Prezydent Litwy: jest porozumienie z Wielką Brytanią. "Dramat zakończony"

Harry Metcalfe; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

wg

Kontakt z autorem

Dalia Grybauskaitė, litewska przywódczyni, poinformowała na Twitterze: "Jest porozumienie w sprawie warunków pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Dramat zakończony". Doniesienia te potwierdził już przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Jest już jednomyślne poparcie dla porozumienia w sprawie warunków członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej - ogłosił Tusk na Twitterze. Według projektu Brytyjczycy będą mogli ograniczać zasiłki dla imigrantów z Unii przez okres 7 lat.

David Cameron, brytyjski premier, poinformował:

Wynegocjowałem umowę przyznającą Wielkiej Brytanii specjalny status w Unii Europejskiej. Będę ją jutro rekomendował rządowi. Wkrótce konferencja prasowa.


Beata Szydło, premier Polski, tak skomentowała koniec negocjacji:

Dzisiejsze porozumienie to dobra wiadomość dla Europy. Zadbaliśmy o interesy Polaków korzystających ze świadczeń socjalnych w państwach Unii Europejskiej.


Wcześniej źródła w Brukseli potwierdzały nieoficjalnie słowa Grybauskaitė, że propozycja kompromisu, a raczej finalnego porozumienia z Wielką Brytanią została przekazana przywódcom. Euroentuzjaści mogą więc odetchnąć z ulgą.

Wszystkie punkty porozumienia przyjęto bez żadnych zastrzeżeń lub dodatkowych uwag, co oznacza koniec negocjacji.

To ważny, lecz dopiero pierwszy krok do zażegnania groźby Brexitu, czyli wyjścia Brytyjczyków z Unii Europejskiej.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Tłumy na pogrzebie ostatniego króla Rumunii

Tłumy na pogrzebie ostatniego króla Rumunii

Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny zostanie…

Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny zostanie…

Kwiaty na grobie prezydenta Narutowicza

Kwiaty na grobie prezydenta Narutowicza

Muzułmański burmistrz Nazaretu odwołał…

Muzułmański burmistrz Nazaretu odwołał…

Kolejni żołnierze WOT złożyli przysięgę

Kolejni żołnierze WOT złożyli przysięgę

Dzień dla Platformy wyjątkowy, to i makijaż zagościł na twarzy... Grzegorza Schetyny

/ twitter.com/printscreen

Dziś odbyła się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, podczas której wybrano nowy zarząd. Swoje "pięć minut" miał przewodniczący partii Grzegorz Schetyna. Podczas przemówienia można było zauważyć, że na jego twarzy z tej okazji nałożony sporą warstwę makijażu.

Wybór nowego zarządu był głównym celem dzisiejszej Rady Krajowej PO. Zanim rozpoczęło się głosowanie na mównicę wyszedł Grzegorz Schetyna, który jak zwykle mówił o tym samym, czyli głównie o partii rządzącej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Schetyna wyszedł na mównicę i puścili nagranie z taśmy? Nie, on znowu gadał to samo

Podczas przemówienia na twarzy lidera Platformy można było zaobserwować dziwne "zjawisko". Grzegorz Schetyna z okazji tego wyjątkowego posiedzenia najwyraźniej zrobił sobie makijaż.

Nie była to jedyna wpadka, którą zaliczył tego dnia lider PO. Schetyna opluł się podczas wystąpienia, a Ewa Kopacz w niezbyt subtelny sposób zasugerowała mu, żeby wytarł twarz.

CZYTAJ WIĘCEJ: Schetyna opluł się podczas wystąpienia? Ewa Kopacz nie zauważyła kamer i ośmieszyła szefa PO!

A może to nie ślina, a puder spłynął z twarzy lidera Platformy?

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl