niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 czerwca 2016

Druga rocznica zdarzeń na Majdanie w Kijowie

Dodano: 20.02.2016 [10:58]
Druga rocznica zdarzeń na Majdanie w Kijowie - niezalezna.pl
foto: twitter.com/mtbgenie
21 listopada 2013 roku rząd ówczesnego premiera Mykoły Azarowa z Partii Regionów podjął decyzję o wstrzymaniu przygotowań do podpisania umowy o stowarzyszeniu Ukrainy z UE. Już kilka tygodni później protesty zmusiły ukraińskie władze do dymisji. W starciach ze służbami specjalnymi zginęło ponad stu protestujących. 20 lutego 2014 roku wydano rozkaz, by Berkut zaatakował demonstrantów.

Dokładnie dwa lata temu na kijowskim Majdanie otworzono ogień do demonstrujących ludzi. Tego dnia w walkach poległo 75 osób, a 567 odniosło obrażenia – podało Ministerstwo Zdrowia. O godzinie 21:20 Rada Najwyższa Ukrainy zadecydowała o zakazie używania broni z ostrą amunicją przez funkcjonariuszy wszystkich służb wiernych rządowi.

Uliczne walki z 18–20 lutego 2014 kosztowały życie i zdrowie kilkuset osób i stały się punktem zwrotnym w rozwoju sytuacji. Wiktor Janukowycz pod naciskiem opinii zachodniej, a także fali wzburzenia w kraju zdecydował się przywrócić konstytucję z 2004 roku i doprowadzić do wcześniejszych wyborów. 21 lutego milicja została usunięta z ulic Kijowa a Janukowycz opuścił stolicę. 22 lutego parlament usunął go z urzędu.

 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Skoro został poruszony temat Ukrainy, który najwyraźniej Niezależna ostatnio skrzętnie pomija, chciałbym udostępnić link , który dla wielu Polaków może być interesujący. http://www.kresy.pl/publicystyka,analizy?zobacz/ukraina-lapie-chinski-wiatr-kosztem-polski

I od tamtej pory kraina , która mogłaby wyżywić ze swoich czarnoziemów znaczną część świata spychana jest w biedę i rozdrapywana przez Zachód, i powiązanych z nim oligarchów.

Ukraina musicie bronić się od konfidentów i zdrajców i kacapów.

Mam pytanie.
Czy ktoś kto tu pisze był w ostatnich 2 latach na Ukrainie?
Pytanie nie jest do troli tu piszących (a jest ich tu chyba przytłaczająca ilość).
Ja tam bywam i nikt mi nie wmówi, ze Ukraińcy tęsknią za ruskimi. Nienawiść do Rosji i Putina jest ogromna. A takiego patriotyzmu jaki tam panuje możemy pozazdrościć. Flagi państwowe na każdym budynku, samochodzie.

Apropos tego całego zła które dzieje sie u naszych wschodnich sąsiadów:
https://www.youtube.com/watch?v=4mZiPdt2HS8

Najszczersze podziękowania dla Amerykanów (sponsorów majdanu), prawego sektora i wszyskich Ukraińców którzy brali udział w obalaniu demokratycznych władz. Gdyby nie Wy to mieszkańcy Krymu nigdy nie chcieli by oderwać się od Ukrainy i przyłaczyć do Rosji. Dięki wam Krym demokratycznie wrócił do Rosji.

Dziwisz się, Ukraina się wali, brakuje tam wszystkiego, benzyna kolosalnie droga, prezydent walczy z premierem o władzę, ba nawet wojsku ukraiński panuje niesubordynacja. Też na miejscu Krymu wybrał bym Rosję. Ukraina to sztuczne państwo, z odgórnie ustalonymi granicami, jeśli ma przetrwać, to musi w drogą porozumienia na nowo ustalić granicę.

Nigdy nie lubiłem Ukrainy i Ukrainców dltego ucieszyłem sie gdy wybuchała afera na majdanie bo wiedziałem że jaj przerodzi sie to w rewolucje,to skutek bedzie taki jak wszystkich rewolucji sponsorowanych przez amerykanów (libia,Irak itd) tzn kraj w chaosie nendzy,ograbiony,biedny. Tak tez się stało. Cieszyłem się że pierwsze skrzypce graja tam banderowcy,bo tylko głupek mógł się nie spodziewać że rosjanie tam mieszkajacy i rosyjskojęzyczni ukraińcy uznaja narzuconą im nową faszystowską antyrosyjska władfze. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

mija druga rocznica obalenia przez USA legalnie wybranego rzadu na Ukrainie i rozpetania wojny domowej

Tak, legalnie zabijającego i legalnie prorosyjskiego wybranego w legalnie sfałszowanych wyborach, który legalnie sprzedał Ukrainę Rosji.
Skąd się biorą tacy ludzie(bo chyba nie wszyscy z Moskwy)?

Może i Janukowycz nie był najlepszym prezydentem ale poniekąd sam przyczynił się do swojego obalenia, zamiast uciekać mógł zostać. A co do prorosyjskości to co w tym złego? Patrząc na to jak UE naskakuje na nas, wcale bym się nie zdziwił jak by zorganizowali majdan aby obalić nasz rząd do którego podchodzi tak samo jak do Janukowycza. Co do fałszerstw to typowe dla komuchów, zarówno w UE jak i w Rosji zrobią wszystko byle dorwać się do władzy i się utrzymać przy niej.

@XaX Co Ty tutaj porównujesz Janukowycza i Partię regionu do Prezydenta Dudy i PiS-u? Gdyby UE faktycznie przyczyniła się do rewolucji na Ukrainie, to podjęłaby bardziej stanowcze działania niż wyrażanie zaniepokojenia. UE powinna się od nas brzydko mówiąc odwalić. Gdy Ukraińcy obalali Janukowycza - wyrażano zaniepokojenie. UE współpracuje z Putinem, a Łukaszence zniosła sankcje. Niech lepiej UE weźmie się za ważniejsze sprawy, a nie za rzekomy brak demokracji w Polsce, bo póki co u nas można mówić o tym, jak muzułmańscy imigranci ,,integrują się'' z Europejczykami.

a polska to niby co to jest za twor bo nie panstwo oligarchia,bieda,dlugi na kilka pokolen,mordowanie ludzi,agentury wszelkeij masci

@mateusz86 A co ma piernik do wiatraka? Piszemy o Ukrainie, a Ty pewnie za chwilę napiszesz, że zła sytuacja w Polsce to wina Dudy i PiS-u, bo przecież prezydent jest zaprzysiężony od pół roku, a rząd ma już 4 miesiące.

Jakies dowody na sfałszowanie wyborów przez Juszczenke!?? amerykańscy,europejscy obserwatorzy nie mieli zastrzeżeń co do przebiegu wyborów,ameryka i ue uznali te wybory i władzę.Kwestionujesz to? Co z tego że był prorosyjski? Mówił to otwarcie przed wyborami i mimo tego go wybrali.

@Thorgal Już raz wybrali Janukowycza i go obalili. Musieliby być niespełna rozumu, by wybrać go ponownie. To dziwne, że Ukraińcom nie przeszkadzała prorosyjskość, skoro już kilka lat wcześniej byli nastawieni na zachodni kierunek. Janukowycz oszukał ludzi, gdy nagle wycofał się z podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE(nie żebym popierała UE, ale mógł nie obiecywać). Pewnie wg Ciebie USA zabroniły mu podpisać? Przypomnę również, że OBWE mówiła, że wybory parlamentarne w 2012 nie przebiegły uczciwie i demokratycznie, więc jeżeli prezydent faktycznie został wybrany wolą ludu, to najprawdopodobniej sfałszowano wybory parlamentarne.
I co z tego, że Janukowycz był demokratycznie wybrany? Wałęsa, Kwaśniewski i Komorowski też zostali wybrani w demokratycznych wyborach. Gdyby udało nam się któregoż z nich obalić, to też mówiłbyś, że Amerykanie obalili demokratycznego prezydenta?

Dla Ciebie to może dziwne że Ukraińcom nie przeszkadzała prorosyjskość,ale najwyrazniej tak było. Skąd wiesz że byli nastawieni na zachjodni kierunek? z "naszych obiektywnych" mediów? Amerykanie sami się przyznali ze sponsorowali majdan a to że my nie obalaliśmy poprzednich prezydentów ,tylko zmienialiśmy w wyborach swiadczy tylko o tym że w porównaniu z Ukraińcami jesteśmy cywilizowani i na poziomie. Jak było na Ukrainie przed majdanem a jak jest teraz? I co dalej twierdzisz że majdan był dobry? Ukraińcy teraz przeklinaja tych co namawiali do majdanu i obalenia władzy.

@Thorgal Może i nie przeszkadzała im 6 lat temu, ale podczas Rewolucji Godności i po ataku Rosji przeszkadza im każda forma prorosyjskości. Nie usprawiedliwiaj tchórzostwa cywilizacją i byciem na poziomie, bo jest to mieszanie dwóch różnych zachowań. Niecywilizowani i nie na poziomie to są muzułmanie, którzy przybyli do Europy, a nie Ukraińcy, którzy obalili prezydenta i rząd, który rozkładał Ukrainę. Wiesz o czym świadczy to, że nie próbowaliśmy obalić rządu po katastrofie smoleńskiej, fatalnych ustawach, aferze podsłuchowej, czy sfałszowanych wyborach samorządowych? O głupocie, lenistwie i tchórzostwie. Bo tylko głupi człowiek może czekać spokojnie do wyborów, gdy kraj jest okradany. Pamiętam, jak próbowałam namówić koleżanki(zresztą już byłe), by skrzyknąć ludzi na protesty, to od razu odpowiedziały, że nie chce im się tyle stać, że są umówione na obiad, ze nie chcą marnować weekendu. To samo z tchórzostwem - nasi Bohaterowie, Żołnierze Wyklęci wstydziliby się za taką postawę. A skoro Ukraińcy również uważają, że Majdan nie był dobry, to tylko współczuć im głupoty, skoro uważają, że obecna sytuacja to wina inicjatorów, a nie imperialistycznej Rosji. Myślę, że posiadają również dwie pozostałe cechy, bo jakoś nie widzę, by rzucali się na ratunek swojej ojczyźnie po rosyjskiej agresji.

Piszesz że musieli by być niespełna rozumu by go wybrać drugi raz, TO CZEMU NIE ZACZEKALI DO WYBORÓW I NIE WYBRALI INNEGO W DEMOKRATYCZNY,CYWILIZOWANY SPOSÓB ??? Wybrała go demokratycznie większość Ukraińców,obaliła go mniejszość robiąca zadymy,zamach stanu na majdanie! Amerykanie sami sie przyznali że sponsorowali "opozycje" i majdan,tak ze to to co jest teraz to ich wina. Nie wycofał się z umowy stowazyszeniowej z UE,tylko stwierdził że jeszcze jest za wczesnie by ja w tej chwili podpisac.

Janukowicz mógł wygrać kolejny raz. Wygrał poprzednie wybory dzięki głosom ze wschodniej Ukrainy, która jest jak Janukowicz prorosyjska. Problem polega na tym, że Ukraina to sztucznie utworzone państwo, które ma nienaturalnie wyznaczone granicę. Śmiało z Ukrainy można zrobić co najmniej dwa nowe państwa z naturalny podziałem. A wojna na wschodzi wzięła się stąd, że został obalony ich, czyli Ukraińców ze wschodu prezydent, po tym wsch. Ukrainy chciał dla siebie autonomii, co doprowadziło do rzeź w Odessie, czyli prawy sektor mordował Ukraińców ze wschodu. Nie ma już szans, by ci ludzi tworzyli jedno państwo.

Dokładnie tak!

Juz prawie wszyscy na Ukraiie mowia ze darmo zgineli ludzie, majdan doprowadził do tego ze Ukraina stracila Krym i wschod, 1 euro przed majdanem kosztowalo 7 hrywien,teraz 27, litra paliwa 4 hrywnie teraz 25, Poroszenko i Jacenjuk doprowadzili do tego ze ludzie nie mają wypłat,emerytur, bieda sie zrobila prawdziwa. Poroszenko i oligarchowie zbili na wojnie milionowe majatki.
sytuacja na wschodzie wyglada tak, ze ukrainscy żolnierze wygladaja juz prawie tak jak jency radzieccy z niemieckich filmow propagandowych, oligarchowie sprzedaja wszystko separatystom albo rozkradaja, jak rodzina nie wysle czegos na front to zolnierz nie ma co jesc i w co sie ubrac, nikt juz nie chce jechac na wschod ani walczyc za Poroszenka i Jacenjuka(tak mowia tez na zachodzie)
korupcja zlodziejstwo uroslo juz do niebotycznych rozmiarow,jest jeszcze gorzej niz bylo za Janukowycza. I potrzebne wam było Ukraińcy słuchać amerykanów i robić majdan,zamiast zaczekac rok i demokratycznie w wyborach zmienić władze?

Wtedy wspierałam Majdan całym sercem.Jednak ich uwielbienie dla Bandery zmieniło mój punkt widzenia.
Żal Poległych.Żal zwykłych ludzi,żyjących w piekle wojny.
A Poroszenko u Putina czekoladę produkuje.Może i dobrze,że Polegli tego nie widzą.

@Fleur Właśnie - ich uwielbienie do Bandery, a nie do jego zbrodni, czy rzezi wołyńskiej. Ukraińcy w życiu nie uwierzą, że jest on odpowiedzialny za mordowanie Polaków, gdyż siedział wtedy w niemieckim więzieniu, jako jeniec wojenny i nie ma żadnego dokumentu, który mógłby udowodnić, że Bandera faktycznie ponosi jakąś odpowiedzialność za rzeź wołyńską. Nie wiadomo również, czy jeżeli taki dokument istniał, ale został zniszczony, był sfałszowany. I weź teraz wytłumacz ludziom, którzy od dziecka są uczeni, że to nasza wersja historyczna jest prawdziwa. Z drugiej strony dziwne, że podczas Majdanu nie wiedziałaś, jakie Ukraińcy mają poglądy wobec Bandery i UPA. Przecież nigdy się z tym nie ukrywali.

Jesteś tak głupia i wierzysz w to co piszesz,czy tak perfidna i naiwna,że wciskasz ta propagandę i myslisz ze Polacy ją łykną?

@WILKU Ani jedno, ani drugie. Ja tylko powtarzam, to co Ukraińcy mówią o Banderze. To nie jest przejaw głupoty, perfidii, ani naiwności. Jeżeli uważasz, że to, co napisałam, to jednak jedna z wymienionych cech, to podaj mi stuprocentowy dowód, że to Bandera był odpowiedzialny za zlecenie rzezi wołyńskiej, a później przedstaw ten argument Ukraińcom na portalu społecznościowym, a nie tak, jak inni zarażeni ukrainofobią, którzy nie mają odwagi pogadać na ten temat z Ukraińcami, a jedynie potrafi ujadać na polskich portalach.

Masz swojego bohatera! I twierdzisz że nie był antypolski a jego czczenie jest ok? To tylko mała część jego "dokonań" zródło-wikipedia.
Stepan Andrijowycz Bandera, ukr. Степан Андрійович Бандера (ur. 1 stycznia 1909 we wsi Uhrynów Stary, zm. 15 października 1959 w Monachium) – ukraiński polityk niepodległościowy o poglądach skrajnie nacjonalistycznych, przez część badaczy określanych jako faszystowskie[1][2], jeden z przywódców Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, od 1940 r. przywódca jednej z dwóch istniejących frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów – OUN-B, od 4 kwietnia 1941 przewodniczący Prowodu OUN-B jako odrębnej organizacji.

Współtworzona przez Banderę frakcja OUN-B ponosi odpowiedzialność za zorganizowane w latach 1943-1944 ludobójstwo polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej, którego ofiarą padło nawet do 100 000 osób
Za jego sprawą na początku lat 30. OUN wzmogło działalność terrorystyczną, a zwłaszcza terror indywidualny. Charakterystyczne dla doboru celów zamachów było to, że ofiarami padali w dużej mierze Ukraińcy i Polacy szukający porozumienia polsko-ukraińskiego, m.in. Tadeusz Hołówko
Stepan Bandera został 13 stycznia 1936 skazany na karę śmierci, którą na podstawie amnestii zamieniono na dożywotnie więzienie, za zorganizowanie zamachu na ministra spraw wewnętrznych POLSKI Bronisława Pierackiego.
Bandera wraz ze Stepanem Łenkawskim na tajnym spotkaniu podjęli decyzję o utworzeniu Służby Bezpeky. Zajmowała się ona zbieraniem informacji o ewentualnych niemieckich represjach wymierzonych w OUN-B. Od 1943 OUN-B brała również aktywny udział w masowych zabójstwach ludności polskiej
Stepan Bandera od 1940[24], był uznawany przez Abwehrę za agenta pod kryptonimem Konsul II[25]. OUN (a następnie OUN-B, której był przywódcą) została użyta do przeprowadzania działań dywersyjnych po niemieckim ataku na Związek Sowiecki. Abwehra prowadziła finansowanie działalności OUN od wczesnych lat 20-tych — przed 1934 Bandera miał przyjąć kwotę w wysokości 2,5 miliona marek niemieckich w zamian za wiadomości wywiadowcze dotyczące Polski, a OUN wznieciła powstanie w czasie ataku Niemiec na Polskę w 1939.[potrzebne źródło] Przez szefa berlińskiej Abwehry Erwina Stolzego Bandera oskarżany był w zeznaniach na procesie norymberskim o próbę przywłaszczenia w 1934 funduszy przekazanych na rozbudowę działalności podziemnej i próbę ich złożenia w szwajcarskim banku

Jak by neonazisci w Niemczech czcili Hitlera to tez bedziesz ich bronić że czczą Adolfa a nie jego zbrodnie,albo Rosjanie Stalina? Nie macie swoich portali? Na polskich tylko się osmieszacie ta propagandą.

@pUPA A czy Hitler oprócz mordowania ludzi zrobił coś, co można pochwalić? Bo bez względu na to, czy to Ci się podoba, czy nie, Bandera siedział w niemieckim obozie, a wykończyli go Sowieci i jest symbolem walki przeciwko Rosji oraz komunizmowi. Jeżeli tak trudno to zrozumieć, to nie ma co tłumaczyć Ci więcej, bo się pogubisz. Będę wchodzić na polskie portale, bo jestem Polką.

Jasne że tak! Wyprowadził Niemcy z największego kryzysu gospodarczego w historii,stworzył jedna z najnowocześniejszych,najpotęrzniejszych armii na świecie. Kraj na kolanach przekrztałcił w mocarstwo. Acha wiec to że siedział w niemieckim obozie to jest to "coś dobrego"? Poprostu został wyrąbany przez niemców bo cały czas z nimi współpracował,mażyło mu się zwycięstwo Niemiec i Ukraina zaprzyjazniona z Niemcami,niestety Niemcy mieli inny pogląd na tą sprawę. Bandera wydał rozkaz wymordowania każdego Polaka między 16 a 60 rokiem życia więc skończ ta żałosną propagande.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl