niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 maja 2016

Szaleństwo. Majątek za włosy Lennona

Dodano: 24.02.2016 [02:02]
Szaleństwo. Majątek za włosy Lennona  - niezalezna.pl
foto: Nationaal Archief, Den Haag; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/nl/deed.en
Dziesięciocentymetrowy kosmyk włosów należał do Johna Lennona. Od 1966 roku był w posiadaniu u Klausa Barucka, fryzjera z Hamburga. Teraz został zlicytowany w amerykańskim domu aukcyjnym Heritage Auctions

Według brytyjskiego „The Guardian” pukiel miał zostać ścięty miesiąc po premierze albumu „Revolver”, czyli gdzieś na początku września 1966 r. Później, już w nowej fryzurze, zobaczyliśmy Lennona w satyrycznej opowieści „Jak wygrałem wojnę”.

Szczęśliwym posiadaczem włosów Lennona został Brytyjczyk Paul Fraser, kolekcjoner pamiątek po The Beatles. Za włosy zapłacił on trzykrotnie więcej niż organizatorzy aukcji oczekiwali – 35 tys. dol.

Wśród licytowanych pamiątek po The Beatles znalazły się także: niewykorzystany bilet na pierwszy amerykański koncert grupy w Waszyngtonie w 1964 r. (sprzedany za 30 tys. dol.), unikatowa płyta „Yesterday and Today” z okładką wydaną tylko w Stanach i Kanadzie (125 tys. dol.), fotografia Beatlesów podpisana przez wszystkich członków zespołu (42 tys. dol.) oraz portret Johna Lennona, narysowany przed ścięciem włosów w 1966 r. (2,12 tys. dol.).
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jego kasa, jego sprawa. Ważne, że zamiast trzymać te pieniądze w banku uruchomił je i jest szansa, że coś pozytywnego z tego będzie.
W każdym razie bardziej rozumiem kolekcjonera, który być może liczy na to, że za parę lat sprzeda jeszcze drożej niż tych, którzy z zazdrości nazywają go tak jak nazywają. A co robicie, żeby mieć taką kasę i pomagać innym? Piszecie komentarze za pieniądze?

Naprawdę nie macie się czym przejmować ani o czym pisać?

Kto uczciwie nie pracował na pieniądze i mu łatwo przyszły, to wydaje je na głupstwa, a ludzie przez nich okradzeni umierają z głodu!

niestety Anglicy to raczej materialisci

czasem dziwi mnie na co oni wywalaja pieniadze tak jak w tym przypadku.

lepiej zeby wspomogl tymi pieniedzmi jakis program dla biednych dzieci

Klasyczny, podręcznikowy przykład bałwochwalstwa.
A w zasadzie "bałwano-chwalstwa".
Bo Lennon bałwanem był jakich mało.

Idioci sami sie rodza.Snobizm i proznosc maja sie dobrze,a
tyle dzieci potrzebuje na operacje,zeby dozyc jutra,a jeszcze inne gloduja.

Slyszalem ze ten Lennon powiedzial ze jest on oni wazniejsi od Boga i maja wiecej Fanow.No i niedlugo od tego Fana zginol zdaje sie ,a i napewno to nie byl Fan od Boga.Wiem tez ze byl to Lewak i naprawde to nie wiemy gdzie jego dusza jest?.Ale jak mial takie mniemanie ze Boga nie ma ,to i pewnie u Boga nie jest ,A ta licytacja?,czyja mysle ze Szatanska obym sie mylil ,nikogo nie osadzam.Bo co od Szatana to wszystko nienormalne.

masz rację - kult któremu oddawał się Lennon jest "Imagine" - i choć miliony ludzi na świecie uwielbiało (i dalej uwielbia - ja też lubię - muzykę Beatlesów) mało kto zdawał (zdaje sobie) sobie sprawę z tego, że oprócz tego, że ich muzyka zapoczątkowała nowy trend w muzyce, ich treść często była skierowana przeciwko Bogu....

Kogoś zbawią włosy Lenona? Dla mnie to obrzydliwe, kojarzą mi się od razu z trupem. I słusznie - za te pieniądze można pomóc wielu ludziom.

Tak to jest z świeckimi "relikwiami".
Brak Wiary burzy ego i rozsądek.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl