niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 maja 2016

„Teczka pracy Wałęsy wytapetowana donosami na bohatera. To są rzeczy straszne”

Dodano: 23.02.2016 [00:13]
 „Teczka pracy Wałęsy wytapetowana donosami na bohatera. To są rzeczy straszne” - niezalezna.pl
foto: Sławomir Cenckiewicz /Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
– Jest mi przykro, że Polska miała takiego przywódcę „Solidarności” i pierwszego prezydenta, który próbował pewnie wyprzeć, a na pewno ukryć, swoją agenturalną przeszłość – mówił w TVP Info Sławomir Cenckiewicz. Podkreślił też, że owa przeszłość „jest tak porażająca, że nie mogła nie rzutować na jakość jego prezydentury”.

W programie „Minęła 20” Sławomir Cenckiewicz mówił o teczce Tajnego Współpracownika „Bolka”.

Teczka pracy Lecha Wałęsy jest wytapetowana donosami na Kazimierza Szołocha, bohatera trójmiejskiego grudnia. To są rzeczy straszne. Tym bardziej, że są tam historie, które Szołoch mu powierzał. Mówił mu, że chce uciekać z Trójmiasta, że służby chcą go wrobić w kwestie terroryzmu. To wszystko Lech Wałęsa przekazuje prewencyjnie SB, co powoduje, że Szołoch jest w absolutnej matni

– powiedział historyk w TVP Info.

Jest mi przykro, że Polska miała takiego przywódcę Solidarności i pierwszego prezydenta, który próbował pewnie wyprzeć, a na pewno ukryć, swoją agenturalną przeszłość. Która jest tak porażająca, że nie mogła nie rzutować, na jakość jego prezydentury

– podkreślił dr Sławomir Cenckiewicz.

Zaznaczył też, iż nie wierzy, że Czesław Kiszczak nie wykorzystywał teczki agentki „Bolka”. Ma również nadzieję, że Lech Wałęsa w końcu „zmierzy się z prawdą i stanie w prawdzie”.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dobre imię szpicla....
W 70 roku BOLEK miał 27 lat...a mój brat jedynie 20!!!!
I nikt nie może pleść bzdur, że młody chłopak BOLEK dał się zastraszyć i dlatego donosił na jeszcze młodszego ...(do mnie BOLEK mówił, że mój brat Jan Jasiński to jego najlepszy kolega..) kolegę z W-4 !!!!
Dlaczego mój brat walczył o godne życie robotnika???...a nie zachował się jak BOLEK???
Dlaczego mój brat nikogo nie zdradził???..nie spółkował z SB jak BOLEK???
Sytuacja rodzinna nasza była naprawdę tragiczna...utopiło się 2 braci...spalił się dom...etc...i mój brat nie poszedł na współpracę i lekki chleb SB cki!!!

Mój stryj delegat Rządu Londyńskiego na Kraj...minister Wyznań, Opieki Społecznej i Oświecenia Publicznego - wydawał też wyroki śmierci na kolaborantów takich jak BOLEK, którzy sprzedawali Polaków i Żydów... - został zdradzony przez Moczara ..Bartoszewskiego...którzy wówczas nic nie znaczyli tak jak BOLEK w 70 roku!!!!...ale mój stryj nie zdradził nikogo, gdy gestapo zabrało go z tajnej matury...maltretowało szarpało przez psy....i ostatecznie zamordowało!!!
Mój brat Jan Jasiński był w czołówce Komitetu Strajkowego Stoczni im. Lenina...był jednym z przywódców....a BOLEK spółkował z SB!!! i wygrywał kasiorę za kolegów z W-4!
Do mnie Bolek mówił, ze mój brat to jego najlepszy kolega!

Tego konfidenta nikt już nie zmieni.

jesteście Państwo hieny i szuje, a Pan cenckiewicz nawet nie nosił pampersów jak Prezydent Wałęsa walczył za Polskę ma rację Frasyniuk, to my powinniśmy dziś przepraszać prezydenta Wałęsę, bo w Solidarności było podobno 10 milionów, a za Wałęsą stanęła ledwie garstka, w stanie wojennym prawie wszyscy zwątpili, niełatwo to dzis przyznać, ale tak było, nawet wielu opozycjonistów (bohater "naszych czasów" Morawiecki także) wyjechało (uciekło) na Zachód, nikt, żaden polityk zachodni nie dawał szansy, Lech nie zwątpił i dlatego też zwyciężył. W Arłamowie był sam, pod wielką presją SB, od tego zależało wszystko, także być albo nie być "Solidarności", okazał się niezłomny, dzisiejsi krzykacze powinni zamknąć ryje i zapaść się pod ziemię ze wstydu.

Patrzac na role jako L Walesa odegral w solidarnosci, i jego wklad w organizacje strajku generalnego, to kto wie na ile przyczynil sie do takiego stanu wojennego. I kogo mial sie obawiac, kolegow? chyba tych ktorych sypal. Dla mnie to mniej niz zero. szacunek to mozna miec do do kogos z honorem.

Zachowuj sie przyzwoicie ...ryja to ty masz chamie cholerny !

Oj Romus, Romuś....żenua

Panie Romanie, proszę o spokój. Czy pan wie że rodzony ojciec ORMOwca Bolka miał inne nazwisko, i ów tata także zdradzał i donosił do żandarmerii w czasie wojny, gdzie stacjonuje polska Partyzantka? Czy pan wie, iż Armia Krajowa wydała po zbadaniu tych okoliczności wyrok śmierci na jego ojca? - Jaki ojciec taki syn. Bolka wychowywał brat ojca...

Najpierw proszę czytać tak jak to ja robię. Polecam

Panie Cenckiewicz,wielu ludzi,Polaków chciałoby wyjaśnienia
jaką rolę odgrywał niejaki Mieciu,ponieważ nikt nie wierzy,że
był tylko papciowym tego durnia Wałęsy,raczej odwrotnie.Kim jest to indywiduum,które jest zawsze blisko Bolka.

To Arnold Superczyński, czy jakiś tak.

Jest dalej sterowany przez Wachowskiego to byly Esbek taki kapus jak Bolek

Czy wy nie widzicie ,że tyo trwa do dzisiaj.

Nawet obecnie za granicą Bolek jest z kapciowym , dukającą .

On jest przez nich nadal kierowany,

czy Walesa byl zdolny do donoszenia na kolegow?chyba nie trzeba na to dowodow,teczek itp.Jego postepowanie,wypowiedzi po 89roku daja odpowiedz na to pytanie.podpieranie lewej nogi,obalenie rzadu p.Olszewskiego,blokowanie lustracji, podle wypowiedzi po katastrofie smolenskiej.Byl przywodca robotniczym, a teraz liczy sie tylko kasa,kasa,kasa.Czy wstawil sie za wyzyskiwanym robotnikiem, za kobietami pracujacymi na 3 zmiany lub zmuszonymi przez Tuska do pracy do 67roku zycia nie trzeba mi innych dowodow.Smutno mi bo glosowalam na niego...kiedys.

Zajmij się swoją profesją a nie bierz się za publicystykę bo wychodzą brednie

kapusiu bolek ZABIERAJ SWOJA "kwiaciarke" I WRACAJ DO PGRu..! SKONCZYL SIE "piękny sen" "MIALES CHAMIE ZLOTY ROG OSTAL CI SIE JENO SZNUR.." (i zrób z niego uzytek)..!!

W KAZDYM INNYM KRAJU TAKIM SZMACIARZOM NIKT NIE PODALBY REKI. W POLSCE TE ROZCZULANIA SA POrazajace. Szanujmy swoja godnosc POLACY. JESZCZE NIE DO KONCA NAS Z NIEJ TE LACHUDRY ODARLY.

Cesarz Bolek

Z krwi cesarza jest Walensa
Nasz bohater: L. Walesa.
Takim samym jest glupolem…
Przegral pod Adrianopolem.
Pech Polakow oraz Polek:
Zanim przegral tam i polegl,
Dupy dala mu kreolka.
No i mamy teraz Bolka!

Piszcie poprawnie, Wałęsa nie obalił sam komuny i to własnymi ręcami, jak mówi. Przecież komuna nie została obalona w 89r, tylko przy okrągłym stole i w Magdalence wzmocniona siłami ujawnionej agentury postsolidarnościowej, podstępnego i zdradzieckiego skrzydła Solidarności. Wałęsa komuny nie obalił, a wzmocnił ją. To myśmy, Polacy system przemocy komunistycznej i agenturalnej obalili w 92 i 2015r. teraz ujawniane są wyłącznie fakty potwierdzające.

Dziś postsolidarnościowa agentura i działacze lewicowo-liberalnego PO i KOD-u zrzeszają się pod skrzydłami Fundacji Batorego, którą finansuje żydowski bankster Soros.
Mam nadzieję, że lemingi pójdą po rozum do głowy i nie pozwolą uczynienia z Polski kolonii wyzysku przez międzynarodowych żydowskich banksterów, cały rozwój kraju i nasza praca będzie żródłem dochodu i wyzysku Sorosa.

Tw Bolek nie będzie mierzył się z żadną prawdą bo jak twierdzi to on sam ,własnymi ręcami obalił komunę i nikt mu w tym nie pomógł a jedynie przeszkadzali.Proponuję postawić pomnik peerelowskim szpiclom o nazwie Tw Bolek jako najsłynniejszym donosicielu w najnowszej historii Polski.

Po latach człowiek zdaje sobie sprawę w jakim był niebezpieczeństwie i to za sprawą człowieka, któremu ufał. Tak refleksja totarła do mnie choć od dawna wiedziałem o donosicielstwie Wałęsy.

Airport w Gdańsku jest już pod zmienioną nazwą patrona?

Dziś Schetna bronił Bolka, robił insynuacje w stronę PiS.

Schetyna to człowiek Putina!

Nie poleciał do Smoleńska, wiedział co się wydarzy!

bolek - człowiek bez godności i honoru. POstkomunistyczny śmieć. Jasne jest już dla mnie wsmacnianie lewej nogi, zamach na Rząd Pana OLSZEWSKIEGO przy współpracy tuska, pawlaka, oleksego, moczulskiego i innycvh zdrajców Narodu POLSKIEGO. To bolek był ich czołową postacią

DOSYĆ tej publicystyki, są DOWODY popełnionych ZBRODNIE ZDRADY TW bolka wałęsy, który ZŁAMAŁ podeptał przysięgę Prezydenta III RP, doprowadził do prześladowań i ŚMIERCI wiele osób, doprowadził do PRZETRANSFEROWANIA komunizmu do III RP, która pod nadzorem TW bolka ROZKRADŁA polski majatek, zniszczyła polski przemysł, wygoniła z Polski co najmniej 8 milinów Polaków na zagraniczna poniewierkę zarobkową.

ŻĄDAJMY dosłownie wszyscy polscy obywatele NATYCHMISAT do postawienia przed TRYBUNAŁEM STANU TW bolka i jego ROZLICZENIA, osadzenia i UKRANIA, aby ta ZARAZA NIE szerzyła się nadal !

DOSYĆ tego pustego gadania, publicystyki i ŻĄDAM konkretnych działań od WŁADZY, która faktycznie ROZLICZA autentycznych PRZESTEPCÓW potężnej skali jakim jest TW bolek wałęsa.

DOSYĆ tych "ceregieli" i cackania się z tak WIELKIMI ZDRAJCAMI jak TW bolek wałęsa.

ARESZTOWAĆ jego natychmiast na lotnisku w Warszawie czy Gdańsku po jego powrocie z tej jego MASKARADY w Miami na Florydzie z innymi żydo-komunistami OSZUSTAMI lub zalegalizowanymi kryminalistami podobnymi do TW bolka.

Jeśli ten rząd B.Szydło jest faktycznie POLSKIM to ŻĄDAM odwołania w ciągu 48 godzin WIELOLETNICH wspieraczy FAŁSZU, organizatorów KŁAMLIWYCH MITÓW o TW bolku wałesie czyli NATYCHMIASTOWEGO odwołania z funkcji ambasadora III RP w Waszyngtonie Ryszarda Schnepfa, a także pilnego ODWOŁANIA z funkcji Konsula Honorowego III RP na Florydzie żydówki 87 letniej Blanci A. Rosenstiel vel Aldony Wdowiak !

DOSYĆ tej durnowatej PUBLICYSTYKI i pustega ględzenia, gdyż ZDRAJCY się z tacy PRZESTEPCY jak TW bolek wałęsa instytucje Panstwa Polskiego mieli i dalej mają za NIC, ŚMIEJĄ się i bezkarnie OCZERNIAJĄ polskich obywateli na arenie medzynarodowej, a za nimi OCZERNIA Polaków cały Świat z POTĘŻNĄ szkoda dla wszystkich polskich obywateli !

Przykre, donosiciel Wałęsa na czele najgorszego sortu Polaków!
To dlatego, tak negatywnie mówi się o Polakach, pijących, bawiących się kosztem innych uczciwych Polaków, walczących cierpiących , ginących o wolną Polskę , demokratyczną o właściwą wartość słów Bóg, Honor, Ojczyzna, jak powstańcy wielkopolscy, styczniowi , listopadowi,jak współcześnie Popiełuszko,Niedzielak, jak żołnierze wyklęci itd!
Kto jeszcze, czy również Tusk, Borusewicz, Krzywonos, Chrzanowski, Rulewski, Schetyna, Halicki , Petru itd.?

zgadzam sie z toba, ale zapomniales o jeszcze jednym i to wygranym powstaniu -Powstaniu Slaskim-

Od bohatera do zera, jak to mawiał pewien towarzysz PZPR prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym nie jak zaczyna ale jak kończy

Niezbyt przyjemne być Judaszem wśród kolegów. Czy do niego kiedyś to docierało ? Pieniądze zasłoniły wszystko ?
Teraz megalomania a może i strach nie pozwala się przyznać.

Lista tych kórych Wałęsa przechytrzył jest bardzo długa:
- koledzy ze stoczni
-Walentynowicz
-kolega ks.Popiełuszko
-Papież Jan Pawel II
-Matka Boska Częstchowska
- Gwiazdowie i Kaczyńscy
- komitet noblowski
- Breżniew i służba bezpieczeństwa
- CIA i Regan
Wszyscy mu ufali i wierzyli ,że reprezentuje ich interesy
a on realizował swój plan.SZMAL.
Aktualnie jest najlepszym z kandydatów na ikonę współczesnej
lewicy(która nie kryje swojej nim fascynacji)chyba,że
Państwo Islamskie złoży mu korzystniejszą ofertę finansową.

Nie rób z Wałęsy bohatera. To pionek Kiszczaka, Jaruzelskiego i komunistycznej sitwy. To oni prowadzili go na smyczy i byli jego mózgiem. Po Magdalence, kiedy został prezydentem - to aż nadto było widoczne kim jest Wałęsa i kogo wspiera. W obronie swojego tyłka obalił rząd Olszewskiego, zaszkodził przemianom w Polsce.Lewactwo, którego guru nagle zostało obnażone, nie wiedziało jak zareagować i się przyczaiło. Teraz podejmują się obrony, ze strachu o własne tyłki, ale to nie znaczy, że jest ich ikoną. Taką ikonę z Wałęsy próbował zrobić Wajda i co teraz? A co do tego zaufania? Czy nie wiesz, że Walentynowicz już w czasie strajku wiedziała kim jest Wałęsa - podobnie i jej przyjaciele. Jan Paweł II przyjmował wszystkich, nie tylko Wałęsę (odwiedził Ali Agcę i mu wybaczył), Matki Boskiej nie przechytrzył nawet diabeł, a cóż taki Wałęsa, Pokojowa Nagroda Nobla była przyznana NSZZ "Solidarność" a nie Lechowi Wałęsie (więc Wałęsa ją przywłaszczył)! Poza tym "stanie" - czy ja mam zmienić nick, czy TY?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl