niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Druga rocznica zdarzeń na Majdanie w Kijowie

Dodano: 20.02.2016 [10:58]
Druga rocznica zdarzeń na Majdanie w Kijowie - niezalezna.pl
foto: twitter.com/mtbgenie
21 listopada 2013 roku rząd ówczesnego premiera Mykoły Azarowa z Partii Regionów podjął decyzję o wstrzymaniu przygotowań do podpisania umowy o stowarzyszeniu Ukrainy z UE. Już kilka tygodni później protesty zmusiły ukraińskie władze do dymisji. W starciach ze służbami specjalnymi zginęło ponad stu protestujących. 20 lutego 2014 roku wydano rozkaz, by Berkut zaatakował demonstrantów.

Dokładnie dwa lata temu na kijowskim Majdanie otworzono ogień do demonstrujących ludzi. Tego dnia w walkach poległo 75 osób, a 567 odniosło obrażenia – podało Ministerstwo Zdrowia. O godzinie 21:20 Rada Najwyższa Ukrainy zadecydowała o zakazie używania broni z ostrą amunicją przez funkcjonariuszy wszystkich służb wiernych rządowi.

Uliczne walki z 18–20 lutego 2014 kosztowały życie i zdrowie kilkuset osób i stały się punktem zwrotnym w rozwoju sytuacji. Wiktor Janukowycz pod naciskiem opinii zachodniej, a także fali wzburzenia w kraju zdecydował się przywrócić konstytucję z 2004 roku i doprowadzić do wcześniejszych wyborów. 21 lutego milicja została usunięta z ulic Kijowa a Janukowycz opuścił stolicę. 22 lutego parlament usunął go z urzędu.

 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Skoro został poruszony temat Ukrainy, który najwyraźniej Niezależna ostatnio skrzętnie pomija, chciałbym udostępnić link , który dla wielu Polaków może być interesujący. http://www.kresy.pl/publicysty...

I od tamtej pory kraina , która mogłaby wyżywić ze swoich czarnoziemów znaczną część świata spychana jest w biedę i rozdrapywana przez Zachód, i powiązanych z nim oligarchów.

Ukraina musicie bronić się od konfidentów i zdrajców i kacapów.

Mam pytanie.
Czy ktoś kto tu pisze był w ostatnich 2 latach na Ukrainie?
Pytanie nie jest do troli tu piszących (a jest ich tu chyba przytłaczająca ilość).
Ja tam bywam i nikt mi nie wmówi, ze Ukraińcy tęsknią za ruskimi. Nienawiść do Rosji i Putina jest ogromna. A takiego patriotyzmu jaki tam panuje możemy pozazdrościć. Flagi państwowe na każdym budynku, samochodzie.

Apropos tego całego zła które dzieje sie u naszych wschodnich sąsiadów:
https://www.youtube.com/watch?...

Najszczersze podziękowania dla Amerykanów (sponsorów majdanu), prawego sektora i wszyskich Ukraińców którzy brali udział w obalaniu demokratycznych władz. Gdyby nie Wy to mieszkańcy Krymu nigdy nie chcieli by oderwać się od Ukrainy i przyłaczyć do Rosji. Dięki wam Krym demokratycznie wrócił do Rosji.

Dziwisz się, Ukraina się wali, brakuje tam wszystkiego, benzyna kolosalnie droga, prezydent walczy z premierem o władzę, ba nawet wojsku ukraiński panuje niesubordynacja. Też na miejscu Krymu wybrał bym Rosję. Ukraina to sztuczne państwo, z odgórnie ustalonymi granicami, jeśli ma przetrwać, to musi w drogą porozumienia na nowo ustalić granicę.

Nigdy nie lubiłem Ukrainy i Ukrainców dltego ucieszyłem sie gdy wybuchała afera na majdanie bo wiedziałem że jaj przerodzi sie to w rewolucje,to skutek bedzie taki jak wszystkich rewolucji sponsorowanych przez amerykanów (libia,Irak itd) tzn kraj w chaosie nendzy,ograbiony,biedny. Tak tez się stało. Cieszyłem się że pierwsze skrzypce graja tam banderowcy,bo tylko głupek mógł się nie spodziewać że rosjanie tam mieszkajacy i rosyjskojęzyczni ukraińcy uznaja narzuconą im nową faszystowską antyrosyjska władfze. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

mija druga rocznica obalenia przez USA legalnie wybranego rzadu na Ukrainie i rozpetania wojny domowej

Tak, legalnie zabijającego i legalnie prorosyjskiego wybranego w legalnie sfałszowanych wyborach, który legalnie sprzedał Ukrainę Rosji.
Skąd się biorą tacy ludzie(bo chyba nie wszyscy z Moskwy)?

Może i Janukowycz nie był najlepszym prezydentem ale poniekąd sam przyczynił się do swojego obalenia, zamiast uciekać mógł zostać. A co do prorosyjskości to co w tym złego? Patrząc na to jak UE naskakuje na nas, wcale bym się nie zdziwił jak by zorganizowali majdan aby obalić nasz rząd do którego podchodzi tak samo jak do Janukowycza. Co do fałszerstw to typowe dla komuchów, zarówno w UE jak i w Rosji zrobią wszystko byle dorwać się do władzy i się utrzymać przy niej.

@XaX Co Ty tutaj porównujesz Janukowycza i Partię regionu do Prezydenta Dudy i PiS-u? Gdyby UE faktycznie przyczyniła się do rewolucji na Ukrainie, to podjęłaby bardziej stanowcze działania niż wyrażanie zaniepokojenia. UE powinna się od nas brzydko mówiąc odwalić. Gdy Ukraińcy obalali Janukowycza - wyrażano zaniepokojenie. UE współpracuje z Putinem, a Łukaszence zniosła sankcje. Niech lepiej UE weźmie się za ważniejsze sprawy, a nie za rzekomy brak demokracji w Polsce, bo póki co u nas można mówić o tym, jak muzułmańscy imigranci ,,integrują się'' z Europejczykami.

Juz prawie wszyscy na Ukraiie mowia ze darmo zgineli ludzie, majdan doprowadził do tego ze Ukraina stracila Krym i wschod, 1 euro przed majdanem kosztowalo 7 hrywien,teraz 27, litra paliwa 4 hrywnie teraz 25, Poroszenko i Jacenjuk doprowadzili do tego ze ludzie nie mają wypłat,emerytur, bieda sie zrobila prawdziwa. Poroszenko i oligarchowie zbili na wojnie milionowe majatki.
sytuacja na wschodzie wyglada tak, ze ukrainscy żolnierze wygladaja juz prawie tak jak jency radzieccy z niemieckich filmow propagandowych, oligarchowie sprzedaja wszystko separatystom albo rozkradaja, jak rodzina nie wysle czegos na front to zolnierz nie ma co jesc i w co sie ubrac, nikt juz nie chce jechac na wschod ani walczyc za Poroszenka i Jacenjuka(tak mowia tez na zachodzie)
korupcja zlodziejstwo uroslo juz do niebotycznych rozmiarow,jest jeszcze gorzej niz bylo za Janukowycza. I potrzebne wam było Ukraińcy słuchać amerykanów i robić majdan,zamiast zaczekac rok i demokratycznie w wyborach zmienić władze?

Wtedy wspierałam Majdan całym sercem.Jednak ich uwielbienie dla Bandery zmieniło mój punkt widzenia.
Żal Poległych.Żal zwykłych ludzi,żyjących w piekle wojny.
A Poroszenko u Putina czekoladę produkuje.Może i dobrze,że Polegli tego nie widzą.

@Fleur Właśnie - ich uwielbienie do Bandery, a nie do jego zbrodni, czy rzezi wołyńskiej. Ukraińcy w życiu nie uwierzą, że jest on odpowiedzialny za mordowanie Polaków, gdyż siedział wtedy w niemieckim więzieniu, jako jeniec wojenny i nie ma żadnego dokumentu, który mógłby udowodnić, że Bandera faktycznie ponosi jakąś odpowiedzialność za rzeź wołyńską. Nie wiadomo również, czy jeżeli taki dokument istniał, ale został zniszczony, był sfałszowany. I weź teraz wytłumacz ludziom, którzy od dziecka są uczeni, że to nasza wersja historyczna jest prawdziwa. Z drugiej strony dziwne, że podczas Majdanu nie wiedziałaś, jakie Ukraińcy mają poglądy wobec Bandery i UPA. Przecież nigdy się z tym nie ukrywali.

Jesteś tak głupia i wierzysz w to co piszesz,czy tak perfidna i naiwna,że wciskasz ta propagandę i myslisz ze Polacy ją łykną?

@WILKU Ani jedno, ani drugie. Ja tylko powtarzam, to co Ukraińcy mówią o Banderze. To nie jest przejaw głupoty, perfidii, ani naiwności. Jeżeli uważasz, że to, co napisałam, to jednak jedna z wymienionych cech, to podaj mi stuprocentowy dowód, że to Bandera był odpowiedzialny za zlecenie rzezi wołyńskiej, a później przedstaw ten argument Ukraińcom na portalu społecznościowym, a nie tak, jak inni zarażeni ukrainofobią, którzy nie mają odwagi pogadać na ten temat z Ukraińcami, a jedynie potrafi ujadać na polskich portalach.

Masz swojego bohatera! I twierdzisz że nie był antypolski a jego czczenie jest ok? To tylko mała część jego "dokonań" zródło-wikipedia.
Stepan Andrijowycz Bandera, ukr. Степан Андрійович Бандера (ur. 1 stycznia 1909 we wsi Uhrynów Stary, zm. 15 października 1959 w Monachium) – ukraiński polityk niepodległościowy o poglądach skrajnie nacjonalistycznych, przez część badaczy określanych jako faszystowskie[1][2], jeden z przywódców Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, od 1940 r. przywódca jednej z dwóch istniejących frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów – OUN-B, od 4 kwietnia 1941 przewodniczący Prowodu OUN-B jako odrębnej organizacji.

Współtworzona przez Banderę frakcja OUN-B ponosi odpowiedzialność za zorganizowane w latach 1943-1944 ludobójstwo polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej, którego ofiarą padło nawet do 100 000 osób
Za jego sprawą na początku lat 30. OUN wzmogło działalność terrorystyczną, a zwłaszcza terror indywidualny. Charakterystyczne dla doboru celów zamachów było to, że ofiarami padali w dużej mierze Ukraińcy i Polacy szukający porozumienia polsko-ukraińskiego, m.in. Tadeusz Hołówko
Stepan Bandera został 13 stycznia 1936 skazany na karę śmierci, którą na podstawie amnestii zamieniono na dożywotnie więzienie, za zorganizowanie zamachu na ministra spraw wewnętrznych POLSKI Bronisława Pierackiego.
Bandera wraz ze Stepanem Łenkawskim na tajnym spotkaniu podjęli decyzję o utworzeniu Służby Bezpeky. Zajmowała się ona zbieraniem informacji o ewentualnych niemieckich represjach wymierzonych w OUN-B. Od 1943 OUN-B brała również aktywny udział w masowych zabójstwach ludności polskiej
Stepan Bandera od 1940[24], był uznawany przez Abwehrę za agenta pod kryptonimem Konsul II[25]. OUN (a następnie OUN-B, której był przywódcą) została użyta do przeprowadzania działań dywersyjnych po niemieckim ataku na Związek Sowiecki. Abwehra prowadziła finansowanie działalności OUN od wczesnych lat 20-tych — przed 1934 Bandera miał przyjąć kwotę w wysokości 2,5 miliona marek niemieckich w zamian za wiadomości wywiadowcze dotyczące Polski, a OUN wznieciła powstanie w czasie ataku Niemiec na Polskę w 1939.[potrzebne źródło] Przez szefa berlińskiej Abwehry Erwina Stolzego Bandera oskarżany był w zeznaniach na procesie norymberskim o próbę przywłaszczenia w 1934 funduszy przekazanych na rozbudowę działalności podziemnej i próbę ich złożenia w szwajcarskim banku

Jak by neonazisci w Niemczech czcili Hitlera to tez bedziesz ich bronić że czczą Adolfa a nie jego zbrodnie,albo Rosjanie Stalina? Nie macie swoich portali? Na polskich tylko się osmieszacie ta propagandą.

@pUPA A czy Hitler oprócz mordowania ludzi zrobił coś, co można pochwalić? Bo bez względu na to, czy to Ci się podoba, czy nie, Bandera siedział w niemieckim obozie, a wykończyli go Sowieci i jest symbolem walki przeciwko Rosji oraz komunizmowi. Jeżeli tak trudno to zrozumieć, to nie ma co tłumaczyć Ci więcej, bo się pogubisz. Będę wchodzić na polskie portale, bo jestem Polką.

Jasne że tak! Wyprowadził Niemcy z największego kryzysu gospodarczego w historii,stworzył jedna z najnowocześniejszych,najpotęrzniejszych armii na świecie. Kraj na kolanach przekrztałcił w mocarstwo. Acha wiec to że siedział w niemieckim obozie to jest to "coś dobrego"? Poprostu został wyrąbany przez niemców bo cały czas z nimi współpracował,mażyło mu się zwycięstwo Niemiec i Ukraina zaprzyjazniona z Niemcami,niestety Niemcy mieli inny pogląd na tą sprawę. Bandera wydał rozkaz wymordowania każdego Polaka między 16 a 60 rokiem życia więc skończ ta żałosną propagande.

Ci, co ginęli, chcieli, żeby bło lepiej... Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie... Do dzisiejszych władz Ukrainy należy wypełnienie testamentu poległych.

Ci, co ginęli dali sie wymanewrować "grajkom" politycznym, którzy nie mieli dobrych intencji. Niestety, przeważnie tak jest, nie tylko na Ukrainie. Szkoda ludzi i tych, którzy zgineli później.

Odwracanie uwagi od rzeczy ważnych - Ukraina to oligarchia, tak jak u nas czas posprzątać dom!

warto sobie przypomnieć co było i jest ważne nadal

https://www.youtube.com/watch?...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl