niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

​Prezydent do harcerzy: Zawsze staliście na straży ojczyzny

Dodano: 21.02.2016 [20:58]
​Prezydent do harcerzy: Zawsze staliście na straży ojczyzny - niezalezna.pl
foto: twitter.com/prezydentpl
W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość objęcia honorowego protektoratu nad polskim ruchami harcerskimi przez Andrzeja Dudę. – Harcerze zawsze stali na straży ojczyzny i nigdy nie bali się stanąć w jej obronie – podkreślił prezydent.

Ta chwila jest ważna nie tylko dla Rzeczypospolitej Polskiej, jako kontynuacja tradycji. Harcerstwo walczyło o Polskę, która jest niepodległa, wolna i suwerenna. Dziękuję za możliwość objęcia protektoratu. Protektorat prezydenta nad harcerstwem jest również symbolem jedności, a harcerzem jest się do końca życia – mówił prezydent.


fot. twitter.com/prezydentpl

Harcerze zawsze stali na straży ojczyzny i nigdy nie bali się stanąć w jej obronie. To jedna z jego największych wartości – dodał Andrzej Duda.

Harcerstwo to jedna z najpiękniejszych rzeczy, która przydarzyła mi się w młodości. Niech ten ogień będzie symbolem latarni wskazującej ciepło i przyjazne miejsce – powiedział prezydent, odnosząc się do płonącej watry. – Pamiętajcie, że w Pałacu Prezydenckim jest ten, który jest wam przyjazny i pomoże we wszelkich sprawach. Czas zawsze się znajdzie – zapewnił na zakończenie Andrzej Duda.


fot. twitter.com/prezydentpl

W niedzielę meldunek o gotowości do przyjęcia honorowego protektoratu Prezydenta RP złożyli: Związek Harcerstwa Polskiego, Związek Harcerstwa Polskiego działający poza granicami kraju, Związek Harcerstwa Polskiego na Litwie, Harcerstwo Polskie na Ukrainie, RZH na Białorusi, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Stowarzyszenie Harcerskie, Royal Rangers Polska, Niezależny Krąg Instruktorów Harcerskich „Leśna Szkółka”, Skauci Europy Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” oraz Federacja Skautingu Europejskiego.


fot. twitter.com/prezydentpl
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

No ale z tego co wiem, tow. Bredzisław z racji zatrudnienia na stanowisku Prezydenta RP też był honorowym patronem harcerstwa. Tyle się zmieniło, że teraz postać patrona jest wiarygodna i już nie będzie wstydu wystawiać mu wart i asyst.

To w harcerskiej JEDNOSCI jest sila !!!!

Rozszczapierzenie ruchu harcerskiego, nic dobrego to w sumie nie wrozy dla samego ruchu, jak rowniez dla Polski takze :o((

Idea skautingu piekna .... jakich malo na swiecie !!!!
ENDE

BRAWO! BRAWO! BRAWO! Tak trzymac Panie Prezydencie. W koncu jest osoba z ktorej Narod Polsk moze byc DUMNY. BRAWO!

Zdjęcia z tej uroczystości: http://www.prezydent.pl/aktual...

Piękna uroczystość.

Super-Prezydent!!!

Myślę, że oddzielne podziękowania należą się ZHR i innym alternatywnym formacjom. Pamiętam, że w latach osiemdziesiątnych, harcerz(ZHP)bywał postacią pejoratywną. Pamiętam jak zhp- owcy potrafili rzucić się za kimś w pogoń na skinienie groźnego "pana od WF- u" o bardzo poważnych, jednoznacznie kojarzących się wąsach. Podejrzewam, że za Bronka także polowali na wskazane "cele"- cóż bowiem daje lepsze okazje do grupowych ćwiczeń niż szczep lub drużyna na obozie.Gdzież mozna lepiej wdrożyć mechanizm terroru? Dobrze by było jednak oddzielać bohaterów ostatnich lat, od szubrawców. Tymczasem wydaje się, że wszyscy będą teraz paradowac w glorii chwały, która się siepaczom od Bronka zwyczajnie nie należy.

Lecz się, lecz.Lecz z głupoty i nietolerancji. Piszesz głupoty z niewiedzy, głupoty czy tylko z nienawiści. Znam osobiście wielu harcerzy i instruktorów z ZHP którzy w stanie wojennym roznosili ulotki, malowali hasła antyrządowe i mógłbym jeszcze wymieniać. A to co piszesz o czasach "Bronka" to nie warte jest komentarza.

Właściwie tekst ten nie wart jest nawet jednego słowa polemiki ale napiszę trochę więcej.
Nie chcąc cię obrażać napiszę , że nie masz pojęcia o czym piszesz.
Byłem i jestem dalej w ZHP i za nikim nie ganiałem ale ulotki naklejałem, hasła malowałem albo PZPR-owski zamalowywałem. Takich było dziesiątki w samych tylko Katowicach.
A za, jak to piszesz "Bronka" w politykę z dziećmi nie wchodziliśmy czego już nie mogę powiedzieć o kolegach z ZHR. Ale u nich też chyba nie wszyscy więc lecz się chłopie, lecz. Lecz z zawiści, nietolerancji i jeszcze parę określeń by się zdało.

Czy to nie w ZHP ostatnimi czasy platformersy? usunęły Boga z przysięgi harcerskiej?!

Chyba nie.

Świetnie, że jest taka harcerska Polska. Młodym pozostawia najpiękniejsze tatuaże duszy, a tatuaże pozostają do końca życia.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl