niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

Wniosek 500+ już do pobrania

Dodano: 23.02.2016 [10:03]
Wniosek 500+ już do pobrania - niezalezna.pl
foto: mpips.gov.pl
Na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pojawił się wzór wniosku o świadczenie z programu Rodzina 500 plus. Jak czytamy „wnioski będzie można składać od 1 kwietnia w urzędzie gminy lub elektronicznie przez internet”.
 
17 lutego prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która wprowadza program „Rodzina 500 plus”.

Jestem szczęśliwy, że mogę złożyć podpis pod ustawą Rodzina 500 plus 

– mówił w tym dniu Andrzej Duda. 
 
Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zawierające wzór wniosku zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw, pod poz. 214.
 


Ubiegający się o świadczenie na drugie i kolejne dzieci podaje we wniosku jedynie podstawowe dane dotyczące rodziny. W przypadku świadczenia również na pierwsze dziecko wymagane są  informacje pozwalające na ustalenie dochodu.

We wniosku znajdują się również szczegółowe pouczenia i wyjaśnienia dla wypełniających.
 
W rozporządzeniu określono także listę dodatkowych dokumentów, wymaganych w szczególnych przypadkach, np. wobec cudzoziemców czy rodziców adopcyjnych.
 
TUTAJ można pobrać wniosek.
AttachmentSize
wniosek_500.pdf145.62 KB
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Witam.
Mam dwójkę dzieci w rodzinie zastępczej, którzy ukończyli już 18 lat. Kontynuują naukę. Mam też biologiczną córkę, lat 12. Pytanie brzmi: czy można doliczyć dwójkę dzieci z rodziny zastępczej do dochodu, tak aby otrzymać 500 zł na trzecie dziecko?
Pozdrawiam

Ucichła sprawa przywrócenia wieku emerytalnego, a była to kluczowa obietnica PiS w kampanii wyborczej. Moim zdaniem dużo osób będzie pracować dalej ale ochrona 4 lata przed osiagnieciem wieku emerytalnego(nie można osoby zwolnić) jest bardzo wazna dla wielu osób także choćby ze względu na to PiS powinien dotrzymać obietnicy.

Czy w dochodach za poprzedni rok można wpisać kwotę z Pitu (brutto) czy trzeba iść do pracodawcy zeby wyliczał netto?

Przepisujesz z PIT11 któy dostajesz od pracodawcy

Jak ktoś wczoraj stwierdził500 na dziecko, 23 mln na ojca... Cała polityka prorodzinna... ;)

Wczorajszy poranek w TVinfo prowadziła Rudnik.Po południu p.red.A.Biały kontrast prowadzenia widoczny gołym okiem.Rudnik jak zwykle stronnicza,dalej brnie w bagno ,co tam robił Sierakowski chyba już udowodnił swoimi zachowaniami poprzez chamskie odzywki że nie powinien być zapraszany do studia telewizji, przynajmniej publicznej.P.red.A Biały prowadziła program na wysokim poziomie,bezstronna,nienarzucająca swoich narracji,kulturalnie.Dlaczego szefowie TV info dalej katują Nas widokiem Rudnik i jej ,,gości,,typu Sierakowski,mając do wyboru chałturę dziennikarską w wykonaniu Rudnik i profesjonalizm w wykonaniu p.red Biały?Czy Rudnik musi dalej pracować na wizji i psuć dalej swoimi zachowaniami to co z takim trudem ,ale jednak jest naprawiane.Miały być ,,widoczne,, zmiany .Pora pożegnać Rudnik.

jeszcze jej wzoraj telekamere dali! to jest kabaret! tv publiczna celebruje takie cipy!

Ja to tylko tak tu zostawię, żeby ktoś sobie to przypomniał po 4 latach głupiego rozdawnictwa.

- dzietność z wyliczeń PISu ma się zwiększyć o 30 tysięcy dzieci, czyli z dzietności 1.3 skoczymy na 1.5, czyli program nie rozwiązuje problemu, ale za to tworzy nowy w postaci przerośniętego budżetu
- w ministerstwie finansów , budżet socjalny prawie się podwoi (to do pamięci, kto był w Polsce największym socjalistą)
- program jest ukierunkowany dla wszystkich, czyli dla tych co go nie potrzebują też, czyli ktoś kto potrzebuje by dostał więcej, ale i tak się podzieli z bogatym
- pieniądze, które nam "dają", są nasze, ale będą okrojone o biurokracje
- PIS chce wziąć te pieniądze z dodatkowych podatków, czyli oberwie się wszystkim (już i tak z optymistycznych wyliczeń oddajemy państwu od 40 do 60% naszych dochodów, będziemy więcej). Czyli prosimy się, żeby oddali nam to co nasze.
- program w takiej postaci lub podobnej nie sprawdził się nigdzie, po za Francją, ale to dzięki imigrantom, którzy na nim żerują. Jaki to wpływ będzie miało na Francję w przyszłości, sami oceńcie
- jest wiele innych bardziej wydajnych programów zwiększające dzietność, które zostały sprawdzone i działają (np. w Izraelu)

Ludzie przestancie narzekac. Czy poprzedni rzad zrobil cokolwiek dla spoleczesntwa?????? Ile milionow POlakow oposcilo kraj? Podwyzyli podatki, itd, nie bede teraz tego wymieniac.

Nie rozumiem tego narzekania, jest ustawa, jezeli nie chcecie z tego skorzystac, to inne rodziny skorzystaja, ktore naprawde potrzebuja wsparcia finansowego, a jest ich bardzo duzo w Polsce.

Nie dajmy sie podzielic, poprzedniemy rzadowi tylko o to chodzi aby jak najwiecej ludzi bylo niezadowolonych z PiS'u.

Platfroam zamiast pomagac biednym rodzinom, odbierali dzieci!!!!!!!!!!!!!!

Ludzie nie dajcie sie nabrac tej partii przestepczej jaka jest Platforma.

Razem z żoną zarabiamy w sumie prawie 12000zł netto.
mamy 3 dzieci i wiecie co? Też będziemy brali ten 1000zł!!
a co? kto mi zabroni?
1000x12 miesiecy= 2 tygodniowe wakacje w ciepłych krajach dla naszej 5ki :)

Jak dają to bierz,jak biją to uciekaj.

tak jest!

Nie wymienieni przez Jacka Kurskiego bydgoscy dziennikarze z tvp Bydgoszcz robią nieźle koło pióra wokół programu 500+. W niedzielnych Zbliżeniach tvp Bydgoszcz dziennikarz Jarosław Lewandowski mówił, że za likwidacją bydgoskiej zawodówki stoi program 500+ gdyż urzędnicy muszą mieć odpowiednie pomieszczenia aby wypłacać pieniądze z tego programu. Jest to propaganda i niektórzy mogą w to uwierzyć bo człowiek rozsądny wie, że do wypłaty pieniędzy z programu 500+ niepotrzebne jest wielkie szkolne gmaszysko a wystarczy mała salka w urzędzie. A dla pana Jacka Kurskiego jest zadanie - jak najszybciej wymienić dziennikarzy w telewizjach regionalnych bo oni jawnie szkodzą polityce rządu.

Kurski wyczyść wreszcie telewizję, bo inaczej żadne , najlepsze ustawy nie pomogą. Nie liczcie na mądrość czy wdzięczność ludu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl