niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

"Bolek" znalazł ciekawego obrońcę. Arcybiskup Gocłowski: zostawcie Wałęsę w spokoju

Dodano: 25.02.2016 [13:30]
"Bolek" znalazł ciekawego obrońcę. Arcybiskup Gocłowski: zostawcie Wałęsę w spokoju - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Arcybiskup Tadeusz Gocłowski, który w ostatnich latach znany był głównie z afery Stella Maris, zażarcie broni w "Fakcie" Lecha Wałęsy. "To, co dzieje się z nazwiskiem Wałęsy, jest dla mnie przykre. W Polsce wszyscy znają Lecha Wałęsę, jego specyficzną osobowość i ogromne zasługi. Wyciąganie czegoś z lat 70. jest wielkim nieporozumieniem, które nie służy interesowi kraju" - mówi.

Abp Gocłowski przyłączył się do garstki obrońców Wałęsy, związanych z okrągłostołowym "salonem". Skrytykował przy okazji tych, którzy dostrzegali po 1989 r. postrzegali III RP jako państwo postkomunistyczne.

Wałęsa odegrał tak fantastyczną rolę w historii współczesnego świata, dlatego trzeba z szacunkiem podchodzić do tego, jaki jest. Nikt z nas nie jest wolny od słabości. Kiedy słyszę jakiegoś polityka, który opowiada, że obecnie kończy się komunizm w Polsce, jestem przerażony. Czy 25 lat zostało przekreślone? Komunizm upadł pod koniec lat 80.!

- argumentuje abp Gocłowski.

Dlatego hierarcha broni Wałęsy:

To, co dzieje się z nazwiskiem Wałęsy, jest dla mnie przykre. W Polsce wszyscy znają Lecha Wałęsę, jego specyficzną osobowość i ogromne zasługi. Wyciąganie czegoś z lat 70. jest wielkim nieporozumieniem, które nie służy interesowi kraju.


Gdyby abp Gocłowski poprzestał na tym... Niestety, wdaje się w filozoficzne rozważania, które naprawdą budzą niesmak:

- Co to znaczy prawda? - pytał Piłat, ale nie chciał słuchać odpowiedzi Chrystusa. Prawda jest taka, że mamy wolność, demokrację. Pamiętajmy o dramatycznych latach 70.! Ktoś, kto popełnił grzech i się wyspowiadał, ma prawo do spokojnego sumienia.


Przy okazji arcybiskup wykorzystuje do obrony "Bolka" postać nieżyjącego już św. Jana Pawła II, mówiąc:

Papież cenił Wałęsę za zasługi dla narodu i państwa. Szkoda, że dziś podejmuje się tego typu działania i to w oparciu o archiwum gen. Kiszczaka.


Abp Gocłowski sam powinien mieć wiele do powiedzenia na temat postkomunizmu i prawdy. Jego nazwisko wymieniano w kontekście afery Stella Maris. Chodzi o Wydawnictwo Archidiecezji Gdańskiej "Stella Maris" Sp. z o.o., które korzystało ze zwolnienia z płatności podatku dochodowego od osób prawnych w części przeznaczonej na cele statutowe Kościoła katolickiego. Wykorzystano to do nielegalnego transferu ogromnych pieniędzy.

W 2014 r. Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Z.B. - byłego kapelana abp. Tadeusza Gocłowskiego i jego pełnomocnika w Stella Maris. Ksiądz miał m.in. "wyrządzić szkodę finansową o wielkich rozmiarach".

Wraz z trzema innymi oskarżonymi odpowiadał za współudział w przywłaszczeniu mienia ponad 20 spółek handlowych na kwotę ponad 67 mln zł, pranie pieniędzy oraz uszczuplenia podatkowe na szkodę Skarbu Państwa w wysokości kilkunastu milionów złotych. Z.B. podczas trwającego sześć lat procesu, jako były szef wydawnictwa, przyznał się do zarzutów. Sąd skazał go również na 55 tys. zł grzywny. 

- informował wówczas TVN24.pl.

Wśród trzech pozostałych skazanych był - co trzeba podkreślić - PRL-owski cenzor i właściciel firmy konsultingowej Jerzy B., jeden z "mózgów" operacji.


 
Autor: Źródło: , ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Goclowski tez donosil, jak wielu innych ksiezy. Dlatego kapus musi teraz popierac kapusia. Ciekaw jestem na jakich materialach zostal pozyskany i czy bral pieniadze, czy byly na niego materialy kompromitujace. A moze dziewczynki?

Czy Judasz Iskarita dokonal rachunku sumienia?
Ile jeszcze podobnych do Judasza Iskarioty mamy sluchac?
Czy "eminencja" byl w KOSCIELE jak Walesa szczal
do kropielnicy?

No, no, jak na hierarche Kosciola Chrystusowego to niezle!!!
Eminencja pozwoli, ze przypomne stary sprawdzony przepis:
- wyznanie win
- zal za grzechy
- postanowienie poprawy
- zadoscuczynienie
- pokuta
I dopiero wtedy Eminencja ma prawo powiedziec: absolvo te, pax tecum!
Wg nauki Kosciola naszego Swietego to sie nazywa sakrament pokuty, fundament laski i zbawienia!
Nota bene, Eminencjo, stalo sie practicatum axioma to, ze w taki sposob reaguja zawsze ci, ktorzy we wlasnych zyciorysach maja jakis casus paskudes! Na 100%!!!
Wszystko to jakies takie male i bez godnosci!

I czy to ja, na Boga, mam uczyc hierarchow fundamentow chrzescijanstwa?!

Panie "hera"...widać że w tym ziemskim Kościele Chrystusowym można przeskoczyć te szczeble o których Pan słusznie pisze i "a priori" można dostać rozgrzeszenie co niekoniecznie skutkuje nagrodą Nieba. Notabene dla tego dostojnika Ziemskiego Kościoła dobrze by było aby poczytał sobie uważnie III-ci Przepowiednię Fatimską która dotyczy też Kościoła na Ziemi.

gocłowski ..to komuszy bękart , ........ten pokurcz powinien być ekskomunikowany

takie ścierwa nie mają żadnego moralnego prawa do publicznych wystąpień..!!!!!!!!!!!

To najgorszy antypolski biskup.Był w Magdalence z ks.Cybulą sbekiem.Kontrole prowadził w Radio Maryja i był za zamknięciem tej stacji ,gdyż według niego była szkodliwa Polsce.Takie to myślenie antypolskiego biskupa.Niedobrze się robi .Pełno sbeków wszędzie.

Arcy-Bullshit ...... Tadeusz Gocłowski :o))

ENDE

Pan (celowe określenie) arcybiskup Gocławski powinien być nie celebrytem, ale przedewszystkim księdzem.Czy pan wie ile ludzi ucierpiało przez zdrajcę ? Radzę panu Gocławskiemu powrócić na łono kościoła i modlić się w ciszy o nawrócenie zdrajców NARODU POLSKIEGO, a nie bronić ich i udawać wielkiego celebrytę! Wstyd! Ja będę się za pana modlić (arcybiskup lub ksiądz -to za wiele powiedziane).

Co na to Episkopat Polski? Publiczne wypowiedzi w sprawach politycznych w wykonaniu namiestników Kościoła wywierają bardzo silny wpływ na jego wizerunek. Tolerowanie takich kontrowersyjnych opinii biskupa to byłby kolejny strzał samobójczy.

człowieku, a pamietasz co powiedziałeś wiernym o obrazie zabranym z siedziby biskupiej w Oliwie przez prokuraturę? "Ludzie się złożą i wykupią"
Wczoraj byłem w onkologii. Przed gabinetem profesora siedziało wielu ludzi, niektórzy na podłodze, długa kolejka, ja byłem już o d 7 rano. około 11 wszedł arcybiskup, porozgladał się przez moment, znalazł drzwi profesora i jakby nigdy nic wszedł poza kolejką, nikogo nawet nie zapytal...i to mi wystarczyło z kim mamy do czynienia

Cały spór o Bolka polega na tym ,że on walczył z komunistami, sam ich obalił, a prawda jest taka że z nimi się układał i idzie w zaparte. Jeżeli powiedział by prawdę dążył bezkrwawego zmiany ustroju, co obu stronom zależało, bycie u władzy, jak i komunistów jak i Solidarności, układy z komunistami, z kompromisami, to Polacy by zrozumieli, aparat represji przez Kiszczaka mógł zmieść ich, sam Kiszczak zaproponował okrągły stół, mając TW agentów, ale takie czasy były, nawet komuniści chcieli się uwolnić od ZSRR. Sam Wałęsa określa komunistów za wrogów co prawdą nie było.

Nawet komuniści chcieli się uwolnić od ZSRR no nie wiem wszak do tej pory tęsknią za swoją matuszką Rasiją. Oni tylko chcieli stworzyć sobie system, który nie będzie tak siermiężny jak komuna tylko zapomnieli o narodzie zamieszkałym między Bugiem i Odrą. Sobie i swoim potomkom rzeczywiście wymościli życie dostatnie a niektórzy nawet w przepychu ale naród musiał za to zapłacić, wielomilionowym bezrobociem, wielomilionową emigracją za chlebem, wielomiesięcznymi kolejkami do lekarzy oraz paroma milionami obywateli żyjącymi na skraju ubóstwa ale to tak jest gospodarka to naczynia połączone jedni tracą inni się bogacą.

Antoni Macierewicz w sedno
https://www.youtube.com/watch?...

Wygląda na to, że Arcybiskup Gocłowski jedzie na tym samym wózku co Wałęsa i dlatego angażuje się w takie akcje.

W jego wypowiedzi nie ma śladu rozsądnej argumentacji.
Wręcz przeciwnie. Apriorycznie stwierdza, że dochodzenie prawdy jest szkodliwe dla Polski.

A czego można wnioskować, że zdaniem arcybiskupa Gocłowskiego Polska powinna być zbudowana na kłamstwie.

Przykre.

Czyzby Gocłowski był również TW i dlatego konfidenci się wzajemnie bronią ?

Arcy wstyd, towarzyszu arcy.

Na kolana przed Bolkiem!
Klapki na sumienie i do klapki Bolka!
Nazywam ją 'esbecką'.

Panie biskupie Goclowski. Najlepiej niech pan biskup sie skupi na modlitwie i na sprawach kosciola. Na tym polu jest duzo do zrobienia dla dobra wiernych. Sprawy zas Bolka i innych niech pan biskup zostawi prokuraturze i Narodowi.

Na wszelki wypadek ujada bo liczy się z ujawnieniem jego roli w donosicielstwie.

Jego Ekscelencja publicznie usprawiedliwia swoje slabosci
z przeszlosci,nawiazujac do postepkow narcyza????????????????
............i nie wodz Nas na pokuszenie.

Ks. H.Jankowskiemu,przez arcybiskpa -wlasnie
Goclowskiego esbecja wpychala - az na Oltarz
Bolka-Ubolka!! To mozna bylo zauwazyc!Caly
dlugi czas Proboszcz SW BRYGIDY byl atakowany
przez Goclowskiego! W koncu, mimo mlodego jeszcze
wieku zapadl na cukrzyce. Oczywiscie bili w niego
tez tacy jak Kutz i jeszcze inne komuszki.Smierc
tego ksiedza ucieszyla zapewne biskupa Goclowskiego,
a takze takich jak rezyser Kutz.Czerwona lobuzernia
w Gdasku zatarla lapy z radochy,ze zmarl ten duchowny,
ktory o nich nie ukrywal prawdy! Radocha wsrod nich
pono byla wielachna!!!! I to Ciebie Polsko spotkalo
po 1989r roku.

Mieliśmy już głos niejakiego xiędza Bonieckiego, Sowy. Czekamy jeszcze na "ekspertyzy" Lemańskiego i Pieronka.

Ekscelencjo ! A może wypadałoby sobie powtórzyć warunki dobrej spowiedzi i zastanowić się, czy Wałęsa spełnia je, aby mu odpuścić grzechy ???

Abp Gocłowski ma za co dziękować III RP, więc nie dziwmy się jego słowom. Strach ma wielkie oczy.

Problem jest, ze Walesa sie nie wyspowiadal ze swojego grzechu wspolpracy z komunistyczna policja zwalczajaca Polakow w ich dazeniu do wolnosci. Walesa dalej idzie w zaparte.

Józef Stanisław Tischner
Przyznaj fiszkę

Mądrość nie po­lega na spry­cie, ale na umiejętności ob­sta­wania przy praw­dach oczy­wis­tych. Ten przet­rwa, kto wyb­rał świad­cze­nie praw­dom oczy­wis­tym. Kto wyb­rał chwi­lową iluzję, by na niej za­robić, ten prze­minie wraz z iluzją.

Ten gość ma w sobie tyle Jezusa Chrystusa co George Soros. Ciekawi mnie prywatnie co on pije w trakcie odprawiania mszy. Bo jeśli to wino, to raczej z dopalaczami, jeśli on tak na serio się wypowiada. Może i on ma teczuszkę? Bo aż trudno uwierzyć, że nie kojarzy podstawowych faktów z historii III RP.

No cóż. Najprawdopodobniej biskup ma swoją teczkę i stąd wynika lojalność "teczkowa". Brak lustracji stanu duchownego powoduje, że wśród stanu duchownego są cały czas judasze.

http://wyszkowski.com.pl/index...
http://www.wprost.pl/ar/175120...
TW,,Bolek,, miał swoje spotkania u ks Jankowskiego na plebanii.Czyżby to był tylko przypadek?

Ta sprawa swiadczy dobitnie o tym,ze hierarchia
naszego Bozego Kosciola nie zostala do tej pory
z l u s r o w a n a.To sie msci od lat na naszym
kosciele i nie tylko na kosciele.Ale z tego powodu
wielu wiernych - po prostu zaprzestalo chodzic do
kosciola! Spotykam takich, ktorzy zwykle mawiaja:
"Ja nie chce widziec przed Oltarzem bolszewicka
wtyke z czasu PREL-u. Wiec, by sie nie denerwowac
nie chodze do kosciola."To sa zwykle byli aktywni
czlonkowie NSZZ"S".Na ten temat mozna poczynic
badania za pomoca ankiety,czy w bezposrednim socjo-
badaniu. A wiec komuna takze wykopala konki do pod
naszym koscioilem.Ten fakt sie nie bada liczac na to,
ze sie rozejdzie po przyslowiowych kosciach.czywiscie
jako katolik nie zgadzam sie z pojmowaniem tej goryczki
przez tych,co przestali chodzic z tego powodu do
kosciola.Oni odpowiedza za zdrade przed Bogiem. I to
potrojnie!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl