Prezydent: W sprawie TK jest pat

Kancelaria Prezydenta/twitter.com

pb

Kontakt z autorem

O kryzysie wokół Trybunału Konstytucyjnego i polityce obronnej państwa polskiego mówił dziś w wywiadzie udzielonym portalowi WirtualnePolska.pl prezydent RP Andrzej Duda.

Wyraził on szczere zdziwienie zachowaniem prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego, który wpuścił do budynku Trybunału pięciu sędziów zaprzysiężonych przez prezydenta, wypłaca im pensję, a nie dopuszcza do orzekania.

Gdybym dzisiaj posłuchał tych, którzy chcą, abym zaprzysiągł trzech sędziów (wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji - red.), to złamałbym prawo.

- powiedział Andrzej Duda. 

Mamy pat. To jest pewnym sensie pat konstytucyjny, bo to prezes (Andrzej Rzepliński - red.) nie chce uznać pewnych faktów prawnych. Dziś mamy 15 sędziów TK

- dodał.

Dziennikarze prowadzący wywiad zapytali Andrzeja Dudę o to, czy gdyby podczas debaty ktoś postawił przy nim proporczyk PiS, to czy - podobnie jak Bronisław Komorowski z proporczykiem PO - odstawiłby go.

Postawiłbym proporczyk. Powiedziałbym: podpisuję się pod programem tej partii

- odparł Andrzej Duda.

Prosił także, aby z jego obietnic wyborczych rozliczać go pod koniec, a nie na początku kadencji.

Prezydent mówił także o polityce obronnej państwa i staraniach wzmocnienia wschodniej flanki NATO.

Nie uważam, że Polska jest dziś zagrożona, ale patrzę perspektywicznie. Rosja prowadzi politykę imperialną.

- powiedział.

To, czy to będą stałe bazy – w znaczeniu, że będą w nich stale stacjonowali ci sami żołnierze - czy będzie to obecność rotacyjna - to nie ma dla mnie większego znaczenia. Ważne, żeby żołnierze tu byli. Bo to oni zniechęcają do ataku

- dodał.

Źródło: wp.pl,twitter.com,300polityka.pl,niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Ważne spotkanie premier Szydło w Brukseli

Ważne spotkanie premier Szydło w Brukseli

Zamach w Egipcie: zginęły dziesiątki osób

Zamach w Egipcie: zginęły dziesiątki osób

Poważna zmiana w składkach ZUS

Poważna zmiana w składkach ZUS

Wiceminister do PO: Stoicie po stronie…

Wiceminister do PO: Stoicie po stronie…

Konferencja „Rozbite Imperium” już w…

Konferencja „Rozbite Imperium” już w…

Co znalazł Misiło pod sejmowym fotelem? Takiego ubawu z posła Nowoczesnej nie było chyba nigdy

/ twitter.com/bogdan607

Jutro o stanowisko lidera Nowoczesnej zawalczą obecny szef ugrupowania Ryszard Petru, wiceszefowa partii i szefowa klubu Katarzyna Lubnauer oraz przewodniczący struktur partii w Szczecinie poseł Piotr Misiło. Ostatni z wymienionych na dzień przed wyborami postanowił o sobie przypomnieć. I chyba udało mu się przebić w autokompromitacji dotychczas bezkonkurencyjnego w tej kategorii samego Ryszarda Petru. 

Jak się okazało, Misiło zwęszył w sali plenarnej sejmu spisek. 

Panie Marku Kuchciński, a podobno nic nie montowaliście w sejmie? No chyba, że to wina Platformy Obywatelskiej.  Na czymś takim siedzą posłowie. Ciekawe czy Marek Suski ma pstryczek-elektrycznek, którym może mobilizować posłów Prawa i Sprawiedliwości podczas głosowań 

– napisał poseł Nowoczesnej i dołączył zdjęcie, na którym widać przewody umieszczone pod oparciem jednego z poselskich foteli.

Widoczne okablowanie to oczywiście żadna tajemnica, bo choćby system do głosowania jakoś działać musi. 

Internauci byli dla Piotra Misiły bezlitośni.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl