niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

O.S.T.R: oddaję hołd Żołnierzom Wyklętym

Dodano: 26.02.2016 [21:22]
O.S.T.R: oddaję hołd Żołnierzom Wyklętym - niezalezna.pl
foto: arch.
Jako Polacy, jako naród przez wiele lat uciśniony powinniśmy mieć w pamięci, że ktoś walczył o naszą wolność – powiedział artysta o swojej „Balladzie o Roja”.
 
Postanowiłem napisać ten utwór by oddać hołd Żołnierzom Wyklętym, którzy walczyli za moją wolność, ale przede wszystkim oddaję hołd moim dziadkom, którzy również walczyli. Ten kawałek powstał z czystego szacunku do tych ludzi - mówi O.S.T.R.
 
Za tydzień (w piątek, 4 marca) do kin wejdzie „Historia Roja” - pierwszy film fabularny o Żołnierzach Wyklętych. Promocji tego tytułu towarzyszyć będzie utwór muzyczny skomponowany i wykonany przez uznanego artystę hiphopowego O.S.T.R. Premiera teledysku odbędzie się już we wtorek, 1 marca – w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W nagraniu gościnnie uczestniczyła utalentowana wokalistka – Martyna Budnik. Reżyserią klipu zajął się Jacek Kościuszko („Sierpniowe niebo” Bilona, „Układ zamknięty” Kultu, „My nadal (chcemy być sobą)” Abradaba i Grzegorza Markowskiego, czy „Ballada o Janku Wiśniewskim” Kazika).
 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie odmawiam ostr talentu, zato podtrzymuje, ze brak mu madrosci politycznej, co skutkowalo atakami na spadkobiercow idei Zolnierzy Wykletych, przy ktorych teraz probuje stawac.

Jezeli dorosly czlowiek po 26 latach nie rozumie ponizszego, to jest wrogiem Polski.

ZSRR>PZPR>kiszczak>bolek>GW>NocnaZmiana>KLD>UW>PO>Nowoczesna=zagladaPolski

Solidarnosc>LechKaczynski>PC>JaroslawKaczynski>PiS=wolnaPolska

Prawda jest taka ze hip-hop robi wiecej szkod niz dobrego w kraju i nie ma sie co z tym spierac!

Wolałbym jednak, by człowiek używający często wulgarnych słów i nie stroniący od hymnów o wchłanianiu zioła, a także bełkocący co jakiś czas w tych tekstach zostawił innym sprawy, które chyba mają podczyścić jego wizerunek. Oto fragment tekstu z jego popularnej...piosenki?(jak nazwać to skandowanie?):
Siemasz ziom to znowu ja czyli ósma część krzyku
Ten co się nie może uwolnić od specyfiku typu zieleń
A więc mielę, dzielę to na milimetry
Płoną w jednej chwili bletki
To jest proste, Ostry i jointy jak krewetki i czosnek
Jak bletki nie ma jointa skręcę ci z serwetki
Ziombel nie mamy jak żyć w nas siła wyobraźni
Czas nie da drugiej szansy bo rządzą nami kaczki
Ciągle kwa kwa, ku{..}a kwa kwa, przestań gmatwać,
Chu{}nia ta trwa,a tu kwa kwa kwa kwa kwa kwa....
Mam już dość cię! Jesteście nam potrzebni jak głuchemu walkman
Jeśli w Was moja przyszłość, to do niej nie dorosłem
Chciałbym być osłem i na wszystko robić 'iooooo'
Pewnie zrozumiałbym kaczkę co w dziobie ma licho!
Boże wybacz, zamiast słuchać tych zwierząt, wolę polecieć na zmywak
Wiesz ja nie wybrzydzam ale..
Tutaj tą k{}wę Zytę dziwkę spalę, Panie wybacz
To zbyt piękne jak Lerek z Doniem w jednej piosence
Zgarnij pulę i razem ze mną uwierz w ten duet

Zmianą kulturową związaną z usuwerennieniem Polski powinna byc próba wyrugowania czegos takiego jak hip-hop celem podniesienia kultury "ludycznej" na wyższy poziom i nie mówię tu wcale o poziomie ą ę . Braki tej muzyki związane z formą (muzyka, zycie, teksty ) czynią w narodzie takie spustoszenie, ze nie jest w stanie tego zniwelowac jeden czy drugi mądry raper. A mówiąc po chłopsku, od sluchania ze na podwórku jest zle, na podwórku nie będzie lepiej, tylko jeszcze gorzej. Oczywiscie to jest zmiana na całe pokolenie...Dlaczego czarni w USA mają takie fory z tym hip hopem? Bo jest w tym prawda? Nie rozsmieszajcie mnie...

Pana Adama słucham od kilku dobrych lat i jest on moim ulubionym polskim artystą mimo że za hip hopem nie przepadam. Teksty ma różne niektóre poważne inne mniej poważne. Uważam ponadto że dykcje ma bardzo dobrą więc stwierdzenie że bełkocze jest kłamstwem.
Proszę sobie posłuchać jego utwory jak Kochana Polsko, Syny, Mówiłaś mi... są naprawdę dobre i wypełnione miłością. To że ktoś żyje inaczej nie oznacza że jest kimś gorszym i że nie ma prawa zabierać głosu w dyskusji.

"Bełkot" oznacza również "chaos", niekoniecznie złą dykcję. Użyłem tego określenia wobec tekstu (cytuję za "Słownikiem Jęz.Polskiego PWN" z internetu: bełkot. 1. pot. «niezrozumiała, niewyraźna mowa; też: nieartykułowane dźwięki». 2. pot. «pozbawiony sensu, niezrozumiały tekst lub zawiła wypowiedź».). A ogólnie jestem wstrząśnięty tym, czego słuchają nastolatki - słownictwo rynsztokowe i wulgarność obrazów, sytuacji, ich wręcz pornograficzność w tekstach wielu hip-hopowców jest bulwersująca. Jaka jest wewnętrzna czystość wielu młodych ludzi, z którą powinni wejść w życie dorosłe, w relację z innym człowiekiem - w małżeństwo? Często żadna. Mają wpisywane w świadomość przez skrajnie wulgarne teksty hip-hopowców pewne klisze, np.sposób traktowania kobiety albo akceptację wobec narkotyków. Jak można z takim obrazem świata i wartości wchodzić w dorosłe życie i budować normalną rodzinę?!

Hiphopowcy mają wielki wpływ na młodzież,zawsze w tekstach co lepszych można było usłyszeć coś do patriotyzmu nawiązującego.Chciałbym aby więcej tekstów ich dotyczyła Ojczyzny,historii.Dobrze by było jakby trochę bardziej byli zaangażowani w uświadamianie młodzieży.

Według książki Historia kultury hip-hop w Polsce po wybraniu Komorowskiego O.S.T.R. na koncertach ze sceny publicznie pytał: "Dlaczego prezydentem nie jest Janusz Korwin-Mikke?" Dlatego na koncertach bardziej krytykuje PO niż PiS. A mediom "salonu" podpadł już w 2002 roku teledyskiem "Kochana Polsko" gdzie krytykował m.in. traktat wstąpienia Polski do UE.

ostry język nie znaczy bystry umysł

Dzisiaj, coś tak czuję, będę miał przełomowy dzień, a zawsze przed takim dniem jestem odrobinę złośliwy.

Dlatego chciałbym tym wszystkim piejącym pod tym postem z zachwytu na tym kimś, kto nie ma imienia ani nazwiska i nawet sylabami się nie posługuje, że

oczywiście film o Roju obejrzę. Wiem już, że będę musiał ! przy okazji słuchać tych dziwacznych rzeczy, które nie wiadomo dlaczego, niektórzy nazywają muzyką. No trudno - dla filmu o Roju, jeśli jest dobry różne rzeczy można zrobić, nawet słuchać tego rapu (to ci kolesie, co noszą portki z krokiem między kolanami, czy raczej ci, co chodzą w dredach?
Ostatnie pytanie: czy można oglądać film o Roju ze stoperami w uszach - no ale jeszcze prawie nikt filmu nie oglądał - admin musiał by się wypowiedzieć, bo on "bywa w kręgach". Pytam o te stopery nie tylko dla siebie, ale dla tych staruszek, które mogą pamiętać jak wściekła UBecja likwidowała legendę Roja w narodzie

Pozdrawiam i bez urazy proszę

Czy ktoś tak ograniczony umysłowo może sobie zadać choć odrobinę trudu i poczytać, kim jest ARTYSTA, MUZYK, KOMPOZYTOR, PRODUCENT MUZYCZNY, WSPANIAŁY MĄŻ I OJCIEC? Czy tylko ma do łba wbite stereotypy o "raperach" wyniesione z "tfu" telewizji?
Gdyby to było aż tak awykonalne, pomogę: https://pl.wikipedia.org/wiki/....

Zanim wyjdzie się na kompletnego ignoranta i kretyna, lepiej trochę poczytać.

Drogi Piotrze, kiedy byłem w Twoim wieku - musiałem poczytać. Teraz nie muszę. Tfu telewizji też nikomu nie polecam, bo od wielu lat nie posiadam telewizora -to pewnie tłumaczy tego ignoranta i kretyna. Dziękuję. Niech i tak będzie.
A czy ja temu Panu, co to nie ma imienia ani nazwiska bronię być wspaniałym mężem i ojcem. Nie bronię, więcej - to jego obowiązek. Tyle, że zaszczytny.
Ktoś z piejących z zachwytu uzasadnia: "kiedy B.K. (czyli Bredzisław) był prezydentem - ten Pan, o którym tutaj dyskutujemy, wykrzykiwał ze sceny: (ponoć): "dlaczego prezydentem nie jest Korwin Mikke? No cóż - w mojej ocenie Pan Korwin Mikke to ruski agent, człowiek wybrany do parlamentu EU przez zrozpaczonych i zdesperowanych Polaków, wielbiciel Pana (eXCELENCJI)Putina. Po tej kadencji przewiduję, Pan Korwin Mikke powróci do zwyczajowego wyniku wyborczego, między 0,35 a 1,28% (czy jakoś tak) głosów oddanych na niego - tyle, że zarobiona w UE kasa pozwoli mu wiele lat mieszać w audycjach komitetów wyborczych i tym samym tumanić Naród.
Ani słowa, z tego co napisałem nie odwołuję. Pozostaję do usług jako kretyn i ... ignorant.

Pozdrawiam

W powyższych postach chciałeś wyrazić swoją niechęć do kultury hip-hopowej uzasadniając to w taki sposób, że to nie jest muzyka z twojej rzeczywistości, że jest sobie subkultura hiphopersów, chodzą sobie w zaszerokich spodniach gdzieś obok Ciebie a Ty ich nie rozumiesz, ale czujesz jakąś podświadomą antypatię co rodzi wrogość, sprzeciw. Ich wartości są w opozycji do ogólnie przyjętych norm społecznych, co jest właściwie cechą wszystkich subkultur. Później przechodzisz do poglądów politycznych tegoż artysty, krytykując jego sympatie i antypatie, co właściwie ma się nijak do tego, że może jego krótki utwór okaże się całkiem udaną aranżacją do całego filmu, może świetnie się w nim osadzi. Ok, to jakie są twoje propozycje ? Punk, rock, metal, elektroniczna, popularna, klasyczna ? Jakiś konkretny utwór ? Możesz podać jaki tekst tej piosenki napisałbyś ? Napisz go ! Teraz śm***rdzielu ! Boli mnie, że chodzi po Ziemi taki ignorant jak ty. Nie usłyszał nic, posiada jakieś szczątkowe informacje na jakiś temat, a p***nie ci komentarz na pół kartki A4 ze swoim jakże potrzebnym hejtem. Wylecz się z tego mały człowieku !

Nie i dobrze ci odpisał. Jak możesz mówić, że coś jest złe fee i niedobre jak tego nie znasz? A, że nie wiesz nic o hiphopie i o Adamie Ostrowskim (ma imię i nazwisko całkiem jawne - wielkie żłoo że artysta ma swoje pseudo) sam przyznałeś zadając pytanie czy ci co portki noszą nisko to hip-hopowcy czy jednak ziomki od muzyki z jamajki. Takie właśnie newsy jak te w komentarzach pokazują jacy ignoranci na niezależnej przesiadują uważając się, że mają jedyną właściwą receptę na lepsze jutro.

daleko mu do Tadka, Evtisa, PTAKA i BASTIEGO, ale dobrze, ze cos sie rusza :)

O.S.T.R. to jest najlepszy raper na świecie. Ten koleś jest też naszą dumą narodową, a w mediach mówi się o nim że ćpun i bandyta. To jest złota postać, nasz skarb narodowy.

Nie dajcie się nabrać temu przebierańcowi.
Sprawdzćie jego piosenki z lat 2005-2007 gdy jechał po "kaczorach". Sam byłem świadkiem, gdy na koncercie "jechał po kaczce".
To farbowany lis, który chce się podpiąć pod nową modę na wyklętych.
Nie wierzcie temu oszustowi.

Ochłoń. Świat nie dzieli się na PiS i resztę.

Bez przesady. To że ktoś nie lubi PiS-u nie oznacza, że od razu nie może szanować Żołnierzy Wyklętych. Nie trzeba popierać Kaczyńskiego, by mieć patriotyczne uczucia, czy choćby mieć zwykły szacunek do takich ludzi.
Również nie popieram PiS, a jednak czuję się patriotą, bo chcę dla Polski jak najlepiej.

Zgadzam sie z pierwszymi 3 zdaniami, lecz ostatnie zdanie jest calkowicie niespojne i nielogiczne.
Jezeli listek17 nie popierasz PISu i czujesz sie patriota to jak glosowales w ostatniej turze wyborow prezydenckich. Z twojej wypowiedzi wynikaloby, ze glosowales na kandydata z innej partii niz PIS (gdyz ich nie popierasz) czy to oznacza, iz twoj patriotyzm konczy sie na portfelu i glosowales na Bula?? Nieprzemyslana wypowiedz, wg mnie PIS to jedyna partia patriotyczna, ktora potwierdza to swoimi dzialaniami.

Dziękuję za choć częściową zgodę. Muszę niestety zaprotestować przeciwko takim zarzutom jak ten z "patriotyzmem kończącym się na portfelu". Tak, w II turze głosowałem na Komorowskiego. Nie wiem co ma do tego portfel, bo żadnych pieniędzy za to nie dostałem. Nie uważam też że był to wybór dobry, ale w mojej ocenie lepszy niż Andrzej Duda.
Nie odbierajmy sobie patriotyzmu. Sądzę że różnicę stanowią tutaj nie intencje, a wybór sposobu, co i jak zrobić by Polska stała się lepszym krajem. Według mnie działania PiS-u szkodzą Polsce, dlatego się tej władzy sprzeciwiam.
Pozdrawiam!

Czy to może dotyczy takich Żołnierzy Wyklętych a mianowicie nas jako społeczeństwa III RP w tym bezrobotnych, bezdomnych i na emigracji zarobkowej po roku 1989 - 4 maja, którzy to mają kłopoty z wiązaniem końca z końcem?

To Dobra postawa przykład dla innych zespołów.

SZACUN Ostry,oby więcej takich inicjatyw w branży.dzięki

dobry muzyk,wie co robi. \od czasu do czasu powracam jednak do Medium-kim jesteś.

Przykro patrzec, ze taki cwaniaczek podpina sie pod Zolnierzy Wykletych. To ty, ostr, brales udzial w przemysle pogardy wobec Lecha Kaczynskiego, dzieki ktoremu mamy swieto 1 marca i MPW. To nie ty, mimo, ze jestes Lodzianinem, napisales o Nilu i innych, ktorzy byli zwiazani z tym miastem. Podziekowania dla takich raperow jak TADEK, na pracy ktorych teraz zerujecie. Mimo wszystko zycze powodzenia i choc odrobiny odwagi, by rzeczywiscie glosic idee i chwale Wykletych.

możesz coś więcej powiedzieć o tym jak ten raper udzielał się w premyśle pogardy wobec Lecha Kaczynskiego?
I jak najbardziej popieram, że Tadek (Firma) to jest prekursor piosenek o Żołnierzach Wyklętych/Niezłomnych i dziwię się, ze to nie jego piosenka zdobi ten film (nawet napisał wersję dla tego filmu (Historii Roja - czyli Żołnierze Wyklęci cz.2) - to duze niedociągnięcie, że nie jego piosenka jest w filmie.

Przy okazji jesli dobrze widze, to wzieto rapera, ktory śpiewał przy filmie "Sierpniowe Niebo", a bądźmy szczerze, że ten film niestety był w wielu miejscach niewypałem i nierzetelnym, a piosenka do niego (63 dni chwały) była w paru miejscach kontrowersyjna.

Odsylam do ksiazki "Przemysl Pogardy" autorstwa pana Slawomira Kmiecika strony 259-260, opis jak na albumie HollyLodz, szczegolnie kawalek "Brzydki, zly i szczery" ostr atakuje i ubliza prezydentowi. Jest to moim zdaniem, przyklad kompletnej ignorancji politycznej albo oportunizmu plyniecia w "gownym" nurcie, a teraz wolta i wielki patriota. Dlatego bojkotuje kolesia dopoki nie przeprosi.
PS
TADEK w tej tematyce to tak jak napisales prekursor i najsilniejszy glos w polskiej muzyce. Chodze na koncerty kupuje i rozdaje plyty bo on naprawde wywalczyl kawal wolnosci i prawdy dla Polski. Gdyby nie on to by nie bylo tego filmu i mam nadzieje czegos wiecej jak tylko mody na Wykletych. Dlatego wspierajmy oryginal (tylko oryginal ma ten dobry klimat) a nie epigona.

Polecam najnowszą płytę ostr która miała dzisiaj premierę. Raper jakiś czas temu stracił płuco i na płycie opowiada o walce jaką stoczył. Najbardziej szczera płyta prawdziwego artysty.

Również polecam ! Mi też doszła dzisiaj :) Też wczoraj próbowałeś pobrać lecz serwery nie działały albo ściągało się z prędkością 2kb/s :P ?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl