niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

100 dni rządu Beaty Szydło: projekty z expose już wdrożone, albo trwają nad nimi prace

Dodano: 26.02.2016 [09:05]
100 dni rządu Beaty Szydło: projekty z expose już wdrożone, albo trwają nad nimi prace - niezalezna.pl
foto: kprm
Już o godzinie 5.30 premier Beata Szydło rozpoczęła podsumowanie 100 dni pracy swojego rządu. Pierwszym punktem była poranna konferencja prasowa. W ciągu dnia własne konferencje zapowiedzieli ministrowie rządu Beaty Szydło, którzy mają podsumować działania kierowanych przez nich resortów. Premier Szydło odwiedzi różne miejscowości, gdzie będzie się spotykała m.in. z pracownikami zakładów i rodzinami.

Skąd taka forma obchodów 100 dni rządu? Beata Szydło mówiła, że to kontynuacja tego, co miało miejsce podczas kampanii wyborczej, czyli spotykanie się z Polakami. - Chcemy być blisko, potrzebujemy ich wsparcia, ale także i krytycznych głosów. Trzeba słuchać ludzi, bo oni dają najlepszą opinię, są najlepszymi sędziami i wskazują, w którą stronę powinniśmy pójść - tłumaczyła.- Pora nie jest łatwa, dziękuję, że tu jesteście. Żeby wszystko pogodzić, musimy rozpocząć tak wcześnie - rozpoczęła i przypomniała, że właśnie mija 100 dni od wygłoszenia expose, w którym zawarty był program wyborczy. - On powstał głosami wyborców, to Polacy zdecydowali, jaki program ma być realizowany, jakiej wizji Polski chcą - dodała.Program 500 Plus, niższy CIT dla przedsiębiorców, darmowe leki dla seniorów, prawo rodziców do decydowaniu o pójściu sześciolatków do szkoły - między innymi te plany stały się podstawą pracy rządu przez ostanie 100 dni. Beata Szydło zaprezentowała też słynną już niebieską teczkę
 

- Opozycja pytała, gdzie ona jest. Jest, nie zginęła, jest wypełniona po brzegi. Wszystkie projekty zostały rozpoczęte, a część już nawet jest zrealizowana - tłumaczy. I wymienia kolejne projekty ustaw uchwalonych lub procedowanych w parlamencie.


Wśród nich jest wspomniany projekt 500 Plus, projekt zakładający ochronę polskiej ziemi, zmiany dotyczące sześciolatków, ustawa o podatku bankowym, podatek od hipermarketów. - Jak państwo widzicie, niebieska teczka nie tylko się znalazła, jest wypełniona, ale te deklaracje, które były zapowiedziane, zostały spełnione. Część weszła w życie, nad innymi prace trwają - mówiła.Jaki był największy sukces? Według szefowej rządu był to program 500 Plus. Pytana o porażkę, wymieniła kłopoty z uchwaleniem podatku od hipermarketów.

Premier w piekarni w Kroczewie.


O godzinie 11.45 spotka się w Domu Polonii w Warszawie z repatriantami. W spotkaniu będzie też uczestniczyła przewodnicząca Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Maria Anna Anders.
 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

A ja mam takie pytanie ? Włączyłem przed pracą o 5.30 tv aby obejrzeć konferencje prasową Pani Premier......i byłem trochę zdziwiony TVPINFO jakiś program powtórkowy, PolsatNews to samo, dobra , myślę sobie może na TVP1, albo TVP2 moze będzie..też nic i , co mnie trochę zdziwiło zajrzałem na Tvn24,a tam Pani Premier .
Reasumując Panie Kurski czy dziennikarze z tv publicznej nie mogą wstać wcześniej jeśli jest jakieś ważne wydarzenie

No coż miały być zmiany na lepsze, ale bynajmniej ja odnosze wrażenie że Pana Kurskiego chyba to przerosło . TvpInfo marnie wygląda, często jest tak że jak zaczną wałkować jakiś temat (ostatnio o bolku) to brak już jakichkolwiek innych informacji z kraju i ze świata . Pan Kurski zarzucał platformowcą stronniczośc, a jakoś tak pomalutku zaczyna robić to samo .
Miało być pięknie a wychodzi jak zawsze .
Ramówka wiosenna TVP też nie powala, chwalenie się powrotem programów z czasów PRL typu "Sonda", "Pegaz" itp. , niezbyt dobrze świadczy o kierownictwie, to nie można zrobić czegoś nowego ? Bazowanie sie na starych formatach rodem z PRL-u nie za bardzo mi odpowiada .
Miejmy nadzieje że bedzie lepiej, pozdrawiam .

zamiast wina francuskiego spróbuj polski miód pitny lub polskie wino:) zamiast marsa czy snikersa spróbuj grześka :) zamiast milki spróbuj goplany:) zamiast north face wypróbuj Wojasa :)a jak masz więcej kasy to zamiast t-shirta z Chin czy Bangladeszu kup uszytego w Polsce red is bad , wystarczy chcieć by od czasu do czasu zamiast zwyczajowo kupowanych zagranicznych produktów kupić polski

Dlaczego rząd Prawa i Sprawiedliwości nie może zostawić przyjętej przez PO ustawy o zawodzie fizjoterapeuty ?
To dobra ustawa. Czemu chce robić nam pod górkę ?

Dlaczego w komentarzach same pochwały? Czy oprócz sukcesów nic innego nie było??? Czy nie było poknięć, za które warto skrytykować i wyciągnąć z nich wnioski???

Prawdziwa cnota krytyk się nie boi!!!

Pani Premier powinna sobie dać spokój z broszkami w klapach, bo to trąci odległym PRLem.

Popieram pania Premier. Dziekuje i zycze powodzenia.
Przy pani i panu Prezydencie czuje sie lepiej jako Polak.
Vivat Rzeczypospolita !

Dziekuje Pani premier za 100 ciezkiej pracy! Pozdrawiam i zycze powodzenia!

Liczymy na ten Rząd , wiążemy nadzieje z Panią. Podziwiamy Panią Premier jak pięknie pani reprezentuje nas za granicą i broni. ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW z błogosławieństwem Bożym. Dumni jesteśmy z tego polskiego Rządu. Pozdrawiamy.

Brawo Pani Beato dopiero teraz widzimy światełko w tunelu.Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy.

A kiedy wyniki audytu z 8 lat nierządów PO i ZSL?!

Przeciez byl Dorsz za 8 zl ktory znalazla Pitera

I to jest rząd polski, dla Polaków. Halo poniższe wpisy, nie wszystko naraz da się zrobić. Spokojnie PiS nas nie oszuka i będzie dobrze. Ja tez czekam na likwidacje NFZtów czyli pasożytów, którzy wzbogacali sie na chorych ludziach. Czekam tez na obniżke podatków. Czekam na załatwienie powrotu dzieci do rodziców, odebranych przez sądy, ale wiem że doczekam się, bo ufam ludziom z PiSu.

Co z IMIGRANTAMI

Będą będą - doczekasz się - chłopy wypasione jak ta lala...

widać "wdrażanie" na głosowaniu w sprawie kwoty wyższej wolnej od podatku.....

Tak, tak – będą głosować za projektem opozycji, już pomijając ile lat rządziła i nic w temacie (dwa złote zwiększyli). Z tego co się orientuje, prace trwają nad projektem Prezydenckim i Rządowym. Wszystko w swoim czasie, a nie prowokacje – jak z komisją śledczą, tzw. obrona przez atak, na znudzenie widza. Patrzcie, nie głosują za tym i tamtym – blabla bla i można pomyje wylewać całą dobę w TVN'ach...

A kiedy oni spia? Naprawde chyle czola za tempo pracy. Jestem dumna z naszej Premier, to bardzo odpowiednia osoba na to stanowisko, opanowana, inteligentna, blyskotliwa, konkretna-to skarb. Kto krytykuje jest albo nieswiadomy albo glupi. I nie mowie tu o konstruktywnej krytyce ale tej glupiej wlasnie.

Pani Premier - gratuluję i życzę spokoju.
.
Uczestnik marszu

Brawo Pani Premier.Muszę przyznać, że jeszcze przed trzema miesiącami miałem obawę o to czy podoła Pani tak trudnemu wyzwaniu. Na szczęście myliłem się i jestem mile zaskoczony Pani zdecydowanym przewodnictwem w drodze do upodmiotowienia obywateli, do pełnej suwerenności i pomyślności Polski. Życzę dalszych sukcesów w niełatwej drodze do dobrej zmiany. Damy radę !

A co dla tych 50+, którzy nie mogą znaleźć pracy, są bez zasiłku a ZUS przysyła im informacje o tym, jaką by mieli emeryturę, gdyby teraz na nią przeszli? Polegną bez pomocy w biedzie i zapomnieniu. O tych, co jeszcze żyją nikt nie potrafił do tej pory zadbać. Czy PIS to zmieni?

Czy ktoś mógłby zrobić porównanie 100 dni poszczególnych rządów ? Co zrobił kolejny rząd przez 100 dni, być może w aspekcie obietnic wyborczych ???

Daj Boże by można było spokojnie kontynuować ! Przecież Bolki są niczym wściekłe psy. Polskę trzeba absolutnie oczyścić z tego tałatajstwa. Tu potrzeba jeszcze prawdziwie niezależnego prezesa NIK. Przecież te 8 letnie przekręty, nikt jeszcze tak naprawdę nie zaczął badać, albo wciąż trwają audyty bo nie można doliczyć się wielkości strat.

gość ostro skomentował Ryszarda Petru

https://www.youtube.com/watch?...

Czy aby tylko kosztuje nas ten facet?. : http://niewygodne.info.pl/arty...

Właśnie produkuje się indyczka z orszaku 6 króli z Rubikoniem. Oni mają chorobliwą obsesję na punkcie Pana J. Kaczyńskiego. Nie ma audycji i rozmowy, w której nie zahaczyliby swoich kłów o tego Człowieka. To oni najbardziej obawiają się podsłuchów. Uczciwemu Polakowi nie jest to straszne, nawet gdyby rząd miał takie zamiary. Przy obsesyjnej nienawiści grupy ludzi do kogokolwiek i afiszowaniu się publicznie z tym niebezpiecznym uczuciem, wręcz domagamy się, aby tych szaleńców obserwować. (Ciekawostka: jeden mandat poselski Rubikonia i jego bandy kosztował ponad 400.000 zł (!!!)TO SĄ NAJEMNICY na usługach banksterów.

100 dni rządu - komentarz Zuzanny Kurtyki

a także, w sprawie szafy Kiszczaka - o nowych dokumentach, które jeszcze się ujawnią

wywiad! http://www.pomniksmolensk.pl/n...

Trochę propaganda, fakt rząd jest pracowity ale nad wieloma obietnicami "trwają prace" czyli tak naprawde nie są realizowane albo zostały odłożone "na kiedyś".
Co z kwotą wolną od podatku 8000zł?? słowa o tym nie ma...

jak to nie ma? dopiero co został odrzucony w sejmie glosami koalicji.

100dni rzadu...
Szanowna P. premier, niech Pani zapomni o opozycji, i sprawy ponad podzialami, opozycja to najchetniej by PIS wystrzelala, to ludzie bardzo POdli i niech Pani nie liczy na ich jakas skruche albo cos w tym rodzaju, im nie mozna wierzyc, to falszywce, utopia was w lyzce wody. PO i Nowoczesna, beda wyciagac dobre sprawy, zeby zalapac temat do ktytyki. Niech oni sobie robia co chca, nie zwracac na nich uwagi, PIS dalej niech robi to, co ma do zrobienia. Polacy zaufali PISowi.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl