą w którą najpierw się inwestuje ,a później wewnątrz niej kooperuje z jej członkami .Duża rodzina to korzyść dla wszystkich możliwych biznesów w kraju ,a wartość dodana to świadomość ,że rodzina się wspiera ,daje poczucie bezpieczeństwa i pewien punkt odniesienia,wypełnia pustkę zapewnia jakby historyczną ciągłość .Pokażcie w mediach duże rodziny ,te z małymi dziećmi ,i te których dzieci już są na swoim .Pokażcie ,jaki mają pomysł na wspólny odpoczynek ,jaki jest ich świat itd.Wtedy Cinquecento będzie takim dobrym dodatkiem wspierającym Rodzinę ,dodatkiem w bardzo dobrym kierunku .

Prośba do Pani Premier, żeby to zrobił Rząd jak najszybciej, żeby mojej sprawy o zwrot emerytury od 1983r (32lata)nie zamieciono pod dywan.

Już naprawiliście? A co z finansowaniem mediów narodowych, czyli mówiąc wprost - co z likwidacją abonamentu RTV?

przykro to mówić ale media publiczne jeszcze nie są naprawione - nie dalej jak w piątek w radiowej trójce znów słyszałem promocję genderyzmu.... niby się coś zmienia w warstwie informacyjnej, ale w warstwie ideologicznego przekazu nadal lewactwo - nadal też urabianie opinii publicznej na rzecz przyjmowania imigrantów :/ tam trzeba głębszej zmiany

Naprawiona TV? wczoraj w programie INFO Minęła Dwudziesta miała być rozmowa chłystka z PO z Marianem Kowalskim.Prawie pełny czas wypełnił chłystek. M.Kowalskiemu pozwolono powiedzieć dzień dobry!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl