niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2017

Jest nowy trener polskich szczypiornistów!

Dodano: 27.02.2016 [11:41]
Jest nowy trener polskich szczypiornistów! - niezalezna.pl
foto: Kuebi = Armin Kübelbeck
Tałant Dujszebajew został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych - ogłosił zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Nowy trener to Hiszpan pochodzenia kirgiskiego, dwukrotnie wybierany najlepszym szczypiornistą na świecie (w 1994 i 1996 r.).

Jako zawodnik Dujszebajew reprezentował cztery państwa: ZSRR (do 1991), Wspólnotę Niepodległych Państw (w 1992), Rosję (w latach 1992-1996) i Hiszpanię (w latach 1996-2005). Występował na pozycji środkowego rozgrywającego.

Karierę zawodniczą skończył w 2007 r. jako grający trener BM Ciudad Real. Wkrótce potem podjął samodzielną pracę na stanowisku szkoleniowca swego ostatniego klubu, a w 2011 r. przeniósł się do Atlético Madryt.

8 stycznia 2014 r. zastąpił Bogdana Wentę na stanowisku trenera polskiej drużyny Vive Kielce, a 8 października tego samego roku został również trenerem reprezentacji Węgier. Po zakończonych mistrzostwach Europy 2016 zrezygnował z tej ostatniej posady.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dobrze byłoby, gdybyśmy używali precyzyjnych określeń i powrócili do normalności. Tałant Dujszebajew to Kirgiz, który do tej pory posiadał kolejno obywatelstwo radzieckie, WNP, rosyjskie i hiszpańskie. Zapewne niedługo otrzyma polskie ale nigdy nie będzie Polakiem a zawsze Kirgizem. W ten sposób niebawem możemy mieć nowych "Polaków" czyli uchodźców z Syrii, Tunezji czy Afganistanu.

Wyślijcie mój tekst panu Ministrowi Sportu.

Panie Ministrze!
Proszę pozamykać połowę tych pseudo-uczelni, dziś "palantowych". Skupić siły naukowe i trenerskie w pięciu awf-ach, by szkoliły młodych trenerów, na tej samej zasadzie jak było 40 lat temu. Czyli na wydziale wychowania fizycznego, ale specjalizacją trenerską po drugim roku nauki. Wówczas nie przyjmowano byle małpy na specjalizację, tylko studenta, który był zawodnikiem niekoniecznie wysokiej klasy, trenującego aktualnie w klubie.

Jak może byc, by w kraju przy 10 AWF-ach państwowych i tyleż prywatnych, nie mamy polskich trenerów. To przecież hańba uczelni i, niech mi nikt nie powiada, ze to taka moda, by wymieszać krew w doświadczeniach poglądach umiejętnościach, jak z przyjmowaniem muzułman.
Powyrzucać niby doktorków, nawet profesorków by nie mieszali nam trenerom w głowach, bo wielu z nich nigdy nie przeszło szkoły trenerskiej w klubie, a mądrzą się jak fizycy matematycy i lekarze dzieci zdrowych.

To pewnie kwestia pieniędzy. Ale się z Panem zgadzam co do potrzeby wydziału trenerskiego na AWF.

typowy Wielkopolanin, ewentualnie Slazak :D

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl