niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Syed Kamall dla „GPC”: Wielka Brytania utrzyma dobre relacje z Polską

Dodano: 25.02.2016 [11:12]
Syed Kamall dla „GPC”: Wielka Brytania utrzyma dobre relacje z Polską - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
- Zamiast pozwalać na to, by Komisja Europejska narzucała krajom, ile osób mają przyjąć, powinniśmy wspólnie ustalić, jaki rodzaj pomocy możemy zaproponować migrantom – mówi Syed Kamall, przewodniczący frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ECR) w Parlamencie Europejskim, w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie".

Co sądzi Pan o wynegocjowanym porozumieniu z Wielką Brytanią na ostatnim unijnym szczycie?
Premier David Cameron docenia, że udało się zawrzeć to porozumienie. Jest pod wrażeniem polskiego rządu i premier Beaty Szydło, która negocjowała w imieniu Polski. Premier wykazała się zdecydowaną postawą podczas tego szczytu. Podziw budziło to, w jaki sposób Polska reprezentowała interesy swoich obywateli. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że udało się nam znaleźć akceptowalne rozwiązanie dla obu stron. Polska prezentowała bardzo silne i zdecydowane stanowisko, a mimo to udało nam się nawiązać współpracę.

Teraz Londyn stoi przed kolejnym wyzwaniem. Na 23 czerwca br. premier zapowiedział referendum ws. pozostania Zjednoczonego Królestwa w UE. Do tej pory jeszcze żadne państwo nie wyszło z Unii Europejskiej. Jaka będzie przyszłość Unii po ewentualnym wyjściu z niej Wielkiej Brytanii?
Może jestem purystą, ale było w przeszłości państwo, które opuściło europejską wspólnotę. W 1985 r. była to Grenlandia [od 1979 r. jest autonomicznym terytorium zależnym od Danii]. Trzy lata zajęła im renegocjacja stosunków z UE. Jeśli Wielka Brytania rzeczywiście opuści Unię, również czekają ją renegocjacje umów. Te pierwsze techniczne negocjacje wynikające z art. 50 traktatu o Unii zajęłyby dwa lata. Kolejne byłyby umowy handlowe w UE. I one mogłyby się okazać najciekawsze. Kraje takie jak Francja czy Niemcy zaproponowałyby nam niekorzystne porozumienia związane z usługami finansowymi. Ale z drugiej strony będą też francuskie i niemieckie przedsiębiorstwa sprzedające swoje produkty na rynku brytyjskim, którym będzie zależało na jak najszybszym odnowieniu współpracy. Czekałyby nas wtedy trudne negocjacje. Jedna z rzeczy, której w tym momencie jesteśmy pewni, to brytyjsko-polskie relacje, których obecnie są bardzo silne. I myślę, że cokolwiek by się wydarzyło, to utrzymamy dobre stosunki.

Europa stoi przed wyzwaniem, jakim jest dla niej kryzys migracyjny. Jakie jest najlepsze według frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ECR) rozwiązanie tego problemu?
Należy pamiętać, że było dużo dobrej woli do współpracy nad rozwiązaniem kryzysu aż do kwietnia 2015 r. Wtedy to przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker ogłosił swój plan i tzw. kwoty, czyli ilu ludzi mają przyjąć kolejne państwa. W tym momencie kraje unijne zamiast ze sobą współpracować, zaczęły wskazywać na siebie nawzajem. ECR zawsze mówiło jasno, że należy wypracować podejście metodyczne, by rozwiązać ten złożony problem. Po pierwsze należy rozróżnić uchodźców od imigrantów ekonomicznych. Ci drudzy powinni zostać odesłani do krajów swojego pochodzenia, z którymi mamy podpisane porozumienia. W tej chwili legalne kanały migracji są przeciążone przez nielegalnych migrantów. Mogę podać przykład z mojego londyńskiego okręgu wyborczego. Jeden z wyborców powiedział mi, że czeka na przybycie członków swojej rodziny do Wielkiej Brytanii. Chce to zrobić legalnie, ale oczekiwanie na wizę zbyt długo trwa. Więc rozważa, czy nie poradzić rodzinie, by wsiedli na łodzie i przepłynęli przez Morze Śródziemne. Tak nie powinno być. Musimy się zastanowić wspólnie, jak można pomóc osobom uciekającym ze stref konfliktu. Niektóre kraje mają jeszcze miejsce i mogą przyjąć do siebie ludzi. Pozostałe kraje nie mają takiej możliwości, więc proponują inne rozwiązania. Brytyjski rząd przeznaczył 1 mld euro na pomoc uchodźcom przebywającym w obozach w Syrii i Turcji. Na spotkaniach z premier Beatą Szydło, prezydentem Andrzejem Dudą oraz prezesem Jarosławem Kaczyńskim dyskutowaliśmy, w jaki sposób polski rząd może pomóc uchodźcom przebywającym na Bliskim Wschodzie. Zamiast pozwalać na to, aby Komisja narzucała krajom, ile osób mają przyjąć i co mają zrobić, powinniśmy wspólnie ustalić, jaki rodzaj pomocy możemy zaproponować. Moim zdaniem takie podejście jest bardziej pragmatyczne.

Całość wywiadu w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie bądźmy naiwni Wielka Brytania nie ma przyjaciół, ma tylko swoje interesy.Dobrze by było abyśmy tak skrupulatnie pilnowali swoich.

W.BRYTANIA utrzyma dobre relacje z Polską dotąd dopuki to będzie z korzyścią dla W.Brytanii. TAKA JEST BRUTALNA PRAWDA.
Winston Churchill premier W. Brytanii mówił : "WIELKA BRYTANIA NIE MA WIECZNYCH WROGÓW ANI WIECZNYCH PRZYJACIÓŁ WIELKA BRYTANIA MA WIECZNE INTERESY"
Sprzedano nas w Jałcie bo to się OPŁACAŁO W.Brytanii. Dokumenty z katastrofy gibraltarskiej gen.SIKORSKIEGO utajniono na następne 50 lat bo to się OPŁACAŁO W. Brytanii.
Słynny slogan :SŁOŃCE NIE ZACHODZI NAD W.BRYTANIĄ bierze się stąd , że W.Brytania umie dbać o swoje interesy. Na zakończenie II WOJNY ŚWIATOWEJ w słynnej PARADZIE ZWYCIĘSTWA W LONDYNIE ZABRAKŁO MIEJSCA DLA ARMII POLSKIEJ , bo to się WIELKIEJ BRYTANII NIE OPŁACAŁO.(wcześniej uzgodnili ze Stalinem)
W.Brytania nie zmieniła waluty FUNTA NA EURO bo to się NIE OPŁACAŁO W.Brytanii.
NIE MOGĘ JUŻ SŁUCHAĆ TYCH BZDETÓW SERWOWANYCH PRZEZ "NOWOŚMIESZNĄ" Platformę i te wszystkie Kody.

Jakie PO I jaki Kody,

Pan Syed, ktory jest z pochodzenie hindusem jest przewodniczacym frakcji konserwatywnej w PE.
Pozycje ta zawdziecza nie PO, ale PiSowi, ktory jest tez czlonkiem tej frakcji.

Pan Syed urodzil si w Londynie w rodzinie emigrantow z Guyany. Jet wybitnym naukowcem.
Jest tez znakomitym przykladem jak emigranci moga szybko sie asymilowac I brac udzial w zyciu panstwa.

Dziwie sie ze PiS I Niezalezna pomijaja te fakty !!!

Fakty ? jedna jaskółka na niebie nie czyni wiosny !
albo jeden wyjątek potwierdza regułę !

a skąd wież ? może dla ideologi stworzyli Syed Kamall by inni myśleli że jest możliwa asymilacja ? nie takie rodowody były fałszowane !

Historycznie rzacz biorac Anglicy chwala tylko publicznie swoich agentow,ktorymi pogardzaja.
To,ze oni teraz nas chwala ,to powod do hanby i wstydu.
I cene za to bedziemy splacac i w Anglii,i w calej Europie przez dziesiatki lat.
Polacy jak przystalo na bialych Murzynow,sa narodem kolonialnych cepow,ktorych kazde dziecko w Anglii potrafi sprzedac i kupic za dowolna cene,i ktorzy beda za to wdzieczni i beda dziekowac.

UK blefowala z tym wyjsciem z Unii. Takie jest moje zdanie.
A jak chce ograniczc swobode przeplywu obywateli UE, to niech lepiej wystapia z Unii, bo po co utzrymywac taka fikcje. Albo jest Unia, albo jej nie ma.

brednie do kwadratu a i Polska nigdy nie miała dobrych stosunków z Wielką Brytanią.Zawsze byliśmy dla nich frajerami wykorzystywanymi w ich interesach i teraz też.

Są, niewątpliwie tacy z Niemców, czy Francuzów..albo Belgów , Holendrów..itp którzy będą się chcieli osiedlić w Anglii..
Powstaje pytanie :czy osoby te, będą poddawane takim samym przepisom jak Polacy?
A z tego co wiem -NIE !
No...bo..chyba; nie POLSKOŚĆ jako taka była powodem cięć świadczeń?
Skoro by tak było, to - mamy do czynienia decyzjami RASISTOWSKIMI jak najbardziej mamy do czynienia z DZIELENIEM obywateli UE na "lepsiejszych" i gorszych..To UE ...produkuje polską emigrację i to UE by- ją sankcjonowało!!!!!!!
Czy Anglia opuści ..UE czy nie..to my nad Wisłą nie mamy na to wpływu..-żadnego!!!!! zatem , logicznym ..nie mamy powodu kreować siebie na "cierpietnika" jedności UE..
Niemcy , wzorem Anglii, jaki cała UE chce wprowadzić RESTRYKCJE NA POLAKACH (!!!) Powinniśmy CHOCIAŻ w Polsce zadbać o NASZE interesy -i wywalić polskojęzyczne media..

poza tym powiem jedno, ze na przyklad Litwini przede wszystkim Litwinki i Loteszki nie maja w sobie zadnego chonoru. Sam wiem na przykladzie z pracy, ze obgaduja za plecami swoich wlasnych wspolpracownikow i kolaboruja z bosami, zeby tylko w ich oczach wygladac diamentowo.
Mama na mysli to, ze Litwini i Lotesze nie potrafia podjac ryzykownych decyzji i sa malo samokreatywni, zawsze uzgadniaja wszystko z bosem by nie podtknac sie

Chcialbym wlasnie podkreslic, ze duzo osoba Brytyjczykow postrzega osoby z Europy Wschodniej tzw East Europeans jako Polakow, wg mnie to co i jak buduja opinie takie narody jak Litwni , Lotesze, Rumuni teraz bardzo wplywa na to jak tutejski w UK formuja sobie zdanie o Polakach

Owszem w tutejszym urzedzie pracy slyszalem od pracownicy , ze Polacy maja dobra reputajce jesli chodzi o to jak pracuja, ale ta kobieta po prostu bedac Angielka pracujaca w brytyjskim urzedzie nie ma pojecia co sie dzieje w prywatnych firmach gdzie Polacy miedzy innym pracuja za niskie niestety stawki i czasem nie sa traktowani rowno z innym brytyjczykami bo na przyklad nie nosza burki czy sa po prostu biali

wiele jeszcze jest do zrobienia w UK zeby nasz szanowano lepiej i doceniano ze przywiezlismy tu swoje wyksztalcenie i kreatywny sposob myslenia i przede wszystkim zrozumienie dla innych

niestety ja mam troche inne wrazenie

Polacy sa widziani ogolnie jako osoby zabierajace etaty innym, juz nie tylko anglikom. Tu jest duzo osob z roznych krajow ktore podejmuja decyzje o zatrudnianiu

mam obawy ze Polak bedzie zawsze zatrudniany na tej zasadzie ze bedzie pracowal za mniejsza stawke majac czy nie majac kwalifikacje.

Beata Szydlo pomogla wiele ta postawa bo troche podbudowala szacunek Brytyjczkow- roznego pochodzenia- do Polakow ale co bedzie sie dziac dalej to nie wiadomo

masz racje! Polacy nie tylko sa postrzegani, jako osoby zabierajace etaty innym, ale tacy sa! Zabieraja te etaty doslownie! Nawet innym Polakom. W Anglii mowi sie, ze zarobki spadly wlasnie dzieki nam, bo zawsze znalezli sie lizusy, ktorzy chcac sie przypodobac szefom, wykonywali prace za najnizsza stawke, ktorych inni juz nie chcieli wykonywac.

Nie uwazam ze mozna emigrantow dzielic na ekonomicznych czy politycznych.Tu jest wiekszy problem ci ludzie sa muslimami wyznaja islam.A religia islamska mowi gdzie jest islam tam jest
jedyna i zadna inna religia.Niewiernym beda scinac glowy,kobieta jest maszyna do rodzenia dzieci.Nie ma zadnych praw i zyje tylko
aby zaspokoic malzonka i wyreczyc w pracach domowych.To jest ich
kultura i niechca sie integrowac ani zmienic religi.NIE WOLNO
ich sciagac do Polski ani do Euroby bo zaleje nas islam.Angole wiedza co to znaczy maja tego wystarczajaco duzo.Ci ludzie nawet
za 100lat nie beda Eurpejczykami tu prosze spojrzec na Turkow w
Europie.Mieszkaja od 1952r.zitegrowaly sie inne Kraje ale nie oni.
Co islamista mowi a robi to sa dwie rozne rzeczy.I my musimy wziasc pod uwage wyjscia z UE.Bruksela narzuca swa polityke ktora
jest b.zla dla Polski.Musimy myslec nie tylko dzis ale co bedzie
jutro.Uzaleznilismy sie od Niemiec jak bedzie tak dalej szlo to
nie bedzie Polski tylko Niemcy i islam

moj sasiad ktorego nie znam ale obserwuje, jezdzi BMW 5 najnowsza i ma 4 dzieci, zone i z obserwacji jasno wynika, ze jest muzulmaninem

nie bardzo wiem czy Anglicy maja cos przeciwko temu choc ja osobiscie uwazam, ze Anglicy po prostu maja to w nosie generalnie ale z drugiej strony Anglicy w zyciu nie beda sie o to pluli, ze rodzina takiego muzulmanina sobie mieszka w UK i ze matka i ojciec zabieraja etaty Anglikom

po prostu w UK nic nie jest ustalone na zawsze, tu rzad na okraglo zmienia zasady. Anglicy tacy sa, ze manipuluja dla swoich wlasnych korzysci wykorzystujac przy tym innych

Z muslimami w Anglii jest zupełnie inaczej i nie jest prawdą, że Anglików rodowitych to nie obchodzi.
Owszem obchodzi, powiem więcej, boli jak cholera.
A najbardziej boli to, że nic nie mogą z tym zrobić.
W zaufanych kręgach Brytyjczycy sami powiedzą, jak ich irytuje ta sytuacja z muslimami i innymi imgrantami z Somalii itp., że przyjeżdżają od lat, nie pracują, tylko pobierają socjal, a mnożą się przy tym szybciej, niż grzyby po deszczu.

Po prostu sytuacja tam, jest już tak zła, muslimów jest tak dużo i mają tak ogromną siłę przebicia, iż każdy przejaw niechęci, każdy negatywny komentarz, spojrzenie są od razu kwitowane jako RASIZM ! I są karalne.

Mieszkałem wiele lat w Anglii, rozmawiałem na te tematy wielokrotnie z Brytyjczykami, tymi prawdziwymi, a nie Mohamedami i innymi Saidami.

Oni wcale nie mają tego gdzieś, ale choroba o nazwie poprawność polityczna jest tam tak mocno zakorzeniona, że nie ma mocnych.

A muslimów jest tam tak dużo, że w niektórych miastach są całe ogromne muslimskie dzielnice, gdzie z rzadka uświadczysz białego człowieka, imigranci nie muszą się asymilować, nie muszą znać choćby jednego słowa po angielsku, mają własne sklepy, kościoły, urzędy, własne państwo w państwie.
Jedyne co ich łączy z Brytyjczykami, to fakt pobierania dodatków socjalnych z tego samego koryta ...

Dla mnie to jest po prostu chore, to są takie muslimskie kolonie na terenie Europy i coraz więcej się tego robi niestety ...

Absolutnie sie z Toba zgadzam , ze oni nie potrafia juz nic z tym zrobic bo przez tyle lat juz to sie dzieje

Pomimo tego Anglicy powinni rowno traktowac wszystkich w tych sprawach. Jedyna ich wina jest , ze nie edukowali tych przybyszow od samego poczatku, dali im wolnosc robienia sobie co im sie podoba.

Zgadzam sie w 100% !!

Ma rację, kazdy kraj powinien okreslić jaka pomoc moze ofiarowac, to uchodzcy sami zrezygnują i zostana u siebie.

A ilu ciapatych i islamistów w zamian będziemy musieli przyjąć z uk?

Już wiele razy utrzymywali... więc i tym razem "utrzymają"... Boże, jak można być tak naiwnym, żeby wiązać się z naszym de facto czwartym rozbiorcą, państwem, które ma we krwi zdradę wszystkich i wszystkiego...

Tym nie imigrantom, bo ich nie stać na podróze zagraniczne, powinnismy pomóc: http://niezalezna.pl/76800-pog...

Trzeba równo partnerskie kontakty podtrzymywać i przypominać historię, która łączyła jak dywizjony lotnictwa Polskiego walczące o Anglię, enigma, wspólne walki o Monte Cassino, kiedy to po zajęciu klasztoru przez wojska Polskie, Polskie dowództwo zezwoliło na zawieszeniu również flagi angielskiej dla podtrzymania ducha. Trzeba wychodzić z roli kopciucha i Rząd to robi. Kiedy Królowa zaprosi naszego Prezydenta i kiedy odbędzie się rewizyta??? Z księciem jednym i drugim w trakcie takiej wizyty tez można się spotkać. Myślę, że są tematy, które na tych szczeblach można z korzyścią poruszyć

Panie Redaktorze,
w tych paru wpisach, które tu się teraz znajdują,
czy pan nie zauważył ze 70% to same cymbały!? którzy są na dodatek rasistami!

Dlaczego nie sortujecie tych cymbałów, bezrobotnych, którzy siedzą w tych to godzinach przed PC u sąsiada ( bo na własny ich nie stać) i brudzą w Polsce tworząc obraz o Polakach, za który my się wstydzić musimy.
I my mamy wracać do tego kraju gdzie tyle cymbałów i durni jest?! po co?

Z uszanowaniem
Polonia

Wracać nie musisz, nie ma takiego przymusu. Przecież branie po ryju od jakiegoś muslima to nic takiego np. prawda ?

No i widzisz? ty wstawiłeś sie za czlowiekiem, a odpowiedzi dostałeś od tylu cymbałów co nadal nic nie zrozumieli.
Odpuść sobie tak jak i ja, bo z tymi nic już nikt nie wskóra.

he, he..roboty szukasz? Ja np. nie zatrudniam ludzi zaklamanych. Uwierz mi- to widac na pierwszy rzut oka. Ciebie tez bym nie zatrudnil. &bajdelej...tez jestem Polonia-i to ta prawdziwa.

to ja mam pytanie kim jest ten sasiad z PC , skoro u niego siedze to gdzie jest teraz sasiad ? i czy sasiad jest tez bezrobotny ? Cz ysasiad wie ze korzystam z jego PC ?
warto rozmawiac, kto odgadnie ten nagroda.

taki z ciebie polonus jak z Walesy TW Uczciwy Prezydent , zatkalo kakao ?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl