niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 maja 2016

Jarosław Kaczyński: Potrzebujemy ośmiu lat, żeby zrealizować dobre zmiany

Dodano: 27.02.2016 [00:58]
Jarosław Kaczyński: Potrzebujemy ośmiu lat, żeby zrealizować dobre zmiany - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
– Żeby zmienić Polskę na lepszą, żeby zrealizować dobre zmiany, które obiecaliśmy, potrzebujemy ośmiu lat, dwóch kadencji sejmowych – stwierdził w rozmowie z brytyjskim dziennikiem „Financial Times” Jarosław Kaczyński.

„Financial Times”, który określa prezesa Prawa i Sprawiedliwości jako „najbardziej wpływowego polityka” w Polsce, opublikował obszerny tekst na jego temat. Pojawiają się w nim cytaty z wywiadu, którego Jarosław Kaczyński udzielił gazecie.

Szef partii rządzącej przedstawia tam m.in. swoją wizję Polski. – Powinniśmy postarać zjednoczyć polskie społeczeństwo wokół pozytywnych polskich tradycji i wartości, żeby przeciwstawić się temu, co nazywam „pedagogiką wstydu”, tendencji, która dominowała w ciągu ostatnich 20 lat – podkreśla Kaczyński.

Z kolei w innym miejscu zaznacza: – Żeby zmienić Polkę na lepszą, żeby zrealizować dobre zmiany, które obiecaliśmy, potrzebujemy ośmiu lat, dwóch kadencji sejmowych.

Jednocześnie dodaje, że nie jest takim optymistą, iż będzie się tym zajmować przez całe osiem lat. – Będę bardzo szczęśliwy, jeśli będę na ten proces spoglądał jako osoba, która przeszła na emeryturę – mówi.

Zaznacza też, że w Polsce jest wiele rzeczy, które wymagają zmiany. – Sama natura zmiany sprawia, że konflikt jest nieunikniony – zauważa.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ten pan nie wie co mowi. Juz mu woda sodowa uderzyla do glowy. Z takim tempem zmian i takiej jakosci jak dotychczasowe, bedzie pan potrzebowal - na przeobrazenie Polski - o wiele wiecej czasu niz dwie kadencje. A zanadto pan przecenia cierpliwosc Polakow. Zwlaszcza jesli widza,ze zydowskie interesy znow dominuja nad polskimi. Ja bylem jednym z tych, ktorzy - mowiac nieskromnie - przyniesli panu wladze na tacy. A juz sie czuje rozczarowany. A co tu marzyc o 8-latach...

Optymista ?
Ja jestem realista. Osiem lat to nie wystarcz. Trzy kadencje - moze.
Szczesc Wam Panie Boze!

Dlaczego aż 8? Ile czasu potrzeba, żeby przygotować profesjonalnie opracowaną ustawę? Kilka miesięcy, rok jeżeli proces ma uwzględniać konsultacje społeczne. O co więc chodzi? Co takiego stanie się za 8 lat, że warto czekać?

Może nie zauważyłaś, ale Polska jest tak bardzo zniszczona, że nie da rady jej szybciej odbudować. Najpierw trzeba zatrzymac lawinę zniszczenia. A dopiero potem można mozolnie odbudowywać naszą Ojczyznę. Na to potrzebny czas. I chwała Bogu, że się tę lawinę zła zatrzymuje, zanim Polska zniknęła z mapy Europy.

Prezes czuje sie osaczony przez opozycje i opinie w zagranicznych mediach.
Obecna sytuacja wymaga ludzi psychicznie odpornych na ten zgielk i kwik medialny. Zlagodzony kurs PiSu bedzie poczytany jako slabosc ktora zacheci do wzmozonych dzialan tzw. polska opozycje i opinie zagranicy o sytuacji w Polsce. Rowniez niepotrzebnie studzi entuzjazm tych ktorzy na PiS glosowali. Opozycja nie wyraza w swoich protestach dbalosci o Polske, o to co wspolne. Oni protestuja, bo utracili wladze, czyli prowadza walke o koryto. Nawet nazwanie ich polska opozycja uwlacza Polsce i Polakom. Ich frazesy o demokracji nie zlikwiduja w naszej pamieci morderstw politycznych ktore dokonano na Polakach za ich rzadow. Drugim problemem spowalniajacym process prawdziwej demokratyzacji sa ustawy zastepujace zarzadzenia ministrow.
Typowym przykladem jest ustawa o sprowadzaniu repartiantow.
Ci ludzie otrzymujac Karte Polaka maja niepodwazalne niczym prawo powrotu do Polski. Podobnie wyglada sytuacja z emigrantami z zachodu. To jest wpisane w polska tradycje od setek lat z przerwa w czasie zaborow i roznych okupacji.
Do tak oczywistych i dynamicznie zmieniajacych sie sytuacji nie potrzeba ustaw. Mamy zbyt mocno rozwiniety kosztowny parlamentaryzm. Glowny ciezar sprowadzania repartiantow powinien byc ponoszony przez kosciol i spoleczenstwo z niewielka pomoca panstwa. Mamy 40mil. narod a tylko 8 tys. repartiantow. Trzeba uczyc spoleczenstwo organizowania sie dla pomocy rodakom. Nie mozna chodowac samolubow jedynie udajacych katolikow. KOD powinien zajac sie imigrantami z Syrii, tez niech nie spia. Nie jest ich tak wiele aby KOD nie mogl sie nimi zajac.

..a kogo to czlowieku za rzadow PO PSL politycznie zamordowano ? ... i co jestes tak naiwny ze nie widzisz ,ze rzadzic jest 100 razy gorzej niz byc w opozycji ! za 4 lata beda nowe wybory i moze sytuacja sie odwrocic o 180 stopni i znowu tacy jak ty beda wychodzic na ulice i demostrowac wiec skoncz glupoty pisac!

PRACUJMY NA NASTĘPNE KADENCJE ...

Wywieśmy Nasze Narodowe flagi 1go marca dla wszystkich Żołnierzy Niezłomnych ...
Uczcijmy Ich pamięć …
Powiedzmy to przyjaciołom i znajomym ...
I cieszmy się, że mamy takich Bohaterów ...
Chwała Wielkiej Polsce …

Gdybym miał firmę w przyzwoitej kondycji i przyszedłby do mnie kandydat na dyrektora generalnego, i zaczął bąkać coś o tym, że potrzebuje 8 lat, żeby firma zaczęła lepiej prosperować, to bym go elegancko pogonił.
W sumie równie dobrze, że nie powiedział, że potrzebują 30-stu lat...

A gdzie ty widzisz firmę w przyzwoitej kondycji? No chyba, że w mirabelkach i szczawiu w okresie letnim.

No widzisz, problem w tym, że Polska nie jest w dobrej kondycji, bo jest zadłużona i rozkradziona jak nigdy dotąd. Czy twoim zdaniem pan Kaczyński miał obiecywac coś, czego przy obecnym stanie gospodarki nie da się zrobić wcześniej. PIS to nie PO, nie składa obietnic bez pokrycia. I to jest jego siła.

Popieram PiS całym sercem, ale pan Prezes to mógł takie rzeczy powiedzieć trochę później, najpierw niech zrealizują to co obiecali na tą kadencję w postaci wprowadzonych w życie ustaw, a potem niech pan Prezes mówi, że potrzeba kolejnej kadencji, żeby te zmiany utrzymać.

8 lat to mrzonka.
Jeśli GRUNTOWNE zmiany nie nastąpią natychmiast, maksymalnie w ciągu 3 najbliższych miesięcy, to będziemy mieli kolejną "powtórkę z rozrywki" (4 czerwca), czyli kolejny upadek rządu firmowanego przez J. Kaczyńskiego.

Opozycja dziś jest dużo liczniejsza niż w 2007 roku, dużo lepiej zorganizowana (dysponuje też ogromnymi pieniędzmi ukradzionymi przez ostatnie 25 lat + wsparciem finansowym i politycznym z zagranicy), bardziej zdeterminowana i mająca więcej do stracenia.
Z taką opozycją nie da się wygrać „demokracją”, ani łagodną perswazją.

Przykład: z TVP zwolniono kilku sztandarowych wrogów PiS. Ale SETKI pozostało, a przecież i ci zwolnieni nie zaprzestali wrogiej działalności.
Czy gdyby SB straciła 20 TW spośród armii 1000 współpracowników, to fakt ten sparaliżowałby jej działalność?
To samo jest z zasięgiem wrogiej propagandy w TVP.
A jeśli do tego dodamy TVN, Polsat, i prawie wszystkie polskojęzyczne gazety, to widać, że tak drobna zmiana nie powstrzyma „prania mózgów”.

To samo dotyczy wszystkich aspektów funkcjonowania państwa.
Gdzie nie spojrzeć – to samo. Przykłady każdy znajdzie na swoim podwórku.

Podwójna wygrana w wyborach była cudem porównywalnym z upadkiem ZSRR.
Ale tego zwycięstwa nie można zmarnować kunktatorskim „poprawianiem państwa”, bo skutek będzie taki sam, jak skutek „przemian” po 1989.

Piłsudski miał 1000 razy gorszą sytuację, nawet otwartą wojnę z Rosjanami, a jednak już na starcie dokonał zmian gigantycznych. Dopiero później walczył o ich kontynuację.

Odwagi, panie Prezesie – ma Pan ogromne poparcie większości ludzi zaangażowanych i prawie wszystkich patriotów!

A właśnie 500zł zapewni nie 8 a 12 lat rządzenia. Policz sobie mądralo, 3,5 miliona dzieci a to są rodzice i dziadkowie, siostry bracia, ile to już będzie głosów. To prosto tylko PIS chciało wprowadzić 500zł. Więc wybór jest prosty, chcesz dalej dostawać 500zł głosuj na PIS.

Po 500 zł dostanie 3 moich wnuków. Bardzo mnie to cieszy.
Ale "ten trzeci" dostanie dlatego, że oboje jego rodzice są bezrobotni, choć wykształceni.
Program 500+ to tylko jeden, MALUTKI KROCZEK (choć potrzebny, odważny i bardzo drogi) w dobrą stronę.

Jeżeli zwalczycie postkomunistów (czytaj też oligarchów) w postaci PO i Nowoczesnej to dostaniecie te dwie kadencje. Ale musi powstać też partia prawdziwie libertariańska jako prawica. Na razie w Sejmie są głównie partie, które swój program opierają przeważnie na socjalistycznych ideach państwa.
Należy też przeanalizować co miał na myśli oficjalnie libertarianin Korwin-Mikke, który w liście do Kiszczaka wspomina o 20% o których mówi mu wcześniej Kuroń. Przecież prawda o poparciu społecznym objawiła się w Senacie, gdzie praktycznie nikt z obozu rządzącego nie dostał mandatu. Podobnie byłoby w Sejmie, gdyby nie dwie tury, jedna dla opozycji i druga dla obozu rządzącego. Co było efektem oczywiście rozmów w Magdalence, gdzie Wałęsa kolejny raz okazał się "rozładowywaczem" podstawionym przez Kiszczaka, wmawiającym reszcie, ze nie mają szans z władzą i trzeba ugody. Kim jest tak naprawdę Kuroń, który też wmawia opozycji, że bez kompromisu mają tylko 20% poparcia? Kim jest też Korwin-Mikke, czy przypadkiem nie miał zadania zbuforować intelektualnej części społeczeństwa uznającej idee libertariańskie i wolnościowe. Dlaczego dziś Korwin-Mikke, zbyt dużo wspólnego ma z prorosyjską propagandą, a dokładnie jego zwolennicy są fanatycznie prorosyjscy, choć sam wypiera się tego w mediach.
P.S. Co to za nowe ograniczenia, do 1500, choć gdy piszę komentarz informuje mnie ze mogę 3000?

Dobre rządzenie, realizacja programu krok po kroku – konsekwentne usuwanie, tych co się nie sprawdzają. ŻADNYCH wałków, szanowanie każdej złotówki. Aaaa i "bezwzględna większość" w przyszłym parlamencie, tylko wtedy można zmieniać konstytucję, w mojej ocenie w tym parlamencie nie ma do tego możliwości. Gdyby nie 0,18% dla PSL'u można byłoby działać już teraz, a tak...

Bez oczyszczenia tego "urzędniczego chlewa" nie będzie żadnych zmian, a tym bardziej TRWAŁYCH zmian.
Należy zwalniać te paniusie na urzędach. W takich Niemczech niemożliwe jest, ze syn jakiegoś profesora zostanie zatrudniony w klinice czy w szpitalu w którym pracuje jego ojciec. Basta. Zapobiega temu szereg przepisów zapobiegających tworzeniu sie koterii, klik czy mafii w PANSTWOWYCH instytucjach, bo w prywatnych szpitalach to sobie można robić co sie chce, tylko ,ze tych prywatnych jest mała ilość.

Ponad 30% Polaków pokłada nadzieje, że PiS doprowadzi do dobrych zmian. Pytanie, czy te zmiany, przez 8 lat mocno się ugruntują? Czy następcy (nie daj Boże), lewicowo-liberalni nie zechcą ich odwracać? Rządzący muszą postawić na fachowców-patriotów.

8 lat może wystarczy ale jeżeli wcześniej nie zapadną ważne decyzje, czy nie zostaną uchwalone odpowiednie ustawy to tacy goście 50+, których nikt nie chce zatudniać, są bez zasiłku a ZUS im przysyła informacje o wysokości emerytury, gdyby teraz z niej skorzystali już nie będą mieli szans na głosowanie w kolejnych wyborach. Powód będzie prosty - skończą życie na cmentarzach.

Polska należy do Unii Europejskiej a Unia należy do największych przestępców na Ziemi grupy Bilderberg która chce zniewolić cały Świat . To się już dzieje , Unia to pułapka !!!

Panie Jarosławie ma Pan jak zwykle rację.Ale czy nie można nic zrobić,żeby nie oglądać w TVP1 tych zakłamanych POpaprańców ,przecież wszyscy wiemy że są winni zubożenia społeczeństwa i takich oszustów nie da się spokojnie oglądać.Taką Kopacz,Schetynę,Nejmana,Kidawę,Siemoniaka,Michnika ,Budkę i cały bez wyjątku KOD powinniśmy wywalić na śmietnik historii.

Przestań ! to TV publiczna gdyby rząd PIS zachowywał się podobnie jak to byłe przegrane badziewie nie byłby wiarygodny . Straciliby wiele w oczach ludu dosyć kłamstw i siania nienawiści dosyć podziałów . Mają prawo a Ty po prostu przełączaj kanał i tyle ...ja tak robię nie słucham ich od lat.

Wolność to nie samowola i obrażanie kogoś i rzucanie kalumnii. Na całym świecie i u nas pod każdymi rządami odpowiada się karnie za zniesławienie. I to poprostu należy wyegzekwować.

Istnieje taka grupa ludzi których cham,prostak,czy inny odmieniec nie są w stanie obrazić . Z prostej przyczyny; ..nie nie ten sort .

To prawda, też tak uważam, że trzeba byc kimś, żeby obrazić Pana Kaczyńskiego i byle kto nie jest w sanie tego zrobić, to po pierwsze. Ale po drugie, to idzie w świat przekaz z TV, łykany przez wszystkich ogłupionych, że Kaczyński to be. I trzeba pomysleć o tych ogłupionych. Oni są ogłupieni przez wrogów Pana Kaczyńskiego i tych ogłupionych ,tak naprawdę nie mających własnego zdania trzeba byłoby odzyskać , poprzez otworzenie im oczu. Nie wiem czy jest sens spisania ich na straty, tylko dlatego, że z nieświadomości są po drugiej stronie.

re" - jak to mają prawo do publicznego głoszenia kalumnii,
insynuacji, kłamstw i siania nienawiści ?. Mylisz pojęcie
demokracji z przyzwoleniem na anarchię i bezkarnego obrażania większości społeczeństwa przez lewacka mniejszość.

(wania)....nic nie rozumiesz z tego co piszę ? Co do ich zachowania to tylko to im pozostało i oby tak dalej to działa na ich niekorzyść a jak przegną pałę to ich w sądzie finansową zniszczą pomówieni czy obrażeni . Kasę uzyskają potrzebujący . Posłowie rządu PIS wraz z wiodącymi prym prezentują klasę , szyk, wiedzę i wysoką kulturę . Nie zniżą się nigdy do szamba ,które prezentuje opozycja kumasz ? O to chodzi opozycji by jak najohydniejszym chamstwem i pomówieniami prowokować i przeszkadzać w pracy. O to chodzi by prowokować siać nienawiść ......jak widać na niektórych to działa pozdr. bez odbioru .

Re, też chciałbym ich wszystkich bezlitośnie wyrzucić, toż to całe komusze dynastie wciąż siedzą w mediach ale może faktycznie masz rację.

Wspaniale napisane, nie można z dnia na dzień wyrzucić zakłamanych. Ludzie widzą kto kim jest.

Tak wam napiszę;... tylko to badziewie opozycyjne z sejmu i może kilkunastu fircyków-oszustów z zewnątrz, którym uniemożliwiono dalszą grabież Polski i niszczenia Polaków i TE obce media tylko oni desperacko usiłują jeszcze pluć , mieszać, mózgi prać. Już naprawdę są nie grożni. Naród obudził się z ręką w nocniku a poczynania rządu PIS są efektem z dnia na dzień zmian myślenia i postępowania u ich byłych wyborców . Dobrze się dzieje ! oby tak dalej oby wiarygodnie bez kłamstw i oszustw oni już są niczym i dobrze o tym wiedzą . To ich delirka przed końcem . Brawo PIS wreszcie mamy rząd polski polskiego prezydenta i ludzie są tego świadomi oby tak dalej a będziecie rządzić długo b. długo . Dacie radę !

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl