niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
18 stycznia 2017

Żołnierze Wyklęci w polskim Sejmie. Odebrać ordery ich oprawcom

Dodano: 26.02.2016 [07:15]
Żołnierze Wyklęci w polskim Sejmie. Odebrać ordery ich oprawcom - niezalezna.pl
foto: wikipedia.org
Wczoraj w Sejmie odbyła się niezwykle uroczysta konferencja „Żołnierze Wyklęci. Droga Wolnych Polaków”, w której wzięło udział ponad czterdziestu bohaterów II konspiracji. Historycy i reprezentanci stowarzyszeń zaapelowali do prezydenta Andrzeja Dudy o weryfikację przeszło 5000 najwyższych odznaczeń żołnierskich Virtuti Militari przyznanych przez władze komunistyczne funkcjonariuszom, którzy walczyli z polskim podziemiem niepodległościowym.

Wydawało się, że mogą nas zamordować i rzucić w bezimienne doły, nie dało się tego zrobić, ziarno wykiełkowało. Rośnie nam nowa kadra młodych Polaków, z którymi często się spotykam. Budzi się właśnie nowe państwo – to, na które myśmy naprawdę oczekiwali – mówił podczas konferencji w Sejmie Henryk Atemborski ps. Pancerny, weteran Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych.

Konferencję, której patronował prezydent Andrzej Duda, już po raz trzeci organizował Ogólnopolski Społeczny Komitet Upamiętniania Żołnierzy Wyklętych. W tym roku konferencję po raz pierwszy współorganizowali parlamentarzyści z Zespołu Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz Zespołu Miłośników Historii. – Nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się w tak świetnym gronie. Dzięki świadectwu Żołnierzy Wyklętych, dzięki etosowi walki z sowietyzacją Polski, którą przenieśliście na nowe pokolenia, możemy wprowadzić naszą ojczyznę w kolejne lata. Zdobyliście serca młodych – zwrócił się bezpośrednio do obecnych w sali bohaterów ksiądz Jarosław Wąsowicz, duszpasterz kibiców. Głos zabrał także m.in. przewodniczący Rady Polonii Świata Jan Cytowski: – Dla Polonii, szczególnie dla tych, którzy w latach 80. dostali bilet w jedną stronę, polityka historyczna była bardzo ważna. Chcemy włączyć się w walkę o nią, przez lata nasze starania zderzały się z wyraźnym oporem byłych władz – podkreślał.

Na sejmowych korytarzach zaprezentowano przygotowaną przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN u w Lublinie wystawę „Zaplute karły reakcji – polskie podziemie niepodległościowe 1944–1956”.

– Polski parlament jest w rękach polskich patriotów, odzyskujemy Polskę w dużej mierze dzięki wam, drodzy żołnierze – mówił obecny podczas konferencji prof. Jan Żaryn.

– Dziękujemy Bogu, że zachował was do dziś, żebyśmy mogli odczuć, czym jest polskość. Obiecujemy, że już nigdy Polski nie oddamy – podkreślał. Jednocześnie zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o weryfikację orderów Virtuti Militari. – Nadszedł czas, żeby to najwyższe polskie wyróżnienie militarne pozostało tylko i wyłącznie w godnych rękach – zaapelował.


Petycję w tej sprawie przygotowało już Stowarzyszenie Wolność i Demokracja wraz z organizatorami Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

CAŁY TEKST W "GAZECIE POLSKIEJ CODZIENNIE"

OBEJRZYJ!

POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jeszcze Polska nie zginęła
Póki my żyjemy,...

Chwała bohaterom!

Proszę się dołożyć na pomnik żołnierzy wyklętych w Krakowie.

CZESC I CHWALA BOHATEROM.
WIECZNA PAMIEC DLA TYCH CO ODDALI ZYCIE ZA WOLNA POLSKE I DLA TYCH CO NIE DOZYLI TEJ CHWILI.
Tak mi zal ,ze moj tata nie doczekal.

ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI !!!

dopoki nie osadzi sie zbrodniarzy (obojetne czy wykonywali tylko rozkazy czy personalnie do tego sie zaangazowali) komunistycznych I zdelegalizuje sie wszelkie powiazania z ta zbrodnicza przeszloscia dopoty oni beda podnosic swoje lby niczym Bauman ktory w bezczelny sposob zostaje zaproszony przez bezczelnego kacyka z Wroclawia na uniwersytet 'wykladajac' swoje chore tezy o przeszlosci I palowanie wsadzanie do wiezien Polakow ktorzy nie moga sie pogodzic z ich bezczelnoscia. Odebrac wszelkie stopnie wojskowe , milicyjne zomewskie ordery zrak poprzednich komunistycznych prezydentow P{olski. Lepiej zrobic to pozno czesto nawet posmiertnie zeby komus na mysl nie przychodzilo jak WSIoki zaczely sie domagac odszkodowan za zlikwidowanie WSI.
Pan A> Duda juz pokazal nam ze ma odwage , juz pozniej moze nigdy nie byc takiej okazji. A wuec do dziela panie Prezydencie.

Z powazaniem do niektorych, ponizszych wypowiedzi,

Po co zmieniac nazwy ulic?
To sa koszty,pieniadze ktore mozna wydac na inny cel.
Nazwy ulic zostawic aby Polacy nie zapomnieli o tych zdrajcach i mordercach.
Nie burzyc pomnikow sowietow.Robic erraty/edukowac i zakladac nowe tablice obok nich aby nowe pokolenie o tych szmatlawcach nigdy nie zapmniala.
Jak sie ktos ciebie zapyta: na jakiej ulicy mieszkasz?
Ty mu odpowiesz: na ulicy komunistycznego platnego mordercy/szpiega narodu polskiego
Nie drukowc nowych ksiazek tylo robic erraty aby mlodzi nie zapomnieli o najwazniejszej sprawy: o latach prania mozgow

Lepiej nie patrz w lustro.
Bo bedziesz dlugo zwracal tresci zoladkowe na widok prowokatora.

errata: zastanowiles sie ile kosztuje np zmiana ulicy?
moja mama,babcia,cotki ledwo ciagna koniec z koncem a ty chcesz je wlec do urzedu na zmiane dowodu osobistego bo sie nazwa ulicy zmienila a one nie maja nawet na bilet autobusowy!!!
A zawieziesz moja 93 letnia babcie do miasta, za darmo?

Pie.....sz glupoty az sie plakac chce!!!

wszystko zalezy pod jakim katem patrze w to lustro!!!

Z pieknej,pustej miski nikt sie nie nakarmi

Panie Cytowski niech sie pan nie osmiesza, gdzie pan byl do tej pory??? Teraz pan sie chce wlaczac???? Jak szybko kameleony zmieniaja kolor. Apeluje do naszego nowego rzadu ,uwazajcie na wszystkich przefarbowanych a od nich az sie roi tak w Polonii Kanadyjskiej jak i Amerykanskiej.

Pan Cytowski po pierwsze sie przedstawil, a ty gosciu, mozes jest Radek na imie?

Odebrać ordery ich oprawcom i UJAWNIĆ ICH PRZYNALEŻNOŚĆ ETNICZNĄ. Nie tylko się kajać przed Żydami, jak to Polacy ich ratowali. Po pierwsze; nie ma obowiązku ratować kogokolwiek poświęcając siebie. Po drugie; kogo Żydzi uratowali? Skąd przekonanie, że oni są tak cenni, że z nimi nic innego nie można robić, jak ich ratować, podczas gdy oni nie muszą nic.

Święci to ci wyklęci nie byli. Polecam lekturę o pokomendnych Łupaszki:
http://ipn.gov.pl/wydzial-prasowy/komunikaty/informacja-o-ustaleniach-koncowych-sledztwa-s-2802zi-w-sprawie-pozbawienia-zyc
Inna sprawa to akcje na tzw. moskwy, gdzie ludność połasiła się na rozdawaną przez nowe, oczywiście obce, władze ziemię po majątkach szlacheckich kościelnych i szlacheckich i jeszcze ośmieliła się te władze za to chwalić. Też rozumiem cieszyć się, że dostało się coś po Żydach, Niemcach albo po innym ścierwie, ale po Polakach.

No dodaj jeszcze jakieś źródło z trybuny ludu,jak widać sowiecka propaganda zrobiła swoje. Przypominam że mówimy o żołnierzach i wojsku, a te struktury oparte są na fundamencie dyscypliny i hierarchii, jeśli były jakiekolwiek nadużycia od tego były sądy wojskowe, które działy notabene b.sprawnie.

Źródło masz podane, wyrok sądu owszem zapadł- kara śmierci (wykonany), w nowej Polsce uchylony z automatu jako represjonowanie patriotów. Inne źródła to wspomnienia samych wyklętych- oni wcale tamtych działań nie wstydzą się.A i obecnie wszyscy bezkrytycznie chwalą ich i stawiają na piedestał.

"Łączka" - Wkopanie 36 brzozowych krzyży dla zidentyfikowanych Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych

https://www.youtube.com/watch?v=qraLBUYuXeY

https://www.youtube.com/watch?v=RRcznXdWs5w

Apeluje o ponowne przeglosowanie pierwotnego wniosku PIS-u o Dzien Powstania Antykomunistycznego.

Tym wszystkim, którzy życie swoje oddali dla Polski NALEŻY się aby :
1.Usunąć z Powązek prochy
WSZYSTKICH
"wprowadzaczy" i
urtwalaczy
władzy moskiewskiej.
2.BEZWZGLĘDNIE POZBAWIĆ
odznaczeń państwowych nie
tylko tych którzy
walczyli z Podziemniem
Niepodległościowym, ale
także tych którzy tłumili
strajki, demonstracje
itp.

popieram sprawę weryfikacji odznaczeń, szczególnie Orderu WM i Krzyża Walecznych przyznanych w latach!945 - 1989 dla komunistów i ich popleczników. Zweryfikować odebrać i zdegradować . Następnie pozbawić wysokich emerytur.

Nareszcie mieszkam w Polsce a nie na dzikim wschodzie Europy.
Przede wszystkim bolka pozbawić odznaczeń i " zasług " Tego obrońcę żydokomuny i kapownika.

NIE ZAPOMNIEĆ O EMERYTURACH!!!

Nie emerytury ( te są już zweryfikowane) tylko renty. Większość z nich uciekła na renty i się śmieją z tych co myślą, że im emerytury zabrali

a na co tym starym dziadkom wieksze emerytury ?? to juz lepiej dac na mlodych m np 500 na pierwsze dziecko

A po co dzieci mają ojców? Idź do pracy, a nie żebraj!

wszystkich tych żydobolszewickich "zasłużonych dla Polski" wykopać z Powązek!!! Do tej pory jeszcze nie zdołaliśmy się wywikłać z tych ich "zasług". Więc won!!

Zwłaszcza z tymi żydoubeckimi grobami, które haniebnie zrobiono nad dołami bezimiennych naszych bohaterów. Wykopać i won na kirkut, czy gdzie tam, na prawosławny, albo zutylizować.

Żadnego "po prośbie o zgodę na przeniesienie", żadnego uzgadniania z kimkolwiek!
POWĄZKI TO NASZA POLSKA NEKROPOLIA wyłącznie dla wybitnych Polaków, a nie dla żydobolszewickiej morderczej swołoczy !!!

WYKOPAĆ BOLSZEWIĘ Z POWĄZEK !

"Wydawało się, że mogą nas zamordować i rzucić w bezimienne doły, nie dało się tego zrobić, ziarno wykiełkowało. Rośnie nam nowa kadra młodych Polaków, z którymi często się spotykam. Budzi się właśnie nowe państwo – to, na które myśmy naprawdę oczekiwali – mówił podczas konferencji w Sejmie Henryk Atemborski ps. Pancerny, weteran Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych."
JAK MOGO DO TEGO DOJŚĆ. A TYLE SIE CHŁOPCY Z NKWD, WSI, UB, SB, TRYBUNA LUDU GóWno. A TU TAKA KLESKA. BÓG Z NICH ZAKPIŁ I ZROBI Z NICH NAWÓZ HISTORII JAK TEGO ZAWSZE CHCIELI.

Brawo , nareszcie, szkoda ze tyle czasu na to czekalismy

Wszyscy sędziowie,prokuratorzy i funkcjonariusze państwowi , którzy zhańbili się współudziałem w procesach politycznych i mordach sądowych na " Żołnierzach Niezłomnych " winni zostać publicznie napiętnowani , a honory otrzymane od Rzeczpospolitej w postaci orderów , stopni naukowych , stopni wojskowych i emerytur oficjalnie odebrane jako czytelny sygnał dla kogokolwiek kto kiedykolwiek chciałby podążyć śladami tych morderców iż Ojczyzna dba o swoich obrońców , a katów likwiduje.

Rzeczpospolita nie powinna spocząć tak długo , jak ostatni z " Żołnierzy Niezłomnych " skrytobójczo zamordowany przez polsko-sowieckich katów nie zostanie ekshumowany i oficjalnie z honorami wojskowymi ponownie pochowany."Żołnierze Niezłomni " winni zostać pośmiertnie uhonorowani wyższymi stopniami wojskowymi oraz orderami Rzeczpospolitej . Żyjący do dziś dnia " Żołnierze Niezłomni " powinni otrzymać dodatki finansowe do emerytur .Jednocześnie należy zadbać o właściwy uczciwy przekaz historyczny w podręcznikach szkolnych i wystawach muzealnych na terenie całego kraju.
Wydaje się być również celowe przyspieszenie wprowadzenia ustawy nakazującej samorządom likwidację nazw ulic wielbiących nazwiska , bądź instytucje komunistyczne, a w to miejsce nakazać wprowadzić nazwiska bohaterów " Żołnierzy Niezłomnych " .
Cześć i chwała Bohaterom , Żołnierzom Niezłomnym.

Aktualnie "Wyklętymi żołnierzami" są żołnierze Armii Ludowej. Bo żołnierze Armii Krajowej są akurat wychwalani i idealizowani. Samo określenie "żołnierze wyklęci" jest demagogiczne - chce się odwrócić oś idealizowania/demonizowania zamiast spojrzeć na historię z dystansu.

Zolnierze Armii Ludowej byli patriotami Zwiazku Sowieckiego,i byli podporzadkowani PPR,ktory nie uznawal Rzadu Polskiego,czyli niepodleglej Polski.
Byli wiec antypolskimi terrorystami.
XXX
Porownywanie ich z z zolnierzami Wojska Polskiego,bo tym byla Armia Krajowa,czyli wojsko legalnego RZADU Rzeczpospolitej Polski,to zwyczajna propaganda komunistyczna,uznana przez Konstytucje za dzialalnosc przestepcza i zakazana.
Rzecz wiec niewarta nawet spluniecia.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl