niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Prezydent: W sprawie TK jest pat

Dodano: 23.02.2016 [17:24]
Prezydent: W sprawie TK jest pat - niezalezna.pl
foto: Kancelaria Prezydenta/twitter.com
O kryzysie wokół Trybunału Konstytucyjnego i polityce obronnej państwa polskiego mówił dziś w wywiadzie udzielonym portalowi WirtualnePolska.pl prezydent RP Andrzej Duda.

Wyraził on szczere zdziwienie zachowaniem prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego, który wpuścił do budynku Trybunału pięciu sędziów zaprzysiężonych przez prezydenta, wypłaca im pensję, a nie dopuszcza do orzekania.

Gdybym dzisiaj posłuchał tych, którzy chcą, abym zaprzysiągł trzech sędziów (wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji - red.), to złamałbym prawo.

- powiedział Andrzej Duda. 

Mamy pat. To jest pewnym sensie pat konstytucyjny, bo to prezes (Andrzej Rzepliński - red.) nie chce uznać pewnych faktów prawnych. Dziś mamy 15 sędziów TK

- dodał.

Dziennikarze prowadzący wywiad zapytali Andrzeja Dudę o to, czy gdyby podczas debaty ktoś postawił przy nim proporczyk PiS, to czy - podobnie jak Bronisław Komorowski z proporczykiem PO - odstawiłby go.

Postawiłbym proporczyk. Powiedziałbym: podpisuję się pod programem tej partii

- odparł Andrzej Duda.

Prosił także, aby z jego obietnic wyborczych rozliczać go pod koniec, a nie na początku kadencji.

Prezydent mówił także o polityce obronnej państwa i staraniach wzmocnienia wschodniej flanki NATO.

Nie uważam, że Polska jest dziś zagrożona, ale patrzę perspektywicznie. Rosja prowadzi politykę imperialną.

- powiedział.

To, czy to będą stałe bazy – w znaczeniu, że będą w nich stale stacjonowali ci sami żołnierze - czy będzie to obecność rotacyjna - to nie ma dla mnie większego znaczenia. Ważne, żeby żołnierze tu byli. Bo to oni zniechęcają do ataku

- dodał.

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Od początku likwidować, piszę po raz kolejny, tą peowską hybrydę i problem się rozwiąże sam.

Nie wiem kto utrzymuje tych komunistycznych darmozjadó, ale mądry prezydent i premier za nie wykonywanie swoich obowiązków nie powinni płacić im pensji, ani kłaść na utrzymanie takiego pałacu. Polski i polaków nioe stać na takie i jeszcze inne fanaberie aparatu żydokomunistycznego !!!

TK - to twór czerwonej bezpieki, którą sobie stworzyli SBecy do gnębienia narodu. Dlaczego pomidor w drodze do komunizmu zrobił się czerwony...
To na razie pa

No coz, Panie Prezydencie to jest za to kara,ze Polska
wygrala wybory, nie w tym celu zeby zachowywac
czerwone polipy po PRL,ale likwidowac je. Od pilnowania
praidlowych dzialan zgodnych z Konstytucja jest Sad Najwyzszy,a nie zaden pseudoprawny twor z wysoko platnymi
etatami.Tak sobie sprawy zalatwiali, dla swych krasnych
klik komuszki.Sejm i Senat powinien przeglosowac likwidacje
tego polipa o wielkiej nazwie Trybunal Konstytucyjny.
Zniszczony gospodarczo kraj musi pracowac na wiele takch
krasnych polipow,jako spadku po I i II PRL!!Oczywiscie,ze
w tej krotkiej przestrzeni czasowej w jakiej dziala po
wyborach nowa Wladza nie da sie wylowic tych wielu krasnych
polipow po krasnych poprzednikach. Ale z TK mozna juz
sprawe zalatwic,bo ona pierwsza wylazla niczym szydlo
z wora i az prosi sie o jej zalatwienie!

A po negatywnej opinii Komisji Weneckiej może być MAT. Przykro mi o tym pisać w ten sposób bo byłem i jestem za zmianami w Polsce na co oddałem swój głos.

To jest parodia, cyrk.
Rodacy. Nasz Prezydent musi miec wieksze prawa.
W tej sytuacji powinien przerwac dzialalnosc TK.
Tzw. sedziowie automatycznie byliby pozbawieni immunitetu.
Jesli dzialali na szkode kraju, osadzic.
Zastanowic sie czy jest potrzebny TK.

To jest relikt stanu wojennego!
Won z nim!

Trybunał Konstytucyjny zakwestionował część ustawy o CBA. Za niezgodne z ustawą zasadniczą sędziowie uznali m.in. definicję korupcji. - Jest tam aż siedem "lub", na każdy dzień tygodnia jedno. To błąd logiczny - argumentował sędzia sprawozdawca. Sejm ma rok na poprawienie ustawy. (http://www.tvn24.pl)

Państwo paraliżuje TK i siedzący tam SB ecy broniąca układu mafijnego..

Trybunał Konstytucyjny Sędzia Marian Grzybowski był zarejestrowany w czerwcu 1970 r. przez służby wojskowe. Był też rejestrowany w 1988 r. przez wywiad cywilny, a 19 czerwca 1989 r. przerejestrowany jako kontakt operacyjny ps. "Krakatau".

Sędzia Adam Jamróz był zarejestrowany w październiku 1977 r. przez wywiad cywilny w Katowicach. W ewidencji figuruje od grudnia 1977 r. jako kontakt operacyjny "Lardo". W 1981 r. materiały przekazano do archiwum.

Sędzia Zbigniew Cieślak był od czerwca 1979 r. zabezpieczony przez Zarząd II Sztabu Generalnego. W czerwcu 1988 r. został zaś zabezpieczony przez zarząd WSW Warszawskiego Okręgu Wojskowego.

Sędzia Teresa Liszcz brała udział jako ekspert w I Krajowym Zjeździe Delegatów "Solidarności" w 1981 r. 19 grudnia 1981 r. przeprowadzono z nią "rozmowę ostrzegawczą", podczas której podpisała oświadczenie o "zaniechaniu szkodliwej działalności i przestrzeganiu porządku prawnego". Potem prowadzono z nią "rozmowy ostrzegawcze".

Sędzia Mirosław Wyrzykowski był "pracownikiem kontraktowym" Wyższej Szkoły Oficerskiej MSW w Legionowie w latach 1977-1979. Jego akta pochodzą z kartoteki osobowej byłych funkcjonariuszy. Sędzia Ewa Łętowska w listopadzie 1987 r. była rejestrowana przez departament III MSW jako zabezpieczenie. (http://www.tvn24.pl)

http://www.bibula.com/?p=8610

Nie, "Bezimienny" - podpisz się Tchórz

a ty podpisz sie bezmozgowy Debil

Czy zdradę narodu kiedy w Trybunale Konstytucyjnym zasiadają agenci komunistyczni i zdrajcy można nazwać kryzysem?

To zdrada stanu!

Andrzej Rzepliński powinien stanąć przed Trybunałem Stanu!

Fotokopie donosów Bolka - sami zobaczcie!

http://www.pomniksmolensk.pl/n...

NIE MA ŻADNEGO PATA!!!
Trybunał Konstytucyjny też obowiązuje prawo!
Prezes TK wynosi się ponad prawo i ma z tyłu polskie prawo!
W takiej sytuacji należy też mieć z tyłu orzeczenia TK wydane niezgodnie z obowiązującym prawem, a jeżeli dalej będzie się upierał, to wstrzymać finansowanie TK.

Nie wydaje mi się, aby można wstrzymać finansowanie. Bo ostatecznie jest to organ konstytucyjny. Ale można tak ograniczyć, przykładowo za przysłowiową złotówkę. Dodatkowo po kadencji, jakaś rozprawa w sądzie za osłabianie państwa. Tylko,za parę lat, gdy w tryby sprawiedliwości wejdzie właściwie ukształtowany narybek. Osobiście jestem za chłostą publiczną dla przedstawicieli władzy, za działalność szkodliwą dla Polski.

Też jestem za chłostą, ale nie w tym przypadku.
Wg mnie chłostani powinni być młodociani za wykroczenia i drobne przestępstwa, oraz ci, którzy znęcali się nad zwierzętami.
Dla urzędasów miałbym odpracowanie pracą fizyczną wyrządzonych szkód.

Chyba się mylisz. Chłosta dla ludzi elity, to forma niebywałego poniżenia. Wyobraź sobie takich wielkich tego świata, oprawianych publicznie. Gdy gawiedź dokazuje, kpi, itp. Poniżenie pierwszej wody.

Bardzo dobrze, że jest pat. Skoro TK nie może orzekać, to należy uchwalać jak najszybciej te ustawy, na które czeka Naród Polski, a które mogłyby być niezgodne z eseldowską konstytucją.

Panie Prezydencie nie ma żadnego pata ! Obowiązuje prawo i jeżeli sędzia, który ma stać na jego straży publicznie prawo łamie oraz zapowiada kolejne takie akty to musi on zostać pozbawiony immunitetu i aresztowany nie tylko za łamanie prawa ale również za podburzanie do niepokojów społecznych. Nie ma świętych krów trzeba tylko konsekwencji i stanowczości w działaniu. Nie wolno TK obradować w składzie niezgodnym z obowiązującą ustawą.

Prezydent RP, jako osoba wybierana przez suwerena, w wyborach bezpośrednich, nie może się tłumaczyć , że instytucja nie posiadająca praw władzy wykonawczej, może zdestabilizować i uniemożliwiać władzy wykonawczej, zarządzania państwem.
W tym zaistniałym przypadku, PREZYDENT powinien wydać dekret, którym zawiesza działalność TK , a sędziów TK stawia do dyspozycji TS. Dobro narodu i kraju jest ważniejsze, niż jakieś hipotetyczne niezgodności z konstytucją. Organ ,który zakłóca pracę organizmu należy poddać resekcji.
TK nie może być ponad wszystko i ponad wszystkimi.
Ciekawi mnie PREZYDENCIE, czy masz takie "jaja" , aby tej bandzie, której działania, to najzwyklejsza rokosz - się przeciwstawić.

Panie "sęp", Pan Prezydent ma dobre intencje i chciałby rozwiązać patową sytuacje ale jest niewolnikiem niewłaściwych rozwiązań konstytucyjnych i sytuacji międzynarodowej wokół Polski nie dających mu w pełni prawo realizowania bezwzględnie swoich uprawnień wynikających z art. 126 Konstytucji. Do tego byłaby potrzebna Konstytucja z 1935r a także Bereza Kartuska jako potencjalna wizja
pobytu "leczniczego" dla politycznych oszołomów pogłębiających patową sytuację w Polsce. Znajdujemy się w trochę głębszej sytuacji patowej niż się nam wydaje bo zmiana Konstytucji nie wchodzi w grę i czekamy na orzeczenie Komisji Weneckiej (bo sami notabene o to się prosiliśmy) nie mając planu "B" na wypadek gdyby to orzeczenie zakwestionowało zasadność zmian w przepisach dot. TK. Przykro mi ale taka jest naga prawda.

Ani mikrometr do tyłu....otworzyć puszkę padorry...niech się stanie wola Boska !!!!!!!!!!!!!!!!! bo ONI szykują sie i zniszczą rządzących !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! UWAŻAJCIE >>>>>>????????!!!!!

Brawo pan Prezydent RP dr Andrzej Duda!

Jezeli teraz nie utnie sie tej hydrze glow, to tak juz zostanie. Teraz albo nigdy, nalezy sie rozprawic ustawowo i faktycznie ze wszystkimi komuszymi sedziami, odsunac calkowicie od tej pracy i pozbawic mozliwosci wykonywania zawodu, jak rowniez ukarac winnych haniebnych wyrokow. Taki pat pokazuje slabosc strony rzadzacej, a tymczasem tamci graja nam na nosie.

I dobrze. Lepszy jest pat, niż miałaby się spełnić złowroga groźna kopacz, że nowemu rządowi będzie bardzo ciężko rządzić, pat to i tak krok w dobra stronę.

Panie Prezydencie!
"Nie jestem" na Facebooku, więc spróbuję tak zadać pytanie:
Dlaczego Pan nie zwołał pierwszego posiedzenia Sejmu (i Senatu) na 6 listopada? Posłowie byli wtedy w Sejmie - odebrali zaświadczenia z rąk PKW. Pan też był w Polsce. Gdyby zaprzysiężenie posłów odbyło się tego dnia, kadencja tamtych trzech sędziów kończyłaby się już podczas kadencji nowego sejmu... Argument o "czteroletniej kadencji" mnie nie przekonuje, bo Konstytucja mówi właśnie o latach, a nie o 1461 dniach.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl