niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

​Prezydent Duda obejrzy „Historię Roja”

Dodano: 27.02.2016 [00:04]
​Prezydent Duda obejrzy „Historię Roja” - niezalezna.pl
foto: mat. pras.
Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w uroczystej premierze pierwszego filmu fabularnego o Żołnierzach Niezłomnych – „Historia Roja”. Specjalny pokaz odbędzie się w najbliższy poniedziałek, a do kin film Jerzego Zalewskiego trafi 4 marca.

Wiosna 1945 roku. 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim „Rój”, traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować „wroga władzy ludowej” – czytamy w opisie filmu.

„Historia Roja” została objęta Honorowym Patronatem przez prezydentów – śp. Lecha Kaczyńskiego i Andrzeja Dudę.

W tym roku, z okazji piątej rocznicy ustanowienia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o objęciu Patronatem Honorowym tegorocznych uroczystości ku czci bohaterów powstania antykomunistycznego. „Historia Roja” została oficjalnie włączona do programu obchodów tego święta. Lech Kaczyński objął film patronatem w początkowej fazie powstawania produkcji.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Warto podpisać ten apel do prezydenta Dudy :

http://www.petycjeonline.com/a...

Chciałam wspomóc finansowo drugą ważną produkcję, "Wołyń", ale gdy przeczytałam w opisie "Trwają polowania i brutalne mordy na Żydach.(...)Oddziały UPA atakują polskie osady, a niekiedy Polacy z równą bezwzględnością biorą odwet na Ukraińcach." to sobie dałam spokój. Znów wyjdzie na to, że Polacy sprowokowali rzeź wołyńską, z równą bezwzględnością nadziewając ukraińskie dzieci na sztachety płotów, a najbardziej pokrzywdzeni byli żydzi. Do porzygania...

Bardzo cieszy, ze nareszcie film zostanie wyswietlony w kinach, Proponuje, by wszystkie szkoly zaprowadzily uczniow do kin na ten film, pamietam jak moich rowiesnikow, a byly to lata pozne szedziesiate, prowadzano nas na film "Krzyzacy" warto znow pokazywac uczniom filmy pokazujace droge do wolnej Polski. CIESZE SIE NIEZMIERNIE, ze Pan Zalewski ukonczyl dzielo a film doczekal sie premiery I dalszych projekcji, wiem jak bardzo trudno bylo Panu Zalewskiemu, jakie mial klopoty finansowe zwiazane z produkcja filmu, dlatego jeszcze raz zycze milionowej ogladalnosci.

Czemu w materiałach reklamowych (a takie posiadam) nie ma ani słowa o tym, że wczesniej honorowy patronat miał śp. Lech Kaczyński?

Jest tylko, że obecnie Andrzej Duda ma patronat.

Czemu? Pomyśl: LK nie żyje od wielu lat, filmu się nie robi tak długo - bo co to by był za patronat.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl