niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

​Morawiecki zmusi byłych esbeków do mówienia? „Będą mówić albo odbierzemy im emerytury”

Dodano: 24.02.2016 [11:11]
​Morawiecki zmusi byłych esbeków do mówienia? „Będą mówić albo odbierzemy im emerytury” - niezalezna.pl
foto: Filip Blazejowski/Gazeta Polska
Poseł Kukiz’15 Kornel Morawiecki ma pomysł na dojście do prawdy. Chce nakłonić byłych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa do mówienia. - Jeśli nie chcą mówić, trzeba odebrać im emerytury, a jeśli skłamią, powinni pójść do więzienia – powiedział na antenie Telewizji Republika.
 

Kornel Morawiecki już wcześniej mówił, że przykro mu, że nie udało się wcześniej ujawnić prawdy o Lechu Wałęsie.

Brakowało odwagi, takiej poważnej jakby woli w tym kierunku idącej, woli w kierunku prawdy, solidarności

– mówił Morawiecki.
 
Teraz proponuje konkretne rozwiązania, by nakłonić byłych esbeków do mówienia.

Nie może być tak, żeby ci ludzie byli cały czas lojalni wobec PRL. Powinniśmy ustawowo zwolnić ich z tamtej przysięgi i nakazać mówienie prawdy. Jeśli nie chcą mówić, trzeba odebrać im emerytury, a jeśli skłamią powinni pójść do więzienia. Wtedy byśmy mieli prawdziwą lustrację

– powiedział założyciel „Solidarności Walczącej" na antenie Telewizji Republika.
 
O obniżeniu emerytur esbeckich mówił wczoraj również Jacek Sasin w RMF FM.

W dalszym ciągu efekt [obniżek esbeckich emerytur przez PO] jest niezadowalający i myślę, że podejmiemy te próby. Nie potrafię tego w tej chwili powiedzieć [do jakiej wysokości]. Natomiast taka elementarna przyzwoitość wymaga, żeby ci, którzy byli prześladowcami, nie czerpali dziś z tego faktu, w wolnej Polsce, zysków

– powiedział Sasin cytowany przez 300polityka.pl.
 
Morawiecki zaznaczył, że można by przeprowadzić wnikliwą lustrację. Stwierdził, że nie jest na to za późno, ponieważ „teczka Lecha Wałęsy pokazała, że jeszcze różne rzeczy są możliwe".

Mogliśmy przeprowadzić lustrację na podstawie świadectwa. Spis Tajnych Współpracowników i ich dokumentacja w dużej mierze zostały zniszczone przez SB, ale spis pracowników SB jest jasny

– zaznaczył. Dodał, że będzie walczył o zmianę prawa. Chce, by w Polsce umożliwić przeprowadzenie lustracji.

Myślę, że znajdę takich ludzi, takich prawników, którzy poruszą tę kwestię i postaramy się zmienić prawo. Archiwa powinny być ujawnione. To trochę niepoważne, żeby dokumenty o agentach sprzed 27 lat były na tyle wrażliwymi informacjami, że ujawnienie ich naruszy nasze obecne interesy

– mówił.
 
Poseł Kukiz’15 przyznał, że myślał, że teczka Wałęsy już od dawna znajduje się w Moskwie albo w USA.

Obawiałem się, że te teczki są w Moskwie albo w USA, a okazuje się, że to nasz polski generał przechowywał sobie tę teczkę nie wiadomo z jakim zamiarem i co na tej podstawie wymuszał na prezydencie Wałęsie

– powiedział.
 
Stwierdził, że Wałęsa ma jeszcze szansę się przyznać , ale jego sprzeczne oświadczenia na blogu „źle rzutują na całą Solidarność”.

Lech Wałęsa kręci, brak mu szlachetności, poczucia winy. On reprezentuje nas wszystkich, swoim zachowaniem nas znijacza i pogrąża

– powiedział Morawiecki.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Należałoby w każdym mieście ustawić na rynku szubienicę , najlepiej wieloosobową i powiesić najpierw ubeków, potem ich potomków, dalej sekretarzy i funkcyjnych pzpr, a jak się z tym uporamy resztę partyjnych, nie zapominając o SD i ZSL. Prokuratorów i sędziów z PRL też można. Gdy już to osiągniemy Polska będzie nasza, będzie wielka i nikt ni będzie nam bruździł.

Ale lubicie pływać. Dlaczego jeszcze nie zabrano emerytur? Jak postawi się akt oskarżenia, to jak nie będą mówić, czyli nie pójdą na współpracę (zgodnie z prawem), tym więcej dostaną. Przy każdym wyroku nie zapomnieć o przepadku mienia w całości.
Współpraca efektywna związana jest tylko z nieznacznym zmniejszeniem odsiadki lub w zawieszeniu. Pozbawienie emerytury i pozbawienie majątku w takich sprawach nie podlega zmianie.
Jeżeli zrozumiecie, co to jest zbrodnicze działanie w PRL, (RP jest ale jeszcze nia zupełnie), przeciwko opozycji dążącej do wolności RP,okradanie narodu z dóbr materialnych i majątku narodowego również poprzez decyzje na rzecz obcych krajów, to łatwiej będzie wam podejmować decyzje w stosunku do zdrajców i zdrajczyń narodu wszystkich szczebli służb i instytucji państwowych

Jedno mądre określenie prawne o rozliczeniu służb i instytucji państwowych wszystkich szczebli, jedno posiedzenie Sejmu, jedno posiedzenie Senatu, podpis Pana Prezydenta i pozbawić stopni, mienia, emerytur, rent, odznaczeń i na najniższe, żeby za mało było, żeby żyć a za dużo, żeby umrzeć. Tym, którzy z czynnie działali i zostali pokrzywdzeni przez system sowiecki wynagrodzić ale nie ochłapem rzuconym jak psu, jak to bywało w praktyce. Sowieckie szczekaczki będą komentować a gdzie honor w walce o wolność, przecież to należy do obowiązku. Odpowiem - do obowiązku należy zastrzelić zdrajcę a w imię Boga i demokracji po odsiadce mogli będą nędznie ale jednak żyć a tym co w walce utracili świadczenia należy się zwrot z odsetkami ze Skarbu Państwa i to teraz a wynikiem pracy odpowiednich urzędów będzie uzupełnienie finansowe od zdrajców systemu totalitarnego.

Nawet nie udajesz NIE agenta

A czy nie można ich wszystkich po prostu zdegradować do szeregowca i takową emeryturę wypłacać? Jak po 2 latach rządów PiS-u kiszczak czy jaruzelski mogli nadal nosić insygnia generalskie, pobierać wysokie generalskie emerytury i jeździć limuzynami z zatrudnionymi na tą okazję kierowcami...

Rząd był za słaby, nie miał tyle poparcia co teraz, kiedy trzeba jeszcze bardzo dużo zrobić, żeby wszystkich rozliczyć, pozbawić stopnia wojskowego a nie zdegradować do szeregowca, któremu też emerytura, renta przysługuje, przepadek mienia.
Policz ile ich jeszcze jest na każdym szczeblu administracji państwowej, ile było funkcjonariuszy milicji,sb,wsi,wsw, zastępców d/s politycznych każdego szczebla wojskowego sądów prokuratury i wszystkich kluczowych zakładów pracujących na rzecz wojska, administracja państwowa wszystkich szczebli to tylko część wymienionych funkcji, ilu zmieniło swoje profesje i ukrywają się ilu dostaje emeryturę i płatne odznaczenia państwowe, ile jest rodzin, które po śmierci otrzymują wysokie emerytury i za ordery po zmarłych. Jak to sobie wyobrazisz, to głupot pisał nie będziesz. Ten Rząd czeka ciężka ale praca, która przyniesie efekty finansowe dla kraju i przywróci prawdziwą wolność RP, której jeszcze w praktyce nie ma, bo nie tylko w kraju ale i za granicą szczekają psy na sowieckiej smyczy. Opozycja prosowiecka robi wszystko na swoich stanowiskach aby to nie wyszło. Trzeba to szambo wyczyścić.

Maja mowic i cieszyc sie jeszcze ,ze im obnizono emerytury!Takie organizacje jak UB ,SB czy WSI powinny byc juz dawno dekretowo uznane za zbrodnicze a ich czlonkowie odpowiedni ukarani!Tak wiec maja mowic z zachowaniem obnizonycch emerytur(800zl)i to pod warunkiem nieposiadania jakiegos majatku ,albo za kratki!

A co z prezesami zagranicznych bankow, ktorzy brali I biora pieniadze za obsluge pozyczek w frankach?

Czy syn pana Morawieckiego do tej grupy wyzyskiwaczy nie nalezy?

Podstawę do naliczenia emerytur stanowiły wynagrodzenia otrzymywane w resorcie, który represjonował uczciwych, walczących o wolną Polskę, obywateli.

To proponuje pan Jarosław od wielu lat i tak będzie.

Proponować, a wykonać to dwie różne sprawy, - przede wszystkim ( teraz wiaderko zimnej wody na rozgrzane głowy), żadne struktury instytucjonalne ani polityczne PRL, nie zostały uznane przez parlament III RP, za organizacje przestępcze. Pytanie , z jakiego paragrafu, ukarać tych ludzi za pracę w tych instytucjach i za przynależność do PZPR, ZSL i ich satelitów. Jedyne co po latach uzyskano, to orzeczenie o "nielegalności stanu wojennego", to orzeczenie, jednak niczego nie zmieniło w życiu osób, przez stan wojenny pokrzywdzonych. Napędziło tylko pracy dla zbolszewizowanych sądów, bo jakaś grupa pokrzywdzony postanowiła upominać się o upokarzające zadośćuczynienie. Aby to zmienić to trzeba wzniecić rewolucję i dokonać politycznego linczu na twórcach, i utrwalaczach tej władzy, lub odciąć się konstytucyjnie od PRL, uznając PRL, jako państwo bezprawia, a włądze i instytucje PRL, za organizacje zbrodnicze. Innej prawnie umocowanej możliwości, nie widzę.
No, ale chcieć nikt nam nie zabrania.

Proponuję ODEBRAĆ EMERYTURY wszystkim kłamcom lustracyjnym i wszystkim NIE zlustrowanym, UBekom, SBekom, wszystkim wojskowym z WSI, LWP w randze powyżej pułkownika, profesorom z partyjną przynależnością, dziennikarzom o "orientacji "anty" PiS, członkom komisji Millera, Laska i kelnerom i fryzjerom komuny!

A co z poslami bylymi prokuratorami w PRL?
A co z sedziami ktorzy wsadzli opozycje do pierdla a potem pracowali dla ministerstwie sprawiedliwosci w latach 2005-7?

Szybko zabrać się do całkowitej czystki Polski z konfidentów i TW! Niech dawni pracownicy SB zeznają, odtajnić akta, ujawnić wszystkich. Zabrać im wysokie emerytury, ordery i nagrody! Polacy to hańba dla nas, że tacy ludzie żyją wolni, syci i jeszcze pełni pogardy dla prawa i zwykłych obywateli. Dość tego.

ERRATA ;-)

jest: "Beda mowic albo odbierzemy im emerytury"

winno byc: Beda mowic albo odbierzemy im ESBECKIE emetytury

Minimalna krajowa az za duzo i do Strzelec Op. kamienie tluc!

SB to było zbrojne ramię partii, PZPR. A co z towarzyszami sekretarzami, jakoś cicho, a są tacy, którzy brylują w TV, są posłami...

Ale o co chodzi, oni przecież robili w kontrwywiadzie ... Kонтрразведка ...

Panie Morawiecki, skąd ta alternatywa - to jakiś horror!!!,ub-kom bezwzglednie zabrać emerytury i niech się cieszą jeśli nie trafią do mamra.

Wreszcie jakas madra wypowiedz! ten ubeckie menele maja odddac panstwowe akta i informacje, bo za to mieli zaplacone. Teraz albo oddadza materialy, ktore ukradli i bezprawnie przechowuja, albo trzeba wstrzymac im natychmiast emerytury! Za chwile beda sami przynosic co wykradli...

Przycisnąć watahę i niech sypie jeden na drugiego. Emeryturę zatrzyma ten, kto będzie sypał najbardziej, a reszta minimalną krajową. Tyle!

Tak bez jaj , patrząc realnie, kto ma tego dokonać?, jakie będą koszty tego procederu, kto będzie przesłuchiwał, kto weryfikował. Przecież to będzie dotyczyło tysięcy ludzi - to jakieś szaleństwo. Udostępnić zbiory IPN , dotyczące okresu powojennego i umożliwić obywatelom swobodny do nich dostęp - kto będzie zainteresowany, to złoży wniosek i poczeka w kolejce.
Za pomówienia na podstawie dokumentów nie przekazanych do IPN, stawiać pomawiającego przed sądem i dotkliwie karać finansowo. Odbierzmy bandytom oręż i sprawa przestanie istnieć, a donosiciele i ich ofiary, same będą rozstrzygać kwestie sporne , zgodnie z obowiązującym prawem. Q...a nie twórzmy nowych instytucji , które w ten sposób niczego nie rozwiążą , a jeszcze bardziej zintegrują ubeckie środowisko. Kto chce to środowisko umacniać , bo te rozwiązania do tego doprowadzą. Przede wszystkim oczyścić IPN z resortowych i odtajnić archiwa.

przecież w całym tym IPN-ie siedzą od lat i pierdzą w stołki prokuratorzy , niech się wykażą

To mie jest pytanie czy odebrać, tylko trzeba odebrać, nie sposób zrozumieć, oby bandyta był opłacany przez państwo, które walczy z bandytyzmem.

Jeśli nie chcą mówić, trzeba odebrać im emerytury, a jak to się ma do żołnierzy wyklętych, co do których stosowano zasadę. Jeśli nie chcą mówić trzeba odebrać im życie. I gdzie tu sprawidliwość dziejowa?

Tylko Bug wybacz ja nie tym konfidentom Wałęsie zabrać im co do grosza i przeznaczyć na prawdziwych walczących o Polskę przestać się cackać z tą mafią postkomunistyczną .

Podnieść wszystkie emerytury do poziomu ubeckich - Szydło już pracuje. Nie jestem zaskoczony, że Morawiecki ma mentalność PeeReLowską, ale ten ustrój mamy za sobą. Ciągle przed nami demokracja z gospodarką wolnorynkową. Ludzie !! Obudźcie się !!! Nie bójcie się uwierzyć we własne siły !!!!

Ma pomysły. A najlepiej - najpierw odebrać, a jak zaczną mówić to wtedy przyznać, ale na pewno nie w poprzedniej wysokości. I nie będzie problemów z dopięciem budżetu.

Panie Morawiecki szanuję pana ale co to znaczy zabierzemy wam emerytury jak nie będziecie mówić Wałęsa i cała ta banda esbeków mogą pana załatwić i tak będą mieli emerytury oni własną matkę i ojca by pozabijali z nimi trzeba bez względnie nie cackać się bo inaczej będą ginąć niewinni ludzie natychmiast pozabierać im te emerytury i dołożyć do 500+.

Czy będą mówić czy milczeć, emerytury im należy odebrać. Nabyli je bezprawnie panie Morawiecki. I nie interesuje mnie prawda Wałęsy, czas kajania minął. Teraz jest czas rozliczeń. Żadnych kompromisów ze zdrajcami.

polak mały, nic dodac, nic ujac!, moze ubecy zazadaja jeszcze wyzszych emerytur za mowienie 'prawdy'?, precz z olkami, bolkami i zdrajcami Polski!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl