niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Prezydent Litwy: jest porozumienie z Wielką Brytanią. "Dramat zakończony"

Dodano: 19.02.2016 [23:20]
Prezydent Litwy: jest porozumienie z Wielką Brytanią. "Dramat zakończony" - niezalezna.pl
foto: Harry Metcalfe; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en
Dalia Grybauskaitė, litewska przywódczyni, poinformowała na Twitterze: "Jest porozumienie w sprawie warunków pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Dramat zakończony". Doniesienia te potwierdził już przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Jest już jednomyślne poparcie dla porozumienia w sprawie warunków członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej - ogłosił Tusk na Twitterze. Według projektu Brytyjczycy będą mogli ograniczać zasiłki dla imigrantów z Unii przez okres 7 lat.

David Cameron, brytyjski premier, poinformował:

Wynegocjowałem umowę przyznającą Wielkiej Brytanii specjalny status w Unii Europejskiej. Będę ją jutro rekomendował rządowi. Wkrótce konferencja prasowa.


Beata Szydło, premier Polski, tak skomentowała koniec negocjacji:

Dzisiejsze porozumienie to dobra wiadomość dla Europy. Zadbaliśmy o interesy Polaków korzystających ze świadczeń socjalnych w państwach Unii Europejskiej.


Wcześniej źródła w Brukseli potwierdzały nieoficjalnie słowa Grybauskaitė, że propozycja kompromisu, a raczej finalnego porozumienia z Wielką Brytanią została przekazana przywódcom. Euroentuzjaści mogą więc odetchnąć z ulgą.

Wszystkie punkty porozumienia przyjęto bez żadnych zastrzeżeń lub dodatkowych uwag, co oznacza koniec negocjacji.

To ważny, lecz dopiero pierwszy krok do zażegnania groźby Brexitu, czyli wyjścia Brytyjczyków z Unii Europejskiej.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Prezydent Litwy Dalia Grybauskaitė, poinformowała : "Jest porozumienie w sprawie warunków pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Dramat zakończony". Doniesienia te potwierdził i wydukal przewodniczący Rady Europejskiej - Donald Tusk. Reakcja internautow byla natychmiastowa.

Mnie bardzo rozbawil kawal przeslany 20.02.2016 [07:23] :-"Brawo, To wielki triumf Donalda Tuska. Wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu. Brawo!" Dobry to wic - nie? A moze sam karlowaty krolik Evropy tak to oznajmil?

"Mnie to kadza” - rzekl hardzie do swego rodzenstwa
Siedzac szczur na oltarzu podczas nabozenstwa.

"King Rat", czyli krol szczurow byl nie tylko jednynym stworzeniem ktory w to wierzyl, bo wtorowalo mu stadko gryzoni gdzie nawet wielu z nich w te slowa za bardzo nawet nie wierzyla.
Ale szczur na sczura, nie zaszura - jak to mowi podobne przyslowie. Chyba ze rozchodzilo by sie o przetrwanie swojej pasorzytniczej szczurzej egzystencji...
"Triumfalny" D.T. jest tylko figurantem i POpychadlem interesow o wiele bardziej zaawansowanego i groznego stadka alfa, mafijnych szkodnikow promujacych swoje wlasne interesy.
Zgoda na przyznanie przywilejow jednemu z krajow, czlonka Euro-kolchozu, powinna byc automatycznie przyznana kazdemu czlonkowi Unii, jezeli tylko sami o to sie upomna. W przeciwnym wypadku "Specjalny Status" byl by
jaskrawa dyskryminacja podjeta przez kolchozowa dyrekcje - chyba ze podlega ona i rzadzi prawem gdzie "wszystcy sa rowni, ale sa i rowniejsi".
Podejrzewam, ze do gry moga wchodzic "jeszcze bardziej rowni"; ida sluchy ze wszedobylski szczur - i to z nie z evropejskiej nory, aktywnie szwendal sie po unijnych labiryntach. I gdzie go to nie ma.
Pani B. Szydlo powinna domagac sie prawa do wyboru pozytywnych dla nas ustepstw, chociazby dlatego ze dopuszczono sie tu do precedensu. W przeciwnym wypadku dojdzie do dalszego, definitywnego podzialu na "najlepszych, gorszych i jeszcze gorszych".
Doskonala reprezentacja, ton i tematy poruszane w kolejnych przemowieniach Pani B. Szydlo, niech kontynuja!
Te zas, potrzebuja jednak wiekszej asertywnosci rozwinietej i ustalonej rowniez w Jej dykcji poruszanego tematu.
Aby Polska byla Polska!

No i bardzo szkoda, że Cameron mimo wszystko taki ustępliwy. Wyjście GB z tej masakrycznej unii byłoby miłym i pouczającym precedensem.

w angli to była taczer ale 4 rzesza unii europejskiej przeprowadziła na nią zamach bombowy następnie odsywając ją z polityki camerun to POplecznik unii tak naprawdę

CO JEST NASZYM NARODOWYM INTERESEM? Czy naszym narodowym interesem są lepsze warunki pracy Polaków w Wielkiej Brytanii, w Niemczech, generalnie na obczyźnie? Czy naszym narodowym interesem są większe kwoty emigracyjne dla Polaków do Stanów Zjednoczonych? Czy naszym narodowym interesem jest wydrenowanie naszego kraju z tych resztek, co się tutaj narodziło i wychowało?
Opróżnione miejsca w Polsce staną się łakomym kąskiem dla wygłodniałych watah "uchodźców" z krajów o mniej szczęśliwym położeniu. Nawet gdy nowy Rząd obroni nas przed kwotami tych, którzy dotarli na południe Europy i trzeba coś z nimi zrobić, to JUŻ uruchomione mechanizmy przemysłu wędrówkowego będą działały z coraz większą siłą.
Jak pokazuje historia uchodźstwa w XIX i XX wieku wynarodowienie naszych emigrantów zaczyna się już w drugim pokolenie. W czasie mojego dłuższego pobytu we Francji w latach 1981-83 spotykałem potomków polskich emigrantów, którzy w drugim, trzecim pokoleniu nie potrafili wymówić swoich nazwisk: Żiurewik zamiast Jurewicz oraz Walkzak zamiast Walczak. W pierwszym przypadku madame Żiurewik pamiętała, że jest skoligacona z wielkim polskim pisarzem (Sienkiewiczem).
Zatem apel do Pani Premier, żeby była jak najmniej skuteczna w staraniach o wydrenowanie polskiego rynku pracy a w zasadzie polskiej tkanki narodowej.

Największy dramat to sama Pani Grybauskaite i jej spolegliwość względem Niemiec. Litwa nigdy nie była bezpiecza w sojuszach z Niemcami. Jeśli dalej będzie pluła Polakom (i tym na Litwie i tym w Polsce) w twarz, obudzi się w osamotnionej Litwie. Niemcy nie pomogą Litwie ... Szkoda Litwinów i Polaków na Litwie. Dalia zniknij!

Czy słyszeliście co mówił Cameron w nocy po spotkaniu.
Wielka Brytania nie chce jednego państwa europejskiego, ani wojska unijnego, ani tego, żeby Unia Europejska decydowała o tym co chce robić u siebie rząd angielski.
Anglicy chcą innej Unii, nie takiej jak teraz, oczekują zmian. Socjal załatwił Cameron dodatkowo.
A teraz przypomnijcie sobie jak w Brukseli B Szydło kilkakrotnie mówiła, że Polska jest suwerennym państwem, które ma prawo decydować o swoim kraju, żądała sprawiedliwego partnerstwa i poszanowania suwerennych wyborów. Na propozycje Niemiec w sprawie powołania europejskiego wojska nasza premier i minister Spraw Zagranicznych postawili sprzeciw jako pierwsi i stwierdzili, że sami obronimy nasze granice przed emigrantami.
A pamiętacie jak premier nasza mówiła, że UE powinna wrócić w działaniu do korzeni, aby przetrwać.
Czyżby Niemcy jako lider UE mają wizję stworzenia bez wojny jednego państwa, mieszając narody tak jak Stalin mamiąc ich zachętą migracji dla lepszych zarobków.
Aby stworzyć jedno państwo musi być niszczona historia i kultura poszczególnych krajów. Media pracują od dawna w tym kierunku. Która telewizja emituje chociażby polskie piosenki, wszystko po angielsku.
Dlatego PiS na nowo uczy patriotyzmu, przywraca w telewizji to co polskie.
Polacy chcą być w Unii, ale nie takiej, która nas pożre.
PO prowadziła Polskę na zatracenie.

Anglicy już nie pierwszy raz grożą wyjściem. Strachy na lachy.

Czyżbyśmy " zdziadzieli" Dla Polski najważniejszą sprawa jałmużna z Unijnych krajów dla ludzi którzy Polske maja gdzieś ??

Petycja..Aby Donald Trump, jako prezydent USA, odbyl swa pierwsza europejska podroz do Polski.
http://citizengo.org/en/33110-...

Głupi Cameleon z kraju Jasia Fasoli powiedział wyrażnie , dopiero po 4 latach będzie przysługiwał Socjal dla Obywateli Unii a dla biednych bardzo Byków arabskich i gwałcicieli Socjal należy się od zaraz i dożywotnie ! Załatwione ? Załatwione ! No to do pracy polaczki u Fasoli bo Byczki arabskie czekają na Socjal w kolejce już od samego rana , nie mówię już o bardzo ważnych hindusach . Brawo Panie Cameleon , jest Pan Gwiazdą Europy .

Jaki dramat ? Anglia nigdy nie chciała wyjść z UE, bo jest jej załozycielką, razem z USA, a walczyła o specjalne traktowanie jej kosztem innych krajów UE.

FAIL. Anglia nie jest ZALOZYCIELKA Z USA UNII EUROPEJSKIEJ.

Unia Europejska zostala utworzona zgodnie z pomyslem Niemcow, lepiej poczytaj zanim zaczniesz opowiadac glupoty.

Opozycja w Polsce najprawdopodobniej powie , że Beata Szydło sprzedała polskich emigrantów w na wyspach brytyjskich za
świadczenia socjalne.
Prawda jest inna.
Dlaczego prowadzący działalność gospodarczą w Polsce mają płacić za leczenie i kształcenie dzieci rodziców pracujących za granicą?W pewnym sensie jest to rodzaj pasożytnictwa społecznego.
Dlaczego emigrant z jakiegokolwiek kraju ma otrzymywać świadczenia "z góry" , na które jeszcze nie zapracował?

Nawet nie w pewnym sensie tylko to JEST pasożytnictwo.
Turystyka zasiłkowa.
Niczym się nie różniąca od tabunów w obozie pod Calais.

Jak to "dramat zakończony". To znaczy, że teraz dyktator brytyjski nie dopuści swojego narodu do demokratycznego głosowania na temat swojej przyszłości ??? Znów UE tym razem przy silnym poparciu nowej pseudodemkratycznej władzy w Polsce, obroniła demokrację dogadująć się tajnie w nocy tak aby pod żadnym pozorem nie pozowlic obywatelom zagłosować ???
Żałosne po prostu i tyle
A niezależna to wspiera ?? bo co.. bo uratowano socjal dla wyzyskujących inny naród miernot nie potrafiących na Wyspach znaleść sobie pracy ??
Dajcie spokój.

Brawo, To wielki triumf Donalda Tuska. Wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu. Brawo!

Donald na króla Galaktyki....co ja mówię...na króla kosmosu!!!

niepoprawni.pl "Tusek sponsorowany od zawsze przez SB' i wystarczy.

pora ogłosić PLexit

Super, lubię ludzi z wisielczym poczuciem humoru!

Teraz czas na Polskę!!! Trzeba renegocjować nasze pozostanie w eurokołchozie. A później referendum. Nie widzę powodu, dla którego Wielka Brytania może sobie polepszyć warunki pozostania w tej organizacji, a Polska nie.

Porozumienie? Po prostu musieli przyjąć warunki Camerona. I tyle.

Poczekaj aż Tuska wykopią to kwestia czasu.

Czy Anglia bedzie czy nie to zadecyduja dopiero obywatele po referendum.Niewydaje sie ze Unia to dobry pomysl wiadomo Niemiecki i niemieckie rzady.Merkel zadna wladzy chce polozyc
wszystkich na ziemi .I co z tym dobrobytem emigranckim .Polacy
powinni obywatelstwa dawac po 35 latach nienagannej postawy ubiegajacego sie o obywatelstwo dotyczy wszystkich ukraincow szczegolnosci.I tak jak angol twardo ajak nie to nie.
.

darmowa lekcja jak gadać z unią! Teraz może nawet paru głupków oklepać po pleckach i cmokać do bieńkoskiej. Tak się kroi frajerów!

Tak tylko co z tzw. uchodźcami na terenie Polski
i zasiłkami dla nich ( np. te +500 zł ? ) ?

Trzeba to wreszcie skutecznie rozwiazac
tak by ich tu nie było !

Mówie o tych tzw. uchodźcach co juz maja taki
status wydany przez Niemcy albo obywateli
którzy pasozytuja pobierajac od "swoich"
państw zasiłki i wędruja po pieniadze
do innych państw strefy szengen !
Ta szarancza juz od dawna szweda sie po naszym kraju
wykorzystujac własnie to całe szengen
i czeka na mozliwosc pobrania dodatkowych środków !

Kto i jak zablokuje im mozliwosc takiego wedrowania
po Europie ( niby zatrudnienie i pobyt ) w celu
zbierania dodatkowych środków !

Te 500 zł powinno dotyczyc wyłacznie polskich
dzieci zrodzonych z rdzennie polskich rodziców !

Zadnego allaha i jego rozmnazajacych sie
jak robactwo ulubieńców na terenie Polski !

imigranci będą przydzielani indywidualnie wyborcom PO, żeby było sprawiedliwie!

z ta cala Grybauskaitė trxeba sie za nia wziac za to jak pomiata Polakami na Litwie. Czyzby za te laski ktore robil jej sikorski?

Brexit, czyli wyjścia Brytyjczyków z Unii Europejskiej. Nie uzgodniono bo to naród w czerwcu zdecyduje nie Cameron i po co ta szopka

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl